Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החליפו לי גשר אחורי בדהייטסו סיריון,מדגם מתקדם יותר

Palsar
שימו לב! השרשור הזה בן 3031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, לפני כמה ימים החלקתי בכביש ועשיתי כמה סיבובים יפים ועפתי לתוך מדרכה הגלגל האחורי נתקע במדרכה הגשר התעקם המיסב נשבר..., אוקי שמתי את הרכב במוסך שאמר לי שצריך להחליף גשר(לא הייתי מופתע תמונה למטה)

לי יש סיריון מדגם 2006 הבחור במוסך החליף לי את הגשר מפירוקיה, אבל גשר אחורי של סיריון 2010 שהוא מתאים לפי דבריו של המוסכניק וגם לפי מה שכל עין רואה רואים שהוא יותר חזק יותר מוטות חיזוק וכאלה.. סבבה סיים את העבודה והכל טוב אבל כרגע שאני נוהג שני דברים אני מרגיש שאני די מאבד שליטה בפניות (יותר שמאלה המקרה המצער היה גם בצד השמאלי) אני לא יודע אם זה פסיכולגי בגלל שעשיתי כמה סיבובים יפים חח או שזה באמת טעות לשים גשר משנתון אחר עד כמה זה משפיע? לא יודע אם זה משנה הסל"ד נשאר אותו דבר(אני יודע מה הסל"ד בכל מהירות כמעט בגלל זה אני יודע).. וגם לא יודע אני שומע רעש של משהו נתקע כמו בזכוכית מאחורה בנסיעה על כביש חלק(אולי היה לפני)

ועוד שאלה לא קשורה(לנושא) בנסיעה ברכב גם לפני המקרה אני מדגיש כל פעם שאני נוסע בכביש מחוספס או עולה על במפר יש לי רעש של שריקה או יותר נכון רעש של גומי מתחכך אחד בשני זה בא יותר מכיוון הגה שעון הסל"ד וזה משגעעעעע אותי

תמונות:

הגשר החדש

3kjyezim0nzr.jpg

gzyon4gdywmz.jpg

הגשר הקודם:

mjrnzezmlyxu.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, לפני כמה ימים החלקתי בכביש ועשיתי כמה סיבובים יפים ועפתי לתוך מדרכה הגלגל האחורי נתקע במדרכה הגשר התעקם המיסב נשבר[...]אני מרגיש שאני די מאבד שליטה בפניות (יותר שמאלה המקרה המצער היה גם בצד השמאלי) אני לא יודע אם זה פסיכולגי בגלל שעשיתי כמה סיבובים יפים

גם ה"החלקה" הראשונית שלך וגם תחושת אבדן השליטה שלך כיום מעידים על בעיה קשה בנהיגתך ו/או ברכב, שכן מדובר למיטב ידיעתי על רכב עם בקרת יציבות קבועה ומאוד לא מתירנית.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההחלקה קרתה במהירות 60 קמ"ש בעיקול גדול...ועכשיו אני מדבר איתך אפילו במהירות של 40-50 ק"מ אני מרגיש שאני מאבד את זה... אולי זה באמת פסיכולגי או שברכב אבל אך אדע?

וגם לנושא עצמו זה בעייתי גשר משנתון מתקדם יותר המוסכניק אמר שזה התלבש בדיוק לא היה צריך לקדוח או לעשות משהו מיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאורטית הרכב הזה זהה משנת 2004 עד 2010. כך שלא אמורה להיות בעיה בשימוש בגשר של דגם חדש יותר.

מעשית רק אדם שהתנסה בהחלפה שכזו יכול לתת דעה אובייקטיבית.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שני מק"טים לחלק הזה, שהשימוש בהם מתחלק בין עד 11/2005 ל-12/2005 והלאה (מבחינת היצרן לפחות) לאותו דגם הרכב.

48710B1010 לפני 2006 ו-48710B1011 אחרי 2006.

אין לדעת בדיוק מה הפער של ספרה אחת הזו מייצג, אבל לא חושב שזה מה שגורם לבעיה.

האם יש צורך/בוצע כיוון גלגלים לאחר המקרה?

בהקשר לנ"ל, האם נבדקו חלקים אחרים קרובים שמא התעקמו?

האם הצמיגים תקינים לאחר המכה שקיבלו (חפש התנפחויות בדופן בימים הקרובים)?

