Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנסה להבין את ההיגיון, בהפקעת מחירים בעסקים קטנים

NiNi
שימו לב! השרשור הזה בן 3023 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראשית אציין שאני נורא תומך בקיומם של עסקים קטנים, תמיד אעדיף לשלם מעט יותר לעסק קטן פרטי, מאשר לרשת גדולה.

אך אני לא יכול להתעלם מתופעה שנבצר מבינתי ההיגיון העומד מאחוריה, היינו הפקעת מחירים.

זה מובן לכל שמין הסתם בגלל שהעסק הקטן קונה פחות סחורה, לעומת רשת גדולה, המחירים יהיו יותר גבוהים עבורו מהספק, וזה ברור ומקובל שבסוף זה יתגלגל על הקונה.

עד פה הכל בסדר.

כדי להמחיש בצורה ברורה את אשר מציק לי אתן דוגמא חיה: יש לי תוכי מסוג ג'אקו, החלטתי לפנק אותו במזון וצעצועים חדשים.

עד עכשיו היתי קונה את כל הציוד אצל מגדל בדרום, במחירים טובים ממש! , בגלל המרחק הרב עכשיו אני נאלץ למצוא חלופות.

יש בשכונה שלי חנות חיות, אמרתי יאלה נאבזר את צ'יקו התוכי שלי מהחנות הזו

שמח וטוב לב נכנסתי לחנות, התעניינתי במתלים כאלה שתולים על הכלוב, התוכי לועס את הצעצועים המחוברים למתלה, וזה בעצם משחק עבורו.

היה מדובר במתלה איכותי, עם שבבי עץ לא צבועים, והמתלה היה עשוי ברזל ולא חוט (יחזיק יותר זמן, כי התוכי לרוב קורע את החוט, לפני שסיים לטחון את הצעצועים התלויים עליו) התכוונתי לקנות, אבל וואלה המחיר הרתיע אותי כמו אש! 329 שקל!!!

היה עוד מתלה דומה, קטן יותר עליו ביקש המוכר 229. ויתרתי.

בשביל הספורט שאלתי כמה עולה כלוב A15 לתוכי, כלוב ענק!!! 1200 ש"ח.

כאשר את אותו הכלוב קניתי אצל חנות חיות קטנטנה ומשפחתית בחולון בעלות של 850 ש"ח, והמוכר עוד פינק אותי בצעצוע.

לסיום התעניינתי במזון מסוג כופתיות. כאשר המחיר שאני היתי נוהג לקנות (אצל המגדל אומנם) נע בין 50-ל 60 ש"ח לק"ג.

הוא רצה 90 ש"ח.

יצאתי מהחנות בלי שקניתי כלום, בהרגשה לא טובה. הכל פשוט היה יקר.

ואני שואל אותכם, לא עדיף שהמוכר היה מוריד מעט מחירים, מרוויח טיפה פחות, מאשר שלא ירוויח כלום???

אני יודע שיש פה חבר פורום שיש ברשותו חנות חיות, אשמח לשאול לדעתו. וכמובן ארצה לשמוע את דעתכם.

כי אם כל הכבוד שאני בעד קיום כמה שיותר עסקים קטנים, אך מצטער לא בכל מחיר, בטח כשהמחיר חזירי לכל הדעות.

התמונות להמחשה, הצעצוע שאני התעניינתי, היה עם שבבי גזע מאוד איכותי, ולא צבוע , לא הצלחתי למצוא תמונה

5a2d1ed090664f7fb46f344aa3fc81c33865118145.jpg

9d6b0657f6ca4bdfdc6fa87dac097c7e852102151.jpg

עריכה אחרונה על ידי NiNi

"אם אי פעם המהירות תהרוג אותי , אל תבכו , כי אני אחייך". פול ווקר ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יכול להיות פער רציני בין המחיר שהחנויות קונות את המוצר.

החנות הגדולה אולי מייבאת בעצמה בזמן שהחנות הקטנה קונה מיבואן ראשי.

