Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוסע מתמיד לארה"ב, באיזו חברת תעופה הכי כדאי?

gadik6
שימו לב! השרשור הזה בן 1914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עבור מי שטס בתדירות גבוהה לארה"ב (נניח כפעם בחודש), איזה מועדון של הנוסע המתמיד הוא המשתלם ביותר מבחינת תנאים ונקודות פר טיסה?

כמובן חשוב שלחברה תהיה תדירות טיסות גבוהה יחסית בשעות שונות של היום.

בנוסף, איך מועדון הנוסע המתמיד של אל על? זה אומנם אל על, והעלות היא 25 דולרים (ומקבלים 30 נקודות), אבל היתרון הוא שניתן לממש את הנקודות האלו על טיסות לאירופה ורוסיה, שזה משהו שחשוב לי.

אודה להמלצות ממביני עניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

צריך לבדוק את השירותה כולל, מבחינת תדירות טיסות, טיב השירות, נוחות המטוסים, טיב הקישורים, כיסוי יעדים, מבחר חברות תעופה בברית ובקוד שייר כו'.

בעצם אתה צריך לבחור באל-על, או באחת משלוש בריתות התעופה הגדולות: Star Alliance, One World, SkyTeam. הרעיון הוא שאתה חבר במועדון של אחת החברות (כנראה עדיף אחת המובילות, כלומר אחת האירופיות או האמריקאיות הגדולות), ובכל טיסה באחת מהחברות החברות בברית תצבור מיילים לשימוש בכל הרשת. הבעיה היא שיש תנועה מסויימת של חברות בין הבריתות, בדרך כלל בעקבות שינוי בעלות. לגבי בחירה בחברות בחברה אירופית או אמריקאית - תלוי בהעדפה שלך לטיסות ישירות לארה"ב או בקונקשנים באירופה שבד"כ יותר נוחים בגלל העיכובים והסרבול בכניסה לארה"ב, שהופכת כל קונקשן למבצע של צ'ק אאוט, ביקורת מכס וצ'ק אין חדש. אם אתה מגיע בקישור מאירופה אתה עובר את פקיד ההגירה בלי הלחץ של הגעה לטיסת ההמשך.

האפשרות הנוספת היא אל-על, שאינה חברה באף ברית אולם יש לה הסכמי code share שמאפשרים קישור בארה"ב. אינן לי נסיון בשימוש בשילוב זה.

יש לי קרוב משפחה שמרבה לטוס לארה"ב - חבר ב-Star Alliance, צובר מספיק נקודות כדי לקחת את המשפחה לאירופה פעם בשנה על חשבון המיילים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאן בארה"ב?

מאמין שחלק גדול מהטיסות זה לאזור ניו יורק, אבל כנראה שגם ליעדים אחרים ברחבי המדינה (פלורידה, חוף מערבי וכדומה).

Sperial, תודה על התשובה. הנושא של הקונקשנים באירופה הוא נקודה שלא חשבתי עליה (מה גם שאני אישית מעדיף 2 טיסות של כ-5-6 שעות מאשר טיסה אחת של 10 ועוד אחת של 2).

את המועדונים השונים אני מכיר, אבל ייקח לי זמן ללמוד את העסק, לכן פניתי אל בעלי הניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברות בסטאר אליאנס לא מספיקה, צריך לבחור חברה. לי יש כרטיס של לופטהנזה עם די הרבה מיילים. אם אני טס בחברה אחרת שחברה בסטאר אליאנס כמות המיילים שנספרים לי היא זעומה לעומת טיסה של לופטהנזה. אם אני רוצה לממש את המיילים בחברה אחרת שאינה לופטהנזה שווי המיילים הוא זעום. כך שהמועדון הזה הוא רק בכאילו. אם אתה בונה על המיילים האלה אז צריך לבחור חברה ולהתמיד איתה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם זעום - אבל פחות אטרקטיבי. אבל זה נכון. בא נגיד ש50-75% מהשווי בחברה המקורית - ואין אופציות לשדרג בין החברות במיילים בדוכן בשדה תעופה.

זה תלוי לאן.

בגדול לניו יורק - יש לך 2 אופציות:

1. United ולקבל נקודות גם על טיסות Star alliance (ועל Codeshareים של יונייטד שיש הרבה גם כשמגיעים בקונקשן דרך פרנקפורט נגיד) אבל אז אתה נוחת בNewark שהוא בג׳רזי וקצת יותר מרוחק מהעיר.

2. Delta ואז זה SkyTeam אבל אתה נוחת לרוב בJFK שקצת יותר נוחה להגיע למנהטן עצמה (אם זה היעד).

התוכניות הן חינם, בדלתא גם המיילים לא פגים אף פעם , אבל ביונייטד הם נצברים בחלק מהמקרים יותר מהר.

התוכנית של אל על היא סוג של בדיחה , והעובדה שהם לא חלק מאף Alliance גם מקשה להצדיק. גם קצת עצוב שהם היחידים שלוקחים עליה כסף.

