Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האוטו רועד בטירוף - סכנת נפשות!

TheWizard
שימו לב! השרשור הזה בן 7031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן, שבתי אחרי שיפוץ המנוע (בת'ראד המתואר כאן),

לא נסעתי עליו שבוע והוא עדיין בהרצה (300~ ק"מ מהשיפוץ) אבל מה שהיה עכשיו בילתי מתקבל על הדעת ולא נעבור עליו בשתיקה! האוטו בלתי נסיע, בלתי רכיב אפילו יש לומר (שכן הנסיעה עליו כרכיבת רודאו).

נסעתי עכשיו מביתי כ-30 ק"מ, לא עובר את ה 80 (כנאמר לי בהרצה), ודבר ראשון ששמתי לב אליו זה תקתוקים מדי פעם בפניה שמאלה. חשבתי שזו הציריה ונטפל בכך בהקדם, כלומר לי קשר למנוע.

אולם,

המשכתי בדרכי ופתאום, ללא כל אזהרה הההגה התחיל לרעוד בפרעות עד כדי סטיית חצי נתיב לימין ולשמאל ללא יכולת השתלטות. מכיוון שהייתי בכביש מהיר המשכתי עוד כ- 5 ק"מ למחלף, במהירות 50-60 קמ"ש, ונכנסתי לתחנת דלק. חשבתי שזה אולי פנצ'ר, אך משנוכחתי שלא כך חשבתי שאולי הבדלי לחץ האויר כל כך גדולים שזה "מתפרע" אז רוקנתי את האויר בכל הצמיגים וניפחתי מחדש, ממשיך בדרכי.

זה לא עזר, זה נסע בסדר ורעד לסירוגין - ביחס של בערך כל כדקה-וחצי עד שתיים של נסיעה לאיזה חצי דקה של התפרעות. יצאתי בקושי ובמאמץ רב מן הכביש המהיר (ממש מאמץ פיסי, תוך כדי נסיעה איטית וזהירה עד כמה שיכולתי). ורק אז שמתי לב שכאשר לוחצים על הקלאץ' ב"התקפה" הרעד מפסיק כמעט מיד (כלומר לא אינסטנט אבל לאחר שניה, נניח), כשמתחיל שוב אני לוחץ שוב וחור חלילה.

עוד דבר שאולי ראוי להוסיף הוא שכאשר האוטו קר, בהתנעת הבוקר, הוא כ"כ רועד שזו ממש רכיבה (ומכאן הרודאו), הוא עושה כך במשך 30-60 שניות תוך כדי הורדת סל"ד איטית עד שכבה, בהתנעה חוזרת הוא ממשיך לרעוד ולעיתים כבה עד שמתחמם ואז "עגול" (עגול ומרעיש כמו טרקטור - במוסך ששיפץ אמרו לי שאת הכיוון הוא יעשה ב 500 ק"מ ובנתיים לנסוע לאט). אולי מעצם הרעידות הפראיות קרה משהו?

בקיצור אי-אפשר לנסוע עליו כך ורק אעשה דרכי לאט-לאט ובזהירות חזרה וביום ראשון למוסך.

דעתכם? עצתכם?

תודה.

נ.ב. בולמי הזעזועים הקדמיים גמורים בוודאות ואני מתכוון להחליפם בקרוב., יש קשר?

תודה, שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זה קורה גם בעמידה? אם רק בנסיעה, אכן מדובר בציריה.

ב 306 שהייתה לי, בנסיעה , ההגה פתאום היה מושך לאחד הצדדים בצורה קיצונית מאוד... התברר כציריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצירייה שלך התפרקה , כמו שציין אורן , או - מה שיותר סביר - המוסכניק לא חיבר אותה כראוי בגמר השיפוץ.

אל תיסע אפילו עוד מטר. גרור את הרכב למוסך. אתה מסכן את עצמך והסובבים אותך , ועל הדרך גורם נזקים לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה:

אם כך, מדוע כשלוחצים על הקלאץ' זה מפסיק?

מעניין אותי מההיבט הטכני.

האם זה יכול להיות קשור גם לתושבות מנוע (אולי בנוסף?)?

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אתה לוחץ על הקלאץ' האוטו ממשיך להתגלגל מכח האינרציה ואין את אותו עומס על הצירייה.

אם היית מתאר רק רעידות הייתי חושד גם בגלגל תנופה לא מאוזן , או בקלאץ' שלא הורכב טוב , או משהו בדיפרנציאל , אבל כיוון שתיארת משיכה ימינה שמאלה - נראה לי שזו צירייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציריה = עסק זול (יחסית), לא ?

התקלה נובעת מרשלנות של המוסך אין סיבה שתשלם אפילו לא גרוש משופשף...

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...