Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע לדעתכם יש ירידה בנפח התנועה כאן, ומה לדעתכם ניתן וכדאי לעשות ?

חן פרחי
שימו לב! השרשור הזה בן 3010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא סוד שיש כאן ירידה בנפח התעבורה, והיא רק כאן, כי בשאר הפורומים אנחנו בקו עליה מתמיד.

לעניות דעתי זה נובע מכמה סיבות;

1. מאחר ורוב העיניין כאן מבוסס על תמונות וקבצים, ומטבע הדברים הפייסבוק מהווה פלטפורמה נוחה יותר.

2. אין כאן לייקים, ויש לעיתים תחושה "שאין תמורה בעד האגרה".

3. עייפות החומר. מה לעשות, רוב המשתמשים כאן וותיקים, 10 שנים ומעלה, וזה אך טבעי שיש פחות רצון לשתף.

4. ניהול נוקשה וקפדני מידי ? תתפלאו, אבל אפילו אנחנו בני אדם, רחמנא ליצלן, ואנחנו אפילו טועים פה ושם..

ובנימה אישית לגמרי, מהצד שלי - אתמול היתקיימה השקה מרהיבה בנוקיה, של דופין 58' ששופצה באהבה רבה, והתוצאה יוצאת מן הכלל יפה.

לא הועלתה לכאן אף תמונה אחת, בודדה, לפחות של המכונית.

לא יודע אם זה מכוון, אבל לדעתי מועדון ה 5 ויתר, אולי במתכוון ואולי לא, על הפורום כבמה המרכזית שלו.

ואני רואה בזה סוג של כפיות טובה; לחלק לא מבוטל מהישגי המועדון הוא הגיע בזכות החשיפה שלו כאן, אבל זה שיקול שלהם.

יש לי חשבון בפייסבוק, למרות שאני ממש לא מחסידי המדיה הזו; לא מעוניין "לערבב" את השמחות המישפחתיות שלי עם התחביב שלי.

בכל מקרה,עבורי הפורום תמיד יהווה את הבמה המרכזית להבעת דיעות.

​אשמח מאד לשמוע את דעתכם, כולל אלו שכבר אינם פעילים כאן.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חן התינוק נשפך כנראה יחד עם המים. כפי שכבר ציינתי, לדעתי נעשתה שגיאה אסטרטגית של בעלי הפורום שלא ניתקו אותו בזמן מהפוליטיקה. הם העניקו במה/ניהול יחיד לגוף שרבים בתחום האספנות נרתעים ממנו ומהתנהגותו ולכן מצאו לעצמם "בית" אחר....כל שאר הטענות הם רק תירוצים.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאודד אוהב את הפורום הזה - יש גם יתרון לאנונימיות מסויימת שיש פה לעומת הפייסבוק .

לדעתי זה שלא ניתן להעביר תמונות ברזולוציה גבוה שכל המצלמות היום וצריך לשנות כדי שיהיה אפשר לעלות אותה קצת פוגע מבחינתי בהשוואה לפייסבוק .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן התינוק נשפך כנראה יחד עם המים. כפי שכבר ציינתי, לדעתי נעשתה שגיאה אסטרטגית של בעלי הפורום שלא ניתקו אותו בזמן מהפוליטיקה. הם העניקו במה/ניהול יחיד לגוף שרבים בתחום האספנות נרתעים ממנו ומהתנהגותו ולכן מצאו לעצמם "בית" אחר....כל שאר הטענות הם רק תירוצים.

תודה על ההיתייחסות.

בכל זאת, חלפו לא מעט שנים ( כמעט 9 שנים, אם זכרוני אינו מטעני ) מאז המאורעות ההם, והירידה בנפח התעבורה מורגשת רק בשנה-שנה וחצי האחרונות.

סיבה נוספת שלדעתי רלוונטית, ופורומים רבים סובלים ממנה, היא שינוי בהרגלי הגלישה של משתמשים רבים; בעבר היו רק מחשבים, ניידים או נייחים, והיה יותר "כבוד" לגלישה.

היום הרוב נעשה מהיר וקצר, דרך הטלפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להגיב בפורום דרך סמרטפון ותמונות לפייסבוק אני מעלה רק ממחשב נייד. קח בחשבון שאכן עברו 9 שנים, אבל באופן מיידי הפורום איבד חברים חשובים ובמהלך השנים עוד עוד כתוצאה מאי השינוי....

ועוד אנקדוטה, לקח לפייסבוק זמן להשתרש - ברגע שזה קרה, עזבו מרבית המשתמשים. היות וציינת כי בפורומים אחרים זה לא קרה. המסקנות ברורות בעיני....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, אז זה בדיוק כמו שטענו רבים וטובים - מערכת העלאת התמונות.

