Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלומה PDR - תיקוני פח ללא צביעה בתל-חנן - חווית ביקור

116_Veloce
שימו לב! השרשור הזה בן 3017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הלכתי השבוע לבקר במקום ולהתרשם. למי שעדיין לא יודע PDR - Paintless Dent Removal זו שיטה שבה באמצעות מוטות וכלים מיוחדים שמכניסים מתחת לפח ו/או משיכה עם דבק אפשר לתקן נקישות ומעיכות קלות בפח הרכב ללא פחחות / חומר / צביעה מה שלמעשה שומר על הרכב מקורי.

בארץ אין הרבה מקומות כאלה, ישנם 3 אולי באיזור המרכז ואלומה הוא המקום היחיד שמצאתי בצפון. המקום נמצא במתחם טסט-קאר בתל-חנן (חיפה, צ'ק פוסט לכיוון נשר).

המקום מסודר למדי, ישנם שלושה עובדים ומזכירה.

הגעתי עם הרכב לקבל הצעת מחיר בשל פגיעת פח קלה יחסית מהסערה של אתמול, שקע בקוטר כ7 ס"מ מקדימה (נפל משהו על הרכב מעץ שנמצא אצלי בחצר). יש על הרכב עוד כמה נקישות קטנות (כ10, כמו נגיעות של דלתות בחניה) שרציתי לתקן על הדרך. אציין מראש שאין לי אמון כלל בבעלי מלאכה כאן בארץ מכיוון ש-1. אני פדנט בצורה חולנית. 2. למוד אכזבות.

מה שהרתיע אותי מלהשאיר את הרכב הוא שהרגשתי שמחפשים לעשות את ה"צ'יקלוף". כשהגעתי עם הרכב קיבלתי תוך 30 שניות הצעת מחיר של לא פחות מ3000 שקל - דבר שנשמע לי הזוי וכן אני יודע שזו עבודת נמלים אבל בכ"ז - במרכז ישנו מקום שעושה את אותו הדבר ב2000 שקל. בנוסף לכך קיבלתי כל מיני הפחדות מהעובד ש"הרכב מאבד %25 מהערך שלו אם תשאיר אותו ככה" וגם "הכלים שלי עולים אלפים ועשרות אלפים של דולרים" והראה לי כמה כיפות גומי שמשמשות למשיכה עם דבק שהוא קיבל והתחיל לספר לי צ'יזבט שזה משהו נורא מיוחד שעלה לו $600 והגיע עם DHL.

כל שלושת הטענות הללו הן שקר מוחלט מכיוון שקיט ציוד סביר לPDR בסיסי אפשר להשיג גם ב100 עד 200$ (עליבאבא וEBAY מוצפים בדברים האלה) וסט כיפות גומי למשיכה של 20 חתיכות עולה בערך $20.

מאחר שהעובד שיקר והשתמש בטקטיקות הפחדה כל האמינות של המקום התרסקה לחלוטין בעיני ואני לא אשאיר שם את כספי. בנוסף לכך גם באתר מופיעות תמונות של "עבודות שלנו" שחיפוש בר שניה בגוגל העלה שמדובר בתמונות כלליות של חיפוש גוגל באיכות גרועה ומאד לא משכנעת (הם אפילו לא טרחו לחפש אלא שמו את הראשונות שעולות בחיפוש)

לטובה אציין שנראה שהם כן עובדים בצורה סבירה ויש להם את כל הכלים (המון סוגי מוטות, דבק, תאורה מיוחדת ועוד) אבל לפי התנהגות המקום הם כנראה מקבלים לרוב עבודות שיש עליהן החזר מהביטוח ולכן המחירים וגם הסנוביות.

חבל לי מאד שבארץ הלקוחות הפכו לשפוטים ושבויים של בעלי המלאכה. אחרי כל הסיפורים והשקרים האלה אני לא משאיר את הרכב שלי שם. אסייג בכך שבהחלט ייתכן שהם עושים עבודה טובה ויש להם ניסיון.

בכ"א מי שרוצה בצפון תיקונים כאלה יכול לגשת לשם ולבדוק - אם זה מקרה ביטוח ייתכן ושווה להשתמש בשירותיהם כי אני יודע שהם תיקנו הרבה מכוניות אחרי סופת ברד. בתור פרטי ממש ממש לא הייתי ממליץ.

עריכה אחרונה על ידי 116_Veloce

Bel Paese, Brutta Gente - mica sono pazzo, sono pazzi gli altri che accettano tutto! io almeno dico 'questo e' sano, questo e' malato, qui c'e' il bene, qui c'e' il male'... a voi tutto questo dolore sembra giusto. a me no. io mi devo difendere...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קיבלת תחושה לא טובה מבית עסק, בסדר מקובל.

אבל מפה ועד לטעון שהם שקרנים מבלי בכלל להבין בנושא זה פשוט בזיון.

