Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עסקת ליסינג AVIS אקספרס - החוויה שלי מתחילתה ועד סופה.

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 1703 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כיוון שעולות כאן לא פעם שאלות לגבי עסקאות מימון כאלו ואחרות וגם כי כבר התחלתי, אני רוצה לשתף את החוויה האישית שלי עם עסקת הליסינג מתחילתה ועד סופה.

רקע:

חוץ ממני, שאוהב להחליף רכבים, בבית אנחנו מחזיקים רכבים מהסוכנות עד לפירוק.

כל פעם שרוכשים רכב חדש, זה מתחיל במחשבה שנחליף אחרי 3 שנים, כדי שלא נצטרך להוסיף יותר מדי לרכב חדש.

אחרי 3 שנים - לא מבינים למה צריך להחליף רכב שהוא סך הכל חדש ועוד להוסיף עשרות אלפי שקלים.

אחרי 7 שנים - כבר לא שווה להחליף את הרכב.

בשנת 2004 רכשנו סיריון חדשה, היא שירתה אותנו נאמנה ועלו מדי פעם מחשבות להחליף אותה. בייחוד עקב התפתחות תחום הבטיחות ברכבים משמעותית בעשור האחרון.

להשכיב קרוב ל-100 אלף אצל יבואן היה נראה לנו לא רלוונטי, כל עוד הרכב נוסע. והוא נסע. מעולה וללא תקלות.

מדי פעם התעניינתי - וראיתי כל מיני עסקאות ליסינג פרטי. עסקאות מימון ועסקאות בלון.

בכולן המבנה היה: מקדמה. תשלום חודשי. תשלום סוף עסקה או שדרוג לרכב חדש.

לא אהבתי את המבנה הזה. בגלל ה"עז" שבסוף העסקה. כל העסקאות האלו השאירו זנב שמן מאוד בסוף - ובעצם אתה "קונה" לעצמך חוב נכבד בעוד 3 שנים.

אז נתקלתי בעסקת ה"אויס אקספרס"....

העסקה:

עיקרה - קח רכב חדש. תשתמש. שלם על ירידת הערך. תחזיר ויאללה ביי...

אין זנב. אין תשלום סוף עסקה. אין צורך לקחת רכב אחר או לקנות את הישן. עוד שנתיים וחצי לך תזרוק להם את הרכב במגרש ותעשה מה שבא לך.

מחיר סופר מיני חדשה מהחברה היה בזמנו באיזור ה-100K.

מחירי העסקאות נעו בין 32-40 לסופר מיני מסוג מזדה 2 או יונדאי I20.

כמובן, שיחסית לעסקאות הקימות בשוק – זה היה נשמע – TOO GOOD TO BE TRUE.

התלבטתי והחלטתי – לקחתי I20 לתקופה של 30 חודשים (שנתיים וחצי).

דגם אינספייר - מאובזרת עד הגג (הנפתח).

בעיקרון אויס מציעים לך חבילת שירות וביטוחים שנקראת חבילת אקספרס (אוצר מילים מאוד מפותח יש להם שמה :lol:)

היא כוללת טיפולים, כולל שינוע, ביטוח חובה וביטוח "מקיף".

היתרון - מחיר נמוך. חסרון - השתתפות עצמית גבוהה.

כיוון שאני מאוד חשדתי בכל העסקה ולא ידעתי איפה יתקעו לי מה - החלטתי לקחת את הרכב ללא החבילה. המשמעות - אני מבטח את הרכב בביטוח חובה ומקיף ומטפל רק במוסכים מורשים.

החיים עם הרכב ואויס:

אני כאמור, הייתי חשדן בהתחלה - לכן החלטתי "לצמצם מגע" עם אויס ולא לקחתי חבילת טיופלים.

קיבלתי כצ'ופר טיפול ראשון מתנה, חיישני רוורס, מרימי שמשות ושטיפומט לשנה. ביקשתי להוסיף דיבורית BT וקיבלתי אחת במחיר עלות (כ-150 ₪).

כיוון שהרכב אמור לעבור טיפול ב-15 ואח"כ ב-35 (מוזרים שם ביונדאי) זה אמר שהייתי אמור לבצע רק טיפול אחד על חשבוני.

בגדול אומר - שההתנהלות מול אויס לא תמיד חלקה ב-100% - אבל בסופו של דבר תמיד יצאתי 100% מרוצה.

