Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ירידה לאילת, כבישים ואתרים מומלצים בדרך, מעלה עקרבים?

Lucifer66
שימו לב! השרשור הזה בן 2910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מתכנן לרדת מהצפון לאילת מחר, רוצים גם לעבור דרך ים המלח.

החברה מחו"ל ופעם ראשונה בארץ, לכן חשבתי לשלב כמה אתרים מעניינים בדרך.

התכנון כרגע הוא לנסוע דרך הבקעה כדי לעצור בחלק הצפוני של ים המלח. (יוצאים מנצרת עילית, דרך בית שאן)

לאחר מכן אני חושב לבצע עיקוף, לעלות לדימונה ולרדת בחזרה דרך מעלה העקרבים, לא יצא לי לנהוג בכביש הנ"ל, אבל לפי הבנתי היום הוא סלול ואמור להיות עביר, האם אני צודק?

האם יש נקודות נוספות ששווה לעצור בהן בדרך? או אולי שווה בכלל להחליף את המסלול?

התכנון הוא לצאת מוקדם בבוקר ובעקרון לא ממהרים להגיע לאילת.

הדרך חזור (לא באותו היום) מתוכננת דרך מצפה רמון, אבל ככה"נ תהיה כבר בשעות הערב.

תודה.

Peugeot 3008 1.6 Premium 2021
Mazda 2 Pure White 2015

Peugeot 206 XS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי עושה ענף אחד דרך כביש הערבה, הענף שני דרך מצפה רמון. לדעתי מבחינת להרשים את האורחים הייתי עושה את ה"הלוך" דרך מצפה - נסיעה דרך כביש 6ובהמשך כביש 40. היציאה ממצפה לכיוון המכתש מרשימה מאד וכדאי לעצור לתצפית.

לגבי אתרים בדרך - תלוי בתחומי העניין ובלו"ז שלכם. אם אתם יוצרים מוקדם בבוקר ואין לכם בעיה להגיע לאילת בדרך אפשר לעצור במרכז ג'ו אלון (מורשת בדווים), עבדת, שדה בוקר +\- נחל צין, תצפית על מכתש רמון ונסיעה דרכו, הוסיעה בהרי אילת לכיוון צומת קטורה בהרים הצבעוניים, חי-בר יטבתה, פארק תמנע. מה שמניתי כאן מספיק ליומיים, בחר מה שמענין אתכם (ויש עוד אתרים, כתבתי רק מה שעלה לי בשליפה).

בדרך חזרה - שוב תלוי בלו"ז, אבל איזור ים המלח מספק הרבה אתרים עם דגש על מצדה, נחל עין גדי, קיבוץ עין גדי שמשמש גם כגן בוטני, גן לאומי קומראן - רק להזכיר כמה אתרים מתוך רבים. שוב, תלוי בלו"ז ותחומי העניין שלכם, ובלי סטיות מהדרך הראשית. אם תוכנית הטיול מאפשרת אפילו לינה של לילה אחד באזור ים המלח.

מבחינת התארגנות צריך לשים לב לשני דברים האחד להצטייד במלאי מספק של מים (כולל למקרה של תקלה והמתנה לחילוץ בכבישים שכוחי האל, זה יכול לארוך זמן), והשני לודא כי יש מספיק דלק לפני הכניסה לקטע שבין מצפה רמון לקטורה, 100 ק"מ בין תחנות הדלק בישובים אלה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המסלול המוצע (בית שאן-ים המלח-מעלה עקרבים-אילת) הוא ארוך מידי ליום אחד של נסיעות. אתם תגיעו שפוכים מעייפות לאילת, מה שיגרום לכם לדלג על אתרים נחמדים שנמצאים ממש על אם הדרך, וחבל.

החלופות שאני מציע:

