Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול בצפון איטליה והימנעות מדוחות תנועה

shaulc
שימו לב! השרשור הזה בן 2943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתכוון טיול לצפון איטליה וקצת דרום שוייץ .

משיטוט בפורום וניסיון רע של קרוב משפחה, הבנתי שמדבר במדינה שקשה מאוד להימנע וקבלת דוחות.

אני לא מתכוון לדוחות מהירות זה ממש ברור אלא לנושא הערים והאיזורים המוגבלים + חנייה.

אשמח לקבל מידע ממישהו שכבר מנוסה בעניין ?

ובכלל מידע על נהיגה באיטליה מבחינת חוקיי תנועה ותמרורים שונים וכמובן חנייה.

אני מנוסה בנהיגה אירופאית אבל לא באיטליה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טיילנו בצפון איטליה לפני כשנתיים וחצי.

לא יודע איזה ניסיון רע היה לקרוב משפחתך, אבל לא נתקלתי בבעיה מיוחדת בנסיעה שם. לא יודע אם תנהג במקומות שאנחנו ביקרנו, אבל אם אתה נוסע עם תוכנת ניווט (אני נסעתי עם Igo), התוכנה לא הכניסה אותי לאיזורים אסורים לנסיעה (פרט לתושבים).

השילוט די ברור, וכן שילוט הגבלת המהירות מחוץ לערים.

בכבישי אגרה, תקפיד לקחת פתק בכניסה, כי הוא המדד לתשלום ביציאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני בנים שלי טיילו לפני כמה חודשים בצפון מערב איטליה (מילאנו - פיזה - פירנצה - בולוניה - ברגאמו - מילאנו) ולא נתקלו בבעיות מיוחדות.

ובכל זאת כמה הערות:

1. לקחו את הרכב בנתה"ת לינאטה אחרי שסיימו את הטיול בעיר.

2. לקחו מלון בשולי פירנצה ונכנסו לעיר בתח"צ.

3. ניווטו באמצעות וייז.

בינתיים עוד לא הגיעו הפתעות בדואר. מקוה שלא יגיעו.

לגבי שויצריה - מדובר באחת המדינות המצולמות בעולם, מהירות ורמזורים, וככל הנראה יש להם גם מצלמות מתוחכמות שבודקות מרווח בין כלי רכב או עקיפה מימין. פשוט להקפיד על מהירות (על הקמ"ש!!) ולנהוג "לפי הספר".

ההמלצה שלי - לפני כל נהיגה בחו"ל לחפש ברשת קצת חומר על מנהגי הנהיגה ומנהגי המשטרה באותה מדינה, ולנהוג בהתאם תרתי משמע).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וויז ימנע ממך דוחות מהירות ויש אפליקציות שמראות לך את גבולות האיזורים האסורים. שים לך שגם בעיירות קטנות יש מצלמות שלא תשים לב אליהן ולגבי השילוט הרוב המוחלט ברור מאוד.

Tesla Model 3 AWD stealth Performance

Lexus GX460 Luxury

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנהוג על הקילומטר באירופה,

אם בארץ יש "סטיית תקן" של 10 קמ"ש בצרפת שהייתי צילמה אותי מצלמת מהירות בכביש של 90 נוהג ב96 שה"סטיית תקן" לפי הדוח היא 1 קמ"ש.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וויז ימנע ממך דוחות מהירות ויש אפליקציות שמראות לך את גבולות האיזורים האסורים. שים לך שגם בעיירות קטנות יש מצלמות שלא תשים לב אליהן ולגבי השילוט הרוב המוחלט ברור מאוד.

בתנאי שאתה דובר איטלקית (או את שפת המקום, בכל מדינה אחרת). דו או רב לשוניות הם דבר שלא נשמע באירופה, חוץ ממדינות המשתמשות באלף בית שאינו לטיני, כגון יוון, וגם אז רק בשלטי הכיוון ולא בתמרורים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בצפון איטליה (וגם בהולנד שם המצב חמור לא פחות) לא מזמן, עם וויז, חזרתי נטול דוחות ולא תמיד הייתי 100% קשוב לוויז, אבל פה נכנס קצת אלמנט של מזל. הוויז פשוט מתריע על כל המצלמות ויזהיר אותך בזמן. לדעתי שווה מאוד להשקיע גם בחבילת גלישה בחו״ל, אני לקחתי אחת דרך גולן טלקום 20 ג׳יגה באיזה 100 שקל.

