Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין סיאט לאון קופרה, גולף GTI, ו-BMW 120i

Yuval Rotem
שימו לב! השרשור הזה בן 3028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים החלטתי להתחדש באוטו, אלה המכוניות שעומדות בתקציב ונראו לי הכי מעניינות. כרגע מה שחשבתי עליו זה בעיקר הלאון קופרה, מבחינת הספק ותמורה למחיר... מצד שני גם הBMW קורצת לי בגלל ההנעה האחורית המהנה... את הגולף כנראה שלא אבחר לא מת על הצורה שלה וגם לא התרשמתי מהאבזור ומהביצועים שלה ביחס למחירה הגבוה יחסית. הייתי שמח אם מישהו היה משתף אותי מחוויות נהיגה על כל אחד מהדגמים הנ"ל, אובייקטיביות ככל שיהיו. אני נהג שבאופן אישי מאוד אוהב האצות, וחשוב לי שהאוטו שלי יאיץ באופן הכי חלק וזריז שאפשר.

אשמח לחוות דעת ובנוסף להערכות לגבי עלויות הטיפולים בכל אחד מהרכבים הללו, וצריכת הדלק... אם לא ידוע מחירים ספציפיים אז לפחות הערכות אומדן... כי הבנתי שלמשל מחירי האחזקה של הBMW גבוהים בהרבה משל הסיאט ומפולקסוואגן, ולכן הייתי שמח לדעת מה הפירוש "גבוהה בהרבה" מבחינת המחיר.

נ.ב: הסיבה שלא צירפתי לרשימה שלי למשל מגאן RS היא שאני מעוניין לקנות VAG, כבר התאכזבתי בעבר מהצרפתיות והבנתי שגם היפניות לא מי יודע מה נותנות תמורה למחיר בגרסאות החדשות כדוגמאת הWRX.

אשמח לכל הצעה, המלצה, עזרה וכדומה. :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך לעשות נסיעת מבחן על שני הרכבים האלו. הלאון חזקה וקיצונית, הבימר אלגנטית ושובבה. שתיהן מאיצות בצורה מספקת, מין הסתם הלאון תאיץ יותר מהר אבל הבימר סבירה בהחלט... אתה מכוון לגרסת M או סתם 120? אני חושב שכדאי לך באותו מחיר לרכוש 118i עם קיט M ולצרוב תוכנה שתביא אותך לכח משמעותי - באיזור 200 כ"ס ואז תהיה לך רכב הנעה אחורית מהנה מאוד - במיוחד אם תלך על ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך לעשות נסיעת מבחן על שני הרכבים האלו. הלאון חזקה וקיצונית, הבימר אלגנטית ושובבה. שתיהן מאיצות בצורה מספקת, מין הסתם הלאון תאיץ יותר מהר אבל הבימר סבירה בהחלט... אתה מכוון לגרסת M או סתם 120? אני חושב שכדאי לך באותו מחיר לרכוש 118i עם קיט M ולצרוב תוכנה שתביא אותך לכח משמעותי - באיזור 200 כ"ס ואז תהיה לך רכב הנעה אחורית מהנה מאוד - במיוחד אם תלך על ידני.

הלוואי והיה כסף לגרסת הM... הלאון זה כרגע הכיוון העיקרי שלי בגלל החוזק הקיצוני וההאצות שלה. אני לא כל כך מבין בשיפורים ולכן רציתי להתייעץ עם חברי הפורום אם כדאי לרכוש את הבימר ולשפר או לקחת את הקופרה קומפלט.

דרך אגב, ידוע לך אם מבחינת מחיר כדאי לרכוש בסוכנות או אולי לנסות ולעשות ייבוא אישי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהג שבאופן אישי מאוד אוהב האצות, וחשוב לי שהאוטו שלי יאיץ באופן הכי חלק וזריז שאפשר.

2 דברים שלפעמים הם מנוגדים.