יש מקרים שהחנות הקטנה משלמת על המוצר יותר מהמחיר שמוכרים אותו החנות הגדולה.

יש גם תמחור שונה של מוצרים, חנות גדולה יכולה למכור ברווח נמוך בגלל שהם מוכרים הרבה, חנות קטנה חייבת רווח גבוה יותר.

תקנה משהו בקופיקס ותעשה חישוב כמה הוא עולה, משכורת של הצוות, שכירות, חשמל, מיסים.. חנות קטנה לא יכולה למכור את אותו מוצר בפחות מ 10-15₪

במצב של היום שכל המדינה קונה באליאקספרס החנויות הקטנות בבעיה רצינית.

הסיכוי היחידי שלהם זה לתת שרות מיוחד שאי אפשר לקבל במקום אחר.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקום, מיקום מיקום.

אתה משווה עלות החזקה של חנות במרכז לעומת חנות בדרום?

בקיצור אדוני הנכבד, כל עוד לא תהיה בעל עסק ותהיה מודע מקרוב לעלות אחזקה של כזו חנות אל לך להלין. טוב לך תקנה, לא טוב אל תקנה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב של היום שכל המדינה קונה באליאקספרס החנויות הקטנות בבעיה רצינית.

הסיכוי היחידי שלהם זה לתת שרות מיוחד שאי אפשר לקבל במקום אחר.

כל המדינה קונה באליאקספרס בגלל שפער המחירים פשוט בלתי נסבל.

לקנות באלי חתול בשק ואז לחכות חודש וחצי למשלוח זה לא כיף גדול אבל לרכוש אותו מוצר בארץ בהפרש של מאות אחוזים מוריד את החשק אפילו יותר.

דוגמא טריה, השבוע נזקקתי לצעצוע מסויים בהתראה קצרה, נכנסתי לחנות מכובדת בצומת בילו ורכשתי אותו במחיר שניראה לי מעט גבוה אבל עצמתי עין מקוצר הזמן. התעניינתי אצל המוכר כמה עולים אצלו דגמים איכותיים יותר ושיננתי את המחירים בראש סתם בשביל השוואה עתידית.

הגעתי הבייתה ובדקתי כמה עולה אותו מוצר באלי וכמה עולים דגמים מתקדמים יותר. מיד הבנתי שבאותה חנות פשוט הכפילו את המחירים של אלי פי 5, בצורה גורפת, לכל המוצרים עליהם שאלתי.

עכשיו אני יכול למחות דמעה על עלויות המחייה של העסקים בארץ.. אבל 400% רווח?!

אם המחיר היה גבוה בצורה סבירה.. נניח פי 1.5 או אפילו פי 2, הייתי מעדיף בשימחה להמשיך לרכוש בארץ ולהנות מהזמינות.

אבל בהפרש כזה מטורף, להבא אני אדע לתכנן מראש ואזמין מסין.

אז אולי קשה להיות עסק במדינת ישראל. אבל במציאות היום, בעלי העסקים יורים לעצמם ברגל עם המחירים הללו והופכים את הקשה לבלתי אפשרי.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא השווה גם עם חנות בחולון,שהמחיר היה נמוך.

לענייננו,תקנה צעצועים לתוכי מאיביי ושאר אתרים סינים זולים.

לגבי הבחור של "רוצה תקנה לא רוצה לך ת***** "

ציינתי מפורשות שקניתי כלוב בחנות בחולון ב850 ש"ח ברחוב מאוד מרכזי ומאוד יקר! לעומת חנות חיות בלוד, שתסלח לי, אבל לעניות דעתי אין מקום להשוואת מחירי השכירות במקרה הזה, שכן התשובה היא ברורה לכל, אצלו המחיר היה 1200! , אז או שהמוכר הלודאי דווא בסדר והגון, ומקבילו ברחוב הראשי של חולון , פשוט מוכר שלוקה בנפשו ומוכר בהפסד, או שיש משהו שאני מפספס פה.

