Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הקלות לתנאים במחיר למשתכן - מה זה יעשה לשוק של הזכאים ושאר הדירות

Fitch
שימו לב! השרשור הזה בן 2865 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

השבוע קרה משהו מעניין.

כדי לאפשר לעוד אנשים להתאבד על משכנתא לכל החיים, איפשרו לזוגות שזכאים להשתתף במכרז של מחיר למשתכן להגיע רק עם 100K ש"ח והיתר במשכנתא. (כי מאיפה להם סכום של 250K ומעלה?! :roll:).

האם הביקוש למכרזים יעלה המון ובכך בעצם גם יפחית את הסיכוי לזכות וגם יפחית את הסיכוי לרווח בהשקעה בדירה שכזו, כי כל משקיע ייתן לכל אחיין שלו 100K ויאללה לעשות 200K על דירה ברגע.

מה דעתכם?

http://www.funder.co.il/article.aspx?idx=61922

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 153
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ככל הידוע לי יש דרישה לגור בדירה חמש שנים. כלומר הזוג צריך לגור שם, ולא יכול פשוט לקנות ולהשכיר.

לא יודע אם נאכף ובכלל, אבל קיימות מספר דרישות כדי לרכוש דירה במחיר למשתכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתי הקברות ובתי המשפט מלאים באהבלים שרשמו דירות על אחיינים/חברים/אחים/ דודים וביום הדין גילו שקרוב המשפחה הכ"כ קרוב לא מכיר אותם בכלל ולא מבין על מה הם מדברים, הוא חסך כל החיים בשביל הדירה שלו שרשומה על שמו בטאבו.

שלא לדבר על אותו קרוב אהבל שמוותר סתם ככה על הטבה גדולה עבור עצמו.

בכלכליסט נדרשו לסוגיה:

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3681117,00.html?ref=ynet

בכל מקרה, שמישהוא יראה לי למי יש אינטרס שמחירי הדירות ירדו בשביל שאני בכלל אבין מאיפה ההנחה הזאת שמחירי הדירות ירדו.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יניב,

המון, המון דירות להשקעה רשומות על שם סבתא של מישהו. זו עובדה. ניתן גם לעגון את המשך דרכה בחוזה.

כמו כן, במחיר למשתכן אתה קונה דירה שביום הראשון שלה 'שווה' כ20% מעל המחיר ששילמת. תשכיר 4-5 שנים (כמינימום הנדרש), ואז תמכור. תשואה דתשואה ואולי גם דתשואה באם מחירה הריאלי יעלה.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין עם כל מה שאמרת.

ועדיין, בתי המשפט מלאים באהבלים שבקומבינה רשמו את הדירה על שם מישהוא אחר ועכשיו מוציאים מאות אלפי שקלים בנסיון לקבל מהם בחזרה את הדירה.

פתאום הסבתא מתה ופתאום כל היורשים מתנפלים לך על הדירה, איזה חוזה בדיוק תציג לבית המשפט? חוזה שבו אתה מודה שגנבת מהמדינה כסף?

שופט ממוצע (ואני זוכר בוודאות כאלה תקדימים) יפסוק שמי שמנסה לגנוב כסף בתחבולות והונאות, שלא יבוא לבכות בבית המשפט כשהקומבינה נושכת אותו חזרה בתחת.

זוג חברים טובים מאוד שלי, מה אני אגיד לך, העסקים שלהם שיגשגו (עסקו בתכשיטים) והיו בבעלות הזוג 5 דירות, ניסו לעשות קומבינה והלבישו את הכל על שם האבא הגריאטרי הסיעודי של הבעל, גם העסקים, גם הדירות וגם חשבונות הבנק.

יום אחד האשה באה הבייתה ומוצאת את בעלה בבית עם בחורה צעירה, אה סליחה, קבל תיקון, שתיים! :twisted:

צעקות, צרחות, צלחות וואזות התעופפו, שכרה עו"ד פ33ה שישאיר את הבעל עם תחתונים ברחוב.

מה אתה חושב קרה?

יצאה משם עם התחתונים והגרביים במזוודה כי פתאום "זה האבא שלי שהוא מקים החברה ובעליה והוא הביא את כל ההון, אנחנו, כפי שמצביעים תלושי השכר (שהיו נמוכים כמובן) לאורך השנים רק שכירים בחברה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר עולה כי יש עודף ביקוש על היצע.

תוכנית מחיר למשתכן תקטין את הביקושים באותה כמות הדירות הנבנות.

אם גם אחרי זה יישאר עודף ביקוש המחיר לא ירד.

רק אלה שזכו בדירות בתוכנית למשתכן ירוויחו מעצם הזכיה בתוכנית.

שאלת השאלות היא האם הדירות תיבנינה באיכות טובה , ובגדלים מתאימים, או שייצרו בסופו של יום דירות זבל.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שגם זה לא נכון כי :

כדי לאפשר לעוד אנשים להתאבד על משכנתא לכל החיים, איפשרו לזוגות שזכאים להשתתף במכרז של מחיר למשתכן להגיע רק עם 100K ש"ח והיתר במשכנתא. (כי מאיפה להם סכום של 250K ומעלה?! :roll:).

http://www.funder.co.il/article.aspx?idx=61922

שזה למעשה מרחיב את המעגל של הקונים הפוטנציאליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה כמה רוצים את הדירות, מאה או מאה מליון, אם יבנו רק אלף דירות, זה יוריד את הביקוש רק בקרב אלף הזוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משבר בסבפריים, לא מזמן זוכרים?

משבר הכי קטן, ואלפי דירות יוחזרו לבנקים כי המשכנתא גבוהה ממחיר הדירה -- הבנקים לא יוכלו למכור הדירות

כמה קשה ללמוד מדוגמא שקרתה לא מזמן?? :|

בכל מקרה, משכנתא אפשר לקחת רק עם הון עצמי של לפחות 40%, אחרת חיים בהרגשה של טבעת חנק תמידית.

עריכה אחרונה על ידי TheOne23

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שגם זה לא נכון כי :

שזה למעשה מרחיב את המעגל של הקונים הפוטנציאליים.

זה רק יעביר את הבעלות מהמשכיר לדייר. בכל מקרה 4ף דירה לא נשארת ריקה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...