Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בוחרים רכב ליסינג , סוג של מבחן מצולם.

punz
שימו לב! השרשור הזה בן 1504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הערה למבחן הראפיד, בתור מי שנוסע באוקטביה 1.2 ביום יום ובילה שבוע עם ראפיד 1.4 בצ'כיה אני מסכים עם חוות הדעת שמדובר ברכב הגון ויעיל, מעין אוקטביה קטנה ואטרקטיבי ביחס לאלטרנטיבות כגון i25 וכו', איני זוכר רגישות יתר בסיבובים ואני בהחלט לוחץ, יתכן שהמנוע 1.4 קצת גדול על הצמיגים המקוריים ולכן מחליקים, לא משהו שחובב הגה לא יהנה ממנו.

חובב רכב לא ייהנה מהראפיד ולא מכל רכב אחר בקטגוריה הזאת. אולי הדמיו תהיה הכי מהנה, אבל גם היא פחות מוצלחת מהבחינה הזאת מה-2 שעליה היא נשענת. הראפיד מהנה רק את מי שמעניין אותו כוח בקו ישר, ופה היא נותנת בראש לכל מתחרה בקטגוריה שלה. מבחינת שאר הדברים, יש טובות ממנה. האוקטביה עדיפה בהרבה בכל מה שקשור לאיכות נסיעה ועידון. לדעתי הראפיד ממש לא אוקטביה קטנה. אולי רק במראה ובשימושיות (תא מטען ומרווח). לדעתי הפאביה עדיפה על פניה בכל פרמטר אפשרי למעט ביצועים בהשוואה ל-1.4 של הראפיד (ולמי שצריך תא מטען גדול יש את הפאביה סטיישן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 304
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הראפיד הייתה האחת עם המנוע 1.4tsi בליסינג הרבה זמן - אבל כבר שנתיים בערך שהיא קיבלה מנוע 1.2tsi עם 90 כוח סוס שמיועד ישירות לשוק הליסינג.

בגירסא המחודשת שלה לביינתים היא משווקת רק עם מנוע 1.0tsi מוחלש עם 95 כוח סוס.

כך שהכל הוויכוח על הכוח של מנוע ה1.4 פחות רלוונטי כיום.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על המבחן

זאת אחת הסיבות העיקריות שאני נכנס לפורום הזה - תמשיך ככה! :-)

אני רק יכול לקוות שימשיכו להביא את ה- 1.4

לדעתי הפאביה עדיפה על פניה בכל פרמטר אפשרי למעט ביצועים בהשוואה ל-1.4 של הראפיד (ולמי שצריך תא מטען גדול יש את הפאביה סטיישן).

אף פעם לא ראיתי מבחן השוואתי בין השתיים - בייחוד מעניינות אותי ההתנהגות ובעיקר הנוחות של השתיים. אמנם הפאביה נבנתה לשוק האירופאי (והראפיד למדינות מתפתחות), אבל הראפיד יותר גדולה מהפאביה, מה שעשוי לשנות את התמונה.

ייתכן שאתה צודק, וייתכן שהראפיד פחות נוחה מבחינת הקטגוריה, אבל אם משווים אותה ישירות לפאביה - אולי היא יותר נוחה.

אשמח לראות מבחן השוואתי שכזה

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראפיד הייתה האחת עם המנוע 1.4tsi בליסינג הרבה זמן - אבל כבר שנתיים בערך שהיא קיבלה מנוע 1.2tsi עם 90 כוח סוס שמיועד ישירות לשוק הליסינג.

בגירסא המחודשת שלה לביינתים היא משווקת רק עם מנוע 1.0tsi מוחלש עם 95 כוח סוס.

כך שהכל הוויכוח על הכוח של מנוע ה1.4 פחות רלוונטי כיום.

הראפיד 1.4 עדיין עולה בכמויות לכבישים גם דרך חברות הליסינג. גם כששווקה ה-1.2 במקביל וגם היום כשמשווק ה-1.0. בוודאות. המחיר של ה-1.4 עדיין זול משל משפחתית רגילה כמו קורולה, מאזדה 3 או אוקטביה ולכן עדיין יש ביקוש ערני לרכב הזה בין נהגי רכבי הליסינג.

