Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היבריד או דיזל?

דניאלס
שימו לב! השרשור הזה בן 2922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

בעזרת השם עוד יומיים אני נפרד מההונדה שלי

ועכשיו עומד בפני פרשת דרכים. ואשמח לייעוץ שלכם מה עדיף במקרה שלי דיזל או היבריד

עקרונית הנסועה השנתית שלי תהיה בין 30 ל- 40 אלף בשנה

רוב הנסיעות שלי הם מחוץ לעיר כ 3 פעמים בשבוע בשעות אחה"צ

אבל הבעיה שקודם לכל נסיעה ארוכה אני צריך להיגרר בפקקים כשעה וחצי.(מראשלצ לבני ברק. ואז לצאת משם לכביש מהיר וכל זה בארבע אחה"צ סיוט !!)

מבחינת בחירת רכבים צמצמתי את הבחירה שלי ל2 רכבים והתקציב שלי הוא עד 75 אלף ש"ח

חשוב לי מאוד אמינות ושקט נפשי. אני לא עשיר מדי להיכנס למוסכים.

אופציה ראשונה. טויטה פריוס.שנת 2009 או 2010 שללא ספק בנושא הפקקים היא מנצחת. וגם מחוץ לעיר יש לה נתוני צריכת דלק די טובים

אופציה שניה. דאציה סנדרו סטפווי אבל גירסת הדיזל.כמובן שבמקרה הזה מדובר על רכב חדש מהחברה על פניו מדובר ברכב חסכוני(לפי ביקורות של אנשים שקנו בארץ(נבירה בפורומים בחו"ל) נכון שהרכב די חדש בארצנו. אבל אני אישית מוכן לקחת את הסיכון.

הלבטים שלי הם בין 2 רכבים שונים אני יודע. אחד בכלל גיר רגיל. ובאמת שאין לי בעיה עם גיר רגיל. רק השאלה כמה זה יהיה באמת סיוט להיסחב איתו בפקקים.

לגבי הטיוטה אין מה להרחיב היא די הוכיחה את עצמה הייתי אומר.

אשמח לשמוע את דעתכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנסועה בין עירונית, אז הדיזל עדיפה. כמו כן במקרה הזה מדובר ברכב חדש - לדעתי זה יתרון (למרות שפריוס נחשבת לרכב מאוד אמין). בעיר ההיברידית תיהיה יותר חסכונית.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנסועה בין עירונית, אז הדיזל עדיפה. כמו כן במקרה הזה מדובר ברכב חדש - לדעתי זה יתרון (למרות שפריוס נחשבת לרכב מאוד אמין). בעיר ההיברידית תיהיה יותר חסכונית.

אכן חלק הארי מהנסועה הוא בין עירוני. הבעיה היא שלפני כל נסיעה ארוכה יש לי פקק של שעה וחצי לפחות.. בגלל זה ההתלבטות שלי

וברור שקורץ לי מאוד הנושא של רכב חדש אין ספק בכלל

לא יודע כמה הייתי רוצה לנסוע עם סנדרו סטפווי נסיעות ארוכות. הייתי מנסה למתוח את התקציב (או לקנות 0 קמ מליסינג אם יש) ולקנות 208 דיזל.

אם אתה מדבר על פיז'ו 208 אז עשיתי נסיעת מבחן עליו(אומנם על בנזין ולא דיזל) ולא התחברתי אליו בכלל ! שמחתי להחזיר את הרכב לסוכנות ולהתפטר ממנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטפווי דיי נוחה , מניח שגרסת הדיזל תהיה רועשת יותר.

לא רואה ממה יש לך לחשוש מבחינת אמינות . בסה"כ פלטפורמה מוכרת של רנו ומנוע שדי הוכיח את עצמו בשלל דגמים אחרים.

הפשרות העיקריות זה הרעש ואיכות חומרים.( עדיף שתתרשם בעצמך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על פיז'ו 208 אז עשיתי נסיעת מבחן עליו(אומנם על בנזין ולא דיזל) ולא התחברתי אליו בכלל ! שמחתי להחזיר את הרכב לסוכנות ולהתפטר ממנו

והיית מחליף את הפז'ו שלא אהבת בפריוס בת 6-7?

אני לא מכיר את הרכבים הללו אבל נראה לי שאולי הגעת לפז'ו עם ציפיות לא ריאליות.

