Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח חניה בשטח המשותף בבנין פרטי

שימו לב! השרשור הזה בן 1667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

שוטר נתן דו"ח חניה לרכב שחנה שתוך שטח משותף בבניין פרטי

לפי סעיף 72 4 א "החנה את רכבו במקום כניסה לשטח המיועד לכלי רכב שלא להורדת נוסעים"

האם השוטר חרג מסמכותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

אם הרכב חנה כך שהפריע לכניסה של כלי רכב אחרים לחניה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסעיף הוא 72(א)( 4). למזלך, ולא מה שיצא לך בהודעת הפתיחה.( שכולל גרירה והזמנה לדין )

250 שקלים ללא נקודות.

חנית את הרכב בכניסה לחניה?

יכול להיות שדיירי הבניין התקשרו והזמינו משטרה בטענה שחוסמים להם כניסה לחניון הפרטי.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסעיף הוא 72(א)( 4). למזלך, ולא מה שיצא לך בהודעת הפתיחה.( שכולל גרירה והזמנה לדין )

250 שקלים ללא נקודות.

חנית את הרכב בכניסה לחניה?

יכול להיות שדיירי הבניין התקשרו והזמינו משטרה בטענה שחוסמים להם כניסה לחניון הפרטי.

מדובר בתוך שטח הבניין המשותף.

לא במעטפה שמצויירת על הכביש בכניסה לחצר הבנין

לדעת הדיירים יש מספיק מקום לצאת מחניות הבניין (5 מטרים)

לא מדובר בחסימה מלאה אלא בטענת דייר על קושי בתמרון ביציאה מחניתו הפרטית

הויכוח הזה היה נדרש למפקח על המקרקעין ולא למשטרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור מה שחשבתי, הדייר הזה הזמין משטרה. לדעתי, אם אין לך זכאות להזהרה, כדאי לשלם ולהתקדם האלה.

גם אתה גר בבניין הזה?

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה חוקית הדו"ח תקין לחלוטין. במידה ויש לך רישיון עשר שנים כשמתוכן 5 האחרונות ללא דופי תוכל לפנות למפנ"א, להודות באשמה ולבקש להמיר את הדו"ח באזהרה לאור ניסיונך הרב ועברך הצח.

אצלנו בבניין כשיש מצוקת חניה מבקשים לחסום דיירים שומרי שבת [והם מסכימים בד"כ] או חונים במקום שמקובל על כולם. ממליץ לדבר על זה באספת דיירים הבאה.

הדבר היחיד שלא מקבלים הדיירים זה כשחונים ליד כיבוי האש, ואז מזמינים משטרה. ועדיין, יש אורחים או חברים שבאים ועושים את זה. לרוב לא מתלוננים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה חוקית הדו"ח תקין לחלוטין. במידה ויש לך רישיון עשר שנים כשמתוכן 5 האחרונות ללא דופי תוכל לפנות למפנ"א, להודות באשמה ולבקש להמיר את הדו"ח באזהרה לאור ניסיונך הרב ועברך הצח.

אצלנו בבניין כשיש מצוקת חניה מבקשים לחסום דיירים שומרי שבת [והם מסכימים בד"כ] או חונים במקום שמקובל על כולם. ממליץ לדבר על זה באספת דיירים הבאה.

הדבר היחיד שלא מקבלים הדיירים זה כשחונים ליד כיבוי האש, ואז מזמינים משטרה. ועדיין, יש אורחים או חברים שבאים ועושים את זה. לרוב לא מתלוננים.

פסיקות בית המשפט קובעות כי חניה בשטח המשותף הניו שימוש סביר ברכוש המשותף כל עוד אין הפרעה לכניסה ויציאה מחניה פרטית.

הויכוח כאן הוא שלדעת אחד הדיירים אין כלל הפרעה ואילו לדעת האחר יש.

לדעתי המשטרה לא אמורה להתערב במקרה שכזה אלא אם יש חסימה חניה פרטית מלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נוסח התקנה

"במקום כניסה לשטח המיועד לכלי רכב, פרט להעלאת נוסעים והורדתם;"

לא מדובר בחסימה בכלל . אלא בהפרעה לכניסה וליציאה.

בעברית אסור להחנות שם.

לכן דעתך לא מתקבלת על דעתי

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נוסח התקנה

"במקום כניסה לשטח המיועד לכלי רכב, פרט להעלאת נוסעים והורדתם;"

לא מדובר בחסימה בכלל . אלא בהפרעה לכניסה וליציאה.

בעברית אסור להחנות שם.

לכן דעתך לא מתקבלת על דעתי

ועל סמך מה הדו"ח ?

אין במקום תמרור מעטפה ,צבע אדום לבן או כל תמרור אחר.

מדובר בשטח פרטי!!! בבנין משותף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תחילת התקנה

72 (א) לא יעצור אדם רכב, לא יעמידנו, לא יחנהו ולא ישאירנו עומד, כולו או חלק ממנו, באחד המקומות המנויים להלן, אלא לשם מניעת תאונה או לשם מילוי אחרי הוראה מהוראות תקנות אלה או אם סומן בתמרור אחרת; ואלה המקומות:

(4) במקום כניסה לשטח המיועד לכלי רכב, פרט להעלאת נוסעים והורדתם;

אני בדעה שההוראה ברורה

לא צריך מעטפה , לא צריך אדום לבן או כל תמרור אחר.

