Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת סרוויס דולקת בליווי engine fault סיטרואן סי4 דיזל שנת 2012

EmptySoul
שימו לב! השרשור הזה בן 3005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לפני ההנעה מופיעה הודעה engine fault בליווי נורת סרוויס(דולקת קבוע), נורת מים בסולר (מהבהבת 3 פעמים) והודעה על ביטול מצב eco.

לא הצלחתי להוציא קוד תקלה עם סורק obd (טוען שאין תקלות שנרשמו בecu,ניסיתי עם כמה תוכנות)

חוץ מהנ"ל במנוע נשמע אותו דבר.

איך אפשר לדעת מה הכיוון של הבעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יפרט את הנסיונות שלי למציאת התקלה:

פעם ראשונה שהופיעה זה היה אחרי שנסעתי על אותו טנק דלק מעל חצי טנק.

חיברתי סורק תקלות שיש ברשותי, לא נמצאו תקלות .

ניתקתי מצבר לעשר דקות, חיברתי והתקלה נעלמה לשעה.

כשחזרה בשנית בדקתי אטם במכסה תדלוק ונמצא תקין ויבש ממים (חששתי שנכנסו מים למיכל הדלק דרך פית התדלוק).

הדבר השני שעשיתי הוא ניתוק קונקטור של מסנן הסולר וחיבורו מחדש ופמפמתי ידנית כ6-7 פמפומים והנעתי את הרכב והתקלה לא חזרה מאתמול כלל.

בכל זמן הופעת התקלה המנוע נשמע תקין ללא גמגומים/השתנקויות וכו'.

אני לא יודע באמת מה הכיוון של הבעיה אולי חיישן סורר אבל נדמה שהכל הסתדר.

תדלקתי בתחנה הקבועה שלי כי בתדלוק הקודם תדלקתי בתחנה אחרת.

בכל מקרה אגש למוסך לבדיקת הנושא לעומק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון:

האבחנה של מורשה מרכזי הוא מתח מצבר נמוך, רצו על מצבר 1470 ש"ח כמובן שסירבתי ושילמתי 150 ש"ח על בדיקה.

מאיפה מומלץ לקנות מצבר במחיר אטרקטיבי שיתאים למערכת סטופ אנד סטרט ואיזה מצבר מתאים לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח בשבילך שזה נגמר רק במצבר. בהחלט, הידלקות נורת מנוע באוטו חדש היה מעלה לי את החום.

Geschmacksmusterschutz

Golf MK3 TDI 😊 // Jetta mk5 TDI 🤮 // E91 Touring 318D 🤩

פאפואס בלאט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב באחריות אז למה שלמת על בדיקה ולמה סרבו להחליף מצבר באחריות?

אני אספר את השתלשלות העניינים:

הגעתי למוסך בבוקר בגלל התקלה לשם אבחון.

הסברתי ליועץ שירות שהרכב עדיין באחריות של לובינסקי טרייד, הוא מצידו טען שאין אחריות לדברים כאלה וזה אחריות רק למנוע וגיר (למרות שמבירור לאחר כל המקרה יש אחריות) ושאצטרך לשלם בדיקה כ300 ש"ח.

נתתי את אישורי (לא באמת הייתה לי ברירה), לאחר חצי שעה יועץ השירות קורא לי ומכריז פה אחד צריך להחליף מצבר.

מצבר עולה 1470 ש"ח ועוד בדיקה 300,

הוא אמר שהוא יכול לעשות הנחה למצבר לאזור ה950 ש"ח ואם אקנה את המצבר על הבדיקה אשלם 150 ש"ח (נותן 50% הנחה).

סירבתי בתוקף (בכל זאת עשה 50% הנחה) להחליף מצבר והלכתי למכונאי אחר לבדיקה נוספת שהפלא ופלא עלתה 50 ש"ח - הגיע לאותה מסקנה ( מצבר חלש).

פה החלטתי לברר את ההיסטוריה של הרכב והתקשרתי למרכז שירות ושאלתי את המזכירה אם היא רואה בהיסטוריה שהחליפו מצבר לרכב, היא אמרה שהיה רשום שהוחלף מצבר ב19/01/15.

חזרתי מהר למוסך מרכזי ושאלתי כמה זמן אחריות יש למצבר stop&start וענו לי 15 חודשים, אמרתי מעולה אז תחליפו לי מצבר אם זה ככה ופה התחיל כל הבלאגן עד שלא עירבתי את הנציג מלובינסקי טרייד הם לא זזו ואמרו שמחכים לתשובה מ"מנהל מחסן" כאילו שביקשתי להחליף רכב.

לבסוף הוחלף למצבר מתאים מתוצרת ווארטה (המצבר בצבע כסף).

בסופו של יום הבנתי שאם לא הייתי מברר את העניין הם היו נותנים לי לשלם 1000 שקל לחינם.

סוף טוב הכל טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על העירנות שלך וגם היה לך הרבה מזל כי האחריות על המצבר אוטוטו הייתה נגמרת וזה לא שנתקעת בלי מצבר עם מנוע שלו מניע אלא יכולת "לסחוב" ככה עוד קצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה המצבר ? https://www.tayna.co.uk/Type-027-Varta-Silver-Dynamic-Car-Battery-P3190.html

אם כן זה מדהים שהם מוכרים את זה ב 50£ ועוד עם 5 שנות אחריות .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי המצבר היה תקין, לא היו הנעות קשות בכלל.

השאלה שלי האם באמת המערכת סטופ אנד סטרט באמת כזאת תובענית בנוגע לחיי המצבר או שמא מלכתחילה הורכב ברכב מצבר לא מתאים כי בלובינסקי טרייד טענו שהחליפו לי מצבר בהשבחה של הרכב לפני המכירה (בחודש 9) והם כלל לא הכירו שצריך מצבר שונה.

save:

אני חושב שכן.

המחיר באמת זול להחריד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקלה חזרה היום שוב.

מצורף סרטון שממחיש את התקלה:

אני כבר לא יודע מה לעשות.

המנוע מגיב רגיל,ללא רעש חריג/צריכת דלק חריגה.

שמתי לב שזה קורה בשעות הערב (כשקר).

מה זה יכול להיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...