Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע חם שדומם לחמש דקות - לא מניע מחדש במשך חצי שעה. רעיונות?

Cadillac58
שימו לב! השרשור הזה בן 1521 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר 6 שנים שאני עם הקדילק וסובל מאותה תופעה מעצבנת (חלק מהחברים כאן אולי ירגישו דז'ה וו): אחרי נסיעה ארוכה יחסית (נגיד מעל רבע שעה), אם אני מדומם מנוע לכמה דקות ורוצה להתניע מחדש - חפש ת'חברים שלך... המבטים המעריצים מתחלפים בזיק ישראלי של שמחה לאיד ואני תקוע כחצי שעה עד שהמנוע מתקרר ויכול להתניע מחדש. מה יכול להיות הפתרון במצב הזה? יצוין ש:

- משאבת הדלק המכאנית היא חדשה לגמרי ותקינה, ומגבה אותה גם משאבה חשמלית קטנה שמכניסה דלק לקרבורטור כשהסוויץ' פתוח, וגם אחרי דקה שהיא מתקתקת אני לא מצליח להניע.

- הזלפת דלק מבקבוק ישירות לקרבורטור גם לא עזרה.

- מערכת ההצתה היא אלקטרונית פנימית חדשה ותקינה.

- כשהמנוע קר לגמרי, גם אחרי כמה שבועות בלי הנעה, אני מצליח להניע תוך דקה או שתיים.

- כשהמנוע חם, אם דוממתי מנוע וניסיתי שוב להניע אחרי כמה שניות - הוא יניע! הבעיה תצוץ רק אם עברו כמה דקות בלי הנעה, כפי שקרה לי היום בזמן תדלוק.

- המצבר אומנם בן 3 ויתכן שנחלש אבל עובדה שיש מספיק זרם להניע מנוע קר.

- הסטרטר זה בערך הדבר היחיד שעוד לא החלפתי, חוץ ממנוע וגיר. כשאני תקוע במצב המתואר ונותן סטרטר, יש כמובן את הקול הרגיל של ניסיון הנעה אבל המנוע לא מתחיל להסתובב, אפילו לא טיפה. יש סיכוי שהסטרטר הוא החוליה החלשה.

- לפני כל ניסיון הנעה אני מפמפם בדוושה ועם הסטרטר לוחץ על הגז עד הסוף.

- אני ממש לא מכונאי אבל את הבהמה שלי אני מכיר... אם אני לא מצליח להניע נראה לי שזה עניין של מכונה ולא אדם.

תודה מראש על כל עצה

רון

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מתוך סקרנות,אתה אומר שאתה נותן סטרטר אבל המנוע לא מסתובב.אז או שהבעיה בסטרטר שמשום מה מתחמם ולא מצליח לזוז או שהמצבר לא מסוגל להוזיז אותו.

אז הסקרנות שלי היא,האם נסית להניע עם מצבר חיצוני או כבלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אז ככה. מנוע חם קשה יותר להנעה ממנוע קר, הסיבה לכך היא שהלחצים בחלק מהצילינדרים הם יותר גבוהים בגלל גזי הפילטה הכלואים בהם . לפיכך העומס על המתנע גבוה יותר והזרם שהוא צורך בשעת ההנעה מהמצבר גדול יותר. המצבר שלך בן 3 שנים, הוא אולי מראה 12V במדידה אבל לא מסוגל לספק זרם מקסמלי רגעי גבוה כפי שסיפק כשהיה חדש. אני מציע : נסה להניע עם כבלים במצב שהמנוע חם, אם הצלחת זה המצבר . אשמח לעדכון .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שאתה מצליח לעשות את הבלתי אפשרי - שילוב של סתימת אדים והצפה גם יחד.

להתנעה בקר דרושה תערובת עשירה - את זה מספקים "הפמפומים". אתה שופך כך הרבה דלק ישירות לסעפת היניקה. יתכן ואתה לוקה בפמפמת יתרה כי אחרת לא היה צורך "בלחיצה על הגז עד הסוף", שמבצעת את הפעולה ההפוכה - מדללת את התערובת.

בהתנעה מחם דרושה תערובת רגילה וכמובן שטקס הפמפום וכו' מפריע. יתכן גם שיש דליפה בקרבורטור, משנק תפוס וכו'. נוסף על כך יתכן ואין בדוד טרמי טוב לקרבורטור והדלק בתא המצוף רותח ויוצר סתימת אדים כשאתה מכבה את המנוע.

בקיצור הייתי ממליץ לך לפנות בזריזות למומחה קרבורטורים, שיבדוק , יכוון ויתקן אם צריך - וגם ידריך אותך כיצד להתניע.

ברזלים מעופפים שעושים בום, רובר חוזר מהמתים:

http://lulisml.wordpress.com/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ZCTB82: לא ניסיתי להניע עם כבלים ומצבר חלופי. מן הסתם זה קורה כשאני אי-שם ומעדיף לחכות חצי שעה מאשר לבקש עזרה מאיזה ג'יפ, אבל האמת שאפילו לא חשבתי על התנעה עם כבלים.

