Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכוונה וייעוץ תעסוקתי בתחומים טכנולוגים המשלבים בנייה.

D1winner
שימו לב! השרשור הזה בן 2975 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, תודה שנכנסתם.

כבר תקופה די ארוכה שדי נמאס לי להיות שכיר, ומרגיש שאני תקוע במקום ולא מצליח לגבש דעה, כל פעם עולים לי רעיונות \ כיוונים אחרים ובסוף שום דבר לא מתקדם.

מבחינת ידע, יש לי ידע בדי הרבה תחומים שצברתי עם השנים.

טכנולוגי - לאבי יש חנות מחשבים, עד הצבא וקצת אחרי צבא ובתקופת הלימודים עבדתי בתחום, לכן מבחינה טכנולוגית אני מאוד טכנולוגי ודי נהנה מהתחום הזה,(החל מטיפול בתקלות קטנות, בניית מחשבים, הקמת כיתות לימוד, הגדרת שרתים וחדרי שרתים במוסדות חינוך וכו') במקביל עשיתי כמה פרויקטים של מערכות מתח נמוך, התקנת מצלמות אבטחה, אזעקות ופרויקטים של הקמה וניהול מיזם אינטרנטי וכל הכרוך בכך(בתקופת הלימודים).(תקופה קצרה עבדתי בהיי טק ולא אהבתי)

בנייה - עבדתי כשנה וחצי בתחום השיפוצים, החל מפרויקטים קטנים של שיפוץ אמבטיות עד בניית יחידות דיור במרתפים, ובקרוב אני הולך לבנות את ביתי(כקבלן ראשי). אני מכיר את התחום ואין לי בעיה לעבוד קשה וגם כן אוהב לעבוד.

בנייה \ בירוקרטיה- בשנה וחצי האחרונות אני עובד בחברת בנייה \ יזמית בסקטור הציבורי והתעסקתי די הרבה בעבודה עם קבלנים \ תקופת בדק \ מסמכים \ שירות לקוחות \ בירוקרטיה ותהליכים בעיריות, ובמקביל אני לקראת סיום לימודים בשמאות מקרקעין(נשאר לי התמחות ובחינה סופית, כרגע אני לא מתחיל עם ההתמחות מאותה הסיבה של הזגזוג), התחלתי עם הלימודים בשביל ללמוד על תחום המקרקעין מבחינת החוק \ מיסוי וכו', לא בהכרח להיות שמאי מקרקעין.

התואר שלי מהנדס תעשיה וניהול(בדיעבד די טעות עבורי)

מבחינת העבודה אני מרגיש די תקוע ולא רואה אופציות קידום בתחום, התואר שלי לא קשור לתחום הבנייה(תחום שמתברר שאני די אוהב),

לדעתי אני כבר בקושי לומד דברים חדשים ומציתי את הנסיון שאני יכול לצבור בתפקיד ואני די מבזבז את הזמן שלי + לא מרוצה מהתנאים והמערכת \ מרגיש שאני לא ממצא את הפוטנציאל שלי.

חשבתי וכמעט התחלתי לימודי הנדסת בניין לאחרונה, מכיוון שאני מרגיש שזה מה שחסר לי להתקדם בתחום, אבל זה 4 שנים(לימודי ערב), כאשר אני מפרנס יחיד ואישתי עדיין סטודנית, החלטתי כרגע להמתין עם זה מכיוון שזה המון זמן וזה די יתקע אותי ב 4 שנים הקרובות כשלא בטוח שזה באמת מה שאני צריך(חלק ממני מרגיש שבכלל חשבתי על הכיוון הזה למשוך 4 שנים ולהישאר בסטטוס קו).

יצא לי לחשוב על כל מיני רעיונות הקשורים לידע שפירטתי מעלה, החל מלפתוח עסק העוסק במתח נמוך בדגש על מצלמות, להכנס לתחום של בתים חכמים, השתלבות בעסק של אבא שלי(מחשבים) ולקדם אותו לתחומים חדשים ובכלל לדחוף אותו קדימה.

לדעתי התחום של הבתים החכמים די מתאים לי, מכיוון שהוא כן מחבר בין שני עולמות שאני אוהב, וכפי שזה נראה זה תחום שהולך לגדול ולתפוס תאוצה בעתיד.

איך אפשר להכינס לתחום הזה? יש איזה קורס מומלץ או שפשוט להתחיל לעבוד אצל קבלן כזה וללמוד מלמטה?

בהתאם לכך שאני בסקטור הציבורי, אפשר להגיד שהתנאים שלי מבחינת שעות די נוחות, מחוייב ל 8 שעות אבל נותן יותר כרגע. בשורה התחתונה מה שחשוב לבוס שלי שאבצע את העבודה, אני אדון לעצמי. לכן אני יכול במקביל להתניע את התהליך.

יכול להיות שקיימים עוד תחומים \ מקצועות שכן משלבים את הידע שברשותי ואני לא מודע אליהם.

אשמח לקבל עצה חכמה וכיוון מיודעי הדבר הנמצאים כאן.

תודה וסופ"ש מהנה

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...