Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש אפשרות להעלים סווירלים ידנית?

שימו לב! השרשור הזה בן 1726 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אוקי אז קח בחשבון שהרכב הזה נחשב לרכב בעל לכה מאוד חזקה ולא קל לעשות לו פוליש, את הפד אתה לא צריך ללחוץ חזק מידי על הפח, יכול להיות שבגלל זה הוא נקרע, גם לא צריך הרבה פוליש.

קח לך בקבוק ספרי כזה כמו של המים הכחולים של החלונות (אפשר לקנות בחנויות הסטוק ב 5 שקלים), שים בו מים, על הפד לפני תחילת העבודה רסס 1-2 שפריצים ממרחק של 25 ס"מ בערך על הפד, לא צריך להרטיב אותו רק לעשות עליו "ערפל" של מים.

שים על הפד בין 5-6 כדורי פוליש בגודל של אפונה בערך, תעבוד על המשטח, מכסה מנוע למשל תחלק לארבע, כשאתה עושה כמה מעברים שצריך, מאמין בין 3-4.

לאחר מכן תנגב עם מטלית מיקרופייבר נקייה (גם אפשר לקנות בסטוק בעלות של 2.5 שקלים), בתנועות ישרות ובלי יותר מידי סיבובים כדי למנוע סווירלס חדשים.

לאחר סיום העבודה יישם שכבת ווקס, אפשר לקנות של מגווירס ברוב חנויות האוטודיפו בארץ.

אם משהו לא מובן תשאל, עדיף שתבין את התהליך כמה שיותר טוב לפני כי זה רכב יחסית חדש ומגניב לא שווה שתעשה נזק, למרות שהסיכוי קלוש.

-I'd rather loose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car, is your story, so don't let someone else write the book. -Moog 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא עכשיו הכל מובן לי,אני ארסס מים על האפליקיטור (בכל מקרה אעבוד עם הצד האחר שלו שלא התפורר) וכמובן בצל.

אז לא ללחוץ יותר מידיי ? רק תנועות סיבוביות ?

גם ביישום הראשוני לא שמתי יותר מידיי חומר = 3 - 4 כדורי אפונה כמו שראיתי בסרטונים.

לגבי הווקס,איך אני מיישם אותו? (ישר,סיבובי?) אפליקטור רגיל? דורש המתנה כלשהי לפני הניגוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף שתעבוד עם הצד שנראה כמו כוורת של דבורים, הצד השני לא מיועד לזה כל כך, למרות שלא ניסיתי.

לגבי הלחץ, צריך להיות לחץ בין הפד לרכב, אבל לא חזק, אם תלחץ חזק זה סתם לא ישפר את התוצאה וייעיף אותך יותר מהר, הלחץ צריך להיות כזה שהפד נוגע כולו ברכב, ואתה מפעיל עליו עוד משקל אבל הפד לא נמחץ.

ווקס מיישמים עם פד נפרד, אפשרי בתנועות סיבוביות, ללא לחץ כמעט בכלל, בכללי בווקס אתה צריך ליישם שכבה כמה שיותר דקה על הפאנל שאתה עובד עליו בלי לפספס אף נקודה אבל מצד שני גם לא לבזבז חומר, מה שזה אומר שהרבה חומר זה לא בהכרח יותר טוב.

לכל ווקס יש את הזמן ייבוש שלו, יש כאלו שצריכים x זמן ויש שלא צריכים בכלל.

אני אוהב לשים ווקס על כל הרכב ואז להוריד בסדר שבו שמתי, אם התחלתי מהמכסה מנוע וסיימתי בגג, אני מוריד קודם מהמכסה מנוע והגג ירד אחרון.

את הווקס אתה מוריד בעזרת מטלית מיקרופייבר נקייה, עדיף 2.

