Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג המערכת בשברולט ספארק

saharmen
שימו לב! השרשור הזה בן 3057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש ברשותי שברולט ספארק ששידרגתי את רוב המערכת שלה(הכל חוץ מHU)

יש לי מגבר premier pa654:

http://www.bombuy.co.il/%D7%9E%D7%92%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8-%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8-1614

כרגע מחוברים למגבר הסאב והאחוריים.

רציתי לדעת:

1. האם שווה לחבר את הקדמיים(שני ערוצים לסאב ערוץ לאחוריים וערוץ לקדמיים) הבנתי שזה לא ממש מומלץ כי ההספק שהרמקולים יקבלו יהיה קטן.

2. לקבל המלצה לרמקולים 9*6 וזוג לקדמיים(לא ממש משנה איזה)

התקציב שלי הוא 700-900 את ההתקנה אני יודע לעשות, במידה וההמלצה היא להגביר גם את הקדמיים יש לקחת בחשבון את עלות ההתקנה.

תודה לעוזרים.

עריכה אחרונה על ידי saharmen
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם חארות פה, תאמין לי. סמוך רק על עצמך ובצע קצת חיפוש לגבי השאלות שלך. :wink:

חוץ מזה ציין את התדגמים המדוייקים של הציוד שיש לך כרגע מלבד המגבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם חארות פה, תאמין לי. סמוך רק על עצמך ובצע קצת חיפוש לגבי השאלות שלך. :wink:

חוץ מזה ציין את התדגמים המדוייקים של הציוד שיש לך כרגע מלבד המגבר.

תודה רבה על היחס, הסאב שלי זה jbl gt5-12

http://www.bombuy.co.il/%D7%A1%D7%90%D7%91-%D7%95%D7%95%D7%A4%D7%A8-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91/%D7%A1%D7%90%D7%91-%D7%95%D7%95%D7%A4%D7%A8-%D7%9C%D7%9C%D7%90-%D7%AA%D7%99%D7%91%D7%94/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8-%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8-2126

בנוגע לאחוריים כרגע זה זוג של פיוניר שכמו שביקשתי גם יוחלף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שהאחוריים שלך כרגע תקינים (ולמען האמת גם אם לא, כי מוזיקה לא צריכה לבוא מאחורה), הסידור שלך צריך להיות רכישת זוג קומפוננט קדמי וחיבור לשני ערוצים במגבר. מה שמותיר שני ערוצים לטובת הסאב בגישור.

את הרמקולים האחוריים במידת הצורך והרצון אפשר לחבר ישירות לר"ד.

מאחר ואני מבין שמדובר בר"ד מקורי ללא יציאות RCA, האם יש גם מנחת או שהמגבר תומך בכניסות היי לבל (חיווט רמקולים מהמערכת)?

יהיה צורך לפצל את אחד מזוגות הערוצים (קדמי או אחורי) במידה ורוצים שהנ"ל יתקיים.

* אני באמת חושב שחיפוש היה מניב תשובה דומה.

** אין צורך לצטט הודעה אחת מעליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת מחוברת עם מנחת וכרגע למגבר מחוברים הסאב והפיוניר שהם 9*6 (90rms כל אחד), השאלה אם כדאי לוותר על ההגברה של האחוריים לטובת הקדמיים ואם כן האם האחוריים יתנו עוצמה טובה עדיין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזיקה צריכה להגיע מקדימה ובהתאם ההשקעה בבמה קדמית חשובה יותר.

ברור שהעוצמה של האחוריים תרד קצת, אבל הם ישארו בתור מילוי אחורי (אם תתעקש על כך) והקדמיים שיוגברו יפצו על העוצמה.

אפשר גם בעקרון לחבר זוג רמקולים מכל צד (FL+RL, FR+RR) במקביל או בטור לערוץ במגבר, אבל אתה מאבד יכולת לשליטה קדימה ואחורה ו/או יכולת איזון ביניהם.

מבחינת חיבורים בפועל, האם מדובר במנחת 4 ערוצים או 2 ערוצים שהיציאות שלו פוצלו עבור הכניסות במגבר?