1. במידת האפשר, לפחות את נסיעת ההלוך לפצל ליומיים עם לינה באיזור ים המלח. אם אתם מפונקים אז אפשר באחד מבתי המלון לאורך ים המלח, אם לא אז כדאי לברר בבי"ס שדה עין גדי או בערד, שכנראה תהיה זולה יותר. כשאתם באיזור, יש אינספור מקומות לבקר בהם: תצפית על ים המלח ממצוקי דרגות, נחל דוד (להביא נעליים להליכה במים), מצדה, מערת הקמח (לבדוק האם היא פתוחה, שמעתי שמתישהו סגרו אותה עקב התמוטטות) ועוד.
  2. אם כבר מעלה עקרבים, אז שווה להיכנס לאזה"ת של ירוחם כשאתה מגיע מכיוון ב"ש על כביש 25, משם אתה יורד אל המכתש הגדול באחד הכבישים היותר יפים בארץ לטעמי. יש שם גם מלא נקודות תצפית, מסלולי הליכה לא נורא ארוכים (הסנפיר הגדול, עין ירקעם) ומקום לעריכת פיקניק בצמוד לחולות הצבעוניים. לא לשכוח להביא שקיות - גם כדי לאסוף אחריכם את הלכלוך, אבל לא פחות חשוב: כדי לקחת קצת חולות בצבעים שונים למזכרת (אמרת שהיא אינה מקומית, נכון?). משם אתם יכולים להמשיך ולהתגלגל לכיוון מעלה עקרבים, מדובר בנסיעה לא ארוכה שבסופה תגיעו אל כביש הערבה.
  3. לנסוע דרך מצפה רמון, וכמובן לא לוותר על עצירה בכניסה לתצפית על המכתש לפני שנכנסים אליו (עם קצת מזל אולי גם תצליחו לראות כמה יעלים). עוד לפני כן, תוכלו לעצור בצריף של בן גוריון בשדה בוקר ואולי גם בעין עבדת, תלוי כמה כח יהיה לכם.
  4. אם אתה על כביש הערבה, נסה לתכנן את הנסיעה כך שיהיו לך עצירות בחי בר ביטבתה ובישוב צוקים במסעדת אורסולה. תודה לי אח"כ.

עריכה אחרונה על ידי אלעד

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם כבר מעלה עקרבים, אז שווה להיכנס לאזה"ת של ירוחם כשאתה מגיע מכיוון ב"ש על כביש 25, משם אתה יורד אל המכתש הגדול באחד הכבישים היותר יפים בארץ לטעמי. יש שם גם מלא נקודות תצפית, מסלולי הליכה לא נורא ארוכים (הסנפיר הגדול, עין ירקעם) ומקום לעריכת פיקניק בצמוד לחולות הצבעוניים. לא לשכוח להביא שקיות - גם כדי לאסוף אחריכם את הלכלוך, אבל לא פחות חשוב: כדי לקחת קצת חולות בצבעים שונים למזכרת (אמרת שהיא אינה מקומית, נכון?). משם אתם יכולים להמשיך ולהתגלגל לכיוון מעלה עקרבים, מדובר בנסיעה לא ארוכה שבסופה תגיעו אל כביש הערבה. אם אתה על כביש הערבה, נסה לתכנן את הנסיעה כך שיהיו לך עצירות בחי בר ביטבתה ובישוב צוקים במסעדת אורסולה. תודה לי אח"כ.

בדיוק ככה! :mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעלה עקרבים סלול, ויש לא מעט מבקרים שם, רק צריך לשים לב שמדובר בכביש מאוד צר עם ראות אפסית.

איפשהו בדרך, ליד מצפה רמון, יש גם את האתר הארכיאולוגי עין עובדת, שגם שם יש נוף מאוד יפה על כל הסביבה מההר (שאפשר להגיע אליו עם רכב). גם מומלץ, אם יש לכם את הזמן.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוספת לדברי אלעד: לגבי לינה באיזור ים המלח - אם אתם מחפשים משהו זול ונחמד ממליץ על אכסנית הנוער במצדה. כמובן שאפשר להתפנק במלון בעין בוקק ויש מלונות גם בב"ש ובערד, או לקבל את המלצותיו של אלעד (איני מכיר את בתי ספר שדה האמורים. לפני הרבה שנים לנתי בשדה בוקר, היה פרימיטיבי משהו אבל אנשים מקסימים). עוד אופציה ללינה היא בדימונה, יש שם איזו אכסניה פרטית שכנראה משרתת בעיקר בתי ספר, אבל בחופשות מקבלת נופשים. הייתי שם לפני די הרבה שנים ובקו התחתון היה ממש חביב. כשביקרתי בתל ערד לפני מספר חודשים היו שם כמה בקתות, לא בחנתי אותן ללינה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

קצת באיחור, אבל תודה רבה לכלום על ההמלצות!

בסוף ההלוך בוצע דרך בקעת הירדן אם עצירה במנחת מצוקי דרגות ובים המלח עצמו, ולבסוף עיקוף קטן וירידה דרך כביש 12 אם מס' עצירות בדרך.

חזור דרך כביש 12 ומצפה רמון, עצירה ב"חולות הצבעוניים" לפני העליה למצפה וכמובן עצירה במצפה עצמו (היו יעלים).

אני בעצמי הופתעתי מכמות המקומות והאתרים שיש על הדרך, נגוון בפעם הבאה!

Peugeot 3008 1.6 Premium 2021
Mazda 2 Pure White 2015

Peugeot 206 XS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...