Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"פרוייקט" שיפור רנו פלואנס במצב מזעזע

שימו לב! השרשור הזה בן 2953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בינתיים שאני משתעמם לי עד לקבלת הרכב החדש מכלמוביל ורשימת ההמתנה הארוכה שלהם, השאלתי רנו פלואנס מחבר לנסיעה מסויימת, ואז החלטתי להפתיע אותו ולשמח אותו קצת.

החבר הזה קנה את הרכב מליסינג, במצב לא הכי, ואז הוא חנה בשכונה מלאה ילדים נחמדים ששרטו לו את הרכב מכל הכיוונים, פשוט מילאו לו את הרכב - שהוא בצבע שחור - בשריטות ענקיות ומזעזעות.

בנוסף לכך הרכב לא נשטף חצי שנה מיום הקניה, גם בגלל שהחבר שלי הוא אדם שלא מתחבר לקטע הזה של שטיפת רכב, וגם בגלל שהחבר שלי היה ממש מבואס מהשריטות שעשו לו (60 אחוז מהשריטות נעשו בפעם אחת שהוא חנה במקום מועד לפורענות) וזה הוציא לו את החשק אפילו לקחת את הרכב לשטיפה עלובה במכונה. הוא היה מבואס לגמרי.

בנוסף לכל השריטות העמוקות שנעשו עם חפץ חד, היו גם אלפי סווירלים שדרשו פוליש עמוק וגם לכלוכים על האוטו שלא יורדים בשטיפה רגילה אלא רק עם פלסטלינה וכאלה.

החומרים בהם השתמשתי:

* פד צהוב עגול משומש שעשיתי איתו הרבה ווקסים לרכב הקודם שלי, תוצרת מגווירס

* מטלית מיקרופייבר שמגיעה גם היא עם הערכה של הווקס מגווירס, וגם משומשת מהמון ווקסים קודמים

* ג'ריקן 4 ליטר מים, מהול בפקק של נוזל וורוד שמצאתי באתר של אוטו סטור, במקום הנוזל המעולה של אופטימום לשטיפה יבשה (הפסיקו לייבא אותו)

* ווקס של מגווירס, עולה 90 שקל באתר של אוטו סטור

* מטלית מיקופייבר פשוטה שמוכרים במכולת, לשטיפת הרכב

* ג'ילדה שקניתי פעם, לא זוכר אם סינטטית או מעור צבי, שימשה אותי במאות שטיפות קודמות, אותה אני מקפיד לסבן עם סבון כלים ולשטוף בכל פעם

העבודה:

תוך כדי שאני שופך מים מהג'ריקן על הרכב המסריח והמלוכלך, שפשפתי את הרכב עם המטלית מיקרופייבר הפשוטה שברשותי. רוב הלכלוכים ירדו, למעט אלה שדבוקים ומורגשים במישוש.

לאחר שגמרתי לעבור על כל הרכב, ונגמרו 4 ליטר (נשאר קצת עודף), ייבשתי את כל הרכב עם הג'ילדה שברשותי. מידי פעם סחטתי את הג'ילדה, ניערתי והמשכתי הלאה.

לאחר שעברה רבע שעה מתחילת העבודה והרכב התייבש לחלוטין, ונותרו רק טיפות פה ושם, עברתי ליישום הווקס.

מרחתי את הווקס בתנועות סיבוביות על הרכב. לא נתתי לו זמן להתייבש, גמרתי את מכסה המנוע ומיד הברקתי עם מטלית המיקרופייבר המשומשת שברשותי. ככה לגבי כל חלק ברכב.

לאחר שעברה עוד רבע שעה, וסך הכל חצי שעה מתחילת העבודה, הרכב נראה חדש ממרחק של מטר - אפילו השריטות הענקיות טושטשו, ובלטו רק 2-3 שריטות שנראו מזווית מסויימת בלבד. למגע יד הרכב היה די מחוספס, מה שגרם לי להתגעגע ל-FRV ז"ל שהיתה חלקה תמיד במובן הכי חלק שיכול להיות, אבל העיקר - נראה אחלה.

להשלמת התמונה גם הדבקתי לו אנטנת כריש שמצאתי בעלי אקספרס ב-5 דולר, כיסוי להגה ב-50 שקל, ולקחתי את הרכב לפוליש לפנסים באיזה מוסך שלקח על זה 50 שקל. על חשבוני, מגיע לו.

תמונות

הרכב במוסך לאחר העבודה, מחכה לפוליש בפנסים:

IMG-20160211-WA0040.jpg

הרכב מלפנים:

IMG-20160201-WA0038.jpg

הרכב מאחור:

IMG-20160201-WA0037.jpg

הרכב מאחור - צד:

IMG-20160212-WA0013.jpg

ואחרון חביב - הגג:

IMG-20160211-WA0035.jpg

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לציין שהחבר שלי לא האמין למראה עיניו, הוא פשוט היה מאושר כשהוא ראה את הרכב. אחר כך הוא סיפר לי שהוא קיבל מלא מחמאות, ואפילו אנשים שרצו לקנות את הרכב הנפוץ הזה ושאלו כמה עולה. אלה ששמעו ממנו על השריטות שמילאו את הרכב, שאלו אותו איפה השריטות, ואם הוא הלך לפחח לצבוע את הרכב. בקיצור יש תמורה בעד האגרה, שווה להתאמץ חצי שעה.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שלא הוספת תמונות לפני, בכל מקרה הרכב נראה נקי:wink:

רק תעשה לעצמך טובה, אל תשתמש בג'ילדה עור צבי/סינטטית. רק מיקרופייבר!

Honda Civic 5DR MT - 2014 ~ HU - Zed Android

Front - Morel Tempo Ultra Comp. 602 ~ Rear - Morel Maximo Comp. 602

Amp - PPI P900.4 ~ Sub.W - Ground Zero 400Wrms, Original Ported Box

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...