אם הסנדרו נוחה מספיק אז זו נראית לי אופציה עדיפה על הפריוס המשומשת שגם היא לא זוכה בתשבוחות על הנוחות שלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפיז'ו לא הגעתי עם שום ציפיות.

אבל לא אהבתי ולא התחברתי בכלל לרכב.

גם על הדאצ'יה ביצעתי נסיעת מבחן.

ומבחינתי יש לה 3 חסרונות. רעש.. זה פשוט טרקטור קטן הדיזל הזה. בנוסף בידוד על הפנים יש לרכב. ממש מורגש החיסכון שהם עשו בכל פרט אפשרי. איכות חומרים כמו שמישהו ציין כאן נחותה. והעובדה שהיא ידנית. בפקקים הנושא של גיר רגיל אין מה לעשות אבל זה סיוט.

מבחינת נוחות אני לא מצפה לנוחות של ההונדה שהייתה לי. אבל לא יכול לומר שסבלתי. למרות שבנסיעת מבחן של חצי שעה זה לא אומדן לקבוע כמה באמת היא נוחה או לא.

לעומת זאת הפריוס יצא לי לנסוע עליה כמה פעמים. ונכון שהנוחות מרגישה קצת פחות טוב מההונדה. אבל בהחלט לא משהו נורא. מה גם שהיא אוטומט ככה שיש לה יתרון גדול בפקקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע על פריוס כזו ורוב הנסיעות שלי הן מחוץ לעיר (בת ים - אשדוד וחזרה כל יום). הצריכה הממוצעת שלי היא סביב ה-5 ל' ל-100 ק"מ (1 ל 20). זה נתון לא רע, אבל הפער לעומת מנוע בנזין/דיזל לא גדול. לעומת זאת, בנסועה גבוהה בעיר אני מגיע לכ-5.5 ל' ל 100 ק"מ אבל זה כמובן פחות מהרבה ממנוע קונבנציונלי (למרות שמחוץ לעיר הצריכה שלי יוצאת נמוכה יותר מאשר בעיר וזה דבר מעניין).

בודדים המקרים בהם השגתי תוצאה טובה משמעותית (אפשרי אך דורש תנאים מסויימים ושימוש מתון ביותר במצערת)

בד"כ יוצא לי לתדלק אחת ל-700 ק"מ.

שמעתי מספר פעמים, גם בפורום, שבעלי פריוס אחרות מגיעים לתוצאות טובות יותר ואני קצת מתקשה להבין כיצד. בעבר הייתה לי סוללה דפוקה שהייתה מתפרקת מהר מאוד ואכן לאחר שכשלה והחולפה חל שיפור אך הוא לא גדול כל כך.

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, נשמח לארח אותך בדאצ'יה שתתנסה בסטפווי דיזל. הדגם גדול ומרווח, מאובזר עם מולטימדיה מקורית ובלוטות' ואכן מאוד חסכוני ומשתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע על פריוס כזו ורוב הנסיעות שלי הן מחוץ לעיר (בת ים - אשדוד וחזרה כל יום). הצריכה הממוצעת שלי היא סביב ה-5 ל' ל-100 ק"מ (1 ל 20). זה נתון לא רע, אבל הפער לעומת מנוע בנזין/דיזל לא גדול לעומת משפחתית בנזין שצורכת 1:12 דווקא מדובר בפער גדול מאוד! . לעומת זאת, בנסועה גבוהה בעיר אני מגיע לכ-5.5 ל' ל 100 ק"מ אבל זה כמובן פחות מהרבה ממנוע קונבנציונלי (למרות שמחוץ לעיר הצריכה שלי יוצאת נמוכה יותר מאשר בעיר וזה דבר מעניין בתוך העיר בד"כ החלק היחסי שאתה מבלה בתאוצות בזבזניות הוא הרבה יותר גדול מאשר מחוץ לעיר, זה מבטל לחלוטין את החיסכון שבשימוש הבלעדי המנוע החשמלי).

