Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דאסטר 4x4 .דיזל או בנזין

koka
שימו לב! השרשור הזה בן 2855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לפני הזמנת הרכב. לבנזין יש מחיר מפתה מאוד. ההפרש הוא כ20000 . אני נוסע פחות מעשרים אלף בשנה לכן עניין חסכון הדלק כאן פחות יבוא לידי ביוי בשווי שימוש. מה שיותר מטריד אותי זה אמינות של מנוע הבנזין ואופי הפעולה שלו.

עשיתי נסעת מבחן על שניהם. ההרגשה תואמת בדיוק את הציפיה ואת המספרים. הדיזל מושל יותר טוב בטורים נמוכים והבנזין מושך יותר טוב בגבוהים. השהית הטורבו מורגשת יותר בבנזין אבל הוא ממשיך למשוך גם בטורים גבוהים כאשר הדיזל כבר רק רועש .

מנוע הדיזל הזה ידוע בשרידות שלו ויש איתו נסיןן טוב גם בארץ. אבל הבנזין הוא די חדש ולא ממש מצאתי מידע אליו גם ברשת אולי מיישהו מבעלי הקליאו יכול לספר משהו ?

בקיצור מחפש את התובנות שלכם. מה אתם הייתם עושים?

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי

מה שאני יכול להגיד שמנוע בנזין מאוד מוצלח מכתבות מחו"ל וגם תגובות של אנשים מנוע 1.2 מותקן גם בניסן קשקאי שנמכר ממש לא בזול ונחשב כמוצלח.

בכל מקרה בחירה של דאצ׳יה נכון להיום היא נכונה.

אם הפרש 20000 ואתה לא נוסע הרבה אז אני הייתי רוכש מנוע בנזין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכנן גם לנסוע איתו בשטח אז למומנט של הדיזל יש יתרון מכריע.

אני מניח שגם כמשומש הוא יהיה יותר מבוקש.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באופי הנסיעות שלך.

מנוע הדיזל יהיה ידיד נאמן יותר בשטח מאשר מנוע הבנזין. הוא גם יהיה חסכוני יותר אבל אם אתה לא נוסע הרבה זה לא רלבנטי.

לגבי המנוע עצמו- לא מצאתי איזכורים שלו בשום מקום כמנוע בעייתי. אם אתה רוצה, יש בבריטניה פורום דאצ'יה מאוד פעיל. שאל שם.

ובכל זאת- יש לך 5 שנות אחריות עם תשלם את ההרחבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

koka, איך התרשמת משאר הפרמטרים בין שני הדגמים כמו רעש, רעידות, תפעול תיבת ההילוכים ותחושה כללית בנסיעה עירונית (ואכן בשטח ברור שלדיזל יש יתרון)?

אם רק נטיית הלב כלומר הנאתך מהנהיגה קובעת יחידה, במה היית בוחר?

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה עירונית הבנזין זורם יותר ויש יש פחות צורך להעביר הילוכים. תפעול תיבת ההילוכים והקלאץ' די זהה, אם אני לא טועה זה אותה תיבה.(והיא בסדר גמור) בבנזין בהחלט ניתן להתחיל נסיעה בהילוך ראשון ,בדיזל עדיף בשני דווקא. בבנזין יש פחות רעש וגם פחות רעידות גם בסרק בגם בנסיעה. גם בדיזל הרעש והרעידות הן לא נוראיות בכלל אבל בבנזין המנוע בסרק לא מורגש בכלל.

עשיתי גם הדמיה של "תנאי שטח" זינוק בעליה תלולה מאוד. בדיזל בהילוך ראשון זה היה הרבה יותר קל,בעוד בבנזין היה צריך לתת קצת "בגז". לסיכום :לנהיגה נמרצת בעיר הבנזין עדיף, לנהיגה רגועה ולשטח הדיזל עדיף אם כי רועד ומרעיש יותר.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • 3 חודשים מאוחר יותר...

האם מישהו יודע, מה עלויות אחזקה לגרסאות דיזל ובנזין (4X4)? ממה שמצאתי:

טסט - דיזל יקר יותר ב300 ש"ח לשנה (1800 במקום 1500).

צריכת דלק - הנתונים שמצאתי בסקירות שונות שונים מהותית (לגרסת בנזין - מ1:11 ועד כמעט 1:14, לגרסת דיזל- מ1:15 ועד 1:18 ). האם יהיה הגיוני להניח שדאסטר דיזל יעשה 4 ק"מ לליטר יותר מאשר גרסת בנזין (בממוצע)?

עלויות ביטוח - ??? (אני מניח שזה מושפע יותר מחברת ביטוח ושאין הבדל מהותי - האם נכון?)

עלויות טיפולים/תיקונים - ??? (אשמח לכל אינדיקציה בנושא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...