Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה היתרון של רכישת רכב בן 5 לבין רכישת רכב בן 12 מבחינה תקציבית?

yks
שימו לב! השרשור הזה בן 2928 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני במסע המפרך של קניית רכב ראשון.

אני מתלבט לגבי הכדאיות של רכב ב45000 לבין רכב ב15000.

אסביר עם דוגמא: מצאתי רכב שאני אוהב (במקרה זה קיא סייד 2012) שעולה סביבות ה45000.

עשיתי חשבון ונראה שרכב כזה מאבד בין5-10 אלף משוויו בכל אחת מ3-5 השנים הבאות, עד שמן הסתם יגיע לסביבת ה10-20 אלף ואז יאבד שווי הרבה יותר לאט.

השאלה שלי היא, אם לי לא ממש אכפת אין האוטו נראה ומה חושבים עלי, האם לא עדיף לי לקנות רכב ישן יותר (כמובן במצב תפעולי טוב) במחיר שפויי יותר של בערך 15000?

ההנחה שלי היא שבמקרה הגרוע ביותר, אני אזרוק 5000 ש"ח על תיקונים כל שנה (וזה מאד פסימי), מה שאומר שבטווח הארוך, אני משלם פחות מאשר אם הייתי קונה רכב ב45אלף מלכתכילה (כמובן שאני מקריב כמה ימים נוספים במוסך). אם ניקח בחשבון שעל רכב כזה אולי אני גם מוותר על ביטוח מקיף, אז הנה חסכתי עוד כמה אלפים בשנה.

האם אני מפספס משהו, או שהלוגיקה שלי תקינה?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמה אתה נוסע בשנה?

אם אתה נוסע כ 10 אלפים, רכב ישן יכול להחזיק מעמד במסגרת הוצאות לתיקונים שרשמת. אם זה כפול נסיעות, יכול להיות שחמשת אלפים שקלים בשנה לתיקונים לא יספיקו.

רכבים ישנים ברובם פחות בטיחותיים, מאובזרים. ומה עם זמן בילוי במוסכים וימים ללא רכב? איך אתה מסתדר עם זה?.

אפשר גם למצוא משהו בין לבין - נגיד, לקנות יונדאי אקסנט 2008-2009 בסביבות 20-25 אלפים במצב שמור ( יש מבחר גדול מאוד בלוח יד 2 ).

רכב אמין מאוד ולא יקר לאחזקה. אמנם לא נוח במיוחד, אבל עלות כוללת של תחזוקה תהיה נמוכה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. אתה מפספס משהו ענק - בטיחות.

הרכבים התקדמו מאוד ב-12 שנים האחרונות.

רכב בן 5 יהיה בד"כ בטיחותי הרבה יותר מרכב בן 12.

אם אתה לא מסכן, אז קנה לך רכב מתקדם (פוקוס 2008-9 תעלה לך 25000) וסע לשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשרשור השני שלך ציינת שאתה נוסע 350 ק"מ פעם בחודש וכל שאר הזמן הרכב מעלה חלודה מתחת לבית, במקרה כזה אין טעם לקנות בכלל ועדיף לשכור רכב ליום-יומיים האלה בעלות זניחה וזהו.

על הרכב שלך אתה תשלם ביטוח, ירידת ערך ותחזוקה גם אם הוא סתם יושב מתחת לבית.

אם אתה נעול על קניה תחפש את ה sweet spot שבין רכב חדש לרכב ישן מבחינת מחיר-תמורה, נכון להיום האקסנט 2007-8-9 יושב על המשבצת הזאת פיקס שהרי מדובר ברכב יחסית חדש, מודרני, זול ומאוד אמין.

אין נוסחת פלא שאומרת שתקנה רכב בX כסף ואז לא תוציא כסף במוסכים בכלל או לחלופין שרכב מתחת לסכום Y נכנס למוסך כל שבוע, עניין של בחירה נכונה ומזל.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המטרה היא לחסוך את המקסימום - שווה לקנות רכב ישן יותר, כי הוא מאבד מחירון בסכומים קטנים יותר ואתה לא עושה ביטוח מקיף(לא "אולי").

הבעיה זה למצוא רכב ישן, אמין, שמטופל היטב, ללא תקלות, ק"מ נמוך.

ברגע שמצאת וקנית רכב כזה, אתה תחסוך הרבה כסף מדי שנה אבל מצד שני תסע ברכב ישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש כרגע רכב חדש לאחר 8 שנים עם סובארו שעברתי עליה כ- 420 אלף שקניתי ב 45 אלף ש"ח וכרגע המחירון שלה הוא 0.

מצאתי את דגם הפולסוואגן פולו 2006-2008 שמגיע עם כל מערכות הבטיחות המודרניות (בקרת יציבות, מניעת סחרור ועוד) ועם צריכת דלק מעולה ובמחיר סביב ה 20 אלף ש"ח.

כמי שתיחזק רכב לאורך ק"מ רבים אני יודע שעדיף להתמקח על מחירי המוסכים, ובמקרים רבים לקנות את החלפים לבד ולבקש מהמוסך התקנה בלבד.

