Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה וחצי ו14 אלף ק"מ על פונטו איבו ספיריט 2010 ידנית

m1ke
שימו לב! השרשור הזה בן 3035 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לכתוב סיכומון על הרכב שלי בעבר אבל אף פעם לא מצאתי את הזמן הנכון או התמונה הנכונה של הרכב (ות'אמת גם עכשיו אין לי :-(). אבל היות והרכב יועמד למכירה עוד שניה החלטתי שהגיע הזמן לעלות את רשמיי בפורום.

הרכב נקנה במאי 2014 עם כ-63.5 אלף ק"מ על השעון מיד ראשונה. מדובר בפיאט פונטו איבו ידנית 77 כ"ס מדגם ספיריט (גג נפתח בהתקנה מקומית, חישוקי אלומיניום ומערכת Blue&Me עם BT לדיבורית וחיבור USB).

מבחינה חיצונית הרכב לא מלוקק, שריטה פה, שריטה שם, עם שריטה\מכה די מכוערת על הפגוש האחורי. מבפנים הרכב היה בסדר, עם פאק בפאנל המזגן (מחוג מצבים שבור) וריפודי טיפה מרופטים.

איפה הכסף?

ביטוח חובה שנה ראשונה - 1689 ש"ח

ביטוח מקיף שנה ראשונה - 2829 ש"ח

בשבוע הראשון לקחתי את הרכב לטיפול ישור קו אשר במסגרתו הוחלפו:

• שמן מנוע ומסנן שמן (112 ש"ח ל-0.7 ליטר ו45 ש"ח למסנן)
  • רביעיית מצתים (185 ש"ח)
  • מסנן אוויר ומסנן אויר למזגן (69 ו-60 ש"ח בהתאמה)
  • חגורת מזגן (117 ש"ח)
  • רפידות קדמיות (394 ש"ח + 132 ש"ח עבודה)
  • טיפול טיימינג (329 ש"ח קיט + 360 ש"ח עבודה)
  • בנוסף מחירי עבודה נוספים - 1.6 שעות טיפול 30000 בעל בקרת זיהום אוויר, ו0.1 שעות פו"ה מותחן נייד (384 ו- 24 ש"ח בהתאמה).

סה"כ טיפול במוסך מורשה שמשון יהוד יצא 2612 ש"ח כולל מע"מ.

אחד הפאקים האסטטים שהייתי חייב לתקן בסלון הוא פאנל מזגן עם מחוג מצבים שבור. לבסוף החלק הוזמן מebay בעלות של 346 ש"ח והותקן ע"י יוסי אלפיין במסגרת כל הטיפול שעשיתי אצלו שכלל גם התקנה כבל למצלמת דש, חיבור AUX והתקנת חיבור הטענה לטלפון. סה"כ 1150 ש"ח.

בספטמבר 2014 המצבר המקורי החזיר את נשמתו לבורא והוחלף במצבר Varta 50 אמפר שהוחלף אצלי בבית (חיים ברנשטיין) וכתוצאה מכך גם עלה 580 ש"ח.

כחודש לאחר מכן, לאחר כל הדרמה לגבי איכות הפלסטיקה בפיאטים, הוחלף כל הדשבורד בחדש בעלות עבודה של 1400 ש"ח. יותר משנה לאחר מכן, אין שום חריקות או קרקושים מכיוון הדשבורד ואין סדק חדש.

על הדרך אמרתי שאם כבר החלפתי דשבורד אז למה שלא סוף סוף נפלש פנסים (300 ש"ח עם אוטם), נחליף את כל הצמיגים ברביעיים Goodyear EffiGrip Performance בעלות של 1640 ש"ח ונעשה ונעשה כיוון פרונט בקרמן (320 ש"ח עם אחריות לשנה).

אגרת רישוי + טסט בסך 1194 ש"ח וזהו.. סיימנו את 2014 עם חור בכיס. :roll:

ביטוח חובה שנה שניה - 1652 ש"ח

ביטוח מקיף שנה שניה - 2662 ש"ח

לקראת סוף חודש יולי השאירו לי הפתעה על המראה השמאלית. אחרי חפירה בebay הוזמנו החלקים (כיסוי משני וזכוכית מראה מחוממת) והנזק המצטבר היה 350 ש"ח.

בסוף אותו חודש עשיתי טיפול 15 אלף בעלות של 328 ש"ח במוסך שמשון יהוד (112 ש"ח ל0.7 ליטר שמן, מסנן 46 ש"ח ועוד 0.5 שעות עבודה 120 ש"ח).

אגרת רישוי + טסט בסך 1188 ש"ח וגם 2015 כמעט והסתיימה.

סך הכל כ- 20.2 אלף שקל בשנה וחצי על הוצאות תחזוקה אשר מתוכן כ- 3 אלף הן הוצאות בגדר רשות.

