Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כבאית שנת 71

sinkto
שימו לב! השרשור הזה בן 1027 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לאריה

עקבתי בעניין רב עם משפחתי אחר הסדרה שלך.

מסיר את הכובע על העקביות והנחישות ומצפה לעדכונים על ההתקדמות שלך ובהמשך גם על הטיול הבא

עלה והצלח

רוני

"פיטי" בדרכים.... רוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריץ אותך. בהצלחה!

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ובהצלחה !

מעניין אם המפרט המכאני של הרכש החדש זהה לזה של משאיות התובלה של צה"ל, שזכור לי שהיו קלות יחסית לנהיגה.

מעת לעת מתפרסמים מכרזים של משרד הבטחון, אולי תוכל למצוא תיבת הגה מוגברת כוח מעודפי צה"ל.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המברכים:)

שבוע שעבר יצקתי משטח בטון גדול מאחורי הבית מתוך מחשבה שאוכל לעבוד שם ולייצר קרוואן מוצלח אחד משתי גרוטאות..

אתמול נגשתי למלאכה אבל שתי המשאיות סירבו להניע.

התירוץ של הישנה התקבל - המצברים נגרסו על מעקה הבטיחות והעזרה ממצברי הקרוואן בני השש לא הספיקה.

במקרה של החדשה, אני קצת מאוכזב - באלעל סיפרו לי בגאוה שהם החליפו מצברים, נראה לי שהם החליפו לישנים יותר.. חבל.

בכל אופן, שכן עם אוטובוס בא ועזר בערב, והחדשה כבר על הבטון, מחכה לאחותה.

הרעיון הוא קודם כך לייצר ארגז סביר ולעשות שינויי מבנה, ורק אח"כ לטפל במכניקה.

הסיבה היא, שלאחר שהרכב ישנה