Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה 1 ליטר - התרשמות ראשונית

Mike808
שימו לב! השרשור הזה בן 2044 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר התלבטות ארוכה אודות המחליפה של ה-I30 המזדקנת של אימא שלי נפל הפור ובחרנו באיביזה המחודשת.

בדקנו כמה ג'יפונים כמו הפיאט 500X, סקודה יטי והקיה ספורטאז' וגם סופר מיני כמו סקודה פביה ופולקסוואגן פולו.

בחרנו בסוף באיביזה שבדיוק הגיעה ארצה בזכות המחיר האטרקטיבי וחבילת האבזור שסיפקה אותנו.

ההזמנה נפתחה במקור על איביזה בגוון כסף תכלת החדש אבל על הכביש הרכב נראה סגלגל והצבע לא מצא חן בעיני שאר בני הבית אז שינינו את הצבע בהזמנה לאפור עכבר.

לצערי בגלל שמכרנו כבר את הרכב הישן לא יכולנו לחכות הרבה ובמלאי לא היו רכבים עם חבילת הצבע שכוללת בעיקר נגיעות במראות ובגריל וחישוקי 16 אינץ' מקוריים עם שילוב צבע. בחלק מהחבילות (זהב ואדום) ישנן נגיעות צבע גם בריפודים, פתחי המיזוג ובהגה. בנוסף הם מגיעים עם משענת יד מהמפעל.

התוספות למפרט הבסיסי הסתכמו בצבע מטאלי, חישוקי מגנזיום 15 אינץ' בהתקנה מקומית, חיישני רוורס (רגילים, לא שטוחים) ומשענת יד מקורית בהתקנה מקומית.

הרכב נאסף ביום שני בבוקר מהסוכנות בנצרת, בניגוד לאחרים שקיבלו רכבים מצ'מפיון לאחרונה הרכב הגיע נקי מאוד וללא פגעים, גם סווירלס לא היו על הרכב. השירות בסוכנות היה מעולה והאספקה הייתה 5 ימי עסקים לאחר השלמת התשלום.

האיביזה עם המנוע החדש מגיעה אחרי מתיחת פנים מינורית ביותר מבחוץ שמסתכמת בפנסים שעוצבו מחדש בדומה לאלה של הלאון עם תאורה DRL ייעודית ולא הדלקה של אורות הדרך. חדי העין ישימו לב למראות וידיות בצבע הרכב אבל בסך הכל העיצוב נותר זהה, מעט מאוס בגלל שהרכב מאוד נפוץ אבל היא עדיין נאה לדעתי.

בפנים השינוי משמעותי יותר עם דשבורד שחור, רך ונעים במקום האפור הפלסטיקי הקודם. גם הכיסאות מעוצבים בצורה מעט שונה עם מסגרת אפורה ששוברת מעט את הגוון השחור ששולט בתא והריפוד נעים יותר. האיביזה גם קיבלה את לוח המחוונים מהלאון עם תאורה לבנה ומסך גדול למחשב הדרך.

רמת האבזור של הרכב השתפרה משמעותית, יש מערכת מולטידמיה עם מסך קטן אבל הוא מגיב היטב ללא נגן CD, אבל יש כניסה לכרטיס זיכרון וחיבורי USB ו-AUX וגם אפשרות להזרמת שמע מהבלוטוס. ההגה וידית ההילכים מצופים בעור נעים למגע, יש שליטה נוחה מההגה על מערכת השמע ומחשב הדרך המפורט. חיישן גשם וחיישן תאורה שבמצב האוטומטי גם מפעיל אורות ליווי בהגעה ויציאה מהבית - שימושי מאוד במיוחד בחורף או בחניות חשוכות.

בנוסף יש מראות מתקפלות (רק מהכפתור, מעצבן קצת), בקרת שיוט, מראה מרכזית מונעת סינוור ודיבורית בלוטוס עם שליטה מההגה.

לדעתי חבילת האבזור מספקת ביותר בהתחשב במחיר ומעניקה תמורה טובה למחיר.

יוצאים לדרך, האיביזה המחודשת מגיעה עם מנוע בנפח ליטר בלבד ועם 3 צילנדרים. האמת שקצת חששתי מהמנוע החדש ועיכבתי מעט את התשלום עד שהגיע רכב לנסיעת מבחן. רק מבחוץ ובעיקר בהתנעות קרות אפשר להבחין ברעש המוכר של מנועי 3 צילנדרים אבל בטונים נמוכים בהרבה משל פיג'ו 107 למשל. בפנים שקט ולא מרגישים ברעידות שמאפיינות מנועי 3 צילנדרים.

הרכב מגיע עם תיבת DSG7 המוכרת שמרגישה כאן הכי טוב שפשגשתי עד היום, ההחלפות לא מורגשות וגם ההתחברות והניתוק של הקלאץ' מאוד מעודנים, הרבה יותר נוח בתמרוני חניה ובתנועה עירונית פקוקה. מה שכן התיבה מאוד ממהרת להעלות הילוכים, אפילו לפני שמגיעים ל-2,000 סל"ד. מצב הספורט שלה מרגיש כמו המצב האוטומטי הרגיל בלאון שלי. אני פתרתי את העניין ע"י שימוש במצב ה-S בקליק אחד למטה, לשאר בני הבית זה לא ממש מזיז.

