Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם לקחת מנהל השקעות?+עוד שאלה על אפיק השקעות

neon turtle
שימו לב! השרשור הזה בן 2981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי!

לאחרונה לקחתי שיעורים פרטיים עם מורה במכללה(לא חשוב שמה), המורה מתעסק לרוב בדיי טרייד וגם בהשקעות לטווח של מספר חודשים(פחות אבל).

שאלתי אותו במקרה אם הוא רוצה לנהל לי את התיק,הוא אמר שכן אבל המינימום זה 27-30 אלף דולר!(לפי דבריו הסכום המינימלי הזה דרוש על מנת לקנות מניות אמיתיות שנירשמות על שמי ולא חוזים על מניות,הסכום המינימלי הוא 25 אלף דולר).

עושים זאת דרך "אינטראקטיב ברוקרס".

העמלות הן 35 אחוז מהרווחים אליו ו65 אחוז אלי.

יתרונות\סיכויים:

1. המורה ממש מקצועי,אני רואה את הביצועים שלו גם בחדר המסחר הווירטואלי באונליין ורואה שמרבית העסקאות שלו מוצלחות. בנוסף בהתייעצותו השקעתי במניות שאכן הניבו לי כסף.

2. כאשר המנהל מנהל לי את החשבון, הוא גם מנהל את החשבון שלו. כלומר, כאשר הוא עושה תנועות בתיק שלו, אותן תנועות מועברות אוטומטית לחשבון שלי. ככה שיש לו אינטרס לעשות כסף.

3. תשואה מטורפת, סביב ה30 אחוז בשנה נטו אחרי עמלות,לפני מיסים כמובן(הוא לא הבטיח לי כלום באופן רשמי), באופן אישי אני יודע שזה אפשרי ואף יותר, מניסיוני בתיק שלי (שהפעלתי רק חודשיים,לא ניסיון רב.)

4. מהיכרותי האישית המורה הוא איש בעל ערכים ונראה איש ממש טוב שלא ירמה אותי (ולמרות זאת אני לא סומך על אף אחד במאה אחוז עם סכום כזה ביד.)

5. ההרשאות היחידות שלו הן לנהל לי את הכסף,הוא לא יכול למשוך אותו אליו.

חסרונות\סיכונים\תהיות:

1. האם יש לו אינטרס להפסיד לי את הכסף?האם יש סיכוי שיש לו דיל עם אינטראקטיב ברוקרס?

2. חבר שעוסק בתחום אמר לי שהדייטריידרים הטובים יכולים לעשות כסף מצויין, אפילו כמה שנים ברצף, אבל כשהם נופלים הם נופלים חזק(מוכן לקחת את הסיכון)

3. זה פאקינג 30 אלף דולר!!!אם זה היה סכום קטן יותר הייתי הולך ללא שום שאלה. פה יש לי שאלה ופחד,האם אני מוכן נפשית להפסיד חצי מזה?אולי!בהנחה שהעסקה כשרה,האם שווה לי אל מול הרווח הזה?אולי,נוטה לכן.

4. האם להגיד לו שישאף לתשואה נמוכה יותר ויעשה פחות סיכונים בתיק(סבבה לי מאוד גם ב15-20 אחוז בשנה.)?

5. עם תשואה גבוהה בא סיכון גבוה.

6. כמובן שאם התיק מפסיד אז זה עלי (והוא לא יקח לי על זה גם כסף)

ולנושא אחר:

חשבתי על אפיק השקעה אחר בסכום קטן בהרבה והוא קולקטיב 2,מישהו מכיר?

חשבתי על להתחבר אליו. מקום ראשון בעולם מתוך מאות אלפי סוחרים,תשואה שנתית של 114 אחוז,חודשית 75 אחוז.

https://collective2.com/details/87948558

50 דולר בחודש, לשים סכום של כ 2000$,אם אפסיד אותם אז פחות נורא

12669681_10208758355980549_3560125284461327932_n.jpg

יתרונות?חסרונות?

תודה מראש למי שהגיע עד הלום ותודה מראש למי שיענה ויעזור לי בהתלבטות גדולה זו!

עריכה אחרונה על ידי neon turtle

ליום יום BMW M3-לסופ"ש מרצדס SLK

אבל בתאכלס נוסע על הונדה סיוויק חמש דלתות 2008-טוטאלוס:cry:

עכשיו בתאכלס נוסע על גולף 1.6 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

30 אחוז בשנה והוא עובד בתור מורה פרטי?? משקיעים חולמים על 6-5 אחוז בשנה וזה נחשב המון.

אם הייתה לי תשואה של 30 אחוז בשנה, הייתי מפסיק לעבוד היום.

באופן אישי, לא הייתי מתקרב אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי על מה אתה מוכן להמר. אם אתה מוכן להמר על אבדן 30K ירוקים תהיה לי בריא. כזקן שמרן אני שומר מרחק מ"קוסמים" עובד קשה מדי כדי להרוי את לחמי, אפילו לא קונה כרטיס פיס ולא ממלא טור בטוטו.