האם יש תכנון להחליף בקרוב את יחידת הראש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ז"א לחבר קדמיים על ערוץ אחוריים על ערוץ ושני ערוצים לסאב? אין לי מושג כמה יציאות המנחת, ממה שזכור לי 4 יציאות.

בנוגע לרדיו, חשבתי להחליף עוד בהתחלה אבל רק הפאנל עולה 550 ועוד רדיו דיסק איכותי זה הוצאה של 1000+ שהעדפתי להשקיע במסביב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא...פירוש האותיות שרשמתי בסוגריים מציין חיבור של -

רמקול קדמי ימני + רמקול אחורי ימני לערוץ אחד ורמקול קדמי שמאלי + רמקול אחורי שמאלי לערוץ שני.

שים לב שאם מדובר בחיבור מקבילי על כל אחד מהרמקולים שבכל זוג כזה להיות בעל התנגדות שלא תפחת מ-4 אוהם (כך שחיבור סופי יהיה 2 אוהם). חיבור בטור לא אמור להוות בעיה (אם כי הספק המגבר יפחת בכללי).

חיבור כמו שכתבת לעיל וגם בהודעה הראשונה שלך תייצר מצב שתשמע בסטריאו רק עם תשב באמצע הרכב והראש שלך

יהיה מופנה כלפי קורה B של הרכב. :roll:

אם נחזור להצעתי הראשונית, ובמידה ומתעקשים על המשך הפעלה של האחוריים, הבעיה שלך היא שכדי לחבר אותם ישירות לרדיו אתה בעצם צריך לוותר על אחד מהחיבורים של חוטי הרמקולים המקוריים למנחת (לא חושב שמומלץ להתחבר במקביל), מה שאומר לפצל בהמשך את ה-RCA מהמנחת עבור כניסת הרמקולים והסאב במגבר (כשסאב צריך לקבל אות מונו), אלא אם המגבר תומך בכניסה של 2 ערוצים בלבד לטובת הגברת כלל הערוצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה אחרונה יש לי שתי אופציות:

Morel virtus 402 ב900 שקל

Dragster ds432 ב650 שקל

מה כדאי יחס תמורה למחיר, אני יודע שמורל נחשבים יותר טובים השאלה אם שווה להוסיף את ה250 שקל הנוספים האלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממ, רק עכשיו מופנית תשומת ליבי לכך שמדובר ברמקולים קדמיים בדשבורד בגודל 4 אינץ'.

איני יודע יותר מדי על מה להמליץ לך, אבל מספר דברים לבדיקתך -

• לוודא שלרמקולים שתבחר בהם יש מספיק מקום בפתח (עומק, עובי/קוטר מגנט).
  • לשקול אולי רכישה של רמקולים קואקסלים במקום קומפוננט. לא כי זו אופציה עדיפה, אלא בגלל המבחר המצומצם והמחיר הגבוה יחסית של האפשרויות הקיימות.
  • בהקשר זה, יש למשל לפוקאל רמקולים קואקסלים שבהם ניתן לכוון מעט את הזווית של הטוויטר.
  • כשעלות הרמקולים היא מעל כ-500 ש"ח אני נוטה להמליץ לנסות לשמוע אותם לפני רכישה. לא חייב להיות דגם מדויק (אם כי מומלץ), אבל לפחות משהו מאותה סדרה (וכמובן לא לצפות לאותה תפוקת תדרים נמוכים כמו ברמקול 6.5).
  • לשקול בכל זאת להשקיע כעת את התקציב או קצת מעבר בהחלפת ה-HU. רכישה מחו"ל של המסגרת המתאמת תוזיל במעט את ההוצאה עליה.
  • תעשה חיפוש רק בפורום אודיו לערכים 'ספארק' וגם 'פיקנטו' (שגם בה יש רמקולים "4 בדש) כדי לקבל קצת רעיונות ואולי המלצות עבר לגבי רמקולים ובכלל פתרונות.
  • וכמובן המתן לתגובות נוספות.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...