Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעקבות השרשורים האחרונים בנושא פנסיה, התייעצות לגבי שיטת חיסכון אלטרנטיבית.

Charge
שימו לב! השרשור הזה בן 3056 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאור השרשורים (המאוד מעניינים) בנושא פנסיה שעלו כאן לאחרונה רציתי להתייעץ לגבי חיסכון אלטרנטיבי לגיל השלישי.

אני בחור צעיר בן 23, עבודה ראשונה, כרגע אני עובד במקום עבודה שמכניס לי 9000 ש"ח ברוטו ואני לפני פתיחת פנסיה.

מקום העבודה שלי מוכן לשאת בתשלום המקסימלי של 7% הפרשה לפנסיה, 8.33% פיצויים וכן את המקסימום שאני יכול להפריש (7% גם כן) לשאת במקומי כך שה"נטו" שלי לא יפגע, שוויה של ההטבה הוא כ2007 ש"ח.

בעקבות כל מה שקראתי על השימוש שנעשה בכספים שנחסכים, דמי הניהול, התספורות, הקצבה החודשית, העלאת גיל הפרישה, הגדלת המקדם וכו' וכו' הגעתי למסקנה שאני לא מעוניין להפריש את הכספים שלי כדי שמישהו אחר ישחק בהם, ישקיע אותם כראות עיניו ובבוא היום יחליט כמה לתת לי, ובכלל באיזה גיל.

לכן חשבתי על אפיק אלטרנטיבי שבו במקום להפריש את הכסף לקרן הפנסיה המעסיק יגלם לי את ההוצאה כהעלאה בשכר באופן יחסי בניכוי מס ההכנסה שיגדל וכך אקבל את הכסף ואוכל לעשות בו שימוש כראות עיני וללא שום הפרשה לפנסיה.

אני מבסס את הגישה הזאת על ההנחה שאני אדם בר דעת, מחושב ולא בזבזן וסומך על הדרך בה אני אשקיע את כספי ולא זקוק ל"גננת" שתשמור לי על הכסף עד גיל פרישה.

דעתכם?

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון ענק אבל....

יש חוק פנסיה חובה , לכן המעביד חייב להפריש עבורך ואתה נושא בחלק מההפרשה והכל לקרן פנסיה או קופת גמל לקצבה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואל תשכח את הטבת המס בחסכון לפנסיה. למי שמרויח 9000 ש"ח בחודש זו הטבה צנועה אבל אני מניח שתתקדם בחיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה מרתקת שהתפרסמה בדיוק היום בדהמרקר מתארת אסטרטגיות השקעה לאנשים עסוקים שאין להם זמן לעקוב כל הזמן אחרי הבורסה.

להרוויח הרבה, עם מעט סיכון ודמי ניהול מינימליים: כך תצליחו - בעזרת מכשיר טיפש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון ענק אבל....

יש חוק פנסיה חובה , לכן המעביד חייב להפריש עבורך ואתה נושא בחלק מההפרשה והכל לקרן פנסיה או קופת גמל לקצבה

למיטב הבנתי החוק הזה לא נאכף במידה והעובד לא מתלונן על המעביד כך שבעיקרון עם הסכמה של שני הצדדים ניתן לבצע זאת.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שצריך מעביד ממש לא מבריק בשביל לאפשר כזה דבר, כי הוא יהיה פתוח לתביעות ממך גם אם אמרת לו בפירוש שאתה לא מעוניין בהפרשות... גם אם במקרה יש לך מעביד כזה כרגע, אל תסמוך על זה שיהיה לך אחד נוסף בעתיד.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרטינס

מספיק עם האילוזיות

תקרא את המאמר לאט לאט תבין שאין ניסים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי החוק הזה לא נאכף במידה והעובד לא מתלונן על המעביד כך שבעיקרון עם הסכמה של שני הצדדים ניתן לבצע זאת.

עובד לא יכול לוותר על זכויות מסויימות , אחת מהן היא הפרשות לפיצויים.

כך שגם אם חתמת על מסמך כזה והמעביד הסכים לכך, בבוא היום תוכל לתבוע אותו , והמעביד ייאלץ לשלם.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה צודק, זה מסוכן מאד למעסיק, אני לא מאמין שמישהו יהיה מוכן להתעסק עם זה.

זה דבר שמשותף להרבה מחוקי העבודה, אם יש מישהו שלוקח עוזרת בית בלי לשלם לה תנאים סוציאליים הוא עלול למצא את עצמו במצב מאד בעייתי אם יום אחד היא תתהפך עליו ותחליט להתלונן, בלי קשר מה היה הסיכום ביניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים ומכבד את דעתכם, תודה על התשובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...