פד לווקס אפשר להשתמש באחד פשוט יחסית כמו זה:

http://www.ebay.com/itm/12X-NEW-WAXING-POLISH-WAX-FOAM-SPONGE-APPLICATOR-PADS-CARS-VEHICLE-GLASS-CLEAN-/141337914458?hash=item20e8656c5a:g:YjMAAOSw-dBTtNbf

או לקנות באוטודיפו/אוטוסטור זוג של מגס' ב 20 שקלים בערך.

עריכה אחרונה על ידי dprt

-I'd rather loose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car, is your story, so don't let someone else write the book. -Moog 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי חבל שתעבוד קשה על הרכב ככה, באמת כדאי ללמוד לעשות זאת ע"י מישהו מקצועי יותר, זאת גם כדי שלא תהרוס חלק מהצבע במקרה, עבודה בשמש ישירה יכולה להשאיר סימנים של מריחות של פוליש לא מוצלח

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבאס.

אגב האפליקטור כבר התחיל להתפורר לי באמצע התהליך.

אתן לך עצה ידידותית. או שתשלם למישהו מקצועי שיעשה לך פוליש, תצמד אליו - ותילמד.

או תבקש מאחד החברים כאן לעזור ולהנחות אותך.

אתה לא שומע להזהרות שלי שפוליש זה משהו בלתי הפיך. אני מסביר לך מהתחלה ואתה מסרב להפנים.

אבל עדיין לא מאוחר.

רק שתבין כמה אתה לא שולט בטכניקה. אני עם אותו אפליקטור יישמתי 7/8 פעמים פוליש

והוא עדיין במצב חדש. (יכול למכור אותו ביד שנייה...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yogev20 - לא נורא לומדים מטעויות,למזלי גם לא נגרם נזק כלשהו לרכב.

כנראה שהפעלתי יותר מידיי לחץ על האפליקטור ולכן הוא התפורר.

בנוסף עבדתי תחת שמש ישירה (15:00) ולא התזתי קצת מים על האפליקטור לפני היישום.

אשקול לנסות שוב תחת עבודה בצל ולהקפיד על ההוראות שניתנו לי כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שאתה צריך לפחד לעשות פוליש לבד, רק ככה לומדים מניסוי וטעיה, ככה אני למדתי ועוד המון חברי פורום, במיוחד עם פד ידני שאין כמעט סיכוי שתעשה נזק בלתי הפיך לצבע של רכב חדש אלא אם תיצור יותר מידי חום בנקודה אחת , תקפיד שהמשטח שאתה עובד עליו לא מתחמם יותר מידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

היי חברים,

פרוייקט שאני רוצה לעשות כבר כמה זמן - הורדת הסווירלים מהרכב. אני יד שניה, ולצערי כל (ממש כל) הרכב מלא סווירלים. תמונה להמחשה:

IMG_20190805_114841.jpg

יש לי בבית Scratch X 2.0, אפשר להשתמש בו להורדת הסווירלים? אני יודע שה-Ultimate Compound מומלץ בכלליות, אבל שה-Scratch X הוא אותו דבר רק יותר עדין, זה יכול להספיק לעבודה כזאת? איזה עוד חומרים צריך ליישום ידני (אפליקטור ספציפי)? מה דרך העבודה?

תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Hex Logic אפליקטור מצוין ליישום ידני. Scratch X יתאים למטרה זו.

https://www.autostore.co.il/product/%d7%90%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%98%d7%95%d7%a8-chemical-guys-hex-cut/

לעבוד בצל, לעבור בצורה מעגלית בהפעלת כוח בשלבים הראשונים ולאחר מכן להוריד את הכוח כדי להחליק את הצבע.

צריך שלושה מעברים לפחות לקבלת תוצאה טובה. (עבודה סיזיפית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה! אכן זכור לי שראיתי את האפליקטור הזה, כנראה משיטוט כאן בפורום. יש סרטוני יוטוב מומלצים שמראים איך לעבוד ידנית בצורה אופטימלית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1726 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...