Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אוספים כלי רכב מיניאטוריים?

שימו לב! השרשור הזה בן 3005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההודעה הזו התחילה כהודעת ''איך מתחילים לאסוף דגמים'',

אבל כשכתבתי את ההודעה הזו זה הפך ל- ''איך אוספים דגמים'',

כולנו בני אדם! אנחנו משתנים עם הזמן וגם הטעם שלנו משתנה ויכולים להחליט לשנות

כיוון בתחום האיסוף שלנו או בקנה מידה בכל זמן שאנו בוחרים.

כי גם אספנים שאוספים כבר והחליטו לשנות את האוסף יכולים לראות בזה כמפת דרך לאוסף.

האהבה שלנו לתחום המוטורי והרצון להחזיק ביצירות המוטוריות המדהימות הקיימות והחוסר במזומנים או אורח חיים ששונה משל סולטן בורונדי או ג'יי לנו, גורם לנו לחפש נתיב אחר להשקיע בו.

אני ואתם בחרנו בנתיב המיניאטורי- כלומר, לרכוש את הרכב האהוב עלינו, רק בקטן דבר שמאפשר לנו להכניס את החלום שלנו הביתה.

ההחלטה הראשונה שצריכה להיות היא ''מה הכיוון של האוסף שלנו'':

כיום שמחירי הדגמים עולים ויש מבחר מאוד גדול של דגמים בכל קני המידה ורמות האיכות השונות יותר קל לאסוף כשיש לאוסף כוון מסוים הדבר גם מקל על אחידות האוסף לדוגמה :

• סוג : מכוניות, אופנועים, משאיות, אוטובוסים, משאית, דחפורים וכדומה.

• תחום : יוקרה, ספורט, רכבי על, רכבי מרוץ, אופנועי מרוץ וכדומה.

• חברה : למבורגיני, מרסדס, פורש, רנו, דוקאטי וכדומה.

• דגם : קורבט, מוסטאנג, 911 וכדומה.

• היסטוריה : מנצחי לאמאנס, שוברי שיא מהירות, רכבים ששברו מוסכמות,

• רכב שהופיע בסרטים, ניידות משטרה, מוניות, רכבים מארץ מסוימת, נהג מרוץ אהוב וכדומה.

כמובן שאפשר אפילו לבחור בכל התחומים כולם אך מומלץ להתמקד,

על מנת שלא לחרוג מסכומי כסף מסוימים, לא להגיע למצב של חוסר במקום וכדומה.

אחרי שבוחרים את התחום והכיוון של האוסף יותר קל להחליט על קנה המידה של האוסף:

לכל קנה מידה יש את היתרונות ואת החסרונות שלו, וכמובן את כמות הדגמים שמתאימים לאוסף.

הסיבה לקנה מידה אחיד באוסף היא אחידות של הגודל בוויטרינה.

קנה מידה 1:64

יתרונות :

* קטן - אפשר לקנות אלפים ולא ממש להרגיש בגלל שהם לא צורכים מקום.

* יש את כל הרכבים שיוצרו אי פעם ומאות פנטזיות שונות.

* יש המון יצרניות בהמון יחסי איכות.

חסרונות :

* קטן- לטוב ולרע. עקב קנה מידה קטן הפירוט הוא לא גדול ומגוון.

* ברוב הדגמים אין דלתות שנפתחות ובאלה שכן אז באיכות נמוכה.

קנה מידה 1:43

יתרונות :

* יש כמעט את כל הרכבים שיוצרו איי פעם.

* יש המון יצרניות בהמון יחסי איכות.

* לא צורך הרבה מקום.

חסרונות:

* דגמים איכותיים עולים הרבה כסף.

* רוב הזמן שום דבר לא ניפתח ואם כן אז או באיכות נמוכה או באיכות גבוהה ומאוד יקר.

קנה מידה 1:24

יתרונות:

* יש המון יצרניות בהמון יחסי איכות ומחיר.

* יחס מעודף על בוני דגמים לכן יש המון תוספות.

* קנה המידה בין 1:43 ל1:18 ויש לו את האיזון בין הגודל לנפח-

הוא לא קטן מדי כמו ב- 1:43 ולא תופס יותר מדי מקום כמו ב- 1:18.

חסרונות :

* אין הרבה חברות איכותיות.

קנה מידה 1:18

יתרונות:

* גדול ומסיבי . בעל נוכחות מרשימה.

* הרבה חברות איכותיות המון חברות בינוניות.

* הרבה חברות בינוניות ונמוכות מעלות איכות.