אין לך מושג כמה יקר ציוד לpdr ומה שאתה רואה באיביי ועלי אקספרס זה מגוחך ולא מקצועי.

הציוד עולה הרבה מאוד כסף, הסכומים שהוא אמר לך לא רחוקים בכלל מהמציאות, וגם לפי מה שאתה מתאר ההצעת מחיר נשמעת סבירה אבל קשה לבחון מבלי לראות את הרכב.

בכל אופן לקבוע שהם משקרים בנושא שאין לך מושג קלוש בו ולשפוט עסק זה פשוט טמטום.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריק, שים לב להתייחסות שלו אל תמונות מגוגל שתוארו כתמונות של עבודות שלהם.

לי אישית נושא שכזה מדליק מיידית נורות אזהרה, עסק שמפגין חוסר אמינות בדבר כ"כ בסיסי זה משהו מאוד מרתיע. רק על הדבר הזה לא הייתי מתקרב.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק בעניין זה.

אבל שאר הדברים שלפיהם הוא שפט את בית העסק הוא לא צודק נקודה סוף פסוק.

למען הסר ספק אין לי שום קשר לבית העסק הנ"ל אבל אם היו שופטים את העסק שלי ע"פ הדברים שנאמרו פה הייתי כועס מאוד במיוחד שזה בא מבן אדם שלא מכיר ולא מבין בתחום.

והבחור עוד לא ממליץ עליהם והוא בכלל לא עשה אצלם עבודה,אתה מבין שזה אבסורד?

זה כמו שאני אבוא למסעדה אך השירות של המארחת לא טוב ומכן אסיק כי האוכל לא טעים.

עריכה אחרונה על ידי ArikC

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריק, ראשית, דעתך היא דעתך ואני מכבד אותה. והשנית, אין לי לך מושג במה יש או אין לי מושג אז אני אומר לך שיש לי מושג (אני עובד בתחום הרכב וכן יש לי ניסיון בפחחות). כן, ציוד PDR יכול להיות יקר מאד - אבל אדם שמספר לי שסט כיפות גומי עולה $600 דולר פסול אצלי מיידית - אם יש משהו שאני לא סובל זו טקטיקות ההפחדה, השקרים וההתנפלות על לקוחות בארץ, זה תופס אגב לכל דבר, גם למי שבא לתקן לי תנור אפיה.

עצם זה שהוא גם לא רצה שאני אראה מה שהוא עושה ולחץ עלי באגרסיביות להשאיר את הרכב כבר יוצר אצלי תחושה לא טובה, כאילו שאני מוצא כמה אלפי שקלים על הרצפה כל יום. וכן, אין תמונות של העבודות שלהם באתר וזה מאד מפריע לי. למה לשקר ולשים תמונות מגוגל? למרפדית העור "אוטו אלגנס" (מביא אותם רק בתור דוגמא כן?) יש גלריה ענקית ואמיתית עם המון תמונות תקריב שבה אפשר לראות את העבודה. מי שדורש ממני מראש 3K בלי שהוא מראה לי איך הוא עובד, תוך כדי שהוא משקר, מגזים ולוחץ עליי אני לא אהיה קליינט שלו. הוא לא היה מוכן לתת לי ולו הסבר הפשוט ביותר על איך ומה הוא הולך לעשות ולא היה מוכן להקשיב לבקשות שלי.

אני מצר בעיקר על הגישה של קליינט-בעל מקצוע ואני אסביר למה: אדם שעוסק בPDR אמור להיות סבלני, אדיב, איטי ויורד לפרטים - כי PDRיסט טוב הוא סוג של אמן. נמאס לי שבעלי עסקים מת@לצנים עליי שאני מגיע למקום שלהם. פעם לקליינט היה ערך - היום הקליינט הפך משרת של בעל העסק; אין לו מילה, אסור לו להתערב בעבודה והוא צריך לשלם מה שאומרים לו ולשתוק. וזה חבל מאד כאן כי התחום הזה חדש והוא היחיד בצפון.

END RANT/

עריכה אחרונה על ידי 116_Veloce

Bel Paese, Brutta Gente - mica sono pazzo, sono pazzi gli altri che accettano tutto! io almeno dico 'questo e' sano, questo e' malato, qui c'e' il bene, qui c'e' il male'... a voi tutto questo dolore sembra giusto. a me no. io mi devo difendere...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגמרי עם פותח האשכול. תמונות מזויפות, ושקר קטן או חוסר מקצועיות שאני מזהה במשהו שאני מבין בו - המקום פסול מבחינתי ולא הייתי מפקיד שם את הרכב.

יש הבדל בין טעות קטנה ללרמות/לזייף/לשקר ככה וזה מעלה נורת אזהרה גדולה מאוד שעליה בסוף אני אשלם.

Renault fluence 2.0L 10

01 FIAT Punto HGT

01 FIAT Punto ELX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...