Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה שמן כדאי לשים יאריס 2010 וייתכן צריכת שמן גדולה מהרגיל

סלאם טאהא
שימו לב! השרשור הזה בן 2282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי יאריס 2010 לפני מספר חודשים וב7/3 נדלקה נורת שמן לא היה לי שמן כמובן אז בלילה חיפשתי מקום שמוכר את השמן שיש כבר ברכב(רשום שאסור לערבב יצרנים בספר רכב) השמן שהיה לפני היה של MANNOL ולא מצאתי אז שמתי שמן של חברה אחרת אבל אותה צמיגות.

עכשיו לפני יומיים בבוקר עוד פעם נדלק לי נורה בדקתי מתי שהמנוע קר היה מתחת למינימום בשבועיים נסעתי מבאר שבע למרכז שש פעמים והיה פעמים שלחצתי הרבה על גז מילאתי שמן בטעות מעל המקסימום בדקתי היום שוב נראה אותו מפלס.

הבן אדם שקניתי ממנו את הרכב הוא חבר של אמא שלי והוא אמר שגם אצלו הרכב אכל הרבה שמן לא ככה אבל אכל והוא בדק במוסך אמרו לו שאין נזילה וזה תקין.

בנוסף לפני שקניתי את הרכב בדקתי אותו בקומפיוטסט והרכב יצא תקין לגמרי.

דבר אחרון אני לא יודע איזה חברת שמן ואיזה צמיגות כדאי לשים להבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5/30 סינטטי מלא מלא תקן sl ומעלה עדיף מחברה עם שם מוכר.

ממה שאתה אומר נסעת קרוב ל1200 ק"מ והיה חסר לך ליטר שמן.

מדובר בצריכת שמן לא בריאה שמרמזת על נזילה כלשהי רצויי להכניס רכב ליישור קו אחריי קנייה שיכלול לפחות החלפת שמן ומסנן ונוזל קירור ומסנן אוויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטויטה בדרך כלל צריכת השמן אפסית בין טיפול לטיפול (כך לפחות אצלי וזה מה שאני יודע מהיכרות עם בעלי רכבים נוספים). אם אין לך נזילה, כנראה שיש שריפת שמן בלתי מוסברת. שווה בדיקה לעומק במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי אצל מוסך מסוים הוא אמר שאין נזילה והכל יבש ותקין.

דיברתי עם מוסך מורשה בפלאפון נאמר לי שמדובר ברינגים ולא רצו לתת לי הצעת מחיר בפלאפון למישהו יש מושג כמה דבר כזה עולה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה או תמתין לתגובתו של matanfr שהיה בבעלותו רכב זהה וחווה תקלה דומה לשלך.

לתחושתי יש איזו בעייה סדרתית עם המנועים / חלק מהמנועים הללו שטויוטה לא לקחה עליה אחריות.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

ישנם כמה דברים שצריך לשים לב אליהם, מניסיוני עם היאריס שלי. האם המנוע אצלך הוא מדגם 1nr-fe? אם כן, מה הקילומטרז' שהוא עבר עד עכשיו?

בצע את הדברים הבאים:

1. מהי צריכת השמן המדויקת שלך? מלא שמן עד סימון F במדיד, ובצע מדידה של הקילומטרז'.

רשום כאן כמה הצריכה של ליטר לקילומטר. כמות השמן בין ה-E לF במדיד נדמה לי שבערך ליטר.

2. בדוק בהנעת בוקר האם יוצא לך עשן כחול טיפה או לבן במתן גז.

3. בקש מחבר שיסתכל באיזור האגזוז (לאחר שהרכב מתחמם לטמפרטורת עבודה) בזמן שאתה נותן גז (בניוטרל). בדוק האם יוצא עשן לבן. אם יוצא עשן לבן, זהו סימן לרינגים שחוקים.

4. ישנו תיעוד ברשת על סדרת מנועי 1nr-fe שבין היתר שמו אותה בטויוטה IQ, והיה בה פאק בייצור. הפאק גרם לכך שישנם מרססי שמן שלא מתפקדים כמו שצריך ומרססים יותר מדי שמן (או פחות מדי, תלוי במקט החלק) וזה גורם לבעיות בצריכת השמן במנוע.

5. מתי הוחלף שמן במנוע+פילטר בפעם האחרונה? האם אתה יודע מה צמיגות השמן ששמו לאורך חיי הרכב? אני ממליץ לך לרכוש פילטר שמן מקורי טויוטה ולרוקן את השמן הקיים. רכוש שמן בצמיגות 10W30 במקום ה5W30 שהיה לך (ממליץ על royal purple או על valvoline שיש לי ניסיון טוב עם שניהם). בצע בדיקה חוזרת של צריכת השמן, רק שהפעם עם שמן בצמיגות 10W30 מאחת החברות שציינתי וחזור לדווח. באופן כללי, אני ממליץ לך להישאר עם צמיגות שמן 10W30 ולא עם 5W30. אם יש באפשרותך לרכוש את הroyal purple אז מצוין.

6. בשלב מסוים (כמה חודשים לפני מכירת הרכב) נדלקה לי נורת צ'ק אנג'ין. בוצע במוסך יבואן ניקוי אולטראסוני למזרקים, פירוק חליל ההזרקה והחלפת קויל+רביעיית פלאגים. לאחר מכן, הרכב כמעט הפסיק לצרוך שמן-נסעתי על מדיד שלא ירד ביותר מחצי סנטימטר עד למכירת הרכב. לכן, אני ממליץ לך לבצע סריקת תקלות באמצעות סורק OBD על מנת לבדוק האם ישנן בעיות נוספות ברכב שמחשב הרכב מדווח עליהן.

עדכו פה בשרשור לגבי הממצאים.

עריכה אחרונה על ידי matanfr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

1.ליטר ל1500 קילומר

2.אין עשן

3.גם במצב הנוכחי אין עשן

4.כן מדובר במנוע שציינת ודיברתי עם הבן אדם שקניתי ממנו הוא אומר שרק לאחרונה הרכב התחיל לאכול יותר שמן טוען לעומת זאת שאצלו אכל פחות.

5.פילטר ושמן הוחלף למקורי לפני כארבעה חודשים כרגע קנית רויאל פרפל בהמלצתך ואני מתכוון להחליף אותו.

6.בדקתי עם OBD ברגע שקניתי את הרכב וגם לפני שבוע אין בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

החלפתי שמן לרויאל פרפל וגם פילטר לאחד מקורי בינתיים עברתי עם השמן החדש 900 קילומטר וירד רבע מדיד אם אין הבדלים ברוחב האגן אז זה ייצא כ3000 קילומטר לליטר עדיין צריכה גבוהה מאוד יש למישהו הצעות?

הקילומטרז' הוא 138 אלף שחכתי לציין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שמע, מבחינת יצרן הרכב צריכת השמן שלך תקינה.

טכנית אולי אתה צודק (וגם יצרנים אחרים אמרו על הרכבים הצעירים שלהם שזללו שמן בכמויות - שזה תקין).

לדעתי - יש איזשהו פגם /תקלה במנוע הספציפי הזה אם לא פגם סידרתי כמו שאיתמר רשם.

אם המנוע עובר בדיקות זיהום אויר (?) ייתכן ולא הייתי נוגע בו כלל (מוסיף כמובן שמן כשצריך), מקסימום - מתייעץ עם מכונאי שבאמת מבין במנועים הללו.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...