בודדים המקרים בהם השגתי תוצאה טובה משמעותית (אפשרי אך דורש תנאים מסויימים ושימוש מתון ביותר במצערת)

שמעתי מספר פעמים, גם בפורום, שבעלי פריוס אחרות מגיעים לתוצאות טובות יותר ואני קצת מתקשה להבין כיצד. בעבר הייתה לי סוללה דפוקה שהייתה מתפרקת מהר מאוד ואכן לאחר שכשלה והחולפה חל שיפור אך הוא לא גדול כל כך הכל עניין של שימוש מושכל במערכת ההיברידית בהתאם לתוואי הדרך. אני משיג בנהיגה רגילה לחלוטין 1:25 משולב. מצרף תמונה עדכנית של צריכה לאורך מעל 3500 ק"מ שהרכב עבר מאז האיפוס האחרון של trip2 רק כדי שתראה שלא מדובר בגוזמאות

20160331_000148[1].jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שעה וחצי פקקים זה סיוט ועם ידני זה מתכון להעלאה של הרכב למכירה אחרי כמה חודשים.

עם כל האטרקטיביות של רכב חדש לא הייתי קונה רכב ידני לנסיעות ארוכות במרכז.

תנסה להוסיף למשווה גם את הרנו פלואנס/ מגאן דיזל. הרכבים האלה מראים אמינות מעולה וחיסכון בדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר, צריכת הדלק שלך מדהימה. זה מסתדר לך גם במדידה בתדלוק ? בטוח שהמחשב שלך לא מזייף ?

אני בדור 2 מגיע ל 1:19.5 בנהיגה מתונה מאוד, מספר פעמים הצלחתי להגיע לצריכה של 1:21 אבל זה רק כשעברתי לנהיגה במוד "סבתא".

אולי תזרוק כאן כמה טיפים איך אתה עושה את זה.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע על פריוס כזו ורוב הנסיעות שלי הן מחוץ לעיר (בת ים - אשדוד וחזרה כל יום). הצריכה הממוצעת שלי היא סביב ה-5 ל' ל-100 ק"מ (1 ל 20). זה נתון לא רע, אבל הפער לעומת מנוע בנזין/דיזל לא גדול. לעומת זאת, בנסועה גבוהה בעיר אני מגיע לכ-5.5 ל' ל 100 ק"מ אבל זה כמובן פחות מהרבה ממנוע קונבנציונלי (למרות שמחוץ לעיר הצריכה שלי יוצאת נמוכה יותר מאשר בעיר וזה דבר מעניין).

שמעתי מספר פעמים, גם בפורום, שבעלי פריוס אחרות מגיעים לתוצאות טובות יותר ואני קצת מתקשה להבין כיצד. בעבר הייתה לי סוללה דפוקה שהייתה מתפרקת מהר מאוד ואכן לאחר שכשלה והחולפה חל שיפור אך הוא לא גדול כל כך.

בהמשך לתגובה שתומר הוסיף וגם משיחות שלי עם אנשים בעלי פריוס דור שלישי. נשמע שהרגל שלך כבדה על הגז.. או באמת בעיה בסוללה. הכי פחות ששמעתי שאנשים הגיעו זה 1 ל 22

אבל גם בנתון של 1 ל 20 זה שיפור מבחינתי

שלום, נשמח לארח אותך בדאצ'יה שתתנסה בסטפווי דיזל. הדגם גדול ומרווח, מאובזר עם מולטימדיה מקורית ובלוטות' ואכן מאוד חסכוני ומשתלם.

דאצ'יה הייתי אצלכם כבר וציינתי את זה

רק שלצערי הרב נסיעת המבחן מוגבלת בזמן של 20 דקות.. זה בקושי מספיק זמן לעבור 2 רמזורים לידכם עם הפקקים שיש שם.

ובלי אפשרות לנסוע על הרכב לפחות שעתיים אני לא אקח סיכון

חבל מאוד

[ATTACH=CONFIG]455584[/ATTACH]

תומר כמו שציינתי התגובה שלך מסתדרת לי עם המלצות של אנשים שדיברתי איתם.

והאמת רק מחזקת לי את הרצון ללכת על הרכב הזה

עוד שאלה כמה זמן יש לך את הרכב? על כמה ק"מ אתה איתו? ומה חוות דעתך הכללית על הרכב?

שעה וחצי פקקים זה סיוט ועם ידני זה מתכון להעלאה של הרכב למכירה אחרי כמה חודשים.

עם כל האטרקטיביות של רכב חדש לא הייתי קונה רכב ידני לנסיעות ארוכות במרכז.

תנסה להוסיף למשווה גם את הרנו פלואנס/ מגאן דיזל. הרכבים האלה מראים אמינות מעולה וחיסכון בדלק.

