Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סטרטר בסוף חייו? משתנק בסיבוב הראשון אחרי המתנה של יומיים - פיאט 500

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 2947 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן.

מדובר ברכב שנסע 88 אלף ק"מ משנת 2010.

קורה לפעמים שלאחר יומיים שלושה ללא התנעה (רק בימים כאלה) קרים או גשומים, אני מנסה להתניע ובסיבוב הראשון של הסטרטר הוא עוצר לפחות מ 0.5 שניות ואז ממשיך רגיל ומתניע את הרכב.

כמו כן שמתי לב שאני מעמיס על האלטרנטור עם האורות ומערכת שעובדים - יש קושי לסחוב לפי מה שאני מרגיש, זה בא לידי ביטוי בכך שהרובוט עובד טיפה חלש יותר כשהכל דלוק ויש רעידות כשהרובוט נכנס לפעולה.

כשאני מכבה את המערכת + האורות הרובוט עובד חלק ואין רעידות.

יש סיכוי שמדובר כאן באלטרנטור + סטרטר?

המצבר לדעתי משנת 2014 אם יש קשר.

תודה רבה

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתנהגות הזאת מצביעה לגמרי על מצבר. אם ניתן לפתוח את הפקקים של התאים, תוודא שלא חסרים מים מזוקקים.

נסה להשיג מטען מצברים ולתת לו טעינה טובה.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחלוטין מצבר.

בדרך כלל כשיש את הסימפטומים האלו תוך שבוע - שבועיים הוא מפסיק להניע בכלל אחרי שהאוטו עומד מספר ימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע לי מוזר כי המצבר מראה נקודה ירוקה, לצערי אני לא יכול להקליט את איך שזה נשמע בזמן נסיון ההתנעה.

בסיבוב הראשון של הסטרטר יש תקיעה, כאילו משהו נתקע לממש פחות מחצי שניה ואז חוזר להתניע ללא בעיה.

מקווה שזה המצבר אגש לבדוק זאת

אגב בוקי - מדובר על מצב של תקופה ככה כבר כמה חודשים, זה לא קורה כל יום רק לאחר המתנה של יומיים שלושה ומעלה (אתמול לדוגמא לא הלכתי לעבודה הרכב חנה יותר מ 24 שעות).

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להקליט, אנחנו מכירים טוב את הרעש הזה.

זה סימן קלאסי של מצבר שמתחיל להיחלש או שיש באוטו זליגת זרם גבוהה שפורקת את המצבר בזמן חניה. תבקש שיבדקו לך זליגת זרם. זליגה תקינה - עד 50mA.

בדיקה פשוטה: חבר כבלים מרכב אחר ותבדוק האם התופעה קיימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צלם את המצבר. יישנם מצברים שהנקודה הירוקה מצביעה רק על מפלס האלקטורליט במצבר ותו לא.

האם המצבר מקורי שהגיע עם הרכב ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע לי מוזר כי המצבר מראה נקודה ירוקה, לצערי אני לא יכול להקליט את איך שזה נשמע בזמן נסיון ההתנעה.

הנקודה הירוקה במצברים עם 'עינית הקסם' או במילים פשוטות הידרומטר מנטרת את מצב הטעינה של תא בודד ולא של כול ששת התאים במצבר לכן זו לא תמיד אינדקציה מוחלטת לגבי מצב המצבר.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קפצתי פה לאיזו חומוסיה צמודה אלי ומסתבר שיש חנות של מצברים וחילוץ ליד, נתתי לבחור לבדוק את המצבר שאומר שבמצב ללא עומס חריג המצבר בסדר משהו כמו 80% לפי המכשיר שהחזיק.

כשהפעיל עליו עומס של בערך 480 אמפר / מילי אמפר (לא יודע איך זה עובד בדיוק מצטער) אז המכשיר שאיתו בדק אמר שהמצבר לא מחזיק ומראה שכדאי החלפה (שיורד ל 460 היה רשום בסדר).

בכל אופן מצבר חדש של 50 אמפר עולה כ 450 ש"ח, אולי אקפוץ אליו מחר להחלפה.

מה דעתכם לפי הנתונים?

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על סמך הנתונים שכתבת קשה לומר אם הבדיקה שבוצעה נכונה.

צלם את המצבר אשר מותקן ברכבך ותעלה תמונה. רצוי להתקין מצבר ללא טיפול ב-100 אחוז ולא סתם מצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה קורה אחרי יומיים עמידה, אני מכוון יותר לכיוון של זליגה או מצבר בסוף חייו.

אנקדוטה בעניין הזה: אותו הסיפור היה לי לפני כ 5 שנים כאשר אני ואחי רכשנו דאז פרטנר 2007 (שעד היום אצלו).

אחרי כמה ימי עמידה (נניח שישי שבת = יומיים) הסטרטר היה חלש בהתחלה אבל אחר כך פיקס.

בקצרה: החוכמולוגים שחיברו את הרדיו-דיסק המקורי של הרכב, אי שם בשנת 2007, לא הפרידו בין החוט האדום שהולך לסוויץ (ACC) לחוט הצהוב (+ גיבוי), ובעצם כאשר היינו מכבים את הרדיו באופן ידני (הוא לא היה כבה עם הסוויץ', רק באופן ידני), התצוגה של הרדיו (מסך LCD כזה) היה ממשיך לעבוד ופורק את המצבר.

במשך 4 שנים שהרכב היה על הכביש, כל שנה שמו מצבר חדש.

אחרי שהחלפתי את המצבר ב"טלרון" במסגרת אחריות, סידרתי תוך דקות בודדות את עניין החיווט, ומאז המצבר מחזיק זמן ממוצע של בערך 2.5-3 שנים והסטרטר עובד מצויין גם אם הרכב עומד כמה ימים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2947 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...