Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך "לפרקט"

tomy669
שימו לב! השרשור הזה בן 3106 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש פה בפורום מומחים להכל אז אנסה את מזלי.

רוצה לעשות רצפת פרקט בחדרי השינה בבית ואין לי בזה ניסיון או ידע, אשמח לקבל הסבר מאיפה מתחילים, אני רוצה לעשות את הריצוף לבד איזה כלי עבודה צריך לקנות, איזה חומרים צריך בשביל לפרקט, יש איזה ספוג ששמים לפני. על איזה פרקט מומלץ ללכת- תרתי משמע.

קיבלתי הצעת מחיר עבור פרקט למינציה שאהבתי של חברה בלגית בשם בלטריו מחיר למ"ר 90 ש"ח מה דעתכם על הפרקט הזה?

ebce272c3ecf396906a4be9f045d122a.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התקנתי בעצמי פרקט למינציה בחדרי השינה בבית לפני כ-4 שנים. השתמשתי בפרקט של Krono-original שרכשתי ישירות מהיבואן שלהם בארץ, ארודור. המחיר היה מצויין (75 ש"ח למ"ר), והבחור ממנו רכשתי היה מאוד נחמד אליי כלקוח פרטי שרוצה לעשות לבד (שזה די נדיר, בעיקר אצל יבואנים שלא רוצים להתעסק עם אנשים פרטיים).

הפרקט לרוב מותקן על ספוג, אבל אני השתמשתי בשעם (שאמורות להיות לו יתרונות של שמירה על חום, אבל לא יודע עד כמה זה נכון) שגם אותו קניתי מאותו יבואן.

כמו שאפשר לראות בתמונה, צריך גם פנלים (יש פופולאריות ללבן, אבל אני העדפתי לאותה דוגמה כמו הפרקט עצמו) וספים.

לגבי ההתקנה עצמה - פרקטי למינציה מתחברים כמו לגו, אבל ברובם צריך להפעיל כוח בשביל לעשות את החיבור. בפרקט של Krono-original יש שיטה יותר קלה שלטעמי נותנת תוצאה טובה יותר. הכלי היחיד שצריך בשביל להתקין פרקט זה מסור. אני התקנתי את שלי רק עם מסור אנכי (Jigsaw, ג'קסון בלשון העם), אבל כמובן שעם מסור עגול או מסור שולחן יהיה הרבה יותר מהר. בגלל שהחיתוכים מוסתרים על ידי הפנלים והספים, אין חשיבות יתרה לדיוק.

החלק הכי בעייתי בעבודה (בתנאי שרוצים לעשות עבודה טובה) זה הורדת הפנלים של הקרמיקה ויישור הקיר. ככה הפנלים של הפרקט לא יבלטו בצורה מכוערת מעל הפנלים של הקרמיקה. אני יכול לנחש שעם התקנה ממתקין שירות כזה יעלה אקסטרה.

מעבר לזה יש מלא סרטוני הסבר ב-youtube, לרוב גם של חברות הפרקטים עצמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

90 ש״ח למטר ללא התקנה זה יקר מאוד. גם עבור בלטריו שזה פרקט מעולה.

התקנת פרקט אולי נראית פשוטה - אבל זה לא בדיוק ככה.

ראיתי המון התקנות שיצאו בינוני ומטה. פרקטים שוקעים וחורקים.

התקנת פרקט זה לדעתי בין 30-50₪ למטר. שווה לעשות דרך מתקין איכותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

90 ש״ח למטר ללא התקנה זה יקר מאוד. גם עבור בלטריו שזה פרקט מעולה.

התקנת פרקט אולי נראית פשוטה - אבל זה לא בדיוק ככה.

ראיתי המון התקנות שיצאו בינוני ומטה. פרקטים שוקעים וחורקים.

התקנת פרקט זה לדעתי בין 30-50₪ למטר. שווה לעשות דרך מתקין איכותי.