דלק

רוב הנסיעות שלי בשנה וחצי הסתכמו בנסיעות בינעירוניות בין רמת גן והרצליה, ונסיעות עירוניות בין הרצליה להרצליה פיתוח. כל תדלוק נרשם באקסל (למעט אחד ששכחתי :oops:) והצריכה הממוצעת עומדת על 12.27 ק"מ לליטר. סה"כ שילמתי 7.8 אלף ש"ח על דלק בתקופה הנ"ל.

חפרת, איך הרכב תאכלס?

סבבה, אבל חלש. ואני לא נהג שודים. כשנוסעים 100-120 התורים מטפסים ל3500-4000 ושומעים את זה. צריכת הדלק לא משהו לכתוב עליו. תא הכפפות קטן בצורה הזויה. לא היה AUX מובנה. אין משענת יד.

העיצוב של הרכב מאוד יפה לטעמי וזה למרות שהוא אדום (כן כן, תמונות, אני יודע). הוא נוח ויש מספיק מקום בתא המטען. אם הייתי יכול הייתי קונה כזה שוב, רק את בגרסה החזקה יותר.

שורה תחתונה - אחלה רכב בתור רכב ראשון.

עריכה אחרונה על ידי m1ke
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיכום,ויפה שפירטת את כול המחירים,דווקא צריכת הדלק מפתיעה לרעה,אתה נוסע הרבה בפקקים?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יותר מדי. בשנה האחרונה אני גר ועובד בהרצליה וכשאני בוחר לנסוע לעבודה באוטו ולא על אופניים, בדרך כלל אני יוצא בשעות המוקדמות או המאוחרות של הבוקר כדי לא להתקע בפפקים של מחלף הסירה ושבעת הכוכבים. שאר הנסיעות זה בד"כ לעשות קניות או מדי פעם יוצאת איזו נסיעה רחוקה.

גם אני ראיתי נתונים הרבה יותר ורודים מאנשים אחרים אשר בד"כ מסתמכים על התצוגה במחשב הדרך, אבל בפועל, זו הצריכה האמיתית. חשוב לציין שאני לא הנהג הכי איטי אבל גם לא קורע את הרכב. בכביש מהיר הנסיעה שלי היא בין 100 ל130. אולי אם נוסעים עליה 90, נקבל 1:14 :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו היא מגיעה ל1:13-14, כתלות בכמות הנסיעות לחיפה באותו חודש.

הנתון עליו אני מדבר מדוד במחשבון, לא במחשב דרך. אגב שתהיה בעניינים, יש לי מעקב אחר החריגה בין נתוני מחשב הדרך ונתוני האמת, ותתפלא לשמוע אבל החריגה הממוצעת היא בערך 3% (לטובת הרכב), נתון יפה מאוד.

אבל אנחנו גרים בצפון, ככה שאולי תוואי הנסיעה קצת פחות עירוני מאשר המרכז.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן, מוזר לי נושא ה0.7 ליטר שמן בכל טיפול שלך. קיבולת השמן של הרכב היא בערך 2.8 ליטר עם הפילטר שמן. אז מוזר לי מה שאתה אומר. לגבי צריכת הדלק. בנסיעה משולבת בחיפה ובינעירוני לכרמיאל ( 3 פעמים בשבוע) שאר הימים בתוך חיפה הצריכת דלק המתקבלת היא ליטר לכל 14.8-15.2 קמ (במשאבה) והנסיעה לכרמיאל היא רחוקה ממישור..

לגבי המנוע... נוסע כמו כל 1.6 אוטומט בערך. פחות כמו החדשות שחזקות יותר אבל כן בסיגנון.

סהכ אחלה רכב גם למשפחה קטנה. אמין וזול לטיפול.

לא למי שמחפש רכב מהיר...

אמיר

עריכה אחרונה על ידי MR.sUB

!!!205rallye -->206XS -->clio172-->fiat bravo tjet 1.4t --> Ford Focus ST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נהג חדש? המחיר לביטוח לא זול, לכן אני שואל.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן, מוזר לי נושא ה0.7 ליטר שמן בכל טיפול שלך. קיבולת השמן של הרכב היא בערך 2.8 ליטר עם הפילטר שמן. אז מוזר לי מה שאתה אומר.

נלקח מהקבלה של הטיפול.

מצבר ב580 שקל? צריך מצבר מיוחד שתומך בstart&stop, שעלות של המצבר כזה קרובה ל1000 שקל+. לא?

הדגם הנ"ל מגיע ללא start&stop, אז אין צורך.

אתה נהג חדש? המחיר לביטוח לא זול, לכן אני שואל.

נקודה טובה - לא חדש אבל ללא עבר ביטוחי.

עריכה אחרונה על ידי m1ke
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3035 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...