Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי דחיית ערעור על דו"ח חניה של עיריית תל אביב

שימו לב! השרשור הזה בן 3000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי דוח חניה על מדרכה ברחוב בתל אביב שנמצא בדיוק על הגבול עם גבעתיים.

הגשתי ערעור על הדו"ח הזה והוא נדחה על ידי העירייה לפני כשבועיים.

1. בתשובה על הערעור נכתב ש"הודעה חדשה לתשלום הקנס תישלח לבעל הרכב", אבל לא נשלחה אלי כל הודעה חדשה ובינתיים 90 הימים שעברו מאז הדוח המקורי כמעט הסתיימו ואני רוצה להשפט על הדו"ח, אבל הבנתי שהדו"ח המקורי כבר לא רלוונטי , אבל שוב מצד שני לא נשלח אלי דו"ח חדש. אז מה המשמעות של כל זה בעצם?
  2. לפני שבוע ראיתי באותו רחוב בדיוק שבו נרשם לי הדו"ח, רק בצד השני ששייך לעיריית גבעתיים, רכב שחנה על מדרכה בצורה יותר חמורה מאשר הרכב שלי אבל הפלא ופלא הקנס שהוא קיבל בדוח של עיריית גבעתיים נמוך ב-50% מהקנס שאני קיבלתי מעיריית תל אביב, האם יש אפשרות במשפט לקבל על סמך העובדה הזאת 50% הנחה מגובה הקנס ?

תודה מראש לעוזרים.

עריכה אחרונה על ידי roy4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עברת עבירה בת"א והוטל עליך קנס לפי חוקי העזר של ת"א, והרכב האחר ביצע את העבירה בתחומי גבעתיים והקנס הוא לפי חוק העזר שלה. שאלה יותר חשובה היא מה סעיף האישום, יתכן שהדו"ח נרשם על סעיף אחר והקנס בהתאם לכך.

לגבי הודעת הקנס - לא הייתי דואג יותר מדי. העיריות מתפרנסות יפה מהקנסות, והוא יגיע לפי לוח הזמנים של דואר ישראל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הפקח של תל אביב בדו"ח שלי רשם שהעבירה היא חניה על המדרכה, במקרה של הרכב האחר שחנה על מדרכה בצד השני של גבעתיים הפקח של גבעתיים רשם לו סעיף אחר של חניה במקום אסור לפי תמרור, אבל במהות של העבירה זו הייתה חניה על המדרכה לחלוטין.

השאלה מה יקרה אם לא אשלם את הדוח או אשלח בקשה להישפט בתום 90 ימים מתאריך הדוח המקורי?

במוקד חניה של עיריית תל אביב אמרו לי שאם אני מגיש ערעור אני אקבל אח"כ דו"ח חדש, אבל לא נשלח אלי דו"ח כזה.

יש סיכוי להפחתת סכום הקנס בצורה משמעותית במשפט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת מתכב בו נאמר לך כי תקבל דו"ח חדש

אז תזדיין בסבלנות עד שיגיע ואז יעמדו לרשותך שתי אפשרויות

האחד לשלם את הדו"ח תוך 90 יום

השני לבקש להישפט עליו.

באיזה נימוק אתה רוצה להישפט?

בד"כ הסכום במשפט גדל.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משפט זה אומר לאבד יום עבודה. לא יודע איך אצלך, אבל מבחינתי 250 ש"ח לא מצדיקים זאת, וקרוב לודאי גם 500 ש"ח. כיון שלא מדובר בעבירה שגוררת עמה נזק נוסף (כגון נקודות) החשבון הוא כספי גרידא, לטעמי אין הרבה על מה להלחם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתה לי עבודה במשרה מלאה ובשכר גבוה אז כנראה שבאמת לא היה משתלם לי להישפט.

העילה המרכזית שבגינה אני רוצה להישפט היא שאותה מדרכה נמצאת בבית עלמין של גבעתיים למי שמכיר ומשמשת כ"חניון" דה פקטו מדי ערב, לילה וסופי שבוע לתושבים.

הפקח הנבזה הגיע ביום שישי מסוים והחליט לעשות קופה ולרשום דוחות לעשרות מכוניות שם.

במידה והטענות לא יעזרו אז לפחות אני רוצה לנסות להביע חרטה בתור נהג שבלמעלה מ20 שנות נהיגה יש לו פחות דוחות תנועה וחניה ביחד מאשר ניתן לספור על כף יד אחת.

מעבר לכך הלוואי ואצליח במשפט לקבל הנחה של 250 שקלים, זה גם יהיה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כאשר מבוצעות מספר עבירות, ניתן ל"שחק" עם סעיף האישום, דבר שאולי משפיע על גובה הקנס.

לפי התיאור, זה ההבדל בין דוח עירית ת"א לדוח עירית גבעתיים.

