Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקרר Amana התחיל לנוזל

R'n'B
שימו לב! השרשור הזה בן 2191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מקרר מדגם Amana fr-720 ktb לאחרונה התחיל לצבור מים בתא הקפאה ובתחתית המקרר מתחת למגירת הירקות.

עברתי על שירשורים קודמים וצפיתי בכמה סקטונים ביוטיוב.

הפשרתי את המקרר, בפירוק של המחיצה בתא ההקפאה גיליתי שהמים לא יורדים למגש האיסוף בחלק תחתון והאחורי של המקרר, בנוסף מגש האיסוף יבש לגמריי וכך גם הצינורית שמובילה אליו.

חלק תחתון מלא מים:

IMG_20160324_074012.jpg

IMG_20160324_074018.jpg

בחלק האחורי ניתן לראות את מגש האיסוף היבש לחלוטין ובנוסף הצינירית (שבתמונה מפורקת) גם כן יבשה לחלוטין.

IMG_20160324_080825.jpg

אני חושב שהבעיה היא סתימה בצינורית המובילה מים למגש האיסוף. ניסיתי לחפש את מיקומה בתא ההקפאה ללא הצלחה.

אשמח לעזרה בפתרון התקלה.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק היה לי אותו הדבר באמקור מטאור.

פתח ניקוז היה ממש באמצע של המקפיא..אפשר לנסות לעשות גם חוטר מהצד של המגש, אם קיים אצלך סטאלבנד או חוט חזק אחר כלשהוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי את פתח הניקוז, הוא היה מתחת לחלק השטוח שעליו מצביעים החצים האדומים. החלק השטוח הוא בעצם גוף חימום שאחראי על הפשרת הקרח שמצטבר על גוף הקירור.

הוצאתי את גוף החימום, ניקיתי את פתחת הניקוז, היה בו הרבה קרח אז בעזרתם מים חמים הפשרתי אותו. וודאתי שהמים מהפריזר יורדים בחופשיות למגש האיסוף.

אני מעוניין להבין מה הגורם לבעיה ולתקן אותה.

ב3 שנים שהמקרר אצלינו בחיים לא הייתה לנו בעיה כזאת.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה, מדבריך, אתה צריך לאתר את הבעיה במנגנון ההפשרה של המקרר - כי מצטבר קרח שגורם לסתימה בניקוז של המים (במקררים אחרים עם מבנה שונה, זה גורם לסתימה בסירקולציה של האויר בין התא התחתון לעליון, ובד"כ מרגישים - בשלב ראשוני - חוסר קירור בתא הקירור).

מעגל ההפשרה מורכב מ-3 חלקים עיקריים: טיימר (או לוח פיקוד), גוף חימום (אותו כבר איתרת בעצמך) וטרמוסטט ("קליקסון"\"תרמו סטופ"\"טרמוסטט") שמותקן על גבי המאייד עצמו. במקררים מודרניים יש חיישן טמפרטורה ולא טרמוסטט\טרמו-סטופ.

ממה שרואים בתמונות, אצלך אין "טרמו-סטופ" אלא חיישן טמפרטורה - וזה מעיד כנראה שיש לך לוח פיקוד ולא טיימר פשוט רגיל.

בשביל לא לסבך את העניינים יותר מידי, הדבר הראשון שהייתי עושה זה לבדוק אם הגוף חימום חי. בשלב ראשון פשוט מנתקים את החוטים שלו ובודקים התנגדות באמצעות וולט-מטר פשוט (מכוון על מדידת OHM \ התנגדות) ולראות אם הוא בכלל נותן ערך כלשהו או נתק מוחלט.

נתק מוחלט אומר שהגוף חימום לא תקין, וגם ערכים עם התנגדות בלתי הגיונית (מגה אוהמים או אלפי אוהמים) יעידו על תקלה. לרוב, הערכים נעים בין עשרות למאות אוהמים לגוף חימום תקין).

בהנחה והגוף חימום תקין, החשוד הבא הוא החיישן טמפ' ומשם אם לא מוצאים בעיה, זה כבר קשור לפיקוד בד"כ.

תתחיל עם הבדיקות הבסיסיות ותעדכן ובשום מצב אל תשכח לנתק את המקרר לחלוטין מרשת החשמל.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

מקפיץ כי התקלה חזרה.

לאחר שהוחלף גוף חימום ונראה שהתקלה הסתדרה, לאחרונה המקפיא שוב מתמלא בקרח.

הורדתי את הטמפ' במקפיא ובתא הקירור למינימום והמדחס לא יוצא מפעולה.

ניסתי לאתר את הטיימר ללא הצלחה, קצת מוזר כי המקרר מ2006 ולא חשבתי שיש לי לוח פיקוד.

אבדוק בהמשך את הגוף חימום בעזרת רב מודד.

מעלה קצת תמונות כדי לספק קצת יותר מידע על המקרר אולי לקבל מכם הכוונה לכיוון בתקלה.

מפרט המקרר:

6C9gju2

6C9gju2

https://imgur.com/a/6C9gju2

חיישן א'

https://imgur.com/a/PWpYxEy

חיישן ב'

https://imgur.com/a/bVJuLp9

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובד.

בדקתי מוליכות של הגוף חימום ומשום מה התוצאה ברב מודד קפצה ל182 ולא נשמע ציפצוף. כאשר בבדיקה רגילה של חוט תקין יש צפצוף.

https://imgur.com/a/yuSed

יש מצב שהגוף חימום שוב מת?

חוץ מזה חיפשתי את הטיימר בתא הקירור, בתא ההקפאה מאחור למטה איפה שהמחדס ולא מצאתי.

יש למישהו מושג איפה הוא יכול להיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניה אל תרוץ.

הרב מודד שברשותך מצפצף בזמן בדיקת רציפות/מוליכות כאשר ההתנגדות של המוליך החשמלי קטנה מ-40-80 אוהם בתחום המדידה הכי נמוך של התנגדות.

מכיוון שההתנגדות שמדדת היא 182 אוהם לכן המכשיר לא צפצף או במילים אחרות קיימת רציפות ולדעתי גוף החימום תקין.

האם פירקת את גוף החימום מהמקרר ובדקת אותו לאחר שהוא הגיע לטמפ' החדר ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה חיפשתי את הטיימר בתא הקירור, בתא ההקפאה מאחור למטה איפה שהמחדס ולא מצאתי.

יש למישהו מושג איפה הוא יכול להיות?

ייתכן שהטיימר נמצא מאחורי לוח הפיקוד (כפתורים) של תא הקירור או כחלק שמותקן במעגל ההפשרה/פיקוד.

לא מכיר את הדגם שלך אבל אני מסתמך על דגם דומה שהיה להורי ותיקנתי אותו מספר פעמים.

*** תבדוק את החלק אשר סימנתי באדום. לדעתי זה הטיימר.

IMG_20160324_080825.jpg

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי את הטיימר על גג המקרר.

בבדיקה שעשיתי שסובבתי את הטיימר להפשרה, שום דבר לא קרה.

אני רוצה להחליף אותו מחר.

מישהו יודע איפה קונים חלפים למקררים באזור זכרון - חדרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...