ולגבי האתרים הסיניים, מעדיף שהכסף שלי ישאר בארץ. יצרתי קשר עם המגדל בדרום קודם לכן, ויש אפשרות למשלוח.

וזה שיעור בכלכלה רבותיי.

"אם אי פעם המהירות תהרוג אותי , אל תבכו , כי אני אחייך". פול ווקר ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם בעד לקנות מעסקים קטנים או חדשים, אבל לפעמים הספקים מזיינים אותם - ולא בצדק.

לפני כמה חודשים הלכתי לספק חדש שאני עובד איתו (חבר'ה באמת נחמדים עם שירות נהדר) לקנות גליל צינור PEX בקוטר 16 מ"מ באורך 50 מ'.

אצל הספק הקבוע שלי אני קונה את הגליל לפי 4.5 שח למטר, שהם 225 כולל מע"מ.

תיארתי לעצמי שיהיו הפרשי מחיר, ואז אני "מגיע לקופה" ונשאר המום: 450 שח כולל מע"מ לגליל 50 מטר זהה (!).

אמרתי לו תודה, תחזיר אותו למקום.

סיפרתי לו בכמה אני קונה ואיפה, הוא אומר לי שהוא מזמין מאותו הספק של הספק השני שלי.

התקשר אליו, דיבר איתו, הסכים לרדת מ 9 שח למטר ל 6.5 למטר.

לא קניתי.

עם כל הכבוד שאני לא אוהב לשים "את כל הביצים בסל אחד" ולקנות רק אצל מישהו אחד, יש גבול לכל תעלול.

בנוגע למחירים עצמם - יש לפעמים הבדלי עלויות אצל הספקים ויש הבדלים בקהל היעד. לפעמים אתה מחזיק דבר אחד, פריט אחד, יחידה אחת, רק בשביל לתת מענה למישהו לחוץ שיסכים לשלם את המחיר - ואתה רוצה להרוויח על זה - ולא משנה כמה זמן זה יעמוד בחנות... בסוף זה יימכר.

מעבר לזה יכול להיות שאתה מעדיף לשווק ולמכור את ה"לחם והחמאה" שלך במוצרים אחרים (מזון לחיות) ולא בכאלה ספציפיים (כלוב לתוכים למשל).

בנוגע לרווח - אם בעל חנות קונה מוצר ב 10 שח ומוכר אותו ב 30 שח, הוא הרוויח 20 ש"ח ? ממש לא.

הרווח הוא נגזרת של מחיר המכירה פחות *כל ההוצאות* וכידוע לכם בישראל על כל שקל שאתה מרוויח (!) אתה תשלם 17% מע"מ, עוד 10-13% ביטוח לאומי (עצמאיים), עוד 15-30% מס הכנסה והרשימה עוד ארוכה (עובדים, ארנונה, שילוט, פרסום, שכירות, מים, חשמל, בלת"מים וכד').

מ 20 שח רווח (פער בין מכירה לקניה), אולי ישארו לו 5-10 ש"ח נקי (וזה כאילו אחרי "300%" רווח).

התמיכה בעסקים הקטנים בארץ היא קשה לא בגלל שכולם גנבים או יורים לעצמם ברגל, אלא בגלל שהמדינה מזיינת כאן את כולם (!) במיסים והכל כאן יקר ביחס להכנסה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי לכלבה שלי חולצה מאיביי בעלות של 7 ש"ח

יצא המקרה וטעיתי במידות, היה קטן מדי. אמא שלי אמרה שבחנות חיות אצלינו בעיר יש אותן חולצות אולי יסכים להחליף רק מידה, הלכתי לחנות ובדיוק אותה חולצה עם אותה האריזה הסינית שאני קיבלתי - 76 שקל.. לא אמיתי הדבר הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כל כך הרבה סיבות ויכול מאוד להיות שאחד מהן זה גרידיות של בעל העסק, אבל,

בתור בעל עסק, זה לא שחור או לבן, להרוויח היום זה לא קל בכלל, היום בעידן האינטרנט אתה יכול לעשות השוואות מחירים כמעט על כל דבר, זאת פגיעה אנושה לבעלי העסקים, ואני אומר את זה באותה נשימה כצרכן שזה עוזר לו.