הימים הקשים חלפו :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתנאי שאתה דובר איטלקית (או את שפת המקום, בכל מדינה אחרת). דו או רב לשוניות הם דבר שלא נשמע באירופה, חוץ ממדינות המשתמשות באלף בית שאינו לטיני, כגון יוון, וגם אז רק בשלטי הכיוון ולא בתמרורים.

אני -לא- דובר איטלקית ונהגתי באיטליה לא פעם אחת והתמרורים הם ברורים כמו בשאר אירופה. אתה מדבר על השלטים עם ההכוונה בכבישים עם השמות של הערים או בעלי מלל בכללי ולשם כך יש וויז כמו שציינתי שיקח אותו לאן שהוא רוצה הלגיע.

Tesla Model 3 AWD stealth Performance

Lexus GX460 Luxury

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא נחלק את עניין הדו"חות באיטליה לכמה חלקים:

1. המצב ששוטר עוצר אותך בעקבות עבירת תנועה שביצעת כמעט לא קיים כליל.

2. מצלמות מהירות בדרכים בין עירוניות לא מרובות וכאמור, ווייז מתריע עליהן.

3. החלק החשוב והעיקרי, מצלמות בעיר למניעת כניסה למרכזי הערים ודו"חות חניה - חלק מהעיריות, בולוניה מהמושמצות שבהן, מצאו דרך נהדרת לעשות כסף קל, בחלקו הקטן ע"ח המקומיים , אבל הם כבר מכירים איפה מותר ומה אסור, ובחלקו הגדול ע"ח תיירים תמימים. ד"וחות חניה הם עניין שבשגרה ומרכזי הערים ואזורי גודש שמותר להכנס אליהם רק אם אתה תושב/ מורשה מסומנים בצורה גרועה, שלטים רק באיטלקית, ומעליהם מצלמות שמצלמות 24/7 כל פראייר שחצה את הקו האסור.

לאחי היה מקרה (מגובה בדו"חות תנועה) שהוא חיפש חניה מסביב לבלוק של הבית מלון שלו כאשר החלק הקדמי של הבלוק מחוץ לאזור האסור והחלק הקדמי בתוך האזור האסור.

בשובו הבייתה, עריית בולוניה פינקה אותו ב 4 דו"חות ע"ס 100 אירו כל אחד שהונפקו במשך 7 דקות.

לא עזרו התחינות לקזז לדו"ח בודד, ההסברים ההגיוניים, לא החשבונית לינה מאותו בית מלון, לא מכתב מעורך דין ישראלי, אגרסיביים מאוד בגביה.

אז המסקנה היא, להזהר במרכזי ערים גדולות.

מצתרף בחום להמלצה לנהוג בשוויץ על הקמ"ש בדיוק.

אתה תראה שגם המקומיים עושים את זה, זאת לא גרמניה, אין שם טייסים.

במקרה ואיתרע מזלך להעצר ע"י שוטר עם מכמונת מהירות, תכין את עצמך לזה שהתשלום הוא באותו רגע, אתה משלם לשוטר במזומן (אין שום בעיה, זה בנוהל, אחרי הכל, זאת שוייץ...) או באשראי.

אין כזה דבר "אין לי כסף" ואין תשלחו לי את הדו"ח בדואר.

משהוא מלבב נוסף בנוגע למצלמות מהירות בשוויץ, הן מצלמות מקדימה, אחלה פלאש לפנים כשאתה ב 140 (במקרה הטוב) באוטוסטרדה!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים עשינו חופשה בצפון מערב איטליה (מילאנו-פירנצה-פיזה-מראנלו) ולא נתקלתי בבעיות מיוחדות למרות שלנו במלונות במיקום מרכזי.

