Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה מילים על ההבדלים בין צלחות בלימה (רגילות, מחוררות, מחורצות)- לעיונכם

edan82
שימו לב! השרשור הזה בן 2947 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני יומיים שלחתי את הרכב ל-MOT (הגרסה המקומית לטסט), למרות שהייתי שקט לגבי מצבו המכאני חששתי שהרכב עשוי להכשל עקב צלחות הבלימה שפיתחו סדקים קטנים בשולי החירורים.

12743982_10154043402874962_6448264375683259857_n.jpg?oh=45ced782bde48135ef28b8db5c439532&oe=5761AE88

לסדקים האלה אין משמעות בטיחותית ואינם משפיעים על יכולת הבלימה של הרכב אבל זה מסוג הדברים שבוחן שאינו מקצועי או אחד "מגדיל ראש" עשוי להחשיב כליקוי ולפיכך להכשיל את הרכב בבדיקה.

במקרה באותו יום יצא שחבר החליף ב-458 ספצ'יאלה בלמים (הוריד את הסט הקארבון-קראמי והתקין צלחות מחורצות רגילות לקראת יום מסלול) וניצלתי את ההזדמנות להתייעץ איתו בעניין מצב צלחות הבלימה שלי, שיחה שמהר מאוד התגלגלה לשיחה כללית על בלמים והבדלים בין סוגי צלחות הבלימה השונות.

בהמשך הצטרף חבר נוסף ותרם גם הוא מהידע שלו.

אז ככה-

יתרונות הצלחות המחוררות:

*משפרות מהותית את הבלימה בתנאי נהיגה רטובים (ביחס לצלחות רגילות) ומונעות מצב של הידרופלן (ציפה) בין הרפידה לצלחת.

*בעלות יכולת פיזור ונידוף חום בצורה הטובה ביותר מבין שלושת הסוגים.

*משפרות את מרחק העצירה בעד 30% בתנאי עומס קיצוני (ביחס לצלחות רגילות).

*קלות המשקל שבחבורה, שוקלות משמעותית פחות מצלחות מחורצות ורגילות בעלות אותו קוטר ולמעשה בגדלים של 400MM ומעלה יש חברות שמציעות רק צלחות מחוררות כדי להפחית משקל.

חסרונות:

*סדקים- שימוש מאסיבי תחת עומס יגרום להווצרות סדקים בחרירים (בדיוק כמו בתמונה), ברגע שנוצר מצב שיש סדק ש"מחבר" בין 2 חרירים הצלחת פסולה.

*אורך חיים- כפועל יוצא של אותם סדקים אורך חייהם יהיה קצר יותר בהשוואה לצלחת רגילה או מחורצת.

*עלות- צלחות בלימה מחוררות איכותיות יקרות משמעותית מצלחת איכותית רגילה.

איפה זה בעצם ממקם את הצלחות המחורצות?

גם הצלחות המחורצות עדיפות על פני צלחות רגילות בפיזור החום ושיפור הבלימה אם כי בצורה פחותה בהשוואה לצלחות המחוררות.

יחד עם זאת, מיעוט ה"קידוחים" בצלחת מפחית משמעותית את הופעת אותם סדקים שנוצרים בצלחות המחוררות ולפיכך תחת שימוש אגרסיבי-אינטנסיבי הן נהנות מאורך חיים עדיף משמעותית ביחס לצלחות מחוררות, מה שגם הופך אותן לעדיפות על המסלול (כאמור, למרות שאיכות הבלימה שלהן מעט פחות טובה מאשר צלחות מחוררות).

אז מה בעצם עדיף לרכב שלכם?

התשובה לכך תלויה בשילוב של סגנון הנהיגה שלכם, תדירות הפעמים שאתם יוצאים לנהיגות נמרצות ולא פחות- ביצועי הרכב.

לא מעט רכבים ספורטיביים ו\או חזקים מגיעים מצויידים עם בלמים מחוררים, זה נובע כי הם בעצם ה"פשרה" העדיפה לכביש- יכולת בלימה גבוהה ושחיקה סבירה בשימוש של הנהג הממוצע ואף מעבר לכך.

אם יש תכנון לעשות שימוש אגרסיבי במסלול שווה לשקול מעבר לצלחות מחורצות.

בכל מקרה רכב שהגיע במקור עם צלחות מחוררות רצוי להמנע מהחלפה לצלחות רגילות שעשויות לפגוע באיכות הבלימה בדיוק כתזדקקו לה.

ברכבים שבמקור צויידו בצלחות בלימה רגילות זה כבר שיקול של כמה אתם מוכנים להשקיע, הצלחות המחוררות\מחורצות כאמור יקרות יותר ונשחקות מהר יותר.

מקווה שזה עוזר לעשות קצת סדר בדברים עבור מי שתהה לגבי ההבדלים בין צלחות הבלימה השונות.

למי שתוהה לגבי מהמנות הכתוב אציין ששני החברים איתם התנהל הדיון בעלי נסיון רב על המסלול, בין היתר עם רכבים חזקים מאוד (חלקם תחרותיים) ויש להם ידע טכני רב, במילים אחרות- אני סומך על הידע שלהם (כמובן כל אחד מכם יעשה הטוב בעיניו).

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למיטב הבנתי אין שום יתרון לצלחת מחווררת מעבר לטיפה חיסכון משקל.

נידוף חום הכי טוב?

קיצור מחרק בלימה עד 30%? רק ע"י חירור הצלחת?

מעולם לא ראיתי שום הוכחה לזה.

מעולם לא ראיתי קיט של יצרן מכובד שמיועד למסלול ומירוצים עם צלחות מחוררות.

