Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו מוכן להסביר לי מה זה SQ ו SPL

Samiro
שימו לב! השרשור הזה בן 7021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניסיתי לחפש בפורום לפני שאני כותב זאת ! אבל המילה קצרה מידי !!! וזה לא הלך ניסיתי כמה שיטות

בקיצור

SQ כמו שהבנתי זה איכות ולא עוצמה

ומתאר לעצמי ש SPL זה ההפך

1. מאיזה מילים באות האותיות הללו !!!

2. אשמח להבין למה אי אפשר לעשות מערכת שהיא גם איכותית וגם גבוהה בווליום?

אלה שני דברים מנוגדים ???

אשמח אם תענו על שנתי השאלות ולא רק על השניה !

:silly: Cx5 - 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

soundquality

soundpressure level

הבאת טיעון טוב שאי אפשר לעשות חיפוש ל3 אותיות ;)

משום שכשמדברים על עוצמה, לפחות ברכב.. מדברים על סאבים - באס עוצמתי.

אי אפשר להרכיב מערכת איכותי כשהבאס דומיננטי, אפילו אם הסאבים הכי איכותיים בעולם .. לא חושב שאפשרי שהמערכת תיחשב לSQ כשיש שאיננה מאוזנת מבחינת שיחזור המקור ..

בכל אופן, לא מזמן איל הסביר שהשילוב שיצרו בין שניהם, זה האופציה להחליף בין שני הפרמטרים.

זאת אומרת, לגרום לאיזון כשחפצים באיכות שמע, ולבטל את האיזון כשמעוניינים בעוצמה ..

SQL, לא מזמן נתנו לינק בנוגע לזה..

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=129310#post129310

פה יש לך את כל ההסברים...

2.שני הדברים לא מנוגדים אבל כדי לקבל את שניהם אתה צריך להשקיע הרבה כסף .

בעיקרון ככל שהעוצמה עולה, האיכות יורדת ולכן הם נמצאים ביחס הפוך, אך כן ניתן להשיג אותם יחד..

גולף...כי לא כל אחד יכול להרשות לעצמו אחת כזאת :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=129310#post129310

פה יש לך את כל ההסברים...

2.שני הדברים לא מנוגדים אבל כדי לקבל את שניהם אתה צריך להשקיע הרבה כסף .

בעיקרון ככל שהעוצמה עולה, האיכות יורדת ולכן הם נמצאים ביחס הפוך, אך כן ניתן להשיג אותם יחד..

תודה גבר גבר

גולף :) לנצח:p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מאיזה בחינה...

ל-SQ משתייכים הרבה אלמנטים כמו tonalty, staging, imaging, מיקומי רמקולים נכונים, איזון.... דברים שלא תמצא בדרך כלל במערכות SPL.

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מאיזה בחינה...

ל-SQ משתייכים הרבה אלמנטים כמו tonalty, staging, imaging, מיקומי רמקולים נכונים, איזון.... דברים שלא תמצא בדרך כלל במערכות SPL.

אין אני יכול לדעת למשל לגולף איפה בדיוק הכי טוב לשים רמקולים ? אם אתה אומר שיש מיקום מסויים

למראת שהחבר'ה כבר תיכננה את המיקום ?????

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת שהיא SPL לא תהיה גם SQ בווליום נמוך ?

כשהאלמנטים לא מתאמצים???

זה לא קשור לווליום של המערכת אלא לאיך שהרכיבים מורכביים ובנויים לעבוד בה

!!!205rallye -->206XS -->clio172-->fiat bravo tjet 1.4t --> Ford Focus ST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש מת על תשובות קצרות :) כי אני מנסה להבין ולא סתם בא לי לשאול ולכתוב הודעות (כמו הרבה אנשים כאן)...:) בקיצור !

מדובר באלמנטים יותר חדים ורכיבים שבנויים לאיכות

זאת אומרת כשיש איכות אין ווליום מספיק טוב

עד כמה DB יכולה להגיע מערכת SQ !!! כי פעם שמעתי מישהו שהתקין מערכת איכותית והוא אמר שהוא שם סאב ! אבל כמעט ולא מרגישים אותו.. - שם אותו בשביל האיכות !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שהוא שם את זה בשביל האיכות, הוא שם את זה כדי שזה ינגן את התדרים הנמוכים שאף אלמנט לא יכול לנגן...

כללי החתימה מופיעים בדביק בפורום האודיו ובפורום האוף טופיק.

קרא אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש מת על תשובות קצרות :) כי אני מנסה להבין ולא סתם בא לי לשאול ולכתוב הודעות (כמו הרבה אנשים כאן)...:) בקיצור !

מדובר באלמנטים יותר חדים ורכיבים שבנויים לאיכות

זאת אומרת כשיש איכות אין ווליום מספיק טוב

עד כמה DB יכולה להגיע מערכת SQ !!! כי פעם שמעתי מישהו שהתקין מערכת איכותית והוא אמר שהוא שם סאב ! אבל כמעט ולא מרגישים אותו.. - שם אותו בשביל האיכות !

גם במערכות איכותיות ששואפות ל-SQ יש ווליום "טוב" ושומעים ממש חזק!!
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שהוא שם את זה בשביל האיכות, הוא שם את זה כדי שזה ינגן את התדרים הנמוכים שאף אלמנט לא יכול לנגן...
הסאונד במערכת SQ צריך להיות מאוד מאוזן,וכמו שכתב פה קלאריון מן הסאב נועד להפיק את התדרים הנמוכים...

אולי זה נשמה לך מוזר אבל רוב המערות שאנו פוגשים הסאב דומיננטי בצורה מאוד מופרזת,אני אפילו נתקלתי בבחור אחד שהסאב שלו יהיה עד כדי כך דומיננטי שכשה הרמקולים הפסיקו לעבוד הוא לא הבחין בהבדל!!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסאב אצלי גם מכוון רק לתדרים ממש נמוכים !!!

אבל שאלתי

איך אני הופך את המערכת שלי למערכת קרובה ל SQ - יותר איכותית ממה שהיא עכשיו ?

להחליף אלמנטים ?

יש לי פיוניר 400 מאחורה

קומפוננטים HBQ מקדימה ! מגבר רוקפורק 2 יציאות 600 וואט(מחובר כולו לסאב) ! ומגבר לוג'יק 640 וואט 4 יציאות ... (מחוברת כולו לזוג הרמקולים האחוריים)

מה הקומבינציה הכי טובה לחבר מגברים למה למי ולמה שישמעו הכי טוב ?

הקומפוננטים לא מוגברים ולא שומעים אותם ביחס לאחורים !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...