2. אין הבדל בסכומי הקנס בין העיריות השונות/ משטרה. מתחילת שנות ה-2000, סכומי הקנסות משטרה/ עירייה הם זהים (כאשר מדובר באותו סעיף אישום). חוקי העזר של העיריות (בתחומי תעבורה) מקבלים את הסמכות לתת דוחות מכוח הסמכה שיש להם בפקודת/ תקנות התעבורה.

3. העילה בגינה אתה רוצה להישפט לא תעזור לך בכלום. אין לך שום קייס בגינו ראוי לבטל את הדוח. בעקיפין אתה מודה בביצוע עבירה - אז מדוע אתה מצפה לזיכוי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העילה שלי היא שאני אכן מודה באשמה, אבל העבירה בוצעה מחוסר ברירה בשל מצוקת חניה קשה ביותר בעיר גבעתיים, והעדות לכך היא שהפקח חילק דו"ח למכוניות רבות שחנו במקום ולא רק לי.

מעבר לכך לפני כמה שנים קיבלתי דוח משוטר על עבירת תנועה, וכתבתי מכתב למשטרה עם בקשת ביטול של הדוח על סמך הבעת חרטה והעבר התעבורתי הנקי כמעט לחלוטין שלי, ואכן ביטלו לי את הדו"ח ההוא.

לפי אותו הגיון, אם אני נהג שאין לא בכלל דוחות חניה והיה זה מקרה חד פעמי ויוצא דופן, למה שלא יוותרו לי על הדו"ח הזה? לא רואה הבדל בין המקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הדו"ח המשטרתי לא בוטל, הוא הומר לדו"ח אזהרה.

2. אם זה דו"ח ראשון שלך מעירית ת"א, יש סיכוי להגיש בקשה נוספת להמרה באזהרה(לפעמים נוטה עליהם הרוח הטובה).

3. כפי שגיא רמז(בהדגשה), ההגיון שלך מעיד על בזבוז זמנו של ביהמ"ש כך שלדעתי סכום הקנס יגדל בגז"ד.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלח בקשה לביטול. יבטלו נהדר.

לא יבטלו ? המלצתי לשלם אז את הדו"ח, ולא לגשת למשפט.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שתדע להבא, כבר קרו לי כמה מקרים (גם שלי וגם של חברה שלי ועוד חברים שהמלצתי להם על כך) שבהם אנשים עם רקורד נקי לחלוטין מדוחות חנייה כתבנו מכתב לעיריית תל אביב בבקשה לבטל את הדוח באופן חד פעמי רק בגלל שזה פעם ראשונה ושאנחנו מודעים לעבירה אותה עברנו ועוד פירוט קצת על מצבנו הכלכלי (באותו זמן הייתי חייל, וחברה שלי סטודנטית). זה עבד ב4 מתוך 5 פעמים שניסינו. כמובן שזה יעבוד רק פעם אחת סביר להניח, אבל הגישה של להודות בטעות ולבקש הזדמנות נוספת היא הרבה יותר נכונה מאשר להאשים את כל העולם למה זה בסדר שחנית במקום אסור.

ובנימה אופטימית זו אני מחזיק לך אצבעות שתצליח לבטל את הקנס :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר שלחתי בקשה לביטול הדו"ח המקורי, נדחתה בלי להתייחס כמעט לשום דבר שכתבתי. כרגע אני מחכה כבר 3 שבועות שיגיע הדו"ח החדש אבל הם לא שלחו, לא יודע מה לעשות, לא נראה לי שאני יכול להגיש ערעור על הדוח השני/החדש, רק להישפט.

ואכן במכתב ערעור כתבתי ש500 שקלים זה המון כסף בשבילי, צירפתי הוכחות של ביטוח לאומי שרק חודש לפני סיימתי לקבל דמי אבטלה, כתבתי לו שאני עובד במשרה חלקית בשמירה בשכר מינימום והוא לא התייחס לכל זה בכלל.

על העבר הנקי שלי הוא כתב בתגובה בגיחוך שהוא שמח לשמוע שאני אזרח שומר חוק אבל אין לו מה לעשות.

גם על הטענה שלי שרוחב המדרכה 3 מטרים והרכב מיני הקטן שלי בקושי 160 ס"מ ברוחב, כך שנותר מספיק מקום למעבר הולכי רגל, הוא פשוט לא התייחס, יכל לפחות להציע הנחה משמעותית על סכום הקנס ואז כנראה הייתי משלם ולא הולך להישפט.

מקווה שבבית משפט יהיה שופט קצת יותר הוגן ואמפתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

אתה חי בסרט רע, אם אתה בונה על האמפטיה של השופט.

זכור, הוא לא כבול לקנס המקורי ויכול גם להגדילו, על זה ש"הטרדת" את המערכת.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעומת זאת, הנך יכול לנסות את מזלך אל מול התובע ביום המשפט לפני התחלתו.

התובע יכול להמיר את הדו"ח לזה המופחת של 250 ש"ח.

במידה והוא יעתר לך, אל תנסה את מזלך מול השופט, פשוט תבקש מהתובע שובר תשלום חדש של ה-500 ש"ח.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...