ב-100 קמ"ש בהילוך שביעי המנוע מאוד שקט ומסתובב סביב 2,000 סל"ד, יש מעט רעשי כביש ורוח אבל השיפור דיי מורגש לעומת הדגם טרום מתיחת הפנים.

הביצועים של הרכב ממש מפתיעים, ההשהיה בזינוק כמעט ולא מורגשת והוא מאיץ ממש בקלות וללא מאמץ. גם תאוצות הביניים מאוד מיידיות והדפדופים של התיבה בין ההילוכים לא מורגשים.

נוחות הנסיעה גם טופלה במסגרת מתיחת הפנים, זוויות הגלגול קטנו וגם הנדנודים במעבר על גלים ושיבושים בכביש מהיר. מהצד השני בנסיעה עירונית השיכוך עדיף, עדיין מרגישים מעט את המהמורות אך הרכב נותר מרוסן ולא נוטה להתנדנד ולקפץ. אני חושב שמהבחינה הזאת הבחירה בחישוקי 15 אינץ' עדיפה והמעבר ל-16 עם צמיגים נמוכים מעט מיותר.

יש גם מערכת start&stop שניתנת לביטול בכפתור, היא לא ממהרת לכבות את הרכב ומחזירה אותו לתנועה בזריזות, אני אישית מכבה אותה כשאני נוהג אבל לשאר בני הבית זה לא מפריע וזה בטח יחסוך עוד כמה ליטרים של דלק.

הרכב עלה פחות מ-90 אלף שקלים כולל התוספות, משענת יד הייתה חובה מבחינתנו, החישוקים חביבים ודומים לאחד הדגמים המקוריים ובחרתי בחיישנים רגילים ולא שטוחים משום שהם בכל מקרה מותקנים על פס הפלסטיק השחור בתחתית הפגוש והם כמעט בלתי נראים שם.

מתיחת הפנים נגעה בדברים הקטנים שהפריעו בדגם הקודם, מבחינתי הבעיה הייתה בעיקר האבזור ולמרות עליית המחיר הקלה התמורה למחיר כאן עדיפה בהרבה. אני לא חושב שתוספת של 14K לסקודה פביה ברמת אבזור דומה הייתה מוצדקת.

לא ממש הספקתי לצלם כי כבר בנסיעה מהסוכנות הרכב התלכלך כהוגן, מקווה שמחר אספיק לשטוף אותו, אז התמונות היחידות הן מחדר המסירה בסוכנות.

1.jpg2.jpg

מי שיש לו שאלות מוזמן.

שבת שלום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 177
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש!

פעם ראשונה שאני רואה את השינוי בפנסים הקדמיים. כל התמונות שראיתי עד עכשיו של המתיחת פנים כללו פנסי ערפל ופנסי לד DRL כמו של הלאון FR שחשבתי שיבואו כסטנדרט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. תתחדשו ותהנו. חבר גם שוקל לרכוש כזאת.

ב. זה מאוד נחמד ויפה שהם דוחפים את החיישנים הלא שטוחים לכולם וטוענים שאין בעיה כי הם מותקנים על הדיפיוזר השחור, אבל זה לא המיקום המתאים / נכון של חיישני החנייה. אם תציץ בתמונות היצרן, תראה שמיקום החיישנים המקוריים (!) הוא בקו שמעל לוחית הרישוי, בדומה לאצלנו בלאון.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדשו! הצבע הזה הולם את האיביזה לדעתי.

איך הרכב מבחינת זמינות כוח?

זה מעניין מפני שה-1 ליטר שלכם מוציא הספק גבוה יותר מה-1.2.

בעתיד, לאחר שהמנוע יפתח, אשמח אם תפרט גם על צריכת הדלק בבקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למנוע 1.2 דור ראשון היו 2 שסתומים לצילינדר, לדור שני הנוכחי יש כבר 4.

אותי מעניין הבידול בין מנוע ה-1.2 ל-1.0, אם מנוע ה-1.0 מציג נתונים עדיפים על ה-1.2 גם מבחינת מומנט ואותו הספק מה הטעם במנוע ה-1.2?

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש וסע בדרכים טובות, (אמא שלך גם :wink:).

אני כמעט 4 שנים על איביזה החדשה 1.4 שהייתה במבצע ומרוצה עד הגג.

האיביזה הזאת מאוד מעניינת. 1.0 טורבו

אשמח לעוד פרטים. תמונות באיכות טובה בפנים! וגם כמה ביקשו על האיביזה עם חבלית הצבע וג'אנטים 16??

אגב גם את שלי וגם של אבא שלי, קנינו אצל הנרי דור בנצרת. סניף מדורג גבוהה מאוד מאוד ברשימה של צ'מפיון!

בהצלחה. הצבע סבבה.

