Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שבועיים וחצי עם פיג'ו 301 חדשה - שרשור מתגלגל.

חן פרחי
שימו לב! השרשור הזה בן 2307 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שבועיים וחצי בדיוק קיבלנו את ה 301 החדשה, 1.2 רובוטית כמחליפה לסוניק שליוותה אותנו ב 3 שנים האחרונות.

מלכתחילה היה ברור שזו עסקה כלכלית גרידא, כך שהרבה רגש לא מעורב כאן, והאמת שהיצע חברות הליסינג היה מרגש כמו לוח המשדרים של ערוץ 1 - הכוכבת היתה המיצובישי אטראז', אחריה היונדאי I25 ולבסוף הקאיה פיקנטו.

קיבלתי הצעה אטרקטיבית מאד על פיג'ו 301 רובוטית, ממאל מור, החברה ממנה חכרתי את הסוניק.

כמובן שערכתי נהיגת מבחן ארוכה ומקיפה על המכונית, ולקחתי בחשבון שגירסת 2016 חזקה יותר ב 10 כ"ס, מאחר וקיבלה את ניהול המנוע של ה 208.

האמת, לא הופתעתי לרעה, והחלטתי לקחת אותה.

בחרתי בצבע לבן; אם להיות אנונימי, אז עד הסוף..

קיבלתי את המכונית עם 65 ק"מ על השעון, הדרך מאשקלון לראשל"צ.

רמת הגימור הינה ACTIVE וכוללת את המינימום ההכרחי - 4 חלונות חשמל, מחשב דרך, מערכת קול בינונית מינוס ואפילו בקרת שיוט, אחת המערכות המיותרות ביותר שניתקלתי בהן.

על העיצוב החיצוני אין טעם להכביר מילים, והאמת גם לא על הפנימי, שכולו מבוסס על פלסטיק שחור וקשיח.

אין סיכוי שתשכחו, ולו לרגע אחד, את מחיר החסכון - מתגי החלונות האיטיים ממוקמים במרכז המכונית, בד קיים בדיפון הדלתות רק היכן שמשעינים את המרפקים ואת הריפוד הפשוט.

לפחות באיכות הרכבה מצויינת ננוחם - אין רעידות וקרקושים והכל מורכב טוב.

אך הריפוד הפשוט מכסה מושבים קדמיים נוחים מאד, כמיטב מסורת פיג'ו; תנוחת הנהיגה הבסיסית טובה למדי, למרות שאין כיוונון עומק לגלגל ההגה הפלסטי.

המושב האחורי נוח אף הוא, והנוסעים נהנים ממרווח רגליים ברמה של משפחתית גדולה, ובהיבט הזה היא עדיפה על כל מתחרותיה.

גם תא המטען ענק, אם כי אינו נוח לשימוש עקב פתח צר ומוטות תמיכה שגוזלים מקום יקר.

עיון בדף הנתונים מגלה הספק של 82 כ"ס שאמורים להניע 1065 ק"ג של מכונית, דרך תיבה רובוטית חד מצמדית, לא נשמע להיט גדול.

ובכן נכון, אבל לא מדוייק.

התיבה הרובוטית מתפקדת לא רע ונהנית ממצב זחילה, שמקל מאד על נסיעה איטית ותמרוני חנייה, שהיו קשים לביצוע בדור הקודם של התיבות הרובוטיות החד מצמדיות.

הקיק דאון פועל בזריזות ויעילות, ומוריד גם 3 הילוכים במהירות, נסבל בהחלט.

בשל ההילוכים הקצרים יחסית, התאוצה סבירה מאד, ושימוש ידני במוט ההילוכים הנעים לתפעול יניב ביצועים לא רעים בכלל, כשהמחיר נגבה בדמות רעש נוכח במהירויות גבוהות, בשל קוצרו של ההילוך החמישי.

קשה מאד לדעת שיש למנוע רק 3 בוכנות; אין רעידות כלל, ורק בסל"ד גבוה ניתן לשים לב לצליל המיוחד שלו.