מבחינת זריזות בדוק נתונים. זה דבר יבש. 0-100 ו כ"ס לק"ג.

מבחינת "חלק" - הנעה אחורית עושה את זה על פי רוב, חלק יותר. הנעה קדמית חזקה מתרגמת להגה לוחמה.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי על לא מעט מהרכבים בסגנמט הזה.

והיום אני נוסע על 116i עם חבילת M מלאה.

למעט הכוח שקצת מפריע לי (בכל זאת ירדתי מרכבים של 250+- והרים של מומנט)

הBMW בהחלט נותנת תענוג צרוף בכל מה שקשור להתנהגות ותקשורת לנהג. ה136 וה22.5 קג"מ שיש לי כיום מספיקים כדי להכניס את האוטו למיני דריפטים גם על צמיגי 245\40\17 דביקים (בריג'סטון S001) שמותקנים על הסרן האחורי.

כרגע אני לא ממהר להתקין קופסה\תוכנה מהסיבה שאני עוד לומד החלקות ב20-70 קמ"ש עוד כוח וזה יהיה מאוד קל להכנס לפרובוקציה שיהיה לי קשה לצאת ממנה.

חייב לציין שהנוחות גם עם המיתלים האדפטיבים שמותקנים אצלי ברכב היא כמעט נוראית לטעמי - נוחה פחות מגולף GTI משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיר, זה חכם. גם אני נהגתי כמה שנים בצורה רגועה יחסית על הנעה אחורית (בימר) עד שלמדתי איך ליהנות מהעניין (רמז, SPORT+ עם נעילה על הילוך שני).

אגב, כשאתה אומר מיתלים אדפטיביים, הזמנת את זה במיוחד? עם חבילת הM אין מיתלים אדפטיביים אלא פשוט מיתלים קשיחים יותר מהרגילים (והם אכן לא כל כך נוחים). בכל אופן אני די בטוח שאתה נהנה יותר מהבימר מאשר עם הלאון, למרות הירידה בכח.

אגב, המספר 136 כ"ס הוא פיקציה שיווקית בכדי ליצור מדרגת קפיצה והפרש בין ה116 ל118. יש לך באוטו בערך 150 כ"ס.

לגבי צ'יפ - חכה עם זה שנה וחצי שנתיים אחרי שתתאמן קצת בנסיעה על הצד... אבל אני מבטיח לך שתופתע מאוד מתוכנה חדשה. מדובר על הבדל משמעותי מהסטנדרט. אם תרצה ללכת לקצה תוכל להתקין אינטרקולר של 135 יחד עם תוכנה של BR המגיעה לכ220 כ"ס, בלי אינטרקולר יש תוכנה שקטה יחסית שמחזיקה כ190-200 כ"ס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בהתלבטות דומה. ניסית את התלתן? מספקת הרבה יותר מאשר ה- GTI והקופרה [למרות שבקופרה זה תלוי מה אתה מחפש]. את ה- 120 לא ניסיתי משיקולים אחרים.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בהתלבטות דומה. ניסית את התלתן? מספקת הרבה יותר מאשר ה- GTI והקופרה [למרות שבקופרה זה תלוי מה אתה מחפש]. את ה- 120 לא ניסיתי משיקולים אחרים.

במה תלתן טובה יותר מהקופרה?

לא נהגתי על הדור החדש של הקופרה, אבל היה לי ניסיון גדול עם תלתן לפני מתיחת פנים וקופרה דור קודם (קופרה אצלי, אצל חבר הכי טוב שלי תלתן), חוץ מפנים נעים יותר לא מצאתי יתרון אחד אצל התלתן. וחיפשתי בכוח את כל הדברים שכותבים פה בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בתלתן הקודמת והיא לא הפילה אותי. כל מי שנהג בקודמת ובנוכחית מדווח על שיפור משמעותי בתחושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לציין שהנוחות גם עם המיתלים האדפטיבים שמותקנים אצלי ברכב היא כמעט נוראית לטעמי - נוחה פחות מגולף GTI משמעותית.