הדבר הטוב היחיד שיש לי להגיד - זה שמכרטיסי אשראי ישראלים קצת יותר פשוט להעביר אליה נקודות.

(המידע הוא בעיקר מנסיעות בעבודה שהיו בשנה הקודמת דיי תכופות - צברתי לדעתי צפונה ל100 אלף מיילים בין כל החברות כשהעיקר ביונייטד שלטעמי הכי נוחים והאופציות של Star alliance הכי טובות)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסתכן בזפת ונוצות, אבל שקול את טורקיש מהטעמים הבאים.

1. הם בסטאר אלייאנס אז המיילים שלהם טובים למלא חברות שטסות לארץ

2. כל טיסה זה לוקסוס אס קלאס פרימה גם אם אתה בתיירים

3. מלא טיסות שיוצאות מהארץ, אז הקונקשנים מתחברים היטב

4. הם טסים לכל חור, הרשת שלהם מדהימה

4. זול יחסית, אם כי לא יודע אם משנה לך

מאידך, יש גם צדדים רעים:

1. אתה תומך בכלכלה הטורקית (לא בטוח שזה רע)

2. קונקשנים בטורקיה, לא כולם אוהבים

3. במלחמה הבאה הם עלולים לעצור שוב טיסות, אם כי הרבה חברות זרות עשו את זה בפעם האחרונה (בריטיש דווקא טסו כמו גדולים)

אופציה שניה: בריטיש. גם שירות מצויין, גם הרבה טיסות מהארץ, גם החלוקה תצא לך טוב כי הטיסה ללונדון היא 5 שעות ואז המקטע השני יוצא יותר קצר מכל חברה אחרת שתבחר בה. המון יעדים. מבחינת מועדון ומיילים, אני עדיין בוחן, התחלתי לטוס איתם בצורה כבדה רק בשנה האחרונה. עוד יתרון הוא שהאוכלוסיה על הטיסות שלהם (כולל הישראלים) עושה רושם איכותי למדי לעומת חברות אחרות אחרות שטסות לארץ.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף עוד יתרונות וחסרונות לטורקיש:

1. מיילים וסטטוס תקפים לשנתיים ולא לשנה כמו בשאר החברות של Star alliance.

2. מבחינת מטען הם מאפשרים אוטומטית לזכרוני 2 מזוודות ולא רק אחת.

3. מהרגע שיש לך סטטוס גולד - הLaunge של טורקיש באטטורק הוא כנראה הכי יפה שאני הייתי בו. לא לוותר על המקלחות - חוויה :) (רציני)

4. מחלקת Economy plus הכי טובה שיש כנראה לטיסות ארוכות. לדעתי ברמה של ביזנס בחלק מהחברות הפחות טובות.

5. אוכל ושירות מהטובים בקטגוריה.

חסרונות:

1. האוכלוסיה בטיסות ישראל טורקיה (שעתיים - אבל סבל כל פעם)

2. אסור לקחת קונקשן קצר באטטורק - זה שדה גדול , מבולגן אש והמון טיסות מאחרות פנימה והחוצה ממנו.

לגבי בריטיש - אחלה חברה - אני אבל אף פעם לא מצאתי אותם תחרותיים במיוחד במחיר או נוחים במיוחד בשעות בשנים האחרונות.

אולי סתם יצא ככה.

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בריטיש דווקא מצויינים במחירים ובזמינות הטיסות. הית'רו שדה נהדר למעט הבידוק ההזוי בכניסה לטרמינל 5 (ממנו יוצאו הטיסות לארה"ב). חסרונות - לא נתקלתי באינטרנט בטיסות, והטיסה לארה"ב (SFO) נעשתה בג'מבו מיושן למדי. יש יתרון אדיר לקונקשן מאירופה. כנראה שלנקודות שלך יהיה יותר שימוש מבחינת טיסות בחינם לאירופה לעומת החברות האמריקאיות.

עכשיו אני בדלתא, טס לארה"ב פעם בשלושה חודשים. יתרונות - יש אינטרנט בטיסות, יש לאונג'ים בשדות המרכזיים. חסרונות - ביזנס די מעפן בטיסה JFK-TLV, כניסה לארה"ב דרך JFK (על הפנים).

אם הייתי צריך להתחיל שוב אני חושב שהייתי מעדיף את יונייטד בגלל הקו החדש שלהם TLV-SFO (שנדמה לי שעושים בדרימליינר דנדש).

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

בריטיש גם לטעמי הם חברה מצוינת (נוחות, מערכת בידור מעולה, חלוקה של הטיסה וכדומה), נשאר רק לבדוק עד כמה "משתלמת" תכנית הנקודות שלהם. את טורקיש אני פוסל מסיבותיי שלי.

בריטיש גם נמצאים במועדון עם אמריקן איירלנס, רויאל ג'ורדניאן וכדומה, אז יש כיסוי די נרחב של היעדים השונים.

