Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אין מים חמים גם לאחר החלפה של החמם - עזרה דרושה

שניר106
שימו לב! השרשור הזה בן 1491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אני גר בבית כבן 4 שנים

הכל היה נחמד מאוד, והיה מים רותחים (בין אם מהקולטים או מהדוד ע"י חימום) ואם היית מזיז את הברז הכי הרבה שמאלה יכלת לקבל כוויה.

יום אחד בבוקר הדלקתי דוד למשך שעה, ולא היה מים. חשבתי שאולי חלמתי אז בדקתי בערב, הדלקתי דוד לשעה - שעה וחצי ולא היה מים.

החלפתי פלאנג' מים (כמויות אדירות של אבנית יצאו), והחלפתי את הטרמוסטט ליתר בטחון.

ומאז יש לי תופעה קצת אחרת

אחרי שהדוד דולק שעה - הדרך היחידה להתקלח היא שהידית עד הסוף שמאלה (על החם ביותר) בפועל יוצא מים נעימים (סביר למקלחת אבל לא סביר לאיפה שהידית נמצאת) - הדבר קורה בכל הבית.

אם הייתי צריך לתאר את הבעיה בתור "הדיוט" אז הייתי אומר שמישהו הזיז את היחס חמים-קרים לכיון הקרים, ואז בעצם אני מקבל שהידית הכי הרבה שמאלה, את מה שאני אמור לקבל כשהידית באמצע פחות או יותר.

אשמח לעזרה (בתקווה שהבנתם את התיאור).

תודה רבה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא על 70 מעלות

ואני גם זוכר שעשיתי בדיקת חיבור ללא תרמוסטט - התוצאה הייתה זהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, חיברתי את החשמל ישירות לחמם עצמו. אבל זה היה לפני שלושה שבועות, ואני לא זוכר כמה זמן זה היה בדיוק (סביב ה 40 דקות אולי) אז זה לא מדד מדוייק.

האם יכול להיות שהחמם עצמו דפוק ?

ניסיתי כרגע (אחרי שעה שהדוד דולק), פתחתי מים חמים כדי שיגיע לברז (הגיע חמימים מינוס), ונגעתי ביציאה מהדוד, והיא אכן חמימה בקושי (ממש לא רותחת כפי שזה אמור להיות)

אז אני מתחיל לחשוב שאולי באמת החמם דפוק (לצרוך חשמל הוא צורך בהחלט, בדקתי גם עם רב מודד והוא תקין לפחות מבחינת עבודה - לא יודע לגבי הספק.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבית בן ארבע שנים סביר להניח שמותקן משגיחום.

אם יש לך כזה אביזר על הדוד כנראה שהבעיה בו. כשהוא מתקלקל הוא מערבל יותר מידי מים קרים עם החמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הניחוש שלי. המשגיחום לא בהכרח התקלקל, אלא כנראה נסתם מחתיכות אבנית וחלודה. אתה יכול לבדוק בקלות: פתח ברז מיים חמים בבית וגע בצינור המיים החמים שנכנס למשגיחום, ובזה שיוצא ממנו. הטמפ' שלהם צריכה להיות דומה (המשגיחום אמור להגביל את הטמפ' המקסימלית, בהתאם לטמפ' אליה הוא מכוון). אפשר לפרק את המשגיחום ולנקות אותו.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט זה מוצר שמחוייב היום בתקן (אבל כמובן באלפי בתים ישנים הוא איננו). תפקידו להגן מכויות כתוצאה מפתיחת מיים חמים ולכן הוא רלוונטי לילדים קטנים או קשישים.

אצלי בבית העפתי את ההתקן, אבל אני לא יכול להמליץ לך איך לנהוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אמרת שהחלפת פלאנץ' - מאיץ שמת?

אצלי לא היה מותקן מאיץ והרגשתי בדיוק את מה שאתה מתאר - המים היו בקושי חמים לאחר שהדוד היה דלוק שעה. קיבלתי מים ממש חמים רק כשהדלקתי אותו לשעתיים. לאחר החלפת פלאנץ' (שיצא נקי למדי) והתקנת החדש עם מאיץ, אני מקבל מים חמים לאחר חצי שעה של דוד דלוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מאיץ הכוונה זה לפלסטיק השחור, אז כן, כולל ה 2 תוספות שלו למעלה.

וכן .. יש ילד בן שנתיים בבית..

איך מסדרים אז את הדבר הזה? פשוט לפרק ולנקות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, לפרק את שלושת הצינורות ולנקות, עד הפעם הבאה.

