Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דירה ללא דוד שמש - מהו אמצעי חימום המים היעיל ביותר?

zx12r
שימו לב! השרשור הזה בן 2993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לקראת מעבר לדירה ב'מגדל' בקומה נמוכה שאין בה דוד שמש, אלא רק דוד חשמל אני נדרש לבחון את אמצעי חימום המים היעיל וה'מהנה' ביותר.

הסבר: משפחה עם ילדים קטנים, חשוב שיהיו מים חמים זמינים, בכל הברזים בבית.

נכון להיום בדירה הנוכחית יש דוד שמש ודוד חשמל שמופעל עם טיימר.

האפשרויות שעלו מבדיקה די שטחית:

1. לחיות עם דוד חשמל בלבד. לפי הצורך להדליק לקראת שעות המקלחת. אפשרות נוספת שאני לא יודע אם ריאלי - ראיתי שאנשים מציעים להשאיר ת הדוד החשמלי דולק כל הזמן. כך כל הזמן יש מים חמים ומצד שני צריכת החשמל לא מופרזת בשל מנגנון פנימי שנמצא בדוד וגורם לו לחמם עד טמפ' רק בעת הצורך.

2. חימום מים חשמלי דוגמת אטמור. לא יודע מה האיכות ואם יש חברות נוספות. הבנתי לפחות לגבי אטמור שיש בעיה עם לחץ המים והוא די מוגבל. כמו כן לא יודע כמה כדאי המוצר שלא כ'חיזוק' לדוד שמש אלא מחמם מים בפני עצמו,גם מבחינת יעילות החימום וגם מבחינת עלויות.

3. חימום גז. נוח, מחמם ברגע שפותחים את הברז. ללא תכנון מראש ולא חימום קבוע לאורך כל היום. לא יודע לגבי עלויות הגז בהשוואה לפתרונות האחרים.

אם נשים לרגע עלויות התקנה בצד(הן לא זניחות, אבל פסיכולוגית יתכן שאני מעדיף הוצאה חד פעמית של 5000 שקל וחשבון חודשי נמוך, לעומת לשלם כל חודש סכום גדול יותר עבור שימוש יקר).

אשמח לשמוע דעות מניסיון/ידע מקצועי אם יש פה כאלה, כמו גם אם יש אלטרנטיבות נוספות.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תשובה נכונה אבסולוטית, אלא שיקולים שונים וכל אחד בוחר מה שמתאים לו.

1. נתון אובייקטיבי הוא שאנרגיה זולה יותר כשהיא מגיעה כחשמל מאשר בגז. לפחות כרגע זה המצב בשיראל.
  2. מחממי גז הם מאסיביים, מחממים המון מים במהירות ולטמפ׳ גבוהה. המקביל החשמלי הוא האטמור וכדי לחמם מים בספיקה טובה לטמפ׳ נעימה צריך אטמור רציני ואלו דורשים הזנה תלת פאזית.
  3. הדוד החשמלי יעיל אך צריך להיות מאד מתוכנן ומחושב איתו. אם כולם רוצים להתקלח יחד יש בעיה וצריך להמתין.
  4. מחמם בגז יש להתקין במקום מאוורר ולא בתוך חלל סגור בבית, יש צורך בצנרת גז ייעודית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מצב הדירה מבחינת הנחת תשתיות? האם יש כבר ריצוף וחיפויים, או שעדיין ניתן להניח צנרת בלי להרוס יותר מדי?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.אין עם זה שום בעיה אתה יכול לכוון את הטיימר אוטומט

מ 6-8 בבוקר מ 6-8 בערב אם אתם מתקלחים בשעות קבועות תמיד יהיה לך מים חמים.

2.הדגם הטוב יותר הוא של ה 5KW ,זול יעיל אבל בנסיבות העניין שיש דוד עם גוף חימום זה לדעתי מיותר.

3.הכי יקר הכי טוב ,עלויות אחזקה והתקנה לא זולות ביחס לאלטרנטיבות,מומלץ אם יש לך משפחה גדולה

זה הופך להיות יותר פרקטי ,או שאתה יכול להרשות לעצמך את הטוב ביותר.

המכשיר צורך גם חשמל באופן קבוע וגם גז ,ישנה גם עלות אחזקה תקופתית ועלות גבוהה של

המכשיר עצמו והתקנתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך לוח חשמל תלת פאזי בדירה?

למה זה שיקול?