כנראה שבעל פרארי יודע משהו שיצרני בלמים עוד לא למדו.

בשורה תחתונה - מי שמעמיס מאוד על הבלמים - בשום פנים ואופן אין להשתמש בצלחות מחוררות.

אז בשביל מה הן טובות?

בשביל היופי.

יכולת פיזור ונידוף חום מגבירים רק ע"י צלחת יותר מסיבית (כותר או/ו רוחב) וצלעות קירור יותר יעילות (כמות או/ו צורה).

כמובן תמיד תמיד תמיד מומלץ גם פתרון להזרמת אוויר לכיוון הצלחת - זה עושה פלאים ליכולת הקירור.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א - למה הוא שם צלחות רגילות עבור יום מסלול?

שומר על הקארבון כדי להאריך אורך החיים שלהן?

אם כן, מבין אותו. זה עולה הרבה מאוד ובפרארי בטח פי מזה.

קצת עצוב לראות בלמים כאלו שנועדו למסלול משמשים לנהיגה רגילה ודווקא על המסלול לא.

אולי יום אחד יצרנים יצליחו לייצר אצלחות קארבון במחירים שפויים....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המעבר לצלחות רגילות מהקארבון- אכן, שיקולי עלות.

לגבי יתר דברייך- אשרייך, אתה יודע יותר טוב, כל יצרני הרכבים המובילים בעולם מתקינים צלחות מחוררות בדגמים החזקים בשביל היופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן, אני כן יודע.

לא מסיפורים של בעלי רכבי יוקרה או כתבות במגזינים יענו מקצועיים.

ניסיתי הרבה, התנסיתי בהרבה, בדקתי הרבה וכו'.

כבר לפני 8 שנים עישיתי מבחן מעשי לבדיקת בלמים:

http://www.roadster.co.il/forums/viewtopic.php?f=1&t=3115

כן - ש לי "דוקטורט" בבלמים ובצמיגים.

ומה שאני לא יודע אני אומר שאני לא יודע.

כולם מוזמנים לצפות בסרטון וללמוד על הצלחות:

מי שאומר לך שצלחות משפרות מרחקי בלימה - זו הנורה אדומה הראשונה שנדלקת על כך שאין לו מושג על מה הוא מדבר.

לא מאמין לי? תראה מבחן בלימה מעשי:

ספויילר - החלפת צלחות לא קיצרה מרחק בלימה בכלום.

בקיצור - כמו שקארבוטק כותבים אצלהם באתר:

Carbotech does not recommend cross drilled rotors for any kind of track use.

וכמו שאמרתי - אין רכב מירוץ ואין יצרן בלמים רציני ששם צלחות מחוררות.

בחירה שלך ללמוד מהם או מיצרני רכב.

אני אומר - הכי טוב צלחות חלקות רגילות.

מקסימום - מחורצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי תגובה חריפה להודעה שלך ובמחשבה שניה מחקתי כי זה היה לא לעניין.

אני מציע למי שמתלבט על פי איזו גישה ללכת פשוט להכנס ללינק של הדוקטורט שלך על הבלמים ולהתרשם.

עריכה אחרונה על ידי edan82

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"slotted and drilled rotors DO change the coefficient of friction and brake pedal feel but this does not necessarily mean the car will stop shorter"

לא נגעתי... צוטט מתוך כתבה נרחבת על צלחות בלימה ורפידות.

ממליץ לך לשקול שוב את מה שרשמת CROC.

לגבי ההצהרה השנייה שלך:

"no aftermarket big brake kit vendor recommends a drilled rotor for heavy track use"

שים לב לדגש של HEAVY TRUCK USE.

רוב הקבוצות שכן משתמשות בצלחות מחוררות פשוט מחליפות אותן בתדירות גבוה יותר!

עריכה אחרונה על ידי נתנאל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתנאל אתה נראה לי לוקח ברצינות את ה"דוקטורט" של CROC.

הוא חוזר על הנקודה שהוא לא מכיר מישהו שמתחרה עם בלמים מחוררים, שזה כאמור "בניגוד מוחלט" למה שאני כתבתי- שלמרות יתרון הבלמים המחוררים במסלול מעדיפים מחורצים (כולל הסבר מדוע).

זכור לי גם הדוקטורט של croc על צמיגים- הוא אומר x, לא מעט חברים מנסים להסביר לו שהוא טועה וזה בעצם Y, אבל כמובן שזה הוא צדק וכל היתר טעו...

צר לי קרוק, אמנם הענקת לעצמך תארים אבל את הדוקטורט שלך על בלמים לא הייתי מגיש בצחוק כעבודה בבית ספר יסודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כהרגלך, מחקר מקיף!

אז עבר טסט? לא היית צריך להחליף פסים זוהרים?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז שנת 2008 הרבה אבק רפידות עף, צלחות וקליפרים הוחלפו.

כל מה שאני אומר זה מניסיון אישי.

אם יש כאן למישהו ניסיון נרחב והוא היגיע למסקנות אחרות - בואו בכיף נדון על זה.

לפני שניה המומחה של פרארי אמר "

משפרות את מרחק העצירה בעד 30% בתנאי עומס קיצוני (ביחס לצלחות רגילות)"

יש הוכחה אחת לזה?

אתה יכול להמשיך לצחוק על הבדיקות שלי - עניין אותי כמה בדיקות אתה עשית.

אתה יכול להמשיך לצחוק עליי ולשים צלחות מחוררות.

אבל בוא לא נטעה גולשים תמימים שעלולים לחשוב שהן אכן יעילות יותר ומומלצות יותר. כי הן ממש לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2947 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...