Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם גיר רובוטי נוטה יותר להתקלקל בנסיעה פקוקה מאשר גיר אוטמט ?

enshem
שימו לב! השרשור הזה בן 3027 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשיטוטי אחרי רכב חדש התחילה שיחה ביני לאיש מכירות באחת מסוכנויות המכירה לגבי איזה רכבים אני מעדיף.

בצד עמד מישהו ששמע את השיחה ואחרי שיצאתי החוצה הוא תפס אותי בצד ואמר לי שהוא עובד כעצמאי במוסכים שונים, ומנסיונו כדאי לקחת בחשבון שאם אני מבלה את רוב שעותי בכביש בנסיעה פקוקה אז כדאי לשקול גיר אוטומט ולא רובוטי.

הוא טוען שהקלאץ' של גיר רובוטי נשחק מאד בפקקים בגלל אופי הנסיעה (גז -ברקס , מה שמדמה כביכול קלאץ' לחוץ או לחוץ למחצה בגיר ידני) ואחרי כמה עשרות אלפי ק"מ (הוא אמר בערך 70000 ) יתכן ותתדרש החלפת קלאץ' וזה סיפור יקר מאד.

בתיאוריה זה נשמע נכון , אבל מה עושים כל אותם אנשים שקונים DSG7 או רכבים מקונצרן רנו שמגיעים גם עם דו מצמדי רובוטי ? כל מי שנוסע בגוש דן לעבודה עומד בפקק. כולם נדרשים להחליף קלאץ' אחרי 5 שנים עם גיר רובוטי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא קצת הגזים בתיאור ובהפחדה אבל כן, אם נשווה בלאי של תיבה פלאנטרית לרובוטית כאשר מרבית הנסיעה מתרחשת בפקקים, זו של הפלאנטרית יהיה נמוך בהשוואה לזו הרובוטית.

עם זאת לא הייתי מכניס את זה כשיקול בקניית הרכב. לא ציינת באיזה רכב מדובר, אך אם מדובר בתיבה רובוטית "נסבלת" יש לה יתרונות רבים על פני תיבה פלאנטרית, במיוחד בכל הקשור לביצועי הרכב וצריכת הדלק.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל בין התיבות הרובוטיות ה"טיפשות" לבין החכמות (TCT/DSG וכד'). בגירים הפשוטים, יש מצב שב-70K ק"מ תיאלץ להחליף מצמד.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בפוקוס שהייתה וגם בסיד בפקקים ב443 בעליה היו מצבים של התראות על טמפ' גבוהה של הקלאץ'

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שבחלק מהתיבות הרובוטיות יש הבדל האם אתה לוחץ חזק או חלש על הבלמים בעמידה (הרגשתי את זה לדוגמא בפיאט 500X).

בלחיצה חלשה הרכב עומד עם "חצי קלאץ'" ואילו בלחיצה יותר חזקה הוא מופרד לחלוטין והשחיקה נמוכה הרבה יותר.

בפקק גם כדאי לשים במצב שליטה ידנית - מונע נסיעה בהילוך אחד גבוה יותר אבל ב"חצי קלאץ'" כפי שחלק מהתיבות אוהבות לעשות.

בברכה, __יהבי:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3027 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...