Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוגמה לחשיבות החלפת תושבת מנוע לפי מק"ט ולא לפי "זה מה הולך בטויוטה"

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 3056 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

במסגרת טיפול גדול שאמור להתבצע בקרוב ובגלל הזדמנות נדירה לגישה לתושבת המנוע האחורית, החלטתי לרכוש תושבת חדשה על אף שלדעתי אין כל בעייה עם זו הנוכחית.

הוצאתי מק"ט וניגשתי למחסנאי שלי בטויוטה. המחסנאי הזמין את התושבת וכשבאתי לאסוף אותה הוא הציע לי אופצייה נוספת בדמות תושבת אחרת, דומה (גם היא חדשה ומקורית אך בעלת מק"ט שונה).

כפי שעיניכם רואות, אין ספק שהתושבת הזולה יותר (התחתונה) הייתה מתאימה פיזית אך יש סיבה לשוני בצורת הגומי ותוספת המשקולת בתושבת המקורית. זה רק מחזק את טענתי באשר לחשיבות השימוש בחלקים מקוריים ועל אחת כאשר מדובר בתושבות מנוע. ארכיון הפורום זוכר לא מעט מקרים של אנשים שהחליפו תושבות מנוע והרעידות נמשכו או אף הוחמרו.

מוגש כחומר למחשבה לכל מי שצריך או יצטרך להחליף תושבת :wink:

IMG_20151211_104023.jpg

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שיפור, התושבת המקורית של היאריס TS מאז ומעולם הגיעה עם המשקולת, התושבת השנייה שייכת לדגם אחר, אני משער שהיא של יאריס עם מנוע 1,300.

מה שאני בא לומר הוא שטכנית ניתן היה להשתמש בתושבת של יאריס רגילה, התושבת הזולה מתאימה במידותיה הפיזיות אבל כנראה שהיא לא הייתה מתפקדת כמו התושבת עם המשקולת. זה היה יכול לבוא לידי ביטוי בתזוזה מוגזמת של המנוע תחת עומס, בויברציות מוזרות, ברעש או באורך חיים קצר יותר (התושבת המקורית כבר בת 10.5 ולדעתי תקינה לחלוטין).

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי, יועלו תמונות מפורטות בימים הקרובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר.

כזכור, לפני כמה חודשים ביצעתי פרויקט גדול שבו החלפתי את כל התושבות מנוע ברכב למרות שרק אחת באמת עשתה בעיות ומתה לגמרי, אבל רציתי לעשות יישור קו שבדיעבד גרם רק נזק. כמובן שכל התושבות נקנו מטויוטה ומודבק עליהם MADE IN JAPAN מקורי.

ייתכן ואחד המוסכניקים לא הרכיב לי תושבת מנוע מקורית אחת והתבלבל אבל ייתכן גם שהתושבות מקוריות כולן והרעידות התגברו (לעומת התושבות המקוריות הישנות שהיו ברכב).

זה והשרשור שלך גורם לי לחשוב איך זה יכול להיות?

האם באמת יש הבדלים בתושבות המקוריות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושרי, אם הרכיבו לך תושבת של קורולה 1.6 99 מקורית - לא אמורה להיות בעיה.

אם הרכיבו לך משהו אחר - יתכן וזו הסיבה.

התשובה נמצאת במק"ט של החלק שהותקן ברכבך.

אני למשל, נכוויתי מתושבת תחליפית שהחזיקה מעמד 4 חודשים עד שנקרעה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע שלא עניין אותי מקטים שמקטים , קניתי תושבות מקוריות מהחסן של טויוטה, כך שלכאורה הכל בסדר.

דווקא שפירקתי אז את הגשר התחתון ושמתי תושבות חלופיות התחילו הבעיות.

לכן ייתכן שגם האופציה של תושבת חליפית אחת שנשארה ברכב ולא באמת הוחלפה למקורית (כאמור, טעות אנוש, המוסכניקים האלו חברים שלי) או שבאמת תושבות מקוריות מסויימות לא ברמה שמה שהגיע עם הרכב...

בקיצור, להפוך את העולם ולשים רק מקורי למרות הכל.

שרשור מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושאלה שלי לאיתמר.

מה תפקיד המשקולת שבתושבת העליונה?

למיטב ידיעתי משקולות נועדו על מנת להפחית ויברציות ורעשים (תהודה בעיקר). למה דווקא שם ולמה בזווית הזו? למהנדסי טויוטה הפתרונים, אבל אין לי ספק שזה מכוון והכרחי.

אתמול הוחלפה התושבת והרי היא לפניכם. ניתן לראות שהתושבת עדיין שלמה אך הגומי קשה, סדוק ועשה את שלו. מנסיעה של כמה עשרות קילומטרים היום אני לא יכול לשים את האצבע על איזשהו הבדל.

IMG_20151212_142528.jpg

IMG_20151212_142538.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3056 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...