האם מכיון שבחשמל חד פאזי, שימוש של כ 2 אמפר שעה, "יינצל" חלק ניכר מהצריכה המירבית האפשרית.

או שיש לך פתרונות שונים לחימום כאשר יש חשמל חד פאזי או תלת פאזי. כדוגמת האטמור שהוזכר כאן שיש פתרון ךחשמל תלת פאזי שיושב על הקו הראשי של הדירה ומסוגל לחמם מים בן רגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי אטמור חד פזי שישב מתחת לכיור, במשך שנה עבד נפלא, אחרי שנה התחיל להוציא מים מהצינור עודפים אי שם בפורום כתבתי על כך.

יותר אני לא מתקין שום אטמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתרון החימום בגז מבחינת שימושיות הוא מה שאני רוצה.

הבעיה היא, שאליה אולי כיוון ספריאל, שהבית נמצא בשלב הפינישים, כל התשתיות כבר גמורות, יש ריצופים וחיפויים בכל הבית כך שלהניח תשתית גז אם יש בכך צורך עכשיו - זה בעייתי.

אם אחדד עוד קצת את השאלה לשתי שאלות קטנות יותר -

א. האם יש פתרון חימום מים שדומה לפתרון החימום על ידי גז כך שבכל רגע שאפתח ברז יהיו מים חמים זמינים?

ב. האם נכון הדבר לגבי דוד חשמלי שניתן להשאירו דולק 24 שעות ביממה ולמעשה הוא ישמור על מים חמים כל הזמן אך לא 'יעבוד' כל הזמן(כלומר, יעבוד בצריכת חשמל הגיונית ולא יישרף אחד שנה כיוון שעבד ברציפות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אינך רוצה לפתוח חיפויים וריצוף - מה שיעלה הרבה כסף ועלול גם לפגום במראה הסופי של הדירה - כנראה שעליך להסתפק בדוד החשמל הסטנדרטי. שדרג אותו בשעון להפעלה וכיבוי אוטומטיים, ואם הוא מותקן אנכית גם במאיץ חימום. בכל מקרה, אם תזקק למים מחוץ לשעות הקבועות, תוכל להפעיל את הדוד גם חוץ לשעות אלה או לתכנת אותו מחדש בשתי לחיצות.

אין שום טעם להשאיר את הדוד פועל סביב השעון, כל שתשיג הוא צבירת אבנית וחשבון חשמל נפוח. הדבר הכי גרוע שיכול לקרות בשימוש שגרתי הוא שיהיה עליך להמתין חצי שעה עד המקלחת.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאני עובר לשלב הבא בשאלות בסגנון - איך אני הופך את מתג הדוד שמש ל'חכם' עם שליטה מהסלולרי ותכנון או דברים בסגנון, אני רק רוצה לוודא - כדי להתקין מערכת חימום מים ביתית בגז, יהיה צריך לפרוס תשתית צינורות גז בכל הבית? מה שלא בא בחשבון כמובן.

העניין הזה קצת תמוה, כי הקבלן בכלל לא נתן לי את האפשרות לעשות את זה בזמן הבניה והתכניות. כששאלתי לגבי חימום מים בגז את מתאמת השינויים של הקבלן, נאמר לי שאת כל זה עושים רק אחרי מסירת המפתח.(קללה עסיסית).

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל חימום מים בגז אתה צריך צינור שיוליך את הגז עד מתקן החימום. בשלב הבניה שבו מצאת דירתך הסיפור הזה די יורד מהפרק. שאל את מהנדסי וחשמלאי הפורום אם בכלל באה בחשבון העברת קו חשמל תלת פזי בצנרת הקיימת, יתכן שגם זה גורם מגביל שישאיר אותך עם הדוד הסטנדרטי.

לגבי תגובת "מתאמת השינויים" - למה אתה מופתע? כנראה שהתקנת מערכת גז נעשית על ידי טכנאי של חברת הגז ולא על ידי אנשי הקבלן, מה שאומר שהוא לא גובה על זה פרמיה שמנה. אז למה שיסכים?

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנו יש דוד חשמלי, כמו לשאר הדיירים בבניין. אין דודי שמש.

בחורף מדליקים סביב שעה וחצי ביום, בקיץ משהו כמו 20 דקות.

אצלנו אין טיימר וכמעט תמיד יש מים חמים. מתרגלים עם

הזמן לפי הרגלי השימוש בבית.

לא הייתי נכנס כרגע להתקנות והוצאות מיותרות, כי ממילא

רוב התשתית לא ניתנת לשינוי כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...