* יש הרבה פירוט ברמות איכות הגבוהות כדוגמת- שטיחים, ריפודי עור,

פירוט מנוע ברמה גבוהה במיוחד, סאן רוף שנפתח, משענות ותאים שנפתחים בפנים הדגם וכדומה.

חסרונות:

* גדול ומסיבי. צורך המון מקום בוויטרינה.

* בדגמי הראזין לא ניפתח כלום ואם נפתח אז יקר מאוד.

* מחירים גבוהים מאוד לדגמים איכותיים.

קנה מידה 1:12

יתרונות :

* גדול ומסיבי ובעל נוכחות מרשימה מאוד.

* גם בדגמים שנחשבים לסבירים מבחינת איכות יש פירוט ברמה לא מבוטלת.

חסרונות:

* מחירים גבוהים מאוד לרוב הדגמים, האיכותיים בפרט.

* גדול מאוד מבחינת נפח. צורך הרבה יותר מקום בוויטרינה מאשר קנה מידה 1:18.

אלו קני המידה העיקריים אך ישנם עוד מספר של קני מידה כמו 1:87 שהוא יותר קטן מ1:64 והוא נחשב יותר כשילוב בדיורמות של רכבות

או 1:37 & 1:34 שאלו קני מידה שלא מעריכים בגלל שהיצרנים שמיצרים אותם לא ממש מקפידים על איכות משמע הקנה מידה ממש אבל ממש לא נכון בנוסף האיכות שלהם מאוד נמוכה

ומבחינת מחיר אני חושב שאנשים מעדיפים לרכוש 1:24 שהוא יותר מדויק ויש לו קהל מעריצים יותר גדול

אחרי הבחירה בנושא האוסף וקנה מידה של האוסף

כמובן גם לאחר ההחלטה על קנה מידה אפשר לערבב בין קנה המידה באוסף. הכל עניין של טעם אישי.

לאחר שהוחלט איזה תחום מעניין אותנו ובאיזה קנה מידה נמצא את רוב הדגמים המתאימים לנו.

צריך לשקלל את האיכות שאליה נשאף וכמובן הכמות שאנו יכולים להכניס

למקום שיש לנו בויטרינות או במקום שמוקדש לאוסף.

כמות זה נחמד מאוד ואיכות זה לא מילה גסה לכן הכול תלוי רק בכמות המקום שיש לכם

והכסף שאתם יכולים להשקיע לשם כך.

כל אחד הוא אדם בפני עצמו והבחירות שלו הם שלו בלבד ואף אחד לא יכול לעזור לכם להחליט

במה להתמקד ובמה לא אבל בהחלט יכולים לעזור להגיע לבחירה שלכם.

• אהבתי 1

בברכה , איציק

אוסף כלי רכב מיניאטוריים 1:18

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית, התחביב הזה יכול להתקיים רק בקצוות הסקאלה שלו. או שאוספים את הדגמים הממש יקרים, מפורטים ומושקעים, או שאוספים hotwheels. כל מה שבאמצע פשוט גניבה ובאיכות מאוד מאוד נמוכה. גם דגמי אמצע שנחשבים איכותיים הם פשוט עבודה בעיניים. הפגמים בהם זועקים לשמים.

הנ״ל אינו מתייחס לדגמי vintage.

במדריך לא הסברת מה הופך דגם לאיכותי, כך שהוא מפספס את המטרה שלו. האם ריפוד מעור אמיתי הופך דגם לאיכותי (רמז: לא)?

יש המון פרטים שצריך לשים לב אליהם לפני שמגדירים דגם כאיכותי (קנ״מ של כל הפריטים, מרווחים בין פאנלים, טקסטורות, איכות צביעה, חומרי יצור, קונסיסטנטיות באיכות, טעויות יציקה ועוד).

עריכה אחרונה על ידי Keyser

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית, התחביב הזה יכול להתקיים רק בקצוות הסקאלה שלו. או שאוספים את הדגמים הממש יקרים, מפורטים ומושקעים, או שאוספים hotwheels. כל מה שבאמצע פשוט גניבה ובאיכות מאוד מאוד נמוכה. גם דגמי אמצע שנחשבים איכותיים הם פשוט עבודה בעיניים. הפגמים בהם זועקים לשמים.

הנ״ל אינו מתייחס לדגמי vintage.

במדריך לא הסברת מה הופך דגם לאיכותי, כך שהוא מפספס את המטרה שלו. האם ריפוד מעור אמיתי הופך דגם לאיכותי (רמז: לא)?

