Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לנצ'יה דלתא 2012 – צמיגים 225/45/17 94W תקציב 1400-2800 ש"ח

שימו לב! השרשור הזה בן 1572 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צריך להחליף ארבעה צמיגים וההתלבטות שלי היא בין שלוש רמות מחיר ולא צמיג ספציפי כזה או אחר. אשמח לשמוע את דעתכם.

הרכב אוטומט עם גיר פלנטרי, אני נוהג כ-8,000 קילומטר בשנה וב-95 אחוז מהזמן לא מתפרע.

רמות המחיר שאני מתלבט ביניהן 350 -500- ו700 ₪ לצמיג. לדוגמא, Falken ZE914 , Nito NT830 , Michelin PILOT SPORT 3.

מבחינת תקציב אני יכול להרשות לעצמי את היקר יותר.

בהתאם לקילומטרז' ואופי הנסיעה האם אני צריך את היקר או שאני יכול להסתפק בזול יותר ?

אם השרשור יעבור לדון בצמיג ספציפי כזה או אחר אז חשוב לי שהצמיג שאקנה יהיה שקט, הכי שקט שאפשר אבל לא על חשבון אחיזה.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוזר?

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?565604

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?546013

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?562396

שלושת הצמיגים שציינת שונים במהותם.

הפאלקן צמיג תקציבי (אך מומלץ) ירקרק, הניטו צמיג טורינג UHP והמישלין צמיג שמכוון יותר לכיוון הספורטיבי אבל עדין עונה לצרכים יומיומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הקישורים אבל כבר קראתי את כולם בעבר. הרכב הגיע עם pirelli cinturato p7 אם זה משנה משהו.

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה חוות דעתך עליהם?

"הבעיה" היא שיש הרבה דגמי צמיגים במידה הזו, ורובם גם מקבל ביקורות די חיוביות, כך שהבחירה הסופית לדעתי תהיה מבוססת יותר על "תחושת בטן". אם תצליח למצוא חוות דעת על האפשרויות במידה זהה וברכב דומה, מה טוב.

הייתי אומר שהמקבילות ל-P7 מהחברות המובילות הן פחות או יותר גודייר אפישנטגריפ פרפורמנס, דנלופ בלוריספונס, מישלין פרימסי, הנקוק K115 (יצא K125).

אם אתה רוצה לעלות מדרגה, אז הכיוונים הם גודייר איגל אסימטריק 2 (יצא 3 בעקרון), דנלופ מקסס RT (יצא 2 בעקרון), מישלין PS3 (יצא 4 בעקרון), קונטיננטל ספורט קונטקט (2,3,5), הנקוק K107/K117 ומפירלי אז אחד מגרסאות הפי-זירו.

* כמובן שיתכן והשמטתי כמה אפשרויות נוספות שניתן אולי להשיג בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם רועשים לדעתי אבל הם די עתיקים כך שאני לא יודע אם זה מדד אמיתי. בבלימה הרכב נעצר יפה מאוד.

אני אעשה חיפוש מחר על השמות שציינת, תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקנו Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 בני חצי שנה :), תודה.

מוקדם מדי לחוות דעה על הצמיגים. אם אזכור אעשה זאת בשלב מאוחר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הצמיגים האחוריים היו מ-2011 ולא תואמים. השניים הקדמיים מ-2013 אבל אחד מהם סבל מבלוטת נפיחות קלה (ככה נקנה הרכב).

החלפה צריכה להתבצע בהקדם האפשרי במצב כזה. ננעלתי על מוצר, המחיר התאים והצמיגים היו טריים, אין מה לדחות.

אגב, לפי המדבקה על הצמיג הרעש שהוא מייצר הוא 69 דציבלים שזה המספר הכי נמוך שראיתי אבל אולי יש נמוכים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעלת בסדר גמור כמובן. :-)

הנתון הזה אינו רלוונטי עבורך. הוא נמדד יותר במסגרת תקנות זיהום רעש סביבתי.

