Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרה ארוכת טווח או ליסינג תפעולי

startrack
שימו לב! השרשור הזה בן 2962 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים

אני מתלבט לגבי שימוש ברכב בהשכרת ארוכת טווח או ליסינג תפעולי

מה היתרונות והחסרונות , האם למישהו יש המלצות או ניסיון בעבר או בהווה

האם יש העדפה לחברה מסויימת בכל אחת מהאפשרויות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל המהותי הוא הגבלת הק"מ. בליסינג תפעולי המקסימום שתקבל הוא 25K לשנה לפני קנסות, בהשכרה בדרך כלל אין הגבלה.

בנוסף- בליסינג בזמן טיפול או תיקון לעיתים תידרש לעשות זאת בעצמך. בהשכרה תקבל פשוט רכב חלופי.

בהשכרה גם אינך מוגבל (בד"כ העסקה היא חודשית) ותוכל להפסיק את ההתקשרות כשתרצה ללא קנסות, בשונה מליסינג (3 שנים).

המחיר בהשכרה כמובן יהיה יקר יותר.

ככלל- המחיר הנמוך ביותר (לפחות בליסינג) יהיה בחברת-הבת של היבואן.

לדוגמא- אם חפצה נפשך בסיטרואן/פיג'ו, המחיר הנמוך ביותר יהיה בפריים ליס (מבית לובינסקי), לפי בדיקה שלי.

כך גם כנראה יהיה בחברות האחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי:

לי יש נתונים שונים לגבי השכרה לטווח ארוך ונתונים אלו התקבלו לאחר בדיקה מול כ5-7 חברות השכרה ובכולן זהים.

אכן יש הגבלה על ק"מ כתלות העסקה, בדר"כ נע בין 2500 ל4000 ק"מ לחודש.

לקיחת הרכב לטיפול\תיקון- גם בשהכרה וגם בליסינג תפעולי יבוצע ע"י חברת ההשכרה.

רק בליסינג פרטי\מימוני טיפול "נופל" על נהג הרכב.

המחיר בהשכרה לטווח ארוך יקר יותר משמעותית.

לדוגמא:

מאזדה CX5 בהשכרה לטווח ארוך- 3700 ש"ח לפני מע"מ.

מאזדה CX5 בליסינג תפעולי 3100ש"ח לפני מע"מ.

בליסינג מקבלים רכב חדש, אפשרות לבחירת הצבע ו2 מפתחות- קנס יציאה בדר"כ חודש חודשיים עלות.

בהשכרה בדר"כ מקבלים רכב משומש, בצבע רנדומלי ומפתח אחד- אין קנסות יציאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כרגע סיימתי עסקת ליסינג תפעולי פרטי באלבר.

הרכב: קיה פורטה. משך העסקה: 18 חודשים. המחיר :900ש"ח לחודש רק על הרכב (כרגע מבקשים 1100). בהוספת הביטוח והמקדמה יצא 1750ש"ח לחודש.

לדעתי העיסקה הייתה מאוד אטרקטיבית. אם לחשב את הדלק, זה בערך הסכום שיוצא לשלם על רכב צמוד מהחברה (היה לי בעבר). את האמת, חששתי מנושא החזרת הרכב, הייתי בטוח שהולכים לשחוט אותי על מכות חנייה.

להפתעתי כל הנזק היה בסכום 200 ש"ח בלבד. למען הסר ספק הרכב היה שמור מבפנים, כחדש. בחוץ היו מלא שריטות חניה וסימנים של פתיחת דלתות בדרך הישראלית שאין איך להמנע מהם. וכל מה שהפריע לשמאי זה שקע קטן שכנראה נגרם על -ידי עגלת סופר.

בכל מה שקשור לשרות ואמינות אלבר היו בסדר גמור. אני ממליץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2962 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...