מאיפה כדאי לקנות פרקטים במחירים יותר שפויים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנתי פרקט אצלי בחדר שינה. כמו שאמרת, צריך להניח ספוג על הרצפה ועליו להניח את הפרקט. את הפרקט צריך לחתוך עם מסור כדי להתאים את החתיכה למידות החדר, צריך להשאיר כמה סנטימטרים מרווח בין הפרקט האחרון לבין הקיר (מקום להתפשטות בגלל הבדלי חום וקור). תראה, ההתקנה של הפרקט שמונח על הרצפה היא לא מסובכת, עושים זאת בדרך שתיארתי למעלה. הבעיה היא בפנלים, צריך מסור שחותך ב 45 מעלות כדי להתאים לפינות החדר. אם החיתוך לא יהיה מדוייק ב 45 מעלות זה לא יראה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא בפנלים, צריך מסור שחותך ב 45 מעלות כדי להתאים לפינות החדר. אם החיתוך לא יהיה מדוייק ב 45 מעלות זה לא יראה טוב.

צודק, שכחתי את הסוגיה הזאת. לצערי, עדיין לא נתקלתי בהתקנה טובה של פנלים בפינות (כולל שלי, מודה). הבעיה היא לא רק בזוית החיתוך של 45 מעלות, אלא בזה שפינות החדר לרוב לא בדיוק 45 מעלות, והקיר לא בדיוק ישר לגמרי לכל אורכו של הפנל. אצל מתקינים לרוב זה נפתר עם סיליקון (ואולי זאת הסיבה לפופולאריות של הפנלים הלבנים - יותר קל למתקינים). בפינות חיצוניות זה עוד יותר בולט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה חשובה נוספת היא להשאיר לפרקט קצת מרווח להתרחבות.

שינוי טמפרטורה ולחות גורמים לכל עץ להתרחב ולהתכווץ.

אם לא תשאיר לו קצת ספייס (ממש קצת, כזה שעוד מוסתר ע"י הפנלים) הוא ידחק אל הקירות ואז מתחילים הרעשים, גלים וג'יפה.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתקנה בחדר סטנדרטי יש להשאיר 8-10 מ"מ מכל דופן.

אתה מניח את הספוג כמו שציינו קודם ועליו את הפרקט. ממליץ לרכוש ספוג איכותי על מנת למנוע רעשים בעתיד.

ההתקנה לא מסובכת ולבנאדם עם ידיים טובות וכלים לא אמור לקחת יותר משלוש שעות.

כלים:

ג'קסון.

מסור גרונג עם זויות משתנות לחיתוך הפנלים.

אקדח סיליקון - סיליקון שקוף להדבקת הפאנל ומרק למילוי הפאנל בחלקו העליון ומסביב למשקוף הדלת (לקבלת איטום).

סכין לחיתוך הספוג.

פטיש וסרגל פלסטיק, לפעמים הפרקט לא נכנס בחיבור ויש לדפוק אותו פנימה.

מעבר לפרקט ולספוג תצטרך לרכוש סף דלת (כתלות בגובה ההשקה שיש לך עם הרצפה במסדרון.

תצטרך לחתוך מתחתית הדלת כ10-15 מ"מ כתלות בעובי הפרקט והספוג שתתקין.

המלצה שלי, תתן לבעל מקצוע להתקין לך. אמור לעלות כ35-40 ש"ח למטר להתקנה עם ספוג.

לשלם למתקין 500 ש"ח להתקנה יהיה יותר זול מלבצע את זה לבד.

בהצלחה.

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם מה שנאמר מעלי, עדיף לתת לבעל מקצוע לעשות את העבודה, ברגע שעושים עבודה לא טובה זה נראה על הפנים, עדיף לשלם ולקבל גימור יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לבצע את זה לבד ולא באמצעות איש מקצוע. יש סוגים שונים של ספוג או חומרים מבודדים אחרים? מה בערך המחיר ליריעה/מטר? מה זה מסור גרונג?

אשמח להמלצות על סוחרי פרקטים וציוד עזר להרכבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...