Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעבר משמן חצי סינטטי לסינטטי מלא- ומשמן סינטטי מלא בחזרה לחצי סינטטי - מאזדה 3 2.0

david10000
שימו לב! השרשור הזה בן 3086 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לכולם,

ברשותי רכב מאזדה 3 ספיריט, 2000 סמ"ק עם 50,000 ק"מ.

הרכב היה מטופל רק במוסך מורשה; בשנה שעברה עברתי לשמן סינטטי מלא של A1 Castrol Magnate5-w30 ולא הייתה שום בעיה (הגעתי למוסך המורשה עם האריזה של השמן והחליפו לי); היום אני רוצה לחזור למוסך המורשה ולתת להם לשים את השמן שלהם של Motorcraft שהוא אניי מבין חצי סינטטי.

האם יש בעיה לעבור מסינטטי מלא לחצי סינטטי בחזרה ? קראתי איפה שהוא שעלולה להיות בעיה ? האם נכון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני זוכר ה-A1 Castrol Magnate5-w30 הוא גם חצי סינתטי. בכל מקרה ברכב תקין אין בעיה לבצע מעברים מחצי-למלא ובחזרה, כל עוד התקנים מתאימים שמן הבסיס לא אומר הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לך לחזור למוטוקראפט?

מחירו במוסך שווה ערך לקסטרול שתביא מבחוץ ובנוסף לכך זה לא השמן ה"מקורי" של מאזדה.

במידה ואתה באמת רוצה תקנה מוטוקראפט בחנות (עלותו נעה סביב ה120 ש"ח)וככה גם תרוויח את השמן ה"מקורי " של מאזדה במחיר סביר.

עריכה אחרונה על ידי mark_Avn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני זוכר ה-A1 Castrol Magnate5-w30 הוא גם חצי סינתטי.

זהו שמן סינטטי מלא.

למה לעבור לשמן פחות איכותי, אני עשיתי מעבר משמן motorcraft לmagnatec וכבר 3

טיפולים המנוע עובד יותר שקט עם magnatec, לא מצליח להבין איפה ההגיוןלחזור בחזרה לחצי סינטטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקן שדורש היצרן? רשום בספר הרכב.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו שנה הרכב?, אבדוק לך באוטודטה.

בכל מקרה אם זכרוני אינו מטעני (ורוב הסיכויים שלא) השמן הזה עומד בשני תקנים לפחות שאתה צריך.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, הרכב מאזדה 3

ספיריט, 2000 סמ"ק, מודל 2009 - הצורה הישנה.

המפרט של השמן ששמתי מצורף: http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/ F209E1F4588EED6180257DDD00495BA7/$File/BPXE-9TTT6K.pdf

האם השמן הזה מתאים לרכב שלי ועונה על כל התקנים ? אני לא רוצה שהוא יענה אך ורק על חלק מהתקנים !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

על פי אוטודטה אתה צריך A3,A5,SL.

השמן הזה עומד ב SN, A5, זה מעולה, וזה עומד לך בתקנים שאתה צריך, תשתמש בו.

אין שום בעיה עם השמן הזה , הסר דאגה מלבך, והוא עומד בתקן SN,

הוא יותר גבוה מ SL.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לעבור לעבור מסינטטי מלא לחצי סינטטי שהוא פחות איכותי?

לא תמיד שמן סינטטי מלא הינו איכותי יותר משמן חצי סינטטי. יש לבדוק את המפרט של השמן ובאיזה תקנים הוא עומד.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי,

1. אני רוצה להבין אם שמן עונה על תקן גבוה יותר אז הוא בהכרח עונה על תקן נמוך יותר ? כלומר אם השמן ששמתי עונה על תקן sn אז הוא בהכרח עונה גם על דרישות של תקן נמוך יותר של sl ?

2. השמן עונה על תקן a5 אבל הוא לא עונה גם על תקן a1 (שזו דרישת היצרן) - האם יש עם זה בעיה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

בסדרת תקני S של API, בדרך כלל אם לא כול הזמן התקן הגבוה עונה על קודמיו, SN מכיל בתוכו את SL.

לגבי סדרת A של ACEA - לא מוזכר (לפחות לא מצאתי) שככול שהתקן עולה הוא מכיל בתוכו את קודמיו.

בכל מקרה היצרן נתן A3 או A5, השמן עומד גם ב SN וגם A5, לכן אין שום בעיה איתו.

שים לב שהיצרן לא כתב - A5+A1 אלא - A1,A5 הוא נתן אפשרות.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3086 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...