Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רצועת אביזרים חורקת כשהמנוע קר

Engine77
שימו לב! השרשור הזה בן 2965 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

ברשותי גולף 1.6 שנת 2008 עם 107K לפני כארבעה חודשים קניתי את הרכב והחלטתי לא מזמן לעשות לו טיפול כללי + החלפת רצועת טיימינג ורצועת אביזרים. עד הכנסת הרכב למוסך הכל עבד פיקס. מהרגע שהרכב יצא מהמוסך רצועת האביזרים חורקת כשהרכב קר. לוקח לה משהו כמו עשר דקות שהיא חורקת כשהרכב עוד קר עד שהיא לא משמיעה שום רעש - וזה כמובן לאחר שהרכב הספיק להתחמם.

לאחר שהבנתי שהמידה ששמו לי היא לא אותה מידה שצריך החלפתי את הרצועה למידה שצריך.

לפי ההוראות של פולקסווגן צריך 6PK1043 ושמו לי 6PK1050. לא השגתי בשום חנות חלפים את המידה הספציפית של היצרן, השגתי 6PK1045 והבנתי שהשני מילימטרים האלה ממש לא קריטיים - מה גם שזו הרצועה שהם מספקים למוסכים לרכב הזה.

לצערי גם לאחר החלפת הרצועה היא חורקת. אמנם חורקת פחות זמן - משהו כמו 4-5דקות ואח"כ משתתקת, אבל עדיין חורקת כשהמנוע קר.

למישהו יש מושג למה זה קורה? שוב - לפני החלפת הרצועה, הקודמת לא חרקה לי בכלל.

נאמר לי ע"י המוסכניק שכנראה זה המותחן, אבל למה עם הרצועה הקודמת לא היה כלום ועכשיו יש?

תודה מראש לכל תגובה בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פשוט יותר מלחזור למוסך ולבקש להוציא את הרכב תקין כמו שהוא ניכנס ללא חריקות מאף רצועה! יכול להיות שבהתחלה הם פשוט לא שמעו את אותם חריקות אבל עדיין יש אחריות על מה שנעשה במוסך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין אם מדובר במותחן אוטומטי או רגיל, רצועה ארוכה מידי לא תגיע למתיחה בנקודה הנכונה עם מותחן אוטומטי ועם מותחן רגיל תתרופף לאזור שכבר אי אפשר יהיה למתוח אותה יותר.

שלב ראשון זה לאתר רצועה שמתאימה באורך לפי מידת היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין אם מדובר במותחן אוטומטי או רגיל, רצועה ארוכה מידי לא תגיע למתיחה בנקודה הנכונה עם מותחן אוטומטי ועם מותחן רגיל תתרופף לאזור שכבר אי אפשר יהיה למתוח אותה יותר.

שלב ראשון זה לאתר רצועה שמתאימה באורך לפי מידת היצרן.

בגלל זה הדגשתי את עניין המותחן אם יש בו מישחק שניתן למתוח גם את הרצועה שהיא מעט ארוכה לפני שהתנועה של המותחן תיגמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואוו! ממש תודה לכל המגיבים כאן. אני מאוד מעריך את תשומת הלב שלכם לפרטים.

אני גם מתחבר לעניין שאולי זו לא הרצועה. נשמע מאוד סביר הטיעון שיש כאן איזה שהוא מנגנון מכני שמשמיע חריקה כשהוא קר ותוך 3-4ד' הולך ומשתתק ככל שהוא הולך ומתחמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שמותחנים לרוב לא משמיעים שריקה/חריקה, רצועה מגומי כן , בטח כשהיא קרה ובטח אם היא גדולה ממידת היצרן.

אולי תשמיע לנו הקלטה של הרעש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2965 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...