כשמישהו בא לקנות מחשב אני מודיע לו מראש שאם הוא הולך להשוות אותי לאיבורי או KSP אני אהיה יקר יותר. מצד אחד זאת טעות כי זה מרתיע, מצד שני מספר הפעמים ששלחתי הצעות מחיר גרם לי להבין שחבל על הזמן שלי ועדיף לי להבין מה הלקוח מחפש, אם זה מחיר אני לא הכתובת.

הרבה פעמים אני מוצא ציוד במחיר אצל היבואן יותר יקר מהמחיר שרשום בזאפ. היבואן עושה מבצעים, חנויות קונות כמויות ואז המחיר הרגיל שאני קונה יקר יותר.

עכשיו למה אני קונה מהיבואן? כי אני יודע עם מי אני עובד, שיש לי כתובת לבעיות, יודע מה זמן אספקה ובלי יותר מדי בלבולי שכל.

כנ"ל הלקוח, יודע שהוא קונה ממני ולא מהאינטרנט והשרות שהוא מקבל הוא בהתאם ולכן המחיר בהתאם.

עכשיו בוא נכנס לרווח עצמו. מכרת מחשב, מצופה ממך לתת עליו שירות ל-1-3 שנים, נכון?

מה אתה בתור לקוח מצפה? שאני ארוויח 100 שקל וזהו ? (אגב, זה בערך מרווח המחירים שיש בזאפ, 100-200 שקל) יש תקלה הכי קטנה והמחשב חזר אלי, הפסדתי את כל הרווח.

עכשיו בוא נראה אותך בונה מזה משכורת.

אהה, שכחתי דבר נוסף - משלוחים חזרה ליצרן - מי משלם? אתה צריך לעבוד בכמויות מכובדות, אחרת על כל משלוח מחייבים אותך - מן הסתם אתה לא יכול לחייב את הלקוח...

אז כן, אני לוקח יותר יקר לפעמים במאות שקלים יותר, אבל אם לא אז אין לי זכות קיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי לכלבה שלי חולצה מאיביי בעלות של 7 ש"ח

יצא המקרה וטעיתי במידות, היה קטן מדי. אמא שלי אמרה שבחנות חיות אצלינו בעיר יש אותן חולצות אולי יסכים להחליף רק מידה, הלכתי לחנות ובדיוק אותה חולצה עם אותה האריזה הסינית שאני קיבלתי - 76 שקל.. לא אמיתי הדבר הזה.

למה לא אמיתי ?

קודם כל מ 76 שקל תוריד 17%, כמה קיבלת ? 64 שקל.

תוריד בערך 50% מיסים (ביטוח לאומי, מס בריאות, מס הכנסה)- 32 שח.

תוריד בערך 18 אחוז פנסיה מעביד, עובד ופיצויים - 11 שח

עם כמה נשארת? 21 שקל. עלות החומר גלם 7 שקל, כמה רווח? 14 שקל.

תוריד שכירות, חשמל, ארנונה, זמן "תקורה" - התעסקות עם הספקים, הזמנות, המתנה לסחורה, חלק מהסחורה אולי תגיע פגומה, אשראי (הזמן שבין מתי ששילמת לספק לבין מתי שמכרת את הסחורה) ועוד.

עכשיו תגיד לי אתה - כמה הרוויח בעל החנות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאמין ב"חזירות". בעל העסק יכול להרוויח כמה שהוא רוצה כל עוד יש מי שיקנה. זה בדיוק כמו ששכיר ירצה לקבל העלאת משכורת גבוהה ככל האפשר מהמעסיק שלו. מעניין שעסק שרוצה להרוויח הוא חזיר, אבל שכיר שרוצה העלאת שכר גבוהה הוא "לא חזיר".