נתקלתי במקרה:

הצטרפות לתביעה ייצוגית בעניין המשגיחום

3979756bf1d65b4b80075461f6147dd55ebf1657.jpg

מספר חתימות

[TABLE=width: 340]

[TR]

[TD]30[/TD]

[TD=width: 137]

150%

[/TD]

[TD=width: 70]20[/TD]

[TD=width: 93][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

פורסם בתאריך: 27/06/2014

מה זה "משגיחום", איך הוא זולל אלפי ש"ח בשנה מחשבון החשמל שלכם, מעלים לכם את המים החמים בבית ומה אפשר לעשות בנידון?

לפני כחודש נעלמו לנו המים החמים בבית, סתם ככה באמצע הקיץ, שום דבר לא עזר, לא יום שמש לוהט ולא בוילר שדולק שעתיים.בגלל שגם מהשמש וגם מהבוילר לא קיבלנו מים חמים היה ברור לי שמדובר בתקלה מסוג אחר.אחרי תחקיר שהתחיל בשיטוט בפורמים אינטרנט, המשיך בשיחות עם אנשי מקצוע והסתיים בקריאת מפרטים טכניים ותקנים בינלאומיים התברר לי מעל כל ספק שהאשם הוא ה"משגיחום" !

מה זה "משגיחום"? מדי שנה נפגעים עשרות ילדים ומבוגרים באופן קשה ממים רותחים במהלך מקלחת/אמבטיה שיכולים להגיע ל 80-90 מעלות.http://www.mako.co.il/news-israel/local/Article-725f91c94c24321004.htm

ולכן בתקנות התכנון והבניה משנת 2006 חובה להתקין בכל דירה חדשה ברז ערבול ביציאת המים החמים מהדוד שמערבל מים חמים וקרים ומזרים מים בטמפ' מקסימום של 50 מעלות.פתרון מעולה ? כן,כשהוא עובד.

הבעיה שברז הערבול מתוצרת "שגיב" שנקרא "משגיחום" מתקלקל במקרים רבים אחרי תקופה קצרה יחסית (שנה עד שלוש בערך) ו"מעלים" את המים החמים מהבית.

מה עושה בנאדם כשנעלמים לו המים החמים מהבית?1.מדליק בוילר והרבה גם באמצע הקיץ בשאיפה לקבל מים חמימים אפילו לכמה דקות.2.מזמין טכנאי דודי שמש שלפעמים מוכר לו "לוקשים" ומחליף לו כל מיני חלקים שלא קשורים בכלל לבעיה במאות ש"ח ויותר.3.בסופו של דבר, כשתאובחן התקלה נכון, עומד בפני ההחלטה האם לבטל את המשגיחום בעלות של כ-300 ש"ח או להחליף לאביזר חדש בעלות של כ-700 ש"ח.רבים מאוד מחליטים לבטל כי "זה לא חשוב" ובעצם חושפים את הילדים שלהם לסכנה של כוויות קשות שכל אמבטיה!

אז מה היה לנו כאן?1.שילמנו והרבה עבור מערכת בטיחותית על פי חוק.2.הפסדנו המון כסף עבור הדלקת בוילר ללא צורך.3.הפסדנו זמן בניסיון לפתרון הבעיה - טלפונים,המתנה לטכנאי וכו'4.שילמנו עבור החלפת אביזר או גרוע יותר עבור ביטול המערבל5.ורובנו חשופים שוב לסכנת כוויות .

אם אתם מזהים את עצמכם בפוסט אתם מוזמנים להצטרף לתביעה הייצוגית שמתגבשת בימים אלה באמצעות עו"ד דן אשכנזי מבכירי עורכי הדין שמטפלים בתביעות ייצוגיות שלקח על עצמו את התיק בשל ההכרה בחשיבות התביעה מבחינה צרכנית ובטיחותית.חשוב להדגיש שהתביעה כבר יוצאת לדרך והחומר כבר בשלבי גיבוש סופיים אולם על מנת לחזק את התיק אנחנו מצרפים צרכנים נוספים שנפגעו מכל רחבי הארץ.

מטרת התביעה היא לגרום לחברת "שגיב" שמייצרת את המשגיחום להכיר בתקלה, להחליף ללא תשלום כל אביזר תקול, להתקין אביזר בכל בית בו בוטל האביזר ולפצות את הצרכנים בצורה שתקבע ע"י בית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

מקפיץ!

יש לי בעיה הפוכה, מים חמים מדי.

מחובר במקביל לדוד שמש מערכת חימום בגז בעלת צג שמראה טמפרטורה.

היום הדלקתי מים חמים וכמעט נכוותי, טמפרטורת המים הייתה 57 מעלות.

דוד בן שנה וחצי, יש מערבל בדוד.

לפי הרשת אמור להיות 52+-2.

האם המערבל דפוק?

הרם הייתם מטריחים את עצמכם לטפל בזה מבחינה בטיחותית?

תודה מראש.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...