SOLD  Manual Black Seat IBIZA 2012

Manual Toyota Corolla 2010 <----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! מדובר באבזור נאה ובאחלה מחיר!

אשמח לדעת:

1. האם במחיר המדובר והעם המנוע החדש (1.0 טורבו) יש גם את דגם ה-3 דלתות המחודש?

2. האם עדיין מחיר הביטוח לרכב גבוהים במיוחד? (דרישה לאיתורן וכו')

3. כמה שנות אחריות קיבלתם? עדיין שנתיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך עובד הבקרת שיוט ברכב ידני? אם יש עלייה, יש אפשרות להחליף הילוך מבלי לכבות את הבקרה?

לא אי אפשר. לחיצה על הקלאץ מנתקת את בקרת השיוט.

:turn-l:מכונאי וחשמלאי אופנועים מוסמך :turn-l:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

פעם ראשונה שאני רואה את השינוי בפנסים הקדמיים. כל התמונות שראיתי עד עכשיו של המתיחת פנים כללו פנסי ערפל ופנסי לד DRL כמו של הלאון FR שחשבתי שיבואו כסטנדרט.

הפנסים עם פסי הלד ל-DRL מגיעים רק בדגמי ה-FR.

ב. זה מאוד נחמד ויפה שהם דוחפים את החיישנים הלא שטוחים לכולם וטוענים שאין בעיה כי הם מותקנים על הדיפיוזר השחור, אבל זה לא המיקום המתאים / נכון של חיישני החנייה. אם תציץ בתמונות היצרן, תראה שמיקום החיישנים המקוריים (!) הוא בקו שמעל לוחית הרישוי, בדומה לאצלנו בלאון.

הם דווקא היו שמחים אם הייתי בוחר בשטוחים אבל גם אותם הם מתקינים על הפלסטיק. אני בכל אופן העדפתי אותם על הפלסטיק.

תתחדשו! הצבע הזה הולם את האיביזה לדעתי.

איך הרכב מבחינת זמינות כוח?

זה מעניין מפני שה-1 ליטר שלכם מוציא הספק גבוה יותר מה-1.2.

בעתיד, לאחר שהמנוע יפתח, אשמח אם תפרט גם על צריכת הדלק בבקשה.

מפתיעה מאוד, במיוחד כשנזכרים כל הזמן שמדובר במנוע כזה פצפון. התיבה מדפדפת ממש בקלות בין ההילוכים ובצורה בלתי מורגשת אז מאמץ לא מרגישים אבל הרכב מאוד זריז וקל מאוד להאיץ ולצבור מהירות.

אני אעדכן בהמשך לגבי צריכת הדלק, בנתיים 80% מהנסיעות עירוניות או ממש קצרות והרכב עוד עם המיכל הראשון שתדלקנו אחרי היציאה מהסוכנות.

תתחדש וסע בדרכים טובות, (אמא שלך גם :wink:).

אני כמעט 4 שנים על איביזה החדשה 1.4 שהייתה במבצע ומרוצה עד הגג.

האיביזה הזאת מאוד מעניינת. 1.0 טורבו

אשמח לעוד פרטים. תמונות באיכות טובה בפנים! וגם כמה ביקשו על האיביזה עם חבלית הצבע וג'אנטים 16??

אגב גם את שלי וגם של אבא שלי, קנינו אצל הנרי דור בנצרת. סניף מדורג גבוהה מאוד מאוד ברשימה של צ'מפיון!

בהצלחה. הצבע סבבה.

החבילה תומחרה בהתחלה ב-7,000 ש"ח ומחירה ירד ל-5,000 ש"ח בימי המבצע ונשאר ככה בנתיים. אני מניח שאפשר לקבל עוד הנחה אבל לא ממש ניסיתי כי זה לא היה רלוונטי.

היחס והשירות בסוכנות היה מעולה מרגע ההזמנה ועד למסירה.

תתחדש! מדובר באבזור נאה ובאחלה מחיר!

אשמח לדעת:

1. האם במחיר המדובר והעם המנוע החדש (1.0 טורבו) יש גם את דגם ה-3 דלתות המחודש?

2. האם עדיין מחיר הביטוח לרכב גבוהים במיוחד? (דרישה לאיתורן וכו')

3. כמה שנות אחריות קיבלתם? עדיין שנתיים?

ה-3 דלתות מגיע ברמת גימור FR בלבד ועולה 110K, בידני 103K. פער מאוד משמעותי בשביל לא הרבה אבזור.

אני ביטחתי ללא מיגון (אימבולייזר מקורי) ולכל נהג מגיל 17 ב-6,500 ש"ח.

האחריות היא עדיין שנתיים.

היום אחרי שטיפה בייתית צילמתי עוד כמה תמונות, גם מתא הנוסעים. האיכות לא משהו אבל בזה הטלפון שלי אשם (הוא גם אשם בזה שאני לא מצליח להפוך אותן 8)).

3.jpg4.jpg20151116_102319.jpg55.jpg20151121_125902.jpg20151121_125958.jpg20151121_125949.jpg20151121_125943.jpg20151121_125937.jpg20151121_130315.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2044 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...