עופר: המשאבה החשמלית מחוברת בטור, בין מיכל הדלק למשאבה המכאנית, ובמנוע קר היא מאוד יעילה.

דניאל: חידשת לי שדרוש זרם חזק יותר להנעת מנוע חם לעומת מנוע קר. חשבתי הפוך. אם כך זה בהחלט יכול להיות ההסבר וכדאי לי פשוט להחליף מצבר וזהו... במילא זמנו התקרב, אבל כנראה שהפתרון הקל לא יספיק כי התופעה הזו פחות או יותר תמיד איתי, גם עם מצברים חדשים. אגב אני משתמש במטען מצברים ולפי החיווי הוא מתמלא, וגם תמיד אני מנתק את המצבר בסוף נסיעה.

ישראל: הקרבורטור (4 לועות) עבר שיפוץ/בנייה מחדש מקצועי עם קיט ייעודי, אבל כבר לפני 5 שנים. הדלק בתא המצוף רותח - אני מאמין שאתה צודק. אין לי מושג איך ואם אפשר לשפר בידוד. לגבי פמפומי יתר וכו' - ההסבר שלך ודאי מלומד, אבל אני כבר באינסטינקט חושב שיודע מה לעשות בכל מצב כדי להתניע. בכל מקרה בלי ללחוץ על דוושת הגז בזמן מתן הסטרטר אין סיכוי להעיר מרבצו את מתומן הצילינדרים שלי, בשום טמפרטורה ובלי קשר לפמפום. יכול להיות שכתבתי עכשיו שטות :)

יוסי: פגעת בול, זה בדיוק המקרה. וכמו שכתבו בעצות לפתרון, התקנתי מאוורר נוסף שמקרר את המנוע ולא שכחתי להפעיל אותו בזמן שנתקעתי וניסיתי להתניע... לא עזר. המאוורר מופעל ע"י סוויץ' מיוחד ולא ע"י טרמוסטט.

תודה רבה לכולכם! אתחיל בלהחליף מצבר, ואולי גם אשים 90 אמפר במקום ה-80. אח"כ אולי שיפוץ הסטרטר.

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת שאני נותן סטרטר המנוע לא מסתובב ,

השאלה היא כאשר אתה מנסה להתניע כשהמנוע חם ,

יש סיבוב מהיר של המתנע והמנוע לא מתניע ,

או סיבוב חלש ואיטי או בכלל לא .

יש גורמים נוספים שעלולים לגרום לבעיה , כמו בעית דלק , אבל דבר ראשון סיבוב המתנע צריך להיות מהיר מאוד .

יש לבדוק ולשלול , מתנע , מצבר , כבל מינוס טוב ותקין עד המתנע ללא מתווכים , כבל פלוס עבה ותקין אם מגעים טובים ומהודקים , הצתה מוקדמת באמריקאיות בעלות נפח גדול יכולה להקשות על סיבוב המתנע בעיקר כאשר המנוע חם .

שבוע טוב , בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין סטרטר מהיר בקר ואיטי או תקוע בחם - זה כלל לא סימן למצבר חלש, ובוודאי לא לקומפרסיה גבוהה יותר בחם (מאיפה זה צץ?). בדרך כלל זה סימן לחופש צירי בסטרטר - תקלה שקל למדי לתקן.

ברזלים מעופפים שעושים בום, רובר חוזר מהמתים:

http://lulisml.wordpress.com/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון שלום,

בקדילאק שלי (המנוע זהה לשלך) היתה אותה הבעיה אבל למדתי להניע לפי מה שכתוב בספר עם טיפ טיפה לחיצה על דוושת הדלק ואז 50% מהפעמים מניע ואם לא אני מניע ומפמפם ובדרך כלל בניסיון השלישי הולך.

יש מנגנון שכאשר המנוע קר מפנה את גזי האגזוסט לחימום הדלק. הוא צריך להסגר כשהמנוע חם אם הוא תפוס זה מגביר את הקשיים.

תבדוק שהצוק האוטומטי מכוון נכון וגם נפתח כשהמנוע מתחמם.

אם לא מסתדר אולי תמכור לי את האוטו...:lol:

עריכה אחרונה על ידי oldcar

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון שלום,

בקדילאק שלי (המנוע זהה לשלך) היתה אותה הבעיה

אם לא מסתדר אולי תמכור לי את האוטו...:lol:

אני יותר קרוב אליך מגידרון.

אז אם תחשוב למכור...

בהצלחה בהתנעות :-)

המקום הנכון:

מפגש השרון - מפגש בלתי תלוי לרכבי אספנות - בארומה שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

יש לך מנוע שונה לגמרי ,אצלך זה מנוע מנוהל מחשב.

ממליץ לבדוק קודם תקלות מחשב מנוע ונתוני מחשב בכדי לקבל כייון לפיתרון הבעיה.

שלום יש לי מיציבוש גראנדיס עם אותו בעיה ורציתי לדעת איך פתרת את הבעיה תודה

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1521 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...