Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע למכירת רכב ישן, קניית חדש. תקציב של 35-40K.

Marks
שימו לב! השרשור הזה בן 3009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אני בבעלות פורד פוקוס שנת 2003 שברצוני למכור. הרכב במצב מצוין אך עם קילומטרז מעט גבוה (205,000 בערך). לפני שאבקש הצעות לרכב חדש, אשמח לשאול כמה דברים לפני:

1) הרכב מבוטח בביטוח חובה וצד ג' לעוד שנה כמעט (חידשתי אותו לא מזמן). במידה ואחליף רכב, האם תהיה אופציה להמיר את הביטוח לרכב החדש ולא לשלם לביטוח חדש לגמרי?

2) מה תהיה האופציה הכי טובה למכור אותו? אני נוטה מאוד לכיוון של אופציות של טרייד אין או סוחרים כי אני מאוד מעוניין למנוע את עוגמת הנפש הכרוכה במכירה עצמאית גם אם זה במחיר של אלף-אלפיים לכאן או לכאן. האם יש טרייד אין בחברות גם על רכבים ישנים יחסית כאלו?

עכשיו לגבי הקניה:

אני נוסע יום יומית קצת מאוד בנסיעות עירוניות, אך עושה פעם בשבוע 2 נסיעות ארוכות של 150-200 ק"מ. סה"כ לפי החישוב שלי - בערך 12,000 ק"מ לשנה.

חשוב לי שהרכב יהיה אוטומטי, וזה לא משהו שאוכל להתפשר עליו.

גודל הרכב כלל לא משנה (כל עוד לפחות בעל 4 מושבים), ואפילו עדיף כמה שיותר קופקטי.

גם הזריזות חשובה לי כי אני נוהג יחסית אגרסיבית.

פרמטרים שחשובים לי פחות: אבזור, חסכון בדלק, מראה חיצוני.

יש לי אפשרות לקחת רכב חברה (למשל I10) אך להבנתי העניין לא משתלם בעליל, בטח כשאני נוסע כלכך מעט).

אשמח לעצות, תובנות, תשובות לשאלות הראשונות לגבי הרכב הישן והצעות לחדש.

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורד במצב גרוע כ"כ?

אם היא במצב טוב תתעקש מהמוכר שיבדוק במוסך שיחתום שאין לו יותר דרישות אליך ותסגור עיניין.

לגבי רכב חברה,

האם יהיה מדובר ברכב חברה עקב התפקיד או בליסינג במחיר מלא?

אתה צריך לחשב את החזרי הנסיעות שאתה מקבל היום + עלות הרכב חברה\הליסינג - שווי שימוש על I10 הוא נמוך יחסית.

כמה התקציב לרכישת הרכב? אם תקנה עוד רכב ישן שיש סיכוי לתקלות בו אז זה רק מחזק את הכדאיות של רכב חברה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורד במצב גרוע כ"כ?

אם היא במצב טוב תתעקש מהמוכר שיבדוק במוסך שיחתום שאין לו יותר דרישות אליך ותסגור עיניין.

לגבי רכב חברה,

האם יהיה מדובר ברכב חברה עקב התפקיד או בליסינג במחיר מלא?

אתה צריך לחשב את החזרי הנסיעות שאתה מקבל היום + עלות הרכב חברה\הליסינג - שווי שימוש על I10 הוא נמוך יחסית.

כמה התקציב לרכישת הרכב? אם תקנה עוד רכב ישן שיש סיכוי לתקלות בו אז זה רק מחזק את הכדאיות של רכב חברה.

היי ותודה על התגובה המהירה.

את הפורד אני מעוניין למכור והיא במצב טוב. פשוט רציתי לחסוך מעצמי כאב ראש של תלונות מהקונה\נסיעות לבדיקות וקונים לא רציניים (אני עובד כל יום עד מאוחר וקשה לי לקחת חופשים בשביל דברים כאלו). גם אם זה יוריד אלף או אלפיים מהמחיר אותו הייתי יכול לקבל במכירה עצמאית, אני מסכים ללכת על זה. השאלה היא האם בכלל ניתן לעשות טרייד אין (או יותר טוב - רק למכור אותו) על רכב כזה בחברות מסודרות.

לגבי הרכב חברה - מדובר על ליסינג במחיר מלא בעלות של כ-2700 מהברוטו החודשי. יש כאן איבוד לא מבוטל של הפרשות לפנסיה והשתלמות - סה"כ בערך 3200 ש"ח הפסד חודשי על הליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי ממליץ לרכוש בתקציב יונדאי I10 או קיה פיקנטו עם מנוע 1250 וגיר אוטומט.

טריידאין על רכב שלך יתרחש רק אם תחתוך את המחירון של הרכב שלך בחצי.

אתה יכול לבצע את ההחלפה באחת מחברות הליסינג ואז להרוויח רכב משנתון יחסית גבוה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יוריד לך 1000-2000 ש"ח תמורת טרייד אין. אין אף אדם שיעבוד קשה למכור את הרכב שלך תמורת סכומים כאלה.

לצורך העניין, אם המחירון של הפורד הוא 12K, יתנו לך עליה 8K אבל מהצד השני גם לא יתגמשו כמו שצריך על הרכב הבא שלך, וזה מגלם הפסד של עוד 4-5K בשקט. ככה יוצא שלמעשה אתה מוכר פורד פוקוס 2003 במחיר של 4K.

עכשיו תעשה את החשבון שלך האם זה מתאים לך והאם שווה לך למכור במחיר כזה בשביל עסקה של "מפתח תמורת מפתח".

לדעתי זה לא משתלם, אבל אתה יודע בכמה לתמחר את הזמן שלך.

בעבר ליוויתי עסקה של חבר שמכר פונטו בת 16 ששווה 5K, תמורת 2K בלבד, בעסקת טרייד אין. במקרה הזה היה ברור מראש שהרכב לא יימכר ביותר מ-3K (פלוס מינוס) והיה שווה להפסיד 1000 ש"ח בשביל הנוחות של המפתח תמורת מפתח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...