אם הבחור רוצה שליש מהרווחים תציע לו הסכם סימטרי - הוא מחזיר לך שליש מההפסדים. נראה את תגובתו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא התפרנס רק 5 שנים,עבד בעבודה רווחית מאוד,סיפר שהוא ממש השתעמם בבית ובלי חברה.

הוא מאוד אהב להדריך וללמד(היה בתנועת נוער אפילו בתור מדריך,גם בצבא.),

הוא סיפר שהוא ממש אוהב להיות מנטור,רואים את התשוקה שלו ממש,רואים שחשוב לו.

סיפר שלפני המסחר הוא התלבט אם ללמוד משהו שקשור בטיפול ו\או הדרכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים שהחינוך וההוראה בוערים בדמם - אבא שלי היה כזה, אשתי כזו, וזה דבר חיובי.

לגבי השקעה באמצעות המנטור שלך - כאמור, אני חושש מאד. יש לי תחושה שהוא בעל לשון חלקלקה, ובתנאים אחרים היה נעשה סוחר רכב משומש בחיפה.

תתחיל בכך שתבקש לראות את רשיון הייעוץ בהשקעות שלו. כאמור, אישית לא הייתי טורח, לדעתי הסיכון לא סביר. אבל, כמובן, אני לא יועץ כלכלי או יועץ השקעות, לכן כדאי שתפנה למישהו עם הסמכה רשמית ולא תסתפק בעצות של הדיוטות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוקפץ סיני!

אשמח לשמוע עוד דעות,

תודה מראש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל מזה שהמורה שלך מציע לך הצעה שהיא עבירה על החוק.

חוק הייעוץ אוסר על מנהל תיקים לקחת דמי ניהול כאחוז מהרווחים, ומתיר אך ורק לקחת אחוז מגודל התיק.

אני מניח שגם אין לו רשיון לניהול תיקים, אבל נניח שהוא מנהל פחות מ 5 תיקים, ואז זה עדיין מותר לו.

אם הוא היה משיג 30% תשואה בשנה, הדבר האחרון שהוא היה עושה זה להתחלק עם מישהו בידע והיכולת

הזו. בד"כ תשואות כאלה מגיעות יחד עם מינוף מטורף, ואז יום אחד מגיע הרגע שהכל מתמוטט והכסף נמחק.

תזכור, כוכבים יש רק בשמיים, וכל מי שמספר לך על רווחים אגדיים, והשקעות מטורפות, הוא או שקרן, או

שעדיין לא חטף את המכה של החיים שלו.

בקיצור, חבל על הכסף שלך, לך שרוף אותו על דברים שלפחות תהנה מהם, או לחלופין, תחסוך, ונהל את התיק

בצורה הגיונית ושקולה, ולא על סמך איזה מורה שעושה זאת מ"טוב לב" ו "רצון ללמד".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נשמע לי מסוג האנשים שכבר היו כמוהו בכלבוטק.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מקצועיים / "מקצועיים" יותר מהמורה שלך נפלו וייפלו.

כשהוא ייפול - תמיד אמנם יהיה ניתן להאשים אותו - אבל זכור כי הכשלון תמיד יתום (כמו הפתגם).

למה לא תנסה אתה להכנס לזה ב"קטן" בעצמך ?

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה ,

אם יש רווח במניה מסויימת והפסד באחרת הוא מתקזז ? או רווחים אליו הפסדים עליך בהכל ?

קח בחשבון שכולם גם מפסידים וגם מרווחים. והתשואה היא רווחים פחות הפסדים.

אני אישית לא הייתי משתכנע. נראה לי מסוכן מדי.

בכלל לא מאמין ב day trade אלא בהשקעה לטווח ארוך בלבד.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור מהחיים, לפני כ 20 שנים.

היה לי שכן שעבד במדור המחשבים של אחד הבנקים.

הוא תמיד ראה את פקודות הקנייה והמכירה במרוכז .

ובנוסף את גבול הגבלות המסחר של הבנקים, בתיקי ההשקעה העצמית שלהם (נוסטרו)

ורכב עלייהם עם אופציות.

מהצד הוא ניהל כ 30 תיקים לאנשים וחברים שונים.

ואז הגיעו סימני המפולת, הוא תמך באופציות שבהם הוא היה מושקע - שמר על השער.

בכסף של הלקוחות.

(המשיך לתת פקודות קנייה לאופציות מתיקי הלקוחות, העביר מאג"ח ומניות טובות לאופציות)

אבל - את הכסף האישי ושל המקורבים, הוציא מהאופציות בערכים טובים.

יצא שהלקוחות שלו הפסידו כ 70% מההשקעות.. והכל היה לכאורה חוקי.

הוא ניהל ולא השקיע טוב.. אתה הייתה יודע על זה בזמן אמת.

יש לך כלים לדעת מה אינטרס ההשקעות שלו, ולמי הוא מחוייב בראשונה.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...