Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש לשדרג מחשב,עצות לגבי רכיבים.

skull
שימו לב! השרשור הזה בן 3052 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המחשב החל לעשות בעיות,בקושי זז,נדלק רק עם ריסט,פירמוט לא עזר.

יש על המחשב מעבד q9300 2.5ghz לוח אם

GA-G41MT-S2PT ו2 GB RAM.

כרטיס מסך gf 9600 gt, אחד טרה כונן קשיח.

הזמנתי כמה מוצרים שלא מתאימים ללוח אם:

16GB ram 1866mhz

SAMSUNG 850EVO SSD 250GB.

סביר להניח שאני רק צריך להעיף את הלוח אם והמעבד המיושן.

השימוש הוא אינטרנט,VM ועוד קצת שטויות,נמאס מהווינדוס לכן יותקן לינוקס,בינתיים עובד בלינוקס על VM כדי להתרגל.

איזה לוח אם ומעבד כדי לי לבחור? כדי לקחת יד שניה?

התקציב הוא 1000-1500,כמובן שארצה רכיבים שישרדו הרבה זמן ולא שנתיים ויתחילו לזייף.

יש חבר שחוזר מארה''ב תכף,כדאי להביא איתו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את ה SSD אתה יכול לחבר למחשב הקיים, הוא אומנם יעבוד ב SATA2 אבל הוא עדיין יטוס.

המעבד סביר לגמרי, לא אמור להגביל בעבודה רגילה. הזכרון כן - אפשר לשדרג ל 4GB. הכרטיס ישן.

אם תחבר את ה SSD ותוסיף 2GB ראם, המחשב אמור לתפקד מצויין, זאת בהנחה וכל הרכיבים האחרים תקינים.

אני לדוגמא, עם Q9400 עם המהרה קלה ל 2.9, עם 4GB, ועם SSD שממש לא מזמן קניתי - והמחשב עובד מהר יותר מאיך שהוא עבד כשהוא היה חדש (כמובן שיש לי גם כרטיס סביר).

אפשר כמובן לנצל את הזכרון שקנית ובעצם להרכיב מחשב חדש לחלוטין, 1500 ש"ח לחלוטין יספיקו לחלקים, גם בקניה מהארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לשאחר מכן נאמר שהדבר לא יפגע ב SSD, הוא פשוט לא ינצל אותו עד הסוף.

אני עם ציפסט P43 (אפילו ישן יותר משלך) אבל עם SOUTH BRIDGE חדש יותר.

אומנם לי יש (ואולי גם לך ולא ראית) אפשרות ל AHCI אבל לאחר התקנת ווינדוס אין אפשרות להפעיל זאת דרך הביוס אז וויתרתי, ועדיין - הביצועים מצויינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה להתקין SSD אצלך במחשב.

לגביי הזכרון שלך, אם זה שני סטיקים של 8GB, אז אפשר להתקין במחשב שלך. הלוח אם שלך תומך עד 8GB. אם זה סטיק אחד של 16GB, זה כנראה לא יעבוד (לפחות לפי ההצהרה של ג'יגה בייט).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 סטיקים של 8,הבעיה שהמחשב תומך עד 1333MHZ,ניסיתי לשים סלוט אחד,המחשב משמיע צפצוף ולא נדלק.

גם אם אתקין SSD,הלוח אם עדיין דפוק ורק נדלק מריסט,עניין של זמן עד שיתפגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמורה להיות תמיכה במהירות גבוהה יותר, זה מה שהיה קורה בכל מחשב. מוזר.

לדעתי, אם אתה שוקל החלפה, במידה ואתה לא זקוק לכרטיס מסך לגיימינג, ממליץ לך לשקול i5 מהדור האחרון עם לוח אם נחמד.

(למרות שזה די אוברקיל לדרישות שלך, ובתכלס גם i3 יעשה את העבודה מצוין בפחות כסף)

בכל מקרה, שווה לבדוק שההרדיסק שלך תקין, יש מצב שהוא גם גורם לבעיות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מעניינת למה הוא לא עובד אצלך, בטוח שחיברת את הזכרון טוב? אולי יש צורך לעשות עדכון לביוס. באתר של GB יש רשימה שכוללת זכרונות במהירות 1866GHZ.

לוח יעלה לך 250-350 ש"ח, מעבד בין 300 ל 600 (תלוי כמה אתה רוצה להשקיע), מארז חדש סביבות ה 200 וספק 180 בערך.

AMD יספקו ביצועים גרפיים מובנים טובים יותר משמעותית, אבל אינטל יספקו ביצועים כללים טובים יותר.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מארז טרמלטק סופרנו,וגם ספק.

ההארד דיסק תקין,ניתן לקרא ממנו קבצים וכו,חיברתי אותו למחשב אחר כדי לגבות מידע מתי שהווינדווס נפל,הכל היה טוב.

כיצד ניתן לעדכן? אני להרכיב שוב,זכור לי שהכנסתי את הכרטיס עד שהוא נכנס עד הסוף ונשמע הקליק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק איזה דגם מדויק הלוח שלך (יש גם REV 2), ואיזו גרסה הביוס הנוכחי - אפשר באמצעות CPU-Z.

אחכ כנס לאתר של GB, בדגם שלך יהיה SUPPORT - שם הורד את הביוס הכי חדש שהוא לא בטא. חלץ את הקבצים - ואת הקובץ של הביוס בלבד (בעל סיומת FX - ה X -מספר) העבר לדיסק און קי נקי ומאותחל ל FAT.

תעשה ריסטרט, כנס לביוס, לחץ F8 כדי לעבור ל Q-FLASH שם קודם כל שמור את הביוס הנוכחי ואח"כ עדכן לביוס ששמת על הDOK.

דע שקיים סיכוי שהדבר יהרוג לך את הלוח, במיוחד בהתחשב בעובדה שאתה אומר שהוא גוסס כבר.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...