לגבי דלתא ויונייטד - מבדיקה קצרה יוצא שעל טיסה הלוך וחזור לארה"ב אני צובר כ-6000 מיילים (בהנחה וכרטיס עולה כ-1200 דולר), בעוד שכדי לקבל טיסה למוסקבה למשל צריך כ-50 אלף מייל (כלומר כ-8 טיסות). לעומתם, באל על מקבלים על טיסה לניו יורק כ-100-150 נקודות, בעוד שלטיסה למוסקבה צריך כ-300 נקודות (כלומר 2-3 טיסות).

האם אני מפספס משהו? יכול להיות שבדלתא/יונייטד לא צריך לשלם כל מיני היטלים על כרטיס תמורת נקודות (באל על זה יכול להגיע ל-100-200 דולר היטלים לכרטיס "חינם")?

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבריטיש יש יתרון בטיסות שלהם (שלא בטוח שהוא רלוונטי עבורך):

הביזנס הוא ביזנס אמיתי ולא ביזנס אירופאי כמו שתפגוש בלופטי, קלמ, אייר פרנס ועוד רבות אחרות.

הביזנס כך גם ברוב המטוסים צרי הגוף של טורקיש, למעט ה737-900ER (שגם הביזנס שלו לא מציאה, אבל יותר טוב מביזנס אירופאי רגיל).

עם הנקודות שתקבל תוכל להשתדרג מדי פעם ולהתפנק בטיסות על מחלקה גבוהה יותר. לדעתי זה שיקול שכדאי לקחת בחשבון.

המועדון של אלעל לא שימושי, הצטרפתי בחינם פעם דרך איזה מבצע. לא ניצלתי את הנקודות שלי וכנראה שהן ימחקו בקרוב כי רוב הניקוד נצבר משני מקטעים למזרח הרחוק בשנת 2013. בין היתר אין לך אפשרות להשתמש בנקודות שלהם לחברות אחרות. חלק מהטיסות מבוצעות ב747-400 ישנים. לא כיף גדול.

אם הייתי צריך לבחור בעצמי ולעצמי, הייתי בוחר בבריטיש או בלופטהנזה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי דלתא ויונייטד - מבדיקה קצרה יוצא שעל טיסה הלוך וחזור לארה"ב אני צובר כ-6000 מיילים (בהנחה וכרטיס עולה כ-1200 דולר), בעוד שכדי לקבל טיסה למוסקבה למשל צריך כ-50 אלף מייל (כלומר כ-8 טיסות). לעומתם, באל על מקבלים על טיסה לניו יורק כ-100-150 נקודות, בעוד שלטיסה למוסקבה צריך כ-300 נקודות (כלומר 2-3 טיסות).

בשני המקרים זה תלוי בClass של הכרטיס שלך.

הכי מעט שקיבלתי אכן היה בערך 6000 מייל על הלוך חזור - אבל לרוב כרטיס רגיל בתיירים נותן לך יותר לכיוון ה8000 מייל + ברגע שיש לך מעמד (Silver ובטח שגולד) אתה כבר מקבל משמעותית יותר מיילים בתור Bonus miles על כל מני טיסות - אז החישוב שלך לא לוקח את זה בחשבון.

בשביל לקבל מעמד אתה צריך בQualifying miles (שלא תלויים בדרגת הכרטיס) - 25 אלף לSilver ו50 אלף לGold - כאשר כל טיסה הלוך חזור לניו יורק זה בערך 5000 ומשהו מייל ואז אתה מתחיל ״לצמצם״.

החישוב שלך גם באל על הוא מה״מפרגנים״ כי יש גם כרטיסים שהלוך חזור לניו יורק זה 80 נקודות.

בקיצר - אל על לא מועדון משהו.

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שתי טיסות בדלתא ואני ב63 אלף מייל וסילבר ;)

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי טיסות ארוכות בפירסט? :)

מה שגם חרבנה בארץ זה הצבירה של הכרטיסי אשראי שהיא סוג של בדיחה שהוא במיקרה הטוב ביותר (מולטי פלטינה לאומי קארד לדוגמא ליונייטד) חצי מהצבירה הכי גרועה של כרטיס אשראי פה וברוב המקרים אפילו פחות מזה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה נוספת לפותח השירשור.

אל תצפה למתנות חינם, גם כשיהיה לך כבר מספיק נקודות ובוא להזמין כרטיס ״חינם״ תגלה שאין ממש דבר כזה. תוכל להזמין רק את הכרטיס המעאפן ביותר, לרוב לא יתנו לך להזמין טיסה ישירה, מיסי הנמל ושלל היטלים מסביב יגרמו לך לשלם כ50-60% ממחיר טיסה רגילה. בקיצור אני אישית לא הייתי בונה על כרטיסי החינם אלא משתמש במיילים לשדרוגים

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...