Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי היה סמיר קונטאר ? מהלך החיים של מחבל אכזרי במיוחד.

martines
שימו לב! השרשור הזה בן 3046 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד פרשת עבר שהתעוררה היום והגיעה לסופה, לא הכרתי ממש קודם, לא היה בכלל במודעות שלי עד היום (הייתי בתחילת בית ספר יסודי)

מחבל דרוזי שהיה בשירות אירגונים פלשטינים (הרבה לפני שחיזבאללה קם), אחד המתועבים ביותר.

קונטאר נולד בעביה שבהר הלבנון למשפחה דרוזית, חילונית ואמידה, בת שלושה בנים וחמש בנות. אביו היה שף בחברת המסעדנות הבינלאומית 'אלביר אבילא', ולכן נעדר מהבית רוב הזמן, ואמו הייתה עקרת בית. כשהיה בן 13 וחצי, באפריל 1975, גויס דרך המפלגה הסוציאליסטית לחזית העממית לשחרור פלסטין למפקדה הראשית, שישבה בלבנון

מהלך הפיגוע שביצע בנהריה מתואר כאן :

samir_kuntar.jpg

כאמור בכתבה השיא שלו כשירה בדני הרן מול עיני ביתו היה כשריסק עם כת הרובה שלו את ראשה של הבת עינת הרן, ילדה בת 4, ורצח אותה.

samir_kuntar_einat.jpg

12605740100080640360no.jpg

אחרי שנלכד, נכלא בכלא הישראלי קיבל פרס על מעשיו והלך מחיל אל חיל.

מתוך ויקיפדיה :

"במהלך שהותו בכלא הישראלי, התחתן קונטאר עם אזרחית ישראלית‏‏‏[8] ונרשם ללימודים באוניברסיטה הפתוחה (הישראלית). בספטמבר 1998 העניקה לו האוניברסיטה הפתוחה תואר בוגר (BA) במדעי הרוח והחברה. קונטאר אף התחיל ללמוד לתואר שני אך לא סיימו. ב-8 ביולי 2005 פרסם "מעריב" ריאיון שערכה הכתבת חן קוטס-בר עם קונטאר בכלא הדרים. בריאיון גילה קונטאר כי עורך הדין שלו העביר לו מסר מגורמים פוליטיים בלבנון שביקשו ממנו להציג מועמדות לפרלמנט הלבנוני מטעמם. קונטאר סירב לחשוף את זהות הגורמים. הוא אמר שסירב להצעה כיוון שחשב שאין הוא יכול למלא את התפקיד מן הכלא, וכי אינו מעוניין לנצל את מצבו כמנוף פוליטי. הוא הוסיף עוד כי הוא עוקב אחרי האירועים בלבנון באמצעות הטלוויזיה והרדיו וכי הוא מקווה כי החברה הלבנונית תהפוך בסופו של דבר לחברה חילונית ללא חלוקה עדתית‏[3]"

אחרי הקריירה המפוארת בכלא הוא שוחרר בעסקת שבויים ב 2008, וברגע ששוחרר חזר לעסוק בטרור, ולארגן פיגועים :

"מאז 2008 החל קונטאר בפעילויות שונות, למען השבת הגולן לריבונות סורית. בנובמבר 2008 הוא הגיע אל גבעת הצעקות, מהצד הסורי של הגבול, ושלהב כ-500 מתושבי הכפרים הדרוזיים מג'דל שמס, מסעדה, בוקעתא ועין קנייא, כאשר הוא מבטיח להם: "אני אומר לכם, בקרוב הנשיא אסד יניף את דגל סוריה על אדמת הגולן"‏[15]. בקיץ 2014 הגיע מידע מהדרוזים בגולן, כי קונטאר פועל להקמת תא חזבאללה בגולן הסורי, במטרה להחדיר לישראל מחבלים משטחה של סוריה‏[16].

בספטמבר 2015 הודיעה מחלקת המדינה של ארצות הברית שקונטאר הוכנס לרשימת הטרור השחורה, ומעתה מוגדר "טרוריסט בינלאומי"."

די ממחיש מה קורה למחבלים בכלא ואחרי שהם משתחררים ממנו. עצוב.

האמת אני קצת מתבייש בעצמי בחוסר הידיעה על ההסטוריה הקצרה של הפיגועים. נראה לי ממש מתבקש אתר זיכרון שמרכז את המידע והסיפורים על כל הפיגועים האלה, שנזכור את הקורבנות, ושנהיה מודעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה שאתה כל פעם מקפיץ ידיעות מהעבר, זה מעולה. גם אני מרגיש שחסר לי ידע. סתם עוד דוגמא - הפיגוע בכביש החוף ב-78, שמעתי עליו רק לפני שלוש שנים.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים ומעציב אותי שאין בישראל עונש מוות למחבלים שכאלה.

הרי עובדה שהכלא לא מרתיע - אפשר לעשות בו תואר בחינם, להתחתן ואפילו להשתחרר הרבה הרבה לפני בעסקאות כאלה ואחרות.

מדובר פה במחבל שרצח במו ידיו ילדה בת 4, בת 4 לעזאזל! עם קת בראש! זה אומר מהלומה שוב ושוב ושוב!

הדם רותח בעורקיי רק מלחשוב על כך שהאיש הזה היה בחיים עד אתמול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסלחו לי אבל יש לכם חור נוראי בידע הכללי.