זה בדיוק הפחד שלי להיגרר איתו בפקקים שאם ארצה או לא אני אסבול מהם כמו שציינתי.

לגבי הפלואנס והמגאן הדיזלים. יש לנו אותם בחברה שאני עובד. ומזל שהם ליסינג. כי הבעיות שסבלנו איתם זה פשוט סיוט

תומר, צריכת הדלק שלך מדהימה. זה מסתדר לך גם במדידה בתדלוק ? בטוח שהמחשב שלך לא מזייף ?

אני בדור 2 מגיע ל 1:19.5 בנהיגה מתונה מאוד, מספר פעמים הצלחתי להגיע לצריכה של 1:21 אבל זה רק כשעברתי לנהיגה במוד "סבתא".

אולי תזרוק כאן כמה טיפים איך אתה עושה את זה.

מצטרף לבקשת הטיפים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]455584[/ATTACH]

העובדה שהמהירות הממוצעת עומדת על 53 קמ"ש רומזת שתוואי הנסיעה הוא ברובו בין עירוני ללא פקקים קשים. אצלי ברכב המשני שעושה רק בית-עבודה בדרך עירונית ובין עירונית לא פקוקה (אבל עם רמזורים) המהירות הממוצעת עומדת על כ-40 קמ"ש. ברכב הראשי שמוסיף לאותה נסיעת בית-עבודה גם נסיעות בין עירוניות מהירות ללא פקקים (טיולים במהלך סוף השבוע) המהירות הממוצעת עומדת על כ-50 קמ"ש. בפקקים של גוש דן מהירות ממוצעת טיפוסית תעמוד על פחות מ-30 קמ"ש (השוואתי עם חבר פורום לאחרונה וזה המהירות הממוצעת שהרכב שלו מדד).

לגבי פקקי גוש דן עם תיבה ידנית, אני אתן את חוות דעתי - הבעיה היא לא ברכב והתאמתו לפקקים (אין צורך להזכיר שבערים הגדולות באירופה פקקים הרבה יותר חריפים מאשר בתל אביב והרוב נוהגים עם תיבה ידנית), אלא בתנועה סביבך. כאשר הרוב המוחלט של המכוניות בפקק עם תיבה אוטומטית, מאוד נפוצה גלישה במהירות נמוכה עם בלם (פחות מ-5 קמ"ש). עם תיבה ידנית זה אומר או עמידה במקום והגדלת המרווח (שהחכמולוג בנתיב ליד מיד יידחף אליו) או שימוש תכוף בחצי קלאצ' שגם גורם לבלאי וגם מכביד על הנהג. כאשר מהירות התנועה בפקק מאפשר להישאר בהילוך שני או שלישי רוב הזמן אין שום קושי בנסיעה עם תיבה ידנית (רק להעביר מידי פעם שני-שלישי-שני).

מצטרף להמלצה על הדיזליות מבית רנו - בעיקר הפלואנס נפוצה מאוד (מליסינג ומפרטי), אמינה (גם מנוע וגם התיבה) וגם נעימה לנסיעות ארוכות (לפי מבחני דרכים, לא נהגתי באופן אישי). הפריוס לדעתי מתומחרת הרבה מעבר לתמורה - במחיר של פריוס בת 6 תוכל למצוא פלואנס דיזל בת 3, וישאר לך עודף שיכסה את ההפרש (הקטן) בצריכת הדלק בפקקים.

עריכה: עכשיו שמתי לב שניסיונך על פלואנס/מאגן דיזל לא מוצלח. זה מעניין מאוד, שכן ההמלצה הגורפת בפורום מראה על אמינות טובה. תוכל לפרט קצת מה היו הבעיות שנתקלת בהן? באיזה שנתונים?

עריכה אחרונה על ידי foo_bar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם סיטרואן סי4 דיזל, מאוד חסכונית נוחה מאוד מפנקת בהמון אבזור שקטה ואמינה מאוד טפו טפו חמסה חמסה.

עושה בנהיגה משולבת מהערה וחזקה עם רכב עמוס 16.5 בממוצע , בנהיגה כמו שאתה מתאר לא תרד מתחת ל1/18, תוכל למצוא כאלו מודל 2012 בתקציב שלך עם קמ סביר.

את שלי אני שוקל ל כואב אבל אין שום רכב שנותן כל כך הרבה בכל כך מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...