יש המון פרטים שצריך לשים לב אליהם לפני שמגדירים דגם כאיכותי (קנ״מ של כל הפריטים, מרווחים בין פאנלים, טקסטורות, איכות צביעה, חומרי יצור, קונסיסטנטיות באיכות, טעויות יציקה ועוד).

צודק לא נכנסתי לעניין האיכות או הדיוק ואפילו לחומרים כי אלו נושאים לדיונים אחרים שלדעתי מגיע להם הכבוד והיחס המתאים וזו ההודעה הראשונה בסדרה

כאן ריכזתי את קני המידה והכיוונים שאותם אתה יכול לבחור כאספן מתחיל ואפילו אולי לתת רעיון וכיוון לאוסף המתפתח או אפילו לשנות כיוון לאוסף שכבר קיים כי זה כבר קרה בעבר

עריכה אחרונה על ידי itzm

בברכה , איציק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לחלוק עליך. אני אוסף דגמי 1:43 ורוב האוסף שלי מורכב מחברות כמו Norev, Minichamps, AutoArt ו-Universal Hobbies. אלה לא חברות היי אנד כמו שכתבת אלא חברות אמצע. רמת הדיוק גבוהה (יחסית לאפשר בגודל הזה) ואני לא חושב שמשהו גורע.

סיקור של דגם שלי לדוגמא: (מחיר כ-170 שקל)

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?552592-Citroen-DS3-Racing-1-43-by-Norev

מה שכן, חייב לציין שאני יותר אוהב את הכיוון החדש בדיון

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם אוסף ורוכש דגמי אמצע אוסף זה אוסף זה לא נמדד במחיר שלו או ברמת דיוק של הדגם

הדגמים שאני אוסף נראים לי בעין וזה הכי חשוב. :)

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הדגמים שלי הם 1:43 של מיניצאמפס, ist, יש אברקס גם. ואני מרוצה מאיכות (הדגמים האלו מספיקים לי כדי להעלות זכרונות של הרכבים האמיתיים שהיו בבעלותי). יש לי גם 1:18 מספר דגמים של רכבים שהייתי רוצה - חברות היותר זולות כמו נורב, מוטור מקס, מאיסטו, וכד . יש גם 1:24 דגמים לא ממש מפורטים.

אין לי דגמים סופר מפורטים ומדהימים של קיושו או חברות דומות.

ואני אוהב את האוסף. כל אחד ומה שטוב לו. לא חייבים בהכרח לקנות את הדגמים הסופר יקרים כדי שיהיה אפשר לקרוא לזה אוסף.  

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופציה הכי טובה שלך היא איביי. אני ממליץ לך לחכות קצת כי אנחנו (itzm ואני) מפרסמים פה מספר מדריכים שיכולים לעזור לך ולחסוך בעתיד

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אספן לא כ"כ קטן, אני קודם כל מברך על הפוסט הזה.

לעניין האיסוף - אז בדר"כ יצרנים מסויימים יהיו איכותיים יותר, ואת זה ניתן לראות (ועם "נסיון" - אז גם ביתר מהירות) לפי כל מיני חלקים אופייניים (למשל ג'אנטים - שמחוררים כמו אלה שבמקור ולא "סתם" מלאים בחומר) ואיכות או יותר נכון - דיוק בצביעה.

אני גם מסכים עם הדיעה שלפעמים יש דגם מחברה שנחשבת "זולה", אך הוא יחסית איכותי (במיוחד ביחס למחירו) ו"מצדיק" רכישה.

הדגמים הפופולריים אצלי הם בקנ"מ 1:43, וכמו שצויין - הם (בדר"כ מיצרנים מסויימים) גם מספיק מדוייקים והגודל גם "מספיק" מתאים כדי לא למלא מהר את כל מקומות האיכסון שיש (והם עשויים להתמלא דיי מהר...).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם In flames לגבי האיכות של החברות שהוא ציין.

יכול להיות שיש אי דיוקים - לפעמים קשה להגיד, ולפעמים זה גם קצת פחות מעניין. אבל מבחינת האיכות, דגמים של חברה כמו קורגי מרגישים יותר שלמים מדגמים זולים ממש.

הנה משהו שקניתי לאבא שלי לאחרונה (הוא האספן תכלס). גם לא יקרה מדי, אולי גם לא זהה בכל פרט למקור, אבל מרגיש מציאותי למדי, עד כמה שזה אפשרי בדגם כזה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם כולם אבל זו לא נושא ההודעה הזו

כאן ריכזתי את קני המידה וסגנונות האיסוף

אם אתם רוצים לדבר על איכות האוסף או איכות החברות המייצרות אנא המשיכו את הדיון בקישור הבא

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?589242

בברכה , איציק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...