אתה בטוח שיש לך מתלים אדפטיביים ושאתה נוסע על מצב comfort?

הקלד בקישור הבא את 7 הספרות האחרונות של ה VIN שלך, ותקבל את רשימת התוספות איתן הרכב שלך יצא מהמפעל.

http://bimmer.work/

בדוק האם יש לך את האופציה 2VF שזה Adaptive M suspension

או את 704 שזה M Sport Suspension

בקיצור צריכה להופיע לך האופציה 704 או 2VF, לא שתיהן ביחד (או אף אחת אם המתלים הם רגילים)

תחזור לעדכן אותנו מה רשום לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות והעצות חברים, כרגע הכיוון עדיין נשאר הקופרה, בעיקר בגלל עלות טיפולים של הBMW. בכל מקרה הבנתי שכדאי לי לבדוק גם את התלתן, וגם את האוודי s1. מה אתם אומרים עליהם ? עדיפות על קופרה אולי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

S1 ידנית.

ואם אתה בעניין של ידני בדוק בכל זאת מגאן cup

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שיש לך מתלים אדפטיביים ושאתה נוסע על מצב comfort?

הקלד בקישור הבא את 7 הספרות האחרונות של ה VIN שלך, ותקבל את רשימת התוספות איתן הרכב שלך יצא מהמפעל.

http://bimmer.work/

בדוק האם יש לך את האופציה 2VF שזה Adaptive M suspension

או את 704 שזה M Sport Suspension

בקיצור צריכה להופיע לך האופציה 704 או 2VF, לא שתיהן ביחד (או אף אחת אם המתלים הם רגילים)

תחזור לעדכן אותנו מה רשום לך.

לא מוצא פרטים לגבי השלדה שלי.

בכל אופן , כשאני מעביר למצב ספורט במסך IDRIVE המיתלים הופכים לאדומים. כשאני מעביר לקופורט הם הופכים לאפורים וכשאני מעביר למצב ECO רק המנוע והגיר הופכים לכחולים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אני הייתי בדיוק באותה התלבטות בחצי שנה האחרונה, בסופו של דבר, בחרתי בקופרה, הנעה אחורית לא כלכך עושה לי את זה, כי יש רכבים בבית, וכשאני רוצה, אני לוקח אותם, והייתה מאוד חשובה לי הפרקטיות, בה הקופרה מנצחת את כולם, (אני מדבר על S1 ו120, כן? אני אל רואה שום השוואה בין הגולף, לאפאחד מהרכבים.)

אם נושא הפרקטיות לא כלכך חשוב לך, הייתי הולך על S1, היא הייתה הכי מהנה לנהיגה עבורי, בכמה רמות מהשאר, אבל הפריע לי הידני, והמקום. אני לא חושב שאפשר להכניס במושב האחורי משהו יותר גדול מילד בן 4, ושלא לדבר על הבגאז'. אבל אם אתה במצב, שאתה יכול להתפשר על זה, אני הייתי הולך על S1. רכב חזק, כיפי, רועש, ובנוי היטב. ד"א, בסכום של כ 15 אלף ש"ח +-, אתה יכול להחליף לה את הטורבו לטורבו לIS38, וכבר לקחת אותה למחוזות אחרים. אבל לשיקולך. אני עכ"פ מחכה בקוצר רוח לקופרה שלי שתגיע אוטוטו. נ.ב. הייתי ממליץ לך לעיין באשכול שפתחתי, תוכל לקבל הרבה יותר חוות דעת שנאספו שם בערך איזה חודשיים. >

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?585999-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98-%D7%91220K

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מוצא פרטים לגבי השלדה שלי.

Menu===> Settings ===> Software update ===> show current version

ואז צריך להופיע לך Veh. ID (לא כל המספר אלא ה 7 ספרות/אותיות אחרונות וזה מה שאתה צריך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...