את הרכב אתה מזמין מאויס - הם מזמינים מהיבואן - אם יש במלאי מספר צבעים אתה בוחר לך צבע -

את הרכב אתה אוסף מאויס. חדש. עם ניילונים. ההתקנות בוצעו בצורה מעולה.

שהגיע הזמן לטיפול הראשון - הסתבר שההטבה של הטיפול הראשון ניתנה על ידי מוסך שפשט את הרגל. הייתה קצת פרוצדורה ועצבים באותו בוקר - אבל בסופו של דבר אויס שלחו אותי למוסך מורשה יונדאי קרוב לעיר מגוריי והטיפול בוצע על חשבונם.

עלויות אחזקה, בלאי ועלויות נוספות:

בנוסף הוספתי לאחר שקיבלתי את הרכב רמקולים בדלתות מאחורה (כ-300 ש"ח), השחרתי חלונות אחוריים (גם בערך 300 ש"ח) והוספתי וילון אחורי (כ-80 ש"ח).

לא משהו שתעשו ברכב לא שלכם, אבל לקחתי בחשבון שהעלות הזאת על רכב שיהיה "שלי" כמעט 3 שנים - שווה את ההשקעה.

במהלך השימוש נאלצתי להחליף 2 צמיגים. לדעתי בחבילת שירות שלהם מגיע לך החלפת סט צמיגים. במקרה שלי לקחתי בלי החבילה ושמתי זוג דאנלופים, אני מניח שהם היו שמים סינים.

המצבר התפגר לאחר שנתיים בערך - במורשה יונדאי נתנו לי חדש ללא עלות במסגרת האחריות. כל הכבוד לכלמוביל! לחבר עם רנו בת שנתיים באחריות נאמר שהאחריות על המצבר היא לא 3 שנים.

מתישהו אחרי כ-20 אלף ק"מ נסדקו הבלמים הקדמיים ונאלצתי להחליף דיסקים ורפידות בעלות של כ-1100 ש"ח.

ב-35K ק"מ ביצעתי טיפול לפי הוראות יצרן במוסך יונדאי מורשה ליד הבית שלי, הצלחתי לשכנע את האיש מכירות לתת לי מחיר זהה לזה שמפורסם לחברי קארספורום במוסכי כלמוביל כאן באתר. כ-1200 ₪.

הרכב:

יונדאי I20 מנוע 1.4 אוטומטית. רמת אבזור אינספייר – שהיא האמצעית מתחת לסופרים המהוללת. אין לי כוונה לכתוב עליו מבחן דרכים, מה גם שסביר להניח שתחת ידיו של כל אחד עברה איזו I20 בשלב כזה אחר.

הרכב שירת את מטרתו נאמנה. מערכת סאונד מפתיע לטובה עם חיבור USB ו-AUX. אבזור בלתי נגמר (חישוקי מגנזיום, גג נפתח, הגה וידית הילוכים מעור, בקרת שיוט, הגבלת מהירות, מראות מתקפלות, מה עוד אפשר לבקש?) גם איכות החומרים וההרכבה סבירה. פרט לחלון נוסע ימני שזמזם מדי פעם – הכל ישב במקום פיקס. לטעמי הדיסקים הקדמיים לא היו אמורים להסדק אחרי 20 אלף ק"מ – אבל ניחא.

הרכב פרקטי, מרווח מספיק ועושה את העבודה כמו שציינתי קודם.

ההחזרה:

ה"עז" הגדולה.

הרכב שלי היה במצב שמור יחסית. היו מעט סימני פתיחת דלתות ובלאי סביר יחסית לגילו. נורא פחדתי שעל כל שריטה יעשו לי סרט. אבל מסתבר שסרט היחידי היה בראש שלי וההחזרה עברה חלק.

המחליפה:

תחילה שהתחלתי לרחרח העסקאות לא היו טובות כמו פעם שעברה. והתחלתי לחשוב על רכישת רכב פרטי. אפילו מצאתי 208 עם ק"מ מצחיק.

אבל אז נזכרתי למה נכנסתי לעסקה הזאת מלכתחילה והעדפתי שלפחות רכב אחד בבית יהיה חדש וגם ההצעות שופרו מעט.

קיבלתי הצעות יפות על רנו קליאו 1.2 טורבו לייף מאופרייטליס ועל I20 מאויס.

בסוף הלכתי על אויס ואפילו לקחתי חבילת אקספרס.