צריכת הדלק עומדת על ממוצע של 13.5 ק"מ לליטר בנסיעה שרובה עירונית, וכאן למערכת ה STOP & START יש חלק לא מבוטל בזה.

התנהגות הכביש סבירה בהחלט, ואף למעלה מזה; אחיזת הכביש גבוהה, ההיגוי סביר בהחלט וכך גם הבלמים, למרות שהרבה השראה אין בה, אבל זה משהו שאין באף מכונית בסגמנט שלה.

מלוא התמורה מגיעה בדמות נוחות נסיעה מצויינת, ברמה שכבר שכחנו שיצרנים צרפתיים מסוגלים לייצר - הריסון מצויין והרכות אינה גורמת לנדנודים בנסיעה בין עירונית. תענוג !

בהיבט הזה היא פיג'ו אמיתית, ועולה על מרבית המשפחתיות בכלל.

עד עכשיו אני די מופתע לטובה, בוודאי ביחס לרמת הציפיות הנמוכה.

P1010063.jpgP1010062.jpgP1010064.jpgP1010065.jpgP1010066.jpgP1010067.jpg

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש (?)

לפי מה שאתה מתאר זאת עסקה הרבה יותר טובה מהאטראז'.

נכון, האטראז' יותר מאובזרת ויש לה גיר רציף שאמור להיות נעים יותר, אבל היא לא מכונית נוחה, ההתנהגות שלה מזעזעת, היא רועשת מאוד, רועדת "בזכות" שלושת הצילנדרים והגיר הרציף לא מוסיף לחגיגה - כל תאוצה מלווה בשאון מנוע נוראי. (שמן הסתם לא ממש עוזר ולא גורם לרכב להאיץ מהר)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה. ממצה וכתובה היטב.

בקרת שיוט זה ממש לא מיותר עבור מי שנוסע הרבה בבין עירוני.

נהגתי באחותה התאומה מבית סיטרואן ואני מסכים עם רוב מה דברים שכתבת, אבל לא עם הכל. אני מניח שזה נובע מסגנון נהיגה וציפיות שונים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי באחותה התאומה מבית סיטרואן ואני מסכים עם רוב מה דברים שכתבת, אבל לא עם הכל. אני מניח שזה נובע מסגנון נהיגה וציפיות שונים.

בסוניק השתמשתי בה בדיוק פעמיים; גם כך כל נגיעה בדוושת הבלמים מבטלת אותה, ובין כה אין מה לעשות עם רגל ימין..

סביר להניח שנהגת ב 1.6 האוטומטית; דווקא ממנה לא התרשמתי לטובה - המנוע מרעיש עולמות והיא אינה חסכונית.

תוכל לפרט קצת יותר על "מצב זחילה"? במה זה שונה מהתנהגות הקודמת?

ברגע שאתה עוזב את דוושת הבלמים, המכונית מתחילה להתקדם כמו מכונית עם תיבה פלנטארית\רציפה "רגילה" בלי שום קפיצות או "זריקות מצמד".

תחילת הנסיעה חלקה למדי ואינה דומה לזו של התיבות הרובוטיות החד מצמדיות הראשונות שהיו בלתי נסבלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את ניקו.

בקרת שיוט זה לא רק נוחות, זה גם חסכון

וגם שומר על הרשיון.

חן, תתחדש ותהנה. אגב, האם הצופר עדיין נשמע כאילו הוא מותקן בתוך תא הנוסעים?

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שאני רואה את הרכב, זה נראה כאילו החזירו גרסה מחודשת של ה-306 סדאן.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה. לא בטוח שהבנתי את הגיר, לא תיארת החלפות הילוכים (צריך להרים רגל? יש טלטול?) אבל הרכב בהחלט מפתיע במרווח ונוחות.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, סקירה יפה

לא יודע אם זה נורא חשוב או קריטי, אבל מנתק ההצתה באמת נמצא ב-5000 סלד או קצת מעבר, או שהם סתם עשו את אותו לוח שעונים לגרסאות הבנזיניות ולדיזלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שהבנתי את הגיר, לא תיארת החלפות הילוכים (צריך להרים רגל? יש טלטול?) אבל הרכב בהחלט מפתיע במרווח ונוחות.