פשוט לשים לב לתמרורים (במיוחד באזורים עירוניים).

אני מראש ביקשתי מחברת ההשכרה GPS כדי לקבל התראות על מצלמות מהירות, אכן קיבלתי התראות שכאלה אבל גם נוכחתי לדעת שקיים פער מהירות די משמעותי בין המהירות המירבית המותרת לסף האכיפה של המצלמות (מתייחס בעיקר לכביש המהיר המחבר בין מילאנו לפירנצה).

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, יש שם מלכודת בעקר לתיירים, למה אתם עונים סתם?!

תחפשו ברשת את צירוף האותיות ZTL - zona traffico limitato

באגירה התיחס לזה, זו מלכודת שאם אינך מודע לה אתה עלול לקבל אף עשרות קנסות בזמן קצר אם התברברת וחלפת על פני המצלמה מספר פעמים.

ולא, אין טולרנטיות, כי זו מכונת כסף, שעובדת בעיקר על תיירים.

כעקרון באמת ממליץ להמנע מכניסה עם הרכב למרכזי הערים הגדולות.

אותי שוטר כוון אל תוך הZTL, לאחר ששאלתי אותו איך מגיעים לנקודה X, אז לא לסמוך על מה שמדריכים אותך מקומיים גם אם הם לובשי מדים. כדאי לדעת מראש את הנתיב והיעד ואת האיזורים האסורים.

אישית בכלל לא ראיתי את השלט שאוסר כשחלפתי על פניו, אולי גם כי לא ציפית לו, הוא מרובע לבן גדול, ועיגול אדום בפנים (כמו תמרור אין כניסה משני הכוונים), כבישים אלו על פי רוב רחובות צפופי תנועה, ואתה נוסע יחד עם התנועה, אתה לא מדמיין שאתה עושה משהו אסור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן קיבלתי התראות שכאלה אבל גם נוכחתי לדעת שקיים פער מהירות די משמעותי בין המהירות המירבית המותרת לסף האכיפה של המצלמות (מתייחס בעיקר לכביש המהיר המחבר בין מילאנו לפירנצה).

אתה כנראה מדבר על ה A1, כביש אגרה.

נדיר באיטליה שיש מכמונות מהירות בהכבישי אגרה.

אבל רד לכבישים בין עירוניים קטנים ובהחלט יש מצלמות, רק שהן משולטות מראש, המצלמה עצמה גדולה ובולטת וכאמור ווייז מזהיר מפניהן.

בקיצור, לנהוג כמו המקומיים, זה מספיק מהר :-)

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני אי אילו שנים נתקלתי במארב לייזר ליד שדה התעופה של וורונה, השוטר עמד בצורה מוזרה על אי תנועה ביציאה מהכביש הראשי, אי אפשר היה שלא לראות אותו מקילומטר. בכל מקרה, כיון שבאירופה אני מקפיד הקפדה יתרה על המהירות המותרת, לא היתה לי בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, יש שם מלכודת בעקר לתיירים, למה אתם עונים סתם?!

על מה אתה מתעצבן?

לא ממש ברור.

אתה כנראה מדבר על ה A1, כביש אגרה.

נדיר באיטליה שיש מכמונות מהירות בהכבישי אגרה.

אבל רד לכבישים בין עירוניים קטנים ובהחלט יש מצלמות, רק שהן משולטות מראש, המצלמה עצמה גדולה ובולטת וכאמור ווייז מזהיר מפניהן.

בקיצור, לנהוג כמו המקומיים, זה מספיק מהר :-)

לא זכור לי שזה היה כביש אגרה אבל אולי אני טועה, בכל מקרה בהחלט היו בו מצלמות ודי הרבה, חלקן בדמות קוביה בצעדי הכביש (לא עמוד כמו שאנחנו מכירים) ואחרות שממוקמות בגב השילוט שמעל הכביש.

התנועה כאמור נעה ברוב האיזורים במהירות גבוהה משמעותית מזו החוקית.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...