Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב סטה לנתיב שלי וגם לנזק לרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 3032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אתמול עמדתי ברמזור בצומת בעל 3 נתיבים, הימני ממשיך ישר או ימינה והאמצעי והשמאלי פונים שמאלה.

אני עמדתי בנתיב האמצעי על מנת לפנות שמאלה וכך גם הרכב שמשמאלי. לאחר הפניה במרחק של כ 150 מטר הרכב שבנתיב שבצד שמאל שלי סטה לנתיב שלי וגרם לי לברוח לתוך המדרכה וכך נגרם נזק לחישוק ולצמיג.

אציין שהרכב הזה היה עמוס עד אפס מקום בשקים גדולים ברמה שלא ניתן לראות בכלל כלום אך ורק מהשמשה הקד' וגם לא ב 100%.

הנהג ניסה לברוח ולא רצה למסור פרטים ולאחר מרדף קצר השגתי אותו, נתן לי רק רישיון נהיגה ומספר נייד.

הרכב שלי שנת 2010 אבל החישוקים וכלל הרכב היו במצב חדש.

מה אני עושה? איך אני תובע? והאם ניתן לתבוע חישוק וצמיג חדשים ולא מפירוק??

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עלות החישוק והצמיג?

אם בכוונתך לתבוע את נהג הרכב אתה צריך לשכנע את בית המשפט באשמת הצד השני, ובכך שהפגיעה במדרכה הייתה בלתי נמנעת.

האם יש עדים לתאונה או למצבו של הרכב? האם צילמת את הרכב העמוס?

בעיקרון אתה יכול לתבוע השבה של הרכב למצב שקדם לתאונה, כלומר חישוק משומש. אם אין כל אפשרות להשיג חישוק כזה, תוכל לתבוע עלות של חישוק חדש.

אין ודאות שבית משפט יפסוק לטובתך או ישיב לך את מלוא העלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי צילומים של הרכב שהוא עמוס ברמה כזאת שלא ניתן לראות לא מבפנים ולא מבחוץ לשום כיוון

זה לא מוכיח שהוא גרם לך משהו.

גם לי פעם קרה מקרה כזה וברחתי ימינה לשוליים והמראה פגעה בשלטים הקטנים האלה של העבודות בניה, הנהג השני פשוט נסע מהמקום ולי הלכה המראה. אין מה לעשות כל כך.

Renault fluence 2.0L 10

01 FIAT Punto HGT

01 FIAT Punto ELX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא דומה למצב של roeiw: יש פרטי נהג, יש פרטי רכב, יש תמונה.

אפשר להגיש תביעה דרך חברת הביטוח. אפשר גם להגיש תביעה בבית דין לתביעות קטנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא דומה למצב של roeiw: יש פרטי נהג, יש פרטי רכב, יש תמונה.

אפשר להגיש תביעה דרך חברת הביטוח. אפשר גם להגיש תביעה בבית דין לתביעות קטנות.

נכון אבל אין הוכחות ולפי זה שהנהג ניסה להתחמק ולברוח אני לא חושב שהוא בעד לשתף פעולה ולהודות במשהו.

התמונה בסה"כ של רכב עמוס.

Renault fluence 2.0L 10

01 FIAT Punto HGT

01 FIAT Punto ELX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה היא של רכב שמסכן את שלום הציבור הרכב עמוס ברמה כזאת שלא ניתן לראות דרכו לא מבפנים ולא מבחוץ ובטח שלא את המראות, יש לי סרטון שהוא לא מוכן למסור לי פרטים, רק אחרי שהזמנתי ניידת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות ולתבוע את נזקיך גם אם הנהג השני לא שש לשתף פעולה, אבל אין ודאות שתזכה.

בית משפט לעבירות קטנות דן בנזיקין בלבד. לא מעניין אותו הצד הפלילי ("סיכון שלום הציבור" וכו'), אלא רק מידת האחריות של הצדדים לנזק. האם יש כאן רק אשם אחד או שהאחריות נחלקת בין התובע לנתבע, ובאיזה יחס.

מכיוון שלא היה מגע בין כלי הרכב אלא רק סטייה שלך כל הראיות שלך הן נסיבתיות.

הנהג השני יכול לספר בבית המשפט סיפור שונה לחלוטין מזה שאתה מספר.

לדבריך ביצעת מרדף אחרי הרכב לאחר הפגיעה במדרכה, כלומר הפגיעה לא השביתה את הרכב. מה גובה הנזק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגנט השתפשף כולו הצמיג קיבל חתכים, ויש שפשוף קל בצד השני מפגיעה מהרכב שלו.

אגב הפוגע לא נראה אדם בריא בנפשו וזאת בלשון המעטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש סימני פגיעה ברכב שלך (לא ציינת זאת בהודעתך הראשונה), דווח לחברת הביטוח שלך על התאונה והיא תפנה לחברת הביטוח של הנהג השני.

חברות ביטוח לא עוסקות בפסיכיאטריה ולכן ההערכה שלך לגבי מצבו הנפשי של הנהג לא ממש חשובה. חשוב יותר אם יש לו ביטוח צד ג' והאם לא יכחיש את האירוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו שהוא לא מוכן למסור פרטי ביטוח ולא מוכן להודות בשומדבר. כמו שאמרתי הבנאדם לא תקין בראש וגם לא מדבר כמו אדם שפוי, בקיצור אין עם מי לדבר.

אני חושב שעדיף לתבוע אותו בבית דין ולא דרך חברות הביטוח נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתה מתכוון לתבוע את הנזק מחברת הביטוח שלך?

במקרה כזה אתה יכול לתבוע מן הנהג הפוגע בבית דין לתביעות קטנות את ההשתתפות העצמית שלך וכן אם יש לך אבדן של העדר תביעות. לשם כך אתה צריך רק את שמו, מספר תעודת הזהות וכתובת המגורים שלו.

לא בטוח שתזכה בתביעה, וגם אם כן ייתכן שלא תקבל את כל כספך. תחליט כמה זה חשוב לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...