זוהי מדידה שמתבצעת מחוץ לרכב, במרחק מסוים, בעת שהרכב חולף במהירות של 80 קמ"ש.

הקשר למידת הרעש בפנים הרכב הוא עקיף ולא מייצג בהכרח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

שמתי לב שרוב הרעש לפני החלפת הצמיגים הגיע מאחור. ייתכן שזה בגלל שהם היו ישנים או לא תואמים או שפשוט השתקת הרעשים ברכב בחלק האחורי פחות טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

טוב, אז עברו כמעט 4 שנים ואני שוקל להחליף 4 צמיגים ברכב.

מעוניין לקנות הפעם טויו, נסעתי במשך כעשור עם הצמיגים שלהם והייתי ממש מרוצה.

אשמח להמלצות לצמיגים של טויו שתואמים לרכב.

האם יש אתר לבדיקת מחירי צמיגים שהוא גם מעודכן ?

יד 2 צמיגים לא נראה לי מעודכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל טויו, הצמיג המקביל לדגם שיש לך כרגע הוא ה-Proxes Sport. צמיג אחר שלהם מקטגוריה נמוכה יותר (לא ספורטיבי) הוא ה-MP4. אבל לדעתי תהיה ירידה ברמה ו/או עליה ברעש קצת (ע"ס הודעות עבר בפורום).

אתה יכול להיכנס לאתר של טיירקלאב, שם הם מעדכנים לפי המלאי.

מצד שני יש את הדגם המעודכן של הנוכחי, אסימטריק 5 שבאתר של iTire נמכר אפילו זול יותר מהטויו. אם אתה מרוצה מהנוכחי, הייתי בוחר בו.

אם אתה מחפש משהו מוכוון נוחות יותר, אז חפש את האפישנטגריפ פרפורמנס (תוצרת שאינה טורקית).

מישלין יהיה יותר יקר כנראה כאשר הדגמים הרלוונטי הם Primacy 4 (נוחות) או Pilot Sport 4 (ספורטיבי).

אתרים נוספים: טיירדיל, אוטו-טייר, טייר-פלוס, פרימיום-טיירס (פירלי), ראלי צמיגים (דנלופ, יוקוהמה וכו'). אולי עוד כמה.

אחרי שתבחר, נשמח אם תעלה לכאן ביקורת על הצמיגים הקיימים. ואולי גם כמה תמונות לראות את רף השחיקה/התייבשות שלהם.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די נעול על הטויו, אני לא רוצה שוב good year.

לא יודע כמה תהיה רלוונטית ביקורת לדגם שכבר שקניתי אותו היה לקראת סוף חייו... בכל מקרה, בשנה הראשונה ה-good year היו בסדר גמור, לאחר שנה הם החלו לאבד מהתכונות שלהם. היום, אחרי כמעט 4 שנים ו- 25 אלף קילומטר ה-ABS ננעל בקלות בבלימות חירום ובפניות בקרת האחיזה עובדת קשה. בוצעה הצלבה לפני כשנתיים.

יכול להיות שזה תלוי רכב ושהתמה והקאפה עליהם נסעתי היו בעלי מתלה שונה שגרמו להורדת הכח בצורה טובה יותר לכביש. הבולמים והקפיצים היו בוודאות יותר קשיחים מאשר בדלתא.

לכן אני לא מאשים את הצמיגים בוודאות אבל אני מרגיש שאני לא מרוצה מהם ולכן מעדיף לחזור לטויו.

הפעם אין לחץ להחליף את הצמיגים וייקח זמן עד שאבצע את הרכישה.

תודה על המענה ועל אתרי הצמיגים כנראה שאקנה את דגם הספורט של טויו.

מצורפות תמונות הצמיגים, התמונות מהיום.

20191208_081714.jpg

20191208_081737.jpg

20191208_081727.jpg

20191208_081748.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

נראה שיש עוד שפע של בשר בצמיגים.

אולי קצת משחק עם לחץ האוויר יכול לעזור למצב הקיים. ראה למשל גם כאן:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?60884

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1572 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...