אגב, ניצלת את ההזדמנות להתקין את הבושינגים שרכשת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחח תום תראה מה זה יד הגורל הגשר מגיע עם בושינג משלו(אגב מתקדמים יותר והם היו שלמים וללא קרעים אך לא ראיתי צורך להחליף גם שזה פי 2 יותר עבודה),אז הבושינג שהזמנתי כרגע סתם שוכבים אצלי,

אגב לפי חיפוש בגוגל פתחתי את שני המפרטים של המקטים שהבאת אין הבדל או שאני לא שם לב

כיוון גלגלים לא בוצע.. הצמיגים אכן תקינים, שמע הצמיגים מקדימה הם סינים(הגיעו עם הרכב) ומאחור זה צמיגים שאני שמתי של Dunlop

עריכה אחרונה על ידי Palsar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הא. העיקר שנוסעי הרכב בריאים ושלמים.

כמו שאמרתי, יהיה קשה מאוד לאתר הבדלים. זה יכול להיות מפרט חלק אחר וזה יכול להיות גם מפעל אחר שעבר לייצר את החלק או סיבה אחרת.

טוב, אז תמכור בחזרה את הבושינגים שקנית :wink:

כמו שרמזתי, איני יודע אם ניתן לכוון את הגלגלים האחוריים בסיריון, אבל ההגיון שלי אומר שמוטב לבדוק אם הזוויות נותרו נכונות לאחר מכה כזו והחלפה כזו.

אחר הגלגל שנפגע הייתי ממשיך לעקוב מספר ימים כאמור, וגם בודק שמא החישוק לא התעקם גם.

וגם את הצמיגים הקדמיים כנראה שהייתי מחליף אם כי אולי מצבם באמת טוב ומדובר במקרה חריג של צמיג סיני ששווה משהו.

אם הצמיגים של דנלופ האלו יוצרו באינדונזיה, אז אני לא נלהב מהם גם.

את כל הדברים האלו ניתן לבצע לעיתים במקום אחד או לפחות באותה סביבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כיוון אחורי בסיריון... מה ללכת למכון פרונט?

הג'נט נמעך יחסית, קניתי חדש.. והצמיג החזיק יפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הצלחתי להבין מה בסופו של דבר הוחלף?

הגשר (קורת פיתול) והג'אנט ומה עוד?

דברים שהייתי בודק הם המיסב, זויות אופן אחורי (יש מצב שכל נקודות העיגון של הקורה לשלדה התעוותו), כל החיבורים (של קורת הפיתול לשלדה, של הבולם לשלדה וכו').

עריכה אחרונה על ידי yuraskor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הג'נט הוחלף הגשר והמיסב... השלדה לא נפגעה כלל(לפי דברי המוסך)

ולא כל כך הבנתי את המפשט השני איך אפשר לבדוק את זה?

כדאי אולי לעשות כיוון פרונט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיגש לעשות "כיוון פרונט" = כיוון זויות אופן - יש רכבים שניתן לעשות גם עבור הציר האחורי.

אם יש בעיה עם הציר האחורי זה יתגלה.

כמו כן תעשה איזון לגלגל האחורי שוב.

תיגש לאנשים שאתה סומך עליך, כאלה שחייך חשובים גם להם (בעלי מקצוע שכאלו נדירים, אך קיימים).

היה לי מקרה ברכב הראשון שלי, שהוא קיבל מכה ממדרכה בזווית (לא חזיתית) וכל תת השלדה הקידמית זזה מס' מילימטרים, וזה גרם לשחיקה בצמיגים ורעידות/איבוד אחיזה. ולא משנה כמה פעמים עשיתי כיוון פרונט, תמיד הייתה סטייה של כמה מילימטרים.

וזה שהשלדה לא התעוותה ולא קיבלה מכה זה טוב ויפה, אבל אוליי הברגים שמחברים את קורת הפיתול לשלדה זזו/התעוותו.

בדוק גם את הקפיץ והבולם שהם לא התעוותו - לא יודע אם ניתן בכלל לבדוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי אני אבדוק את זה

עכשיו שאני חושב על זה לא נראה לי הוא עשה איזון לגלגל אחרי שהוא החליף אותו...כאילו לא ראיתי אותו מכניס למכונה כלשהי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...