התרשמתי שהחברה מאויס (רן ויונתן שאחראים על התחום) רצינים ומדברים בגובה העיניים. מסבירים לך שכל רכב שתרצה – תקבל – אבל אם ההנחה שלהם לא גדולה – לך זה לא ישתלם ויודעים לכוון ולעזור. ואם אתה מתעקש יבקשו הצעה על כל רכב. אין דבר כזה – אנחנו לא עובדים איתם, לא מחזקים וכו'.

ההתנהלות הייתה במקרה שלי בעיקר במיילים – תשובות זריזות ולעניין ואם אין תשובה טובה – אומרים לך להמתין בסבלנות ובסוף דואגים לך.

האם תמליץ לחבריך?

בהחלט. בעקבות העסקה הראשונה והשנייה שלי אני מכיר כמה וכמה אנשים שעשו עסקה דומה, לא בגלל שאני איזה בכיר במרכז הליכוד שיודע להביא אנשים, פשוט כי הדיל משתלם.

אולי בסופו של התהליך תשלם 5-10 אלף ₪ יותר. זה בהנחה שמכרת במחירון.

אבל בשיקלול ההתעסקות והזמן זה היה לדעתי שווה.

אם יש שאלות – אשמח לענות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 141
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אלה אכן עסקאות נוחות לגבי רכבים נפוצים, ואילולא מחלתי להעדיף רכבים מיוחדים, כך הייתי רוכש. למעשה בעבר כך ״רכשתי״ קורולה, גם מאוויס.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פרטת כמה עלתה לך ה"ירידת ערך"...

לדעתי הייתה איזו אי הבנה.

אתה משלם מחיר קבוע וידוע מראש.

בחישוב כולל של העסקה זה יוצא לסופר מיני בין 30-40 אלף לתקופה של 36 חודשים. שזה בערך מה שהייתי מפסיד כירידת ערך ריאלית בקניית ומכירת רכב זהה חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הייתה איזו אי הבנה.

אתה משלם מחיר קבוע וידוע מראש.

בחישוב כולל של העסקה זה יוצא לסופר מיני בין 30-40 אלף לתקופה של 36 חודשים. שזה בערך מה שהייתי מפסיד כירידת ערך ריאלית בקניית ומכירת רכב זהה חדש.

הכוונה שלי היא כמה אתה שילמת על זה לאוויס כול חודש? בגלל זה גם המרכאות ב-"ירידת ערך" .

פשוט לא פירטת את זה בסיכום שלך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לשים מקדמה על הרכב או רק סכום חודשי?

כי באתר של אוויס כתוב למשל,קיה פיקנטו מקדמה 7.500 ש"ח והשאר בתשלומים של 848 ש"ח למשך

30 חודשים.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון העלויות הדלק הם על הלקוח הק"מ לא נכנס לתחשיב. כלומר אם הוא היה רוכש את הרכב באופן פרטי ההוצאה הייתה זהה.

כמובן שבחוזה יש הגבלה מסויימת (בד"כ 20-25 אלף ק"מ) שאם אתה עובר אתה משלם קנס פר ק"מ.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאני לא מדבר על עלות הדלק אלא על תמהיל העסקה מול צפי המרחק שאעבור כאשר אחזיר את הרכב.

בכל מקרה מעניין יהיה לראות חוזה לדוגמא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"נסועת המחדל" בעסקאות כאלה היא 20000 ק"מ לשנה. אפשר להגדיל עד ל-30000 ק"מ תמורת העלאת התעריף החודשי ב=200 ש"ח. הסוכריה הגדולה בעסקאות הללו היא שאפשר להוסיף ביטוח לנהג חדש/צעיר בכ-100 ש"ח לחודש (אם העסקה כוללת תחזוקה וביטוח)

כל החברות ההשכרה/ליסינג הגדולות מציעות עסקאות כאלה בתנאים די דומים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש הבנתי במה מסלול זה עדיף ביחס ללקיחת הלוואה מהבנק שלך בתנאים טובים עם תשלום קבוע למשך כמה שנים.

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון הגדול הוא בכך שאתה מחזיר בסיום תקופה את הרכב ושלום על ישראל. לא צריך למכור, לא להתעסק, ולא לשמוע "אחשלי, ב -40 אלף אני בא אלייך היום, עם מזומן!"

העניין מהו ההחזר החודשי? האם הוא באמת משקף את ירידת הערך של הרכב? אני מניח שלא, כי החברה רוצה להרוויח, השאלה עד כמה זה גבוה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1703 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...