אם אתה מרים קלות את הרגל ההחלפה חלקה לגמרי, בלחיצה מלאה מרגישים מעט טלטולים, לא נורא ובהחלט אפשר לחיות עם זה.

לא יודע אם זה נורא חשוב או קריטי, אבל מנתק ההצתה באמת נמצא ב-5000 סלד או קצת מעבר, או שהם סתם עשו את אותו לוח שעונים לגרסאות הבנזיניות ולדיזלים?

שיא ההספק נמצא ב 5,500 סל"ד, ולכן סביר להניח שבשם החסכון השתמשו באותו לוח מחוונים.

איך המושבים והתנהגות כביש? מעניין אותי גם איך היא בלקיחת פניות .

המושבים רחבים ונוחים מאד, עם תמיכה טובה לגב התחתון ורכות נכונה שאינה מוגזמת.

התנהגות הכביש סבירה + אבל לא הרבה יותר מזה.

הרבה הנאה, אם בכלל, לא נראה שאפשר להפיק ממנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לולמיט, אחיזה בהשוואה למה?

חן, נכון הייתי על ה-1.6. הוא מהיר יותר מה-1.2 ועדיין הרכב הזה עגלתי גם בעיר. זה אפילו לא ה0 ל-100 אלא היכולת של המנוע הזה להגיב למשהו. רוצה להאיץ מ-40 ל-60 ו...כלום, נאדה. כנראה ענייני כיול מצערת?

לא יודע איך סבלת את ה-1.2 על ה-301 עם ה-16/17 שניות שלו מ-0 ל-100. כאמור, אני מניח שזה נובע מהבדלים בסגנון נהיגה. למשל, אני משייט הרבה, אז אני צריך רכב שלא מתפוצץ ב-120 קמ"ש, או רכב שיכול להגיע לשם לפני שאני עובר את ה-40 ק"מ בכביש החוף עד בית.

בפן הדינמי: אחיזה ממוצעת ותו לא, אין שם שום דבר התנהגותי, "משדר" או מהנה ברכב הזה.

יתרונות: אני כאמור מסכים וזוכר את הנוחות המפתיעה לטובה והמרווח ביחס לקטגוריית ה"משפחתיות קטנות". זה רכב מאוד פרקטי למשפחה צעירה [עד 2 ילדים]. זו רק שורה אחת אבל זה יתרון גדול מאוד.

אם הייתי צריך לסכם, אז הרכבים הללו נכנסו אצלי לקטגוריה מאוד ספציפית: תביא אותי מA ל-B ב-X, וזהו.

ברכבי מיני מסוימים X=חסכון/אמינות. בצרפתיות שלעיל זה בנוחות. לגמרי בנוחות וכזו שלא תבייש משפחתית מודרנית.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שאני רואה את הרכב, זה נראה כאילו החזירו גרסה מחודשת של ה-306 סדאן.

אלעד

ראיתי את הידית של הסירקולציה, ישר נזכרתי בZX שהייתה לי.

ברכבים שהיו לי, היה את זה בZX וקסנטיה, באחרים כבר היה כפתור.

כפתורי חלונות חשמל אחוריים, מזכירים מגאן 1.

מחזיק מאפרה, ישר נראה לי כמו מיכל להחזיק בו ברגים בגדלים שונים, רצוי מלוכלכים בשמן שחור.

אני מקווה שכפתור צופר נמצא על ידית האיתות.

אכן נראה צרפתי למהדרין, רק למה התיבה הרובוטית הזאת? שיחזירו את AL4, או את 4HP בלי קולר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידיות האיתות והמגבים נלקחו מה 307.

הצופר נמצא בכרית ההגה, שאגב דומה להפליא לזה של ה...סיטרואן SM האגדית.

למה תיבה רובוטית ?

כי בעזרתה מגיעים לנתוני זיהום אוויר נמוכים.73_Citroen_SM_DV-10-GCP_i03.jpgוזה של הפיג'ו.

xuji-steering-wheel-cover-for-peugeot-301.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2307 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...