אני מציע לך לקנות רכב טוב ישן וזול- הכסף שלנו שווה הרבה זמן ואין צורך שתעבוד יותר על אותה תוצאה מבחינה מעשית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה את החדש. הייתי בול במצב הזה וגיליתי שעדיף מבחינה כלכלית את החדש יותר. הערכה שלך לתיקונים במוסך היא לא פסמית אלא ריאלית. רכבים ישנים הסבירות לתיקון יקר עולה באופן משמעותי. בנוסף ירידת הערך לרכבים ישנים היא הרבה יותר מהירה ממה שאתה חושב. משהו כמו 4000-5000 בשנה. תוך שנה-שנתיים תראה שקרוב לבלתי אפשרי למכור את הרכב בגלל שההיצע לרכבים ישנים הוא אדיר.

כמו שנאמר מעלי, יש שני סייגים. אם הנסועה שלך מאוד נמוכה פחות מ500, או שיש לך קשר טוב למוסך שיעשה לך תיקונים בזיל הזול, או שמצאת מכונית נדירה שבקושי נסעו בה ומנגד כל הזמן טיפלו בה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

- פיאט בראבו סנסשיין רובוטית 1.4 - 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון שלי עם רכבים ישנים, ההוצאה הממוצעת לחודש היא סביבות 400-500 ש"ח. ההערכה שלך של 5000 ש"ח בשנה היא לחלוטין ריאלית, וזה עוד אחרי חיסכון פה ושם בהתקנת חלפים משומשים מפירוק.

אתה בהחלט יכול לרכוש רכב ב-45 אלף ש"ח, לשלם הלוואה לבנק ולנסוע כמו בנאדם, לא להתמקח על מחירי מוסך - כי על הזמן במוסך אף אחד לא מתמקח איתך, אותו אתה מפסיד בכל מקרה והוא תמיד שווה כסף.

לגבי הרכב עצמו, כמובן שיהיה יותר חכם מצידך לרכוש רכב קטן יותר ובכך תקבל שנתון גבוה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד לפני שנה הייתי אומר לך קנה רכב זול ושמור אם תמצא . אבל המאזדה 3 2005 שלי לוקחת אותי יותר מדי למוסכים לאחרונה

כך ש 5000 בשנה זה ריאלי בהחלט

ההתעסקות עם לקנות חלקים לבד ולהתמקח לא מתאימה לי .

קח בחשבון שרוב הסיכויים שברכב ישן הבעלים הקודמים כבר לא שם חלקים מקוריים כי "לא כדאי" וכמו כן לא תעשה ביטוח מקיף כי "לא כדאי" אך מה לעשות יש תאונות ויש גניבות

אם בכל זאת חשקה נפשך ברכב זול וישן הייתי מציע לך לחפש אבל להגביל זאת בזמן ואם לא תמצא תוך זמן סביר , לך על חדש יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש נקודה אחת שכדאי שתיקח בחשבון - לרכב שקונים ב-15000 ש"ח יכולה תוך זמן לא ארוך להיות תקלה מהותית שתהפוך את ערכו לאפסי, כך שיש סיכון מסויים בקניית רכב ישן.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ אם הוא קונה בימר ישנה או S קלאס אולי זה המצב

הסיכון לתקלה משביתה בגטס\אקסנט\ריו 2008+- שואף לאפס.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל התגובות

לסיכום התגובות:

1. ברכב ישן אני מתפשר במידת מה על בטיחות

2. תתכן ירידת ערך משמעותית גם ברכב ישן אם לוקחים בחשבון את התיקונים פלוס ההתיישנות

על כן השאלה, אם השימוש שלי מועט (נגיד 8000 בשנה), ואני מוכן לקחת רכב קצת פחות בטוח (בכל זאת תחום הבטיחות ברכבים לא נולד אתמול וגם לישנים יש בטיחות סבירה), האם במקרה זה, ובהנחה שאני מוצא רכב שמור, עדיף לי ללכת על הזול?

ואם כן, המלצות? (צריך בגאז גדול - סטיישן או האצבק גדול).

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחלק מהדברים אני מאוד מסכים עם קודמי, בחלק לא כל כך...

• ככל שהרכב מתקדם יותר, הוא בטיחותי ואקולוגי יותר
  • עדיף לקנות רכב חדיש יותר שהשוק שלו חלש, במחיר מתאים, לקחת בחשבון תיקונים (אולי) ומכירה קשה
  • חיוני - לחפש בדקדקנות ולקנות אך ורק רכב שמור במיוחד - יד שניה לכל היותר, עם היסטוריית טיפולים מלאה, שאפשר לראות שלא חסכו בו ושנראה מצויין מכל הבחינות
  • רכב זול לא בהכרח יגרור אותך לתיקונים, ובוודאי לא לתקלות בדרך, בתנאי שקנית קנייה נבונה והמשכת ותיחזקת אותו היטב. - רכב כזה, גם אם השוק שלו חלש, יימכר לא רע בבוא היום!

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק מבסוט לראות שדב הפעם עצר את עצמו מלהמליץ על רנו מגאן דור II (לפחות לא בשמו המפורש :-)).

לפות"ש - אתה צודק מבחינה כלכלית. אני מחזיק כריזמה 99 ולאנסר 2008 ולשתיהן אפס תקלות, רק טיפולים (זולים) ובלאי רגיל (צמיגים ומצבר).

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2928 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...