כל סצינת האספנות בפייסבוק מובססת אך ורק על תמונות, בלעדיה היא פשוט לא היתה קיימת.

בינינו, אי אפשר לקיים בפייסבוק דיונים רציניים, אין בו מנוע חיפוש ואם יש לך 300-400 חברים, הכל נעלם תוך כמה רגעים וצולל לתהומות הנושייה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, אני מבין שטיעוני אינם ערבים לאוזניך, אך אם מצאת את "האשם" (העלאת תמונות) אומר לך שלדעתי אתה טועה.

קח לדוגמא את הפייסבוק. יש בו פורום אספנות בילתי תלוי שמשגשג והולך - בגלל שה ו א בלתי תלוי.

הבנתי שגם למועדון החמש יש איזשהוא פורום אספנות משלהם בפייסבוק, האם הוא משגשג ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, לפחות השירשור הנוכחי מעלה מעט את ה"תנועה" בפורום.:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערבים מאד, למה החלטת שלא ?

אנחנו מנהלים דיון, וזה בסדר גמור.

דווקא הדף של מועדון ה 5 די פעיל, ויש בו פעילות על בסיס יום יומי, אם זה מה שקריטי לדיון..

לדעתך הבעיה כאן היא בזה שהפורום תלוי ומוגדר כפורום של מועדון ה 5.

ואגב, אני גם כותב מהסמארטפון; התגברתי על קמצנותי המובנית וקניתי טלפון נורמאלי, נמאס לי לקבל את פסולת האלקטרוניקה של ילדי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, הרגתם את הפורום במו ידכם.

החלפתם פלטפורמה לא הסכמתם להסביר למשתמשים כיצד לתפעל אל הפלטפורמה החדשה. רק עקשנים ניסו ולמדו כל היתר הלכו למקומות קלים יותר.

המגמה שלכם למחוק הודעות בגלל דברים שוליים או בגלל בורות שלכם בשפה העברית (הדיוט=אידיוט) בלי להתנצל להסביר או לדבר עם החברים, גם היא השאירה כאן רק את בעלי "עור הפיל". בשעתו, מחקתם לי הודעה כי כיניתי מישהו הדיוט. ניחא, אבל שלושת מנהלי הפורום הכחישו כי הם מחקו את ההודעה...

זכותכם לנהל את הפורום בדרכם, ומעט המשתמשים שנותרו ומנסים לזרום מעידים כאלף עדים כי דרכם לא הזמינה אותם להשאר.

השיחה בפורום נעלמה.

כעת די להכנס לפורום פעם בכמה ימים כדי למצוא שכלום לא קורה.

ודוק, ישבתי כאן בפורום כשהפורום היה מלא בתוכנות רוגלה ותתפלא החזקתי מערכת נפרדת רק כדי להכנס.

מיד כשנוצרו אמצעים אחרים (פייסבוק, ווטס אפ)עברו החברים להשתמש בהם, וכעת שנתיים באיחור אתם שואלים?!

עד לפני חודש היה צורך לבזבז שעה וחצי ביום שישי כדי להעלות תמונות.

בשבועיים האחרונים יש שיפור. לא יודע עם עשיתם משהו. אבל אם עשיתם למה לא שיתפתם?

למה אתם לא מתקדמים ומבטלים את הכללים הנוקשים ביחס לשימוש בצבעים ובפונטים?

הכדור אצלכם, אם אתם מעוניינים להחיות את הפורום תתיעצו עם בעל מקצוע איך לנסות להשיב את העשיה והגולשים לפורום, תבטלו את הכללים הלא רלוונטיים, פרסמו הודעות בדבר שינוי הכיוון בווטס אפ ובפייסבוק, תעשו אפשרות נוחה ומהירה לחיבור מאייפון ואנדרואייד ואולי תחזירו את האנשים.

העלאת תמונה בווטס אפ או באינסטגרם אורכת פחות משניה! כניסה היא מיידית ללא מחסומים.

מה שאני כותב לך כאן זה מה שאני נזכר בשלוף, אני בטוח שישי עוד הרבה.

שבת שלום.

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההיתייחסות !

פטפורמת הפורום, כל פורום שהוא, היא קנוייה, לא פיתחנו אותה לבד.

בגירסה הקודמת מערכת האבטחה נמתחה עד הקצה, נבנתה טלאי על טלאי, עד שלא היתה עוד ברירה אלא להחליפה.

אני גם מעלה קבצים מעת לעת, והאמת שאף פעם לא נתקלתי בבעיה, ואני ממש לא האקר.., אבל אני בהחלט מקבל את העובדה שהמערכת אנטיפטית בכל מה שנוגע להעלאת קבצים.

וזה גם די מכוון; על פי רוב, פורומים אינם מיועדים להעלאת תמונות וקבצים, ולכן הסירבול היחסי.