עבדתי בעברי בעסק קטן למכירת מוצרי גיימינג. ראיתי מה זה לנהל עסק, במה זה כרוך ובאילו בירוקרטיות צריך אותו עצמאי להילחם. אני לא מתפלא על המחירים.

הטבע האנושי הוא לעשות כמה שיותר כסף, ואחרת לא היה לי סמארטפון לכתוב בו את ההודעה הזו, כי לאף אחד לא היה אינטרס לפתח אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה מול סין לא הגיונית... ההוצאות של הסינים בתור מעסיקים\יצרנים, עם דגש על כח אדם, רחוקות מלהיות דומות לכל פלנטה אחרת.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהולך פה מבחינת מיסוי הבירוקרטיה לא נתפס, וזו הסיבה העיקרית למחירים האלה.

עסק קטן / בינוני שרוצה רק לשרוד ולהצליח לשלם משכורות לעובדים, חייב לתמחר ככה.

ואני מדבר גם על מקומות מצליחים והומים.

כל מי שמתלונן על המחירים. קחו בחשבון שעל כל 100 ₪ הכנסה, נשארים 10-20₪ במקרה הטוב.

מע''מ, מס הכנסה, משכורות + עלות מעביד, שכירות ארנונה מים חשמל מס 'שילוט פירסום בלת''מים אחזקת רכבים חומרי גלם רו''ח עו''ד ועוד ועוד.

בקיצור, המחירים פה אכן יקרים, וגם אני מתמרמר על זה לא אחת, אבל הגורם זו המדינה ולא החזירות של בעלי העסקים.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הבחור של "רוצה תקנה לא רוצה לך ת***** "

ציינתי מפורשות שקניתי כלוב בחנות בחולון ב850 ש"ח ברחוב מאוד מרכזי ומאוד יקר! לעומת חנות חיות בלוד, שתסלח לי, אבל לעניות דעתי אין מקום להשוואת מחירי השכירות במקרה הזה, שכן התשובה היא ברורה לכל, אצלו המחיר היה 1200! , אז או שהמוכר הלודאי דווא בסדר והגון, ומקבילו ברחוב הראשי של חולון , פשוט מוכר שלוקה בנפשו ומוכר בהפסד, או שיש משהו שאני מפספס פה.

ולגבי האתרים הסיניים, מעדיף שהכסף שלי ישאר בארץ. יצרתי קשר עם המגדל בדרום קודם לכן, ויש אפשרות למשלוח.

וזה שיעור בכלכלה רבותיי.

אל תתרגש. כל פעם שיש פה תלונה על בעלי עסקים, ישר מגיעים בעלי העסקים להסביר לך למה אתה טועה ואז לענות לך על השאלה [ולא תמיד עונים].

בפן הפרקטי אני בדיוק כמוך. אני תמיד אעדיף לשלם מעט יותר [ולפעמים לא מעט] בעסק שכונתי שיש לי באזור מאשר באיזה רמי לוי.

לעומת זאת, כשהמחיר נראה לי לא הגיוני, או יקר מדי עבורי אני פשוט רוכש במקום אחר.

מבחינת השאלה שלך - יש עלויות שהמוכר משלם ויש אחוז רווח שהוא רוצה. אין לנו דרך לדעת כמה אחוזים רווח יש לו על כל מוצר ובטח שאנחנו לא יודעים כמה הוא משלם עליו. לכן, אני לא חושב שאפשר להבין את ההיגיון מאחורי כל תמחור.

בראייה כללית ההיגיון פשוט: זה או שהוא משלם על המוצר יותר מאחר ובגלל זה יש הפרש, או שהוא רוצה יותר רווח. מה מביניהם? אתה לא יכול לדעת. ברור לי שאתה מבין שקשה מאוד להיות עסק קטן, ועדיין כשיש הפרש גדול בין שני מוצרים זהים בחנויות עם מאפיינים דומים, זה לא בהכרח חזירות, אבל אולי כן.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...