Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להפסיק לעשן בלי להפסיק לעשן

Barney
שימו לב! השרשור הזה בן 3098 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

האשכול הזה פונה למעשנים וותיקים שמועניינים להפסיק ובעיקר לכאלה שלא מעוניינים להפסיק (כמוני), אין כאן הטפן מוסר או שידול כלשהוא אז בבקשה- אל תברחו.

עד לפני חודש ובעשור האחרון עישנתי קופסת פרלמנט ליום (37 ש"ח), אני מכור ותלותי מאוד בסיגריה ברמה כזו שאני יצא לעשן בכל סיטואציה - חשובה ככל שתהיה.

כמעשן היה לי טוב, תמיד אכלתי בריא ותמיד שמרתי על כושר גבוהה, לא חוויתי תופעות בריאותיות והיה לי ממש טוב. בקיצור - לא רציתי ולא ניסיתי להפסיק כי פשוט טוב לי ולא בא לי לוותר על התענוג (וזר לא יבין זאת...).

לפני כמה שבועות פגשתי את גיסי (שמעשן כפול ממני) והוא הכיר לי את תחום הVaping, עד אז כל מה שידעתי על התחום היה מסטנדים של מכירה בקיוסקים, צרכני מריחאונה וכמה כתבות לפני שנים שטענו שזה מזיק יותר מסיגריה.

התחלתי להתעניין בתחום וגיליתי שהוא מתפתח מאוד ושיש לו קהילה משתמשים עצומה של עשרות מיליוני מעשנים\מאדים (vapers) בעולם ובעיקר במדינות מפותחות כמו באנגליה וארה"ב.

אחרי קריאה של הרבה מאמרים בנושא (ודעות קדומות בצד) הבנתי שבהיבט הרפואי זה בכלל לא בר השוואה לסיגריות ויותר מתאים להשוות את זה לחבילת מסטיקים בטעמים מאשר לסיגריות. עם זאת, אף גורם בר סמכא לא ימליץ על זה מהסיבות הברורות שבינהם עידוד עישון, וגופי מסחר עצומים בעלי אינטרס.

בקיצור... ועם העובדה שאני לא רוצה להפסיק לעשן - החלטתי לתת לזה סיכוי ורכשתי ערכה איכותית עם סדרת טעמים אורגניים בחוזקים שונים.

חברים, ביום הראשון עישנתי 3 סיגריות בלבד והחל מהיום השני הפסקתי לגעת בסיגריות לחלוטין! ובלי שום מאמץ או כוונה להפסיק, פשוט לא בא לי יותר והטעם לא אותו הטעם. אחרי כמה ימים באה תופעת לוואי של הגמילה מהסיגריות - צינון מעיק והמון ליחה, שחלפה לאחר כמה ימים.

אבל מאז זה מרגיש כאילו אתה שם משקפיים לראשונה. יש לי חוש ריח של כלב גישוש וחוש טעם שגרם לי לבדוק תאריכים של מוצרים כי הטעם שלהם שונה לגמרי.

היתרון הגדול ביותר הוא כמובן - העדר הריח, 'הנידוי החברתי' והנוחות שבלעשן איפה שבא לך - בבית קפה, במשרד, בקניון, בבית, במיטה... וכמובן חיסכון כספי שבמקרה שלי עומד על - ~80% או 850 ₪ בחודש - ובמונחי הפורום שווה ערך לניסן מיקרה חדשה במימון מלא :lol:

בקיצור חבריי לעישון תנו לזה צ'אנס!

ממליץ להתחיל עם סט איכותי עם יכולת שליטה על טמפרטורת האידוי, ונוזל טבעי או לכל הפחות כזה המבוסס על גליצרין אורגני, חוזק הנוזל תלוי ברמת העישון שלכם וכדאי להתחיל מרמה נמוכה 6מ"ג לראות אם זה מספק ולעלות בהתאם 12\18\24 מ"ג

אם יש שאלות אני כאן :wink:

עריכה אחרונה על ידי Barney

חבר טוב נמדד בכמה השקעה הוא מנער את הרגליים לפני שהוא נכנס לך לאוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שהפסיק לעשן לחלוטין מאוגוסט שנה שעברה, פשוט תפסיק, זה הכל.

תקום בבוקר תחליט שזהו, מכאן והלאה לא נוגע בחרא הזה.

כל "קומבינה" אחרת , זו מעין הנחה לעצמך.

בהצלחה.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שיצא לי להתעניין לאחרונה במאדה (בלי שום קשר לסיגריות).