לגבי מחיקת הודעות - לכל פורום יש כללים, וזה תקף גם כאן.

אמנם לפורום הזה יש 3 מנהלים, אולם גם למנהלים ה"כתומים" יש כאן סמכויות ניהול, וזה מה שקרה במקרה ההוא, ואני מוכן להשבע בנקיטת חפץ שזה לא מישהו משלושתינו.

לגבי שימוש בפונטים וצבעים - אנחנו מאפשרים, אבל לא רוצים להפוך את הפורום לקרקס, כשזה הגיוני, זה בסדר גמור.

שוב, תודה על הערות הבונות !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השינויים חלו בכל הפורומים, מן הסתם, ולא רק בפורום האספנות.

בכל זאת, חברים רבים בפורום הפסיקו לכתוב ספציפית בפורום האספנות (בנצי ירום הודו למשל ואלעד רוזנקר), חברים רבים שהיו מעמודי התווך של הפורום נעלמו (מישהו זוכר את אודיקל? עידן ב.מ, לירון יריב , משה אזולאי, אבי נוף, ד״ר רחמימוב, בני ל. המר״ן ועוד רבים וטובים)

ייתכן שהממשק החדש הפריע לחבר׳ה היותר מבוגרים, שמן הסתם האחוז שלהם פה גבוה יותר מהאחוז שלהם בשאר הפורומים.

מתי פעם אחרונה פתחו פה שירשור מקיף של שיפוץ?

משהו קרה כאן בשנים האחרונות, ולא ברור מה בדיוק. אם אני אגיד שלמלחמות היהודים יש קשר לעניין , לא יקבלו את זה בעין יפה, אבל נראה לי שזה קשור

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לכתוב כאן מגילה, אבל אהיה הכי נקודתי שיש.

לפני כמה שנים התחיל שרשור "חמישי חופשי" עם תמונות וסיפור של מתניה וצביקה, כולם אהבו.

לא הרבה זמן אחרי זה נרשם לפורום ארז אביסידריס, שהסתבר כמשתמש פעיל מאוד שמסתובב בכל הארץ ומביא "סקופים" בצורת תמונות וסיפורים לא פחות מעניינים.

הוא פתח שרשור תמונות משלו, לא בענתיקות בחצרות אלה כמו מתניה וצביקה.

לא עבר הרבה זמן והשרשור ננעל.

יריתם לעצמכם ברגל, כי אצל כל משתמש נוצרת שחיקה בשלב כל שהוא, וגם המשתמשים הכבדים נשחקים ונעלמים.

ארז היה משתמש כבד טרי, ובמקום לזהות את זה, הברחתם אותו.

ארז פתח קבוצה בפייסבוק ויצר שם עניין אדיר, זה תפס את כל הקהילה והשאר היסטוריה.

דבר שני, כמעט 100% מצילומי המפגשים צולמו ע"י אנשים שהם לא חברי מועדון החמש או כאלה שנרשמו אבל הם לא "שחקנים גדולים", כולם צעירים ובעלי זיקה לתחום הצילום, צמאים לקבל הכרה ותודה על צילומיהם והקדשה מזמנם.

הם נעלמו, חלקם בגלל שהשתמשו בתמונות שלהם בלי רשות (נראה עניין שולי וטיפשי אבל ספר את זה לצלם), חלקם בגלל שהרגישו שהם "פראיירים" ורק מנצלים אותם, חלקם הרגישו את שניהם וחלקם פשוט נעלמו.

השרשור הכי משמעותי לדעתי בפורום הזה, שתמיד היה בו עניין, זה ענתיקות בדרכים ובחצרות, השרשור מת בעקבות יציאת הצלמים מכאן ושגשוג הקבוצה המקבילה בפייסבוק.

כשאנשים ראו את זה הם הפסיקו להיכנס, וכשמפסיקים להיכנס מפסיקים לפתוח שרשורים עם שאלות עזרה, סיפור או פרויקט מעניין או סתם התייעצות.

כל השאלות האלה נפתחו בפייסבוק, קיבלו מענה מהיר ונעלמו כמו שבאו.

זה ברגל אחת על דעיכת הפורום בשנים האחרונות, לא ממשק חדש ולא מלחמות מועדונים.

היה חסר לכם גרעין קשה של חברי פורום שישמור על עניין בפורום, כזה שמרגיש שייכות והערכה ויהיה פעיל כאן, אפילו רק כדי לשמור על האש שלא תכבה.

תיצרו את הגרעין הזה מחדש ותיראו איך הפורום פורח.

סובארו-SVX שחורה 94' ,סובארו SVX לבן פנינה 92', סובארו XT טורבו שחורה 86', סובארו XT טורבו בורדו 86', סובארו XT טורבו לבנה 86'

ארז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...