ברור שלא כל פיגוע זוכרים אבל את אוטובוס הדמים, מלון סבוי, מעלות, נהריה וארם נהריים כל אחד צריך להכיר (יש עוד שאם תיתן לי שם אשלוף לך מיד מהזיכרון מידע עליהם). לא צריך להכיר שמות ותאריכים מדוייקים אבל לא לשמוע על זה?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסלחו לי אבל יש לכם חור נוראי בידע הכללי.

ברור שלא כל פיגוע זוכרים אבל את אוטובוס הדמים, מלון סבוי, מעלות, נהריה וארם נהריים כל אחד צריך להכיר (יש עוד שאם תיתן לי שם אשלוף לך מיד מהזיכרון מידע עליהם). לא צריך להכיר שמות ותאריכים מדוייקים אבל לא לשמוע על זה?

לא כולם חיו באותה תקופה,וזה לא משהו שנלמד בבית ספר.

מה שמעצבן במיוחד זה שנותנים אופציה ללמוד,מעניין אם לגלעד שליט היו גם נותנים אופציה כזאת.

הבן אדם רצח ובסוף יצא עם תואר,מעולה ממש.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בבית הספר כן דיברו על זה וגם בבית. היו גם לא מעט תכניות טלויזיה על רוב המקרים.

אם נתנו לו ללמוד או לא נתנו לו ללמוד פחות מעניין אותי. יותר מעניין אותי למה אנשים כאלה זוכים לביקורי משפחות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמעצבן במיוחד זה שנותנים אופציה ללמוד,מעניין אם לגלעד שליט היו גם נותנים אופציה כזאת.

הבן אדם רצח ובסוף יצא עם תואר,מעולה ממש.

תואר במדעי הרוח והחברה. בינינו, זה ביזבוז זמן. לא פלא שחזר לטרור...

ובנימה יותר רצינית, ברוך שפטרנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה שנה למדת בבית ספר?

אגב האזרחית ישראלית,הייתה יהודיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה לא משהו שנלמד בבית ספר.

בדיוק. אני מאשים רק את מערכת החינוך. במקום ללמד דברים שאשכרה קרו, מתעסקים בקקה ומלמדים תנ"ך.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שזה תמוה ומקומם,

צריך היה לחסל אותו אז ומייד!!

אז החזקנו אותו על חשבון משלם המיסים עשרות שנים,

נתננו לו ללמוד ולהקים משפחה והוצאנו אותו מבית הכלא

שמן כמו חזיר בר אחרי שפיטמנו אותו הכל מכספי ציבור!!!

אחר כך שיחררנו אותו כמו גיבור תמורת סימן שאלה,

(בתמימותנו עוד האמנו ששני החיילים חיים) והיום גם אחרי כמה שנים

באו איתו חשבון גם מכספי ציבור ועשו מבצע שעולה הון תועפות לחסלו.

איזה הרתעה יש לתמונת שחרור כזו? רבים מהם יעדיפו כלא=בית מלון

מאשר החיים שם!!(???)

כל זה ואינני מזכיר את משפחת הרן האומללה, הכבוד שלנו כמדינה ועם,

משהו תמוה מאד בהתנהלות של המדינה לדעתי הפוליטיקה שלנו רקובה

לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי על זה לראשונה כשהוא שוחרר ב2008. אכן מזעזע וגורם לי לחשוב על כמה דברים כאלו עוד לא שמעתי.

שוב (כמו בדיון שפתחת על הלינץ' ברמאללה), אני לא מבין מה המטרה של פרסום התמונה של הילדה ההרוגה.

זה ביזוי כבוד המת. כשאתה מפיץ דברים כאלה אתה מהווה עוד חוליה בשרשרת ההפצות עד שלבסוף גם מגיע למשפחת ההרוג (במקרה זה, האמא היא היחידה שנשארה מהמשפחה עקב אותו אירוע נוראי). אני מאחל לך שלעולם לא תחווה אובדן מסוג כזה ותיאלץ לגלות מה התחושה. מקווה שתשתמש בבינה שלך (שאני יודע בוודאות שאכן קיימת. שנינו לא חדשים כאן ויצא לי לקרוא תגובות שלך) בשביל להבין את ההשלכות של פרסום תמונות מסוג כזה (להביא לידיעה את המקרים והסיפורים זה צעד נדרש ובזה אני לגמרי תומך בך, הבעייה שלי היא עם התמונות.)

נ.ב

אם מישהו כאן חושב לעצמו "יפה נפש" או משהו בסגנון: ראיתי דברים כאלה במציאות. טיפלתי והענקתי עזרה וסיוע כמיטב יכולתי. זה לא המראות הקשים שיוצרים אצלי אנטגוניזם (את זה הרי אפשר לפתור בקלות עם אזהרה בכותרת לגבי התמונות), אלא הפצה גרפית של מקרה מזעזע שיכול בקלות להגיע שוב ליקיריי הקורבן.

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה שנה למדת בבית ספר?

אגב האזרחית ישראלית,הייתה יהודיה?

אשתו היתה פלסטינאית מרמאללה.

אני יליד 68 כך ש"ביליתי" במוסדות החינוך משנת 74 ועד 86

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן למדת את המקרה,אני נולדתי כמעט 20 שנה אחריך ולא הזכירו את האירוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק דבר קטן, אחרי שבממשלת ישראל הבינו שגלעד שליט לא חוזר מהשבי עם דוקטורט גם פה החליטו להפסיק את הלימודים האקדמאים למחבלים אשר בבית הסוהר.

מה שכן, מעניין מי היה זה שמלכתחילה חשב שזה רעיון טוב.

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3046 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...