Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה 1.2TSI 90 HP vs 1.0TSI 110 HP, מה יותר טוב ?

SpazaM
שימו לב! השרשור הזה בן 3007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני כרגע בהתלבטות לגבי קניית Ibiza חדשה מהחברה.

נסעתי על ה-SEAT Ibiza 1.2TSI 90 HP 5D Reference, והנסיעה הייתה מאוד טוב, חלקה, ממש הנאה.

באולם תצוגה פתאום שמתי לב שה-Ibiza Style היא 110 כ"ס ומנוע 1.0TSI,

ומה שהפתיע אותי היה שהרכב עולה ב-3000 ש"ח יותר, הגימור שלו כביכול יותר "מפואר", ומה שבאמת מפתיע שהצריכת דלק יותר טובה 23.2 (נסיעה משולבת) לעומת 20.4 (נסיעה משולבת) ב-Reference,

כנראה בגלל מערכת ה-Start & Stop.

(כמובן שהכל נתוני יצרן כך שאני לוקח את זה בערבון מוגבל - אך בכל זאת זה משמעותי).

עכשיו השאלה שלי היא יותר שאלה מקצועית, מה באמת ההבדל בין 1.2TSI 90 HP לעומת 1.0TSI 110 HP,

בלאי, כוח, צריכת דלק ? באמת מעניין אותי האם יש יתרון לרכב אחד מול השני מבחינה מכנית (לא גימורים).

תודה רבה מראש !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

האיביזה 1.0 הוא הדגם החדש והאחרון של הדור הנוכחי, יש לו מומנט חזק יותר (20.4 קג"מ לעומת 16.3) והיא עושה 0-100 בשניה וחצי בערך יותר מהר (9.3 לעומת 10.7)

המנוע בו חדש יותר (לחיוב ולשלילה) מצד אחד חדש בד"כ טוב יותר ומצד שני עוד לא מכירים את הבלאי שלו בארץ.

המנוע החדש עם 3 צילינדרים לעומת 4 בישן. (לא יודע אם זה יותר טוב)

בסיאט טוענים שיש גם שינויים במראה החיצוני למרות שהם מינוריים וקשה להבחין בהם בעין בלתי מזויינת.

צריכת הדלק טובה יותר במנוע החדש בעיקר כי הוא קטן יותר (שני הרכבים נמדדו בתנאי מעבדה ולכן סביר להניח שגם במבחן המציאות הצריכה שלו תהיה טובה יותר)

ה 90 כ"ס נמכרת רק בגרסה הידנית, אבל הידנית 1.0 ליטר לא זמינה למכירה.. למרות שהיא קיימת באתר, בסיאט טוענים שכרגע הם לא מוכרים אותה, אין לי מושג למה, ההרגשה שלי כי הם נתקעו עם מלאי של ה 90 כ"ס.. ממש לא מובן הסיפור הזה, אבל אולי זה השתנה.. בכל מקרה תבדוק אם היא זמינה לקנייה ואם כן תעשה גם עליה נסיעת מבחן.

אם נהנית, הייתי הולך על החדשה בנפח הליטר.

אם הידנית לא זמינה, תוסיף עוד כמה גרושים וב 83K קח את האוטומטית.. ה 90 כ"ס הוא כבר דגם ישן..

עריכה אחרונה על ידי ronengr79
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

23 קמ באיביזה בחיים לא תקבל,בין עירוני בשיוט כניראה תקבל 1/18

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת לא ציינתי בכלל שאני מעוניין לרכוש אך ורק ידני.

באמת העלת פה נקודה האם קיים בכלל במלאי 1.0 ידנית, למרות שגם במחירון רכב וגם בקטלוג רכב, קיים 1.0 ידני. (כי זה מבחינתי פרט מחייב).

אבל בכל מקרה גם אם זה כן קיים, עדיין אני לא סגור 90% מה עדיף ?

החלטה מאוד קשה, כי זה כבר לא עניין של טעם, זה עניין טכ​ני מאוד. (חוץ מזה שבגרסא של ה1.0 יש עוד כל מיני שטיקים מאוד נחמדים - משענת יד, מסך צבעוני לעומת שחור ולבן, Start & Stop ועוד כמה שלא זכור לי כרגע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כמה דברים, כשאני הייתי בסוכנות הם אמרו לי שהם הביאו מספר מצומצם מאוד של רכבים ידניים (כמה עשרות בלבד) ומכרו אותם מזמן וכרגע הם לא יודעים מתי אם בכלל הם יביאו שוב את הידניות..

משענת היד לא נמכרת בחבילה הבסיסית, אלא במסגרת חבילת צבע שמתומחרת ב 5000 ש"ח (שם אתה מקבל מראות וג'אנטים בצבע, ריפודים צבעוניים ופתחי אוורור בצבע) אז שים לב מה אתה מקבל במסגרת חבילת הבסיס.

תשאל שוב אם ומתי יש כוונה למכור את הרכבים האלה, אם יש - חד משמעית תלך על ה 1.0 ליטר

אם אין, ממליץ שתלך לבדוק סקודה פאביה ידנית שנמכרת במבצע עד סוף השנה ב- 74K

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי המומנט גבוהה יותר במנוע ה1.0 ושים לב שהנתון תאוצה עצמו טוב יותר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה נמצאית בגוף השאלה, יעילות.. המנועים החדשים יעילים יותר ומספקים יותר כח, נפח המנוע הוא לא הדבר העיקרי היום אלא הכח של המנוע, זה לא מה שהיה פעם שיותר נפח בהכרח אומר יותר כח.. ובמקרה הנ"ל המומנט של הליטר הרבה יותר חזק, זה אומר שהתאוצה של הרכב יותר טובה ואכן מ 0-100 הליטר מהירה יותר בשניה וחצי מהמנוע 1.2, מה גם שהמנוע 1.2 הוא מנוע ישן יותר, ולמה שתרצה ללכת על דגם ישן עם פחות כח כשבהפרש זניח של 3000 ש"ח אתה יכול ללכת על הדגם החדש. כמובן שיש סיכון שלא מכירים את המנוע החדש ולא יודעים איך הבלאי שלו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על המנוע הישן וה"חלש" יותר.אם אני לא טועה ,המנוע הזה מגיע ב2 תצורות 90 או 110 כ"ס כשההבדל הוא בתוכנת ניהול המנוע -משהו שאפשר לשנות גם אח"כ.מעבר לזה, ה3 צילינדרים חדש ככה שאין ביקורות לאחר שימוש ממושך-הייתי נותן לו עוד קצת זמן.

אבל כל זה לא כל כך רלוונטי כי כמו שאמרת -אתה רוצה רק ידני וזה קיים במלאי רק עם המנוע הישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע הישן מגיע היום רק בתצורה של 90 כ"ס (היה להם אוטומטי 105 כ"ס במנוע הישן שאם אני לא טועה כבר לא נמכר יותר)

אני לא יודע עד כמה אפשר לשפר אח"כ..

הכי טוב שתלך לסוכנות ותנסה להתעקש על הידני 1.0 וכמובן גם לעשות עליה נסיעת מבחן, שאולי תעזור לך בהחלטה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^הכוונה היא שהמנוע שמפיק 90 כ"ס או 110 כ"ס הוא זהה עם הבדל של תוכנת ניהול וזה המנוע המדובר באיביזה הידנית,אם אני לא טועה.

ד"א1:מה שלא תקח,אתה כנראה תקבל את הרכב עם מערכת ההנעה הטובה ביותר בטווח המחירים הזה.

ד"א 2:שים לב ל208 (טורבו)במחיר החדש היא אחלה אופציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...