מקום בו לציבור מותר להסתובב בו נחשב לדרך, וחלים עליו כל חוקי התעבורה. לכן החניה שלכם היא שלכם אבל אין זה אומר שמותר לכם לעשות מה שבראש שלכם שם.

גם בתוך הדירה שלך אתה לא רשאי לעשות כל מה שבא לך.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משמח אותי לשמוע שיש שוטרים שנותנים דוחות ולא רק מנסים להתקשר לבעלים של הרכב בשביל שיזיז אותו.

ולנושא אתה חוצפן, תשלם את הדו"ח ואל תחסום או תפריע לדיירים אחרים להשתמש בחנייה שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירון

גם אצלינו בחצר יש שכן שאת הרכב שלו ( טרנטה ישן) מחנה במעבר מול החניה הפרטית שלי ואני צריך לתמרן כמה פעמים בכניסה וביציאה שלא אפגע. למה? למה אני צריך כל פעם להתאמץ כשהוא שם זין למרות אין ספור בקשותי. אני קניתי ושילמתי על שתי חניות נוחות והוא ילד מתבגר שהוריו קנו לו רכב ( שלישי באותה משפחה) ומחנה במעבר המשותף.

לשיטתך, חוקי התנועה לא חלים אצלכם בשטח המשותף לכלל הדיירים, כיון שאין תמרור וכד'...וזה כמובן שטות.

זה לא תוכנית כבקשתך, יש דיירים שיותר קשה להם התמרונים בשטח המוגבל שנשאר לצרכי תמרון וזה לא משנה שלך ולשכן מקומה 7 זה קלי קלות וגם משאית יכולה לעבור שם.

במקרה הזה מצדיק לחלוטין את המשטרה והדייר שהתלונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירון

גם אצלינו בחצר יש שכן שאת הרכב שלו ( טרנטה ישן) מחנה במעבר מול החניה הפרטית שלי ואני צריך לתמרן כמה פעמים בכניסה וביציאה שלא אפגע. למה? למה אני צריך כל פעם להתאמץ כשהוא שם זין למרות אין ספור בקשותי. אני קניתי ושילמתי על שתי חניות נוחות והוא ילד מתבגר שהוריו קנו לו רכב ( שלישי באותה משפחה) ומחנה במעבר המשותף.

לשיטתך, חוקי התנועה לא חלים אצלכם בשטח המשותף לכלל הדיירים, כיון שאין תמרור וכד'...וזה כמובן שטות.

זה לא תוכנית כבקשתך, יש דיירים שיותר קשה להם התמרונים בשטח המוגבל שנשאר לצרכי תמרון וזה לא משנה שלך ולשכן מקומה 7 זה קלי קלות וגם משאית יכולה לעבור שם.

במקרה הזה מצדיק לחלוטין את המשטרה והדייר שהתלונן

במצב בו רכב חונה בשטח המשותף ומפריע לכניסה ויציאה מחניה פרטית אני מסכים עם כל מה שנאמר כאן.

אך מה על מקום בשטח המשותף בו חניה אינה מפריע כלל לכניסה ויציאה מחניה -כלומר שנותר די והותר מקום לכניסה/יציאה מחניה.

באזור שלנו מצוקת חניה.

בדקתי , הפסיקות בבתי המשפט בנושא זה הם כאלה שרואות חניה בשטח המשותף כשימוש סביר ובתנאי שאין הפרעה לבעל חניה פרטית לעשות שימוש בקינינו ובלבד שלכל הדיירים תהיה את אותה זכות לבצע שימוש במקום זה.

התלונה של השכן קטרנית שכן קיים מספיק מקום לצאת מהחניה ואף הדבר צולם בסתר - למרות חנית הרכב השכן יצא "במכה אחת" אפילו ללא צורך בתמרון מסויים.

לכן הייתי די מופתע שהשוטר התערב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור מה שחשבתי, הדייר הזה הזמין משטרה. לדעתי, אם אין לך זכאות להזהרה, כדאי לשלם ולהתקדם האלה.

גם אתה גר בבניין הזה?

כן, אני גר בבנין.

את הד"וח קיבל שכן ,אלא שזה משפיע על כלל הדיירים בנושא חניה ברכוש המשותף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשו אסיפת דיירים ותסכמו על משהו ( או שלא ).

וגם אם תסכמו, זה לא ערבות לכך ששכן בודד לא יזמין משטרה בפעם הבאה כאשר מישהו יחנה שם.

יש לי עוד שאלה - יכול להיות שגם אנשים זרים/ אורחים של דיירי הבנין מחנים במקום הזה, וזה שהזמין משטרה לא ידע שהרכב שכויכול מפריע שייך לדייר? או שמדובר בסכסוך שלא התחיל אתמול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...