מה מומלץ? על איזה נתונים להסתכל ולבדוק לפני רכישה?

יש חנות מומלצת שכדאי לקנות דרכה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאדה ("סיגריה אלקטרונית") אינו חוקי בישראל.

המשמעות הבריאותית של המאדה לא ברורה, כיון שאמנם אינו יוצר עשן טבק, אבל תערובת האידוי מכילה ניקוטין ממכר וגם חומרים מסרטנים שעדיין מוקדם לדעת עד כמה הם גורמים סרטן.

אם בריאותך ובריאותבני משפחתך חשובה לך - הפסק לעשן בכלל, כולל בני המשפחה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שיצא לי להתעניין לאחרונה במאדה (בלי שום קשר לסיגריות).

מה מומלץ? על איזה נתונים להסתכל ולבדוק לפני רכישה?

יש חנות מומלצת שכדאי לקנות דרכה?

רצוי מאוד במיוחד בהתחלה לבחור סוללה שמאפשרת שליטה על טמפרטורה ומתח שבעצם קובעים את החוזק של האידוי.

אני משתמש בסוללה E-leaf iStick 40W (וממליץ עליה בחום) לגבי ראש וסלילים זה עניין של העדפה אישית, אני משתמש בסטאפ של aspire כי התרגלתי, אבל אין מניעה מלהתחיל עם הסט המקורי של ה istick.

נוזלים, יש הרבה מאוד חברות זבל ולכן כדאי להצמד לחברות המוכרות ולא להתקמצן.

יש את סדרת הVG של joyetech שמאוד פופולארים וניתן להשיג אותה גם בארץ. ואם בא לך להשקיע קצת יותר אז Virgin Vapor האורגניים שלדעתי ממש מעולים.

לגבי חנויות, את הסט הראשון קניתי מcig בנהריה, את השאר מאתרים מחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וופורייזר אני מכיר מה זה, אבל למה אתה מתכוון ? סיגריה אלקטרונית ? לא היו פירסומים שזה מזיק לבריאות ?

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, וופרייזר.

התחום כיום מאוד מפותח וגם מבוקר בארה"ב, זה לא מה שהיה לפני כמה שנים, למרות שעדיין יש כל מיני יצרנים קיקיוניים שעושים שם רע לתחום וכדאי להזהר מהם.

אני בחרתי לא להסתמך על שמועות ולחקור את הנושא והחלטתי שזה טוב לי. אני ממליץ בחום פשוט לא להתעצל ולקרוא על הנושא ולהגיע להחלטה בהתאם למסקנות.

עריכה אחרונה על ידי Barney

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כ"כ הבנתי מה אתה רוצה.

להמשיך לעשן ? אז תמשיך.

להפסיק / לצמצם צריכה - הצלחת !

נסה בינתיים להנות מהיתרונות של לא לעשן.

(גילוי נאות - כותב אחד שאף פעם לא ניסה אפילו לעשן)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחום כיום מאוד מפותח וגם מבוקר בארה"ב,

ממש לא. הנושא פרוץ לחלוטין. קרא בקצרה הודעה של ה-FDA, שהוא הסמכות בנושא, ומבקש להרחיב את סמכויותיו גם לסיגריה האלקטרונית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sperial, אם תמשיך לקרוא תגלה שלאחרונה יצרו תקנות חדשות בעיקר לנושא ה e juice והאם תרחיב לקרוא את הדוחות של משרד הבריאות האמריקאי תגלה שהשיקול הפעולה העיקרי שלו בהגבלת התחום הוא בעיקר מסיבות של עידוד עישון בקרב צעירים וסם ממכר (ניקוטין). במחקרים הרפואיים שבוצעו וגם כאלה שבוצעו ע"י הFDA "סיגריות אלקטרוניות" וסיגריות טבק אינם יושבות באותה הסקאלה.

אני לא טוען שהם בריאות ומומלץ לכולם לעשן. אני כן ממליץ למעשנים על אלטרנטיבה שהוכחה מדעית כמזיקה פחות ויותר מזה מאפשרת למעשן סיגריות להפטר מתופעות הלוואי ומרבית ההשלכות הרפואיות. סוג של הרע במיעוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה קנית את הסט שלך ? מהארץ או מחו"ל ?

זה נשמע לי ממש טוב. אני מנסה להפסיק לעשן כבר שנים. אם זה יעזור גם על חשבון פגיעה קלה בבריאות זה עדיף מקופסא כל יומיים.

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...