אף פעם לא ראיתי מבחן השוואתי בין השתיים - בייחוד מעניינות אותי ההתנהגות ובעיקר הנוחות של השתיים. אמנם הפאביה נבנתה לשוק האירופאי (והראפיד למדינות מתפתחות), אבל הראפיד יותר גדולה מהפאביה, מה שעשוי לשנות את התמונה.

ייתכן שאתה צודק, וייתכן שהראפיד פחות נוחה מבחינת הקטגוריה, אבל אם משווים אותה ישירות לפאביה - אולי היא יותר נוחה.

אשמח לראות מבחן השוואתי שכזה

תודה

לא נתקלתי במבחן השוואתי ביניהן, אבל מנהיגה מרובה בכל אחת מהן - ללא ספק הייתי מעדיף את הפאביה.

איכות הנסיעה בראפיד ירודה גם בהשוואה לרכבי סופר מיני. הפאביה נוחה יותר, מתנהגת באופן צפוי יותר, שקטה יותר והמתלים שלה שקטים משמעותית. בראפיד כל חריץ בכביש משמיע רעש, ככה שגם אם בפועל חלק מהשיבושים לא עוברים ישירות לגב, הם עוברים דרך האוזן. האיכות הכוללת בראפיד די נמוכה. באופן מפתיע אפילו. רכב מודרני שעבר כבר כמה "מתיחות פנים" ועדיין בחורף מתמלאים לו מים בדלתות האחוריות בין הפח לפלסטיקה שמצריך ניקוז עצמאי דרך הגומייה מתחת לדלת. לא הבנתי מה הבעיה של היצרן לתקן את זה? הרי זה לא קורה באוקטביה או בפאביה...

רוב האנשים מהופנטים מהמנוע בראפיד. גם ה-1.2 מרגיש להם חזק בזכות הטורבו. אבל כשמכניסים את כל הפרמטרים למשוואה הראפיד מכונית בינונית ולא ממש מוצלחת. למעט יחידת ההנעה, יונדאי I25 מרגישה מוצר בשל יותר. במיוחד כאשר מכניסים את פרמטר האמינות. בעצם, אז גם הפאביה יורדת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

גם נסיון נהיגה ב-2 המכוניות זה מבחן השוואתי, אם-כי הייתי מעדיף אם עוד נהגים עם נסיון עם שתיהן, יחוו דעתם לגבי זה.

לי אין נסיון טוב עם ה- i25, בעיקר מבחינות האיכות (התנהגות,נוחות), אבל כפי שרשמת אני אכן מעריך שסטטיסטית היא עושה פחות צרות מאשר הסקודות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש מסכים עם ההשוואה בין הראפיד לI25.

הראפיד עדיפה באיכות הרכבה , מרווח פנימי, יחידת הינע , הנדסת אנוש ותא מטען שצוחק על זה של הI25 וכמעט רוב הקטגוריה.

היונדאי עדיפה באמינות.

שתיהן לא נוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...
  • שבועיים מאוחר יותר ...

בדיקה ראשונית לרכב משומש , לפני שמחליטים להמשיך למכון בדיקה.

דוגמה: פיג'יו 307 שעבר חיים לא קלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סרטון מעולה! למדתי המון.

לדעתי צריך לשים את הסירטון הזה בדביק בפורום ״ייעוץ ברכישת רכב״. זה יעזור מאוד לקונים.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • שבועיים מאוחר יותר ...

הכרות ראשונה שלי עם מותג דצ'יה, מסחרית קטנה : Dacia Dokker

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פונצ, אולי תעשה סקירה על מונדאו ? יש ביקוש לאחרונה לרכבים כאלה ואנשים לא מכירים את האיכויות ונתפסים לסטיגמת האמינות של הפוקוס ומשליכים,

אפשר לתאם איתך יום ?

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

[h=1]טויוטה קאמרי היברידית 2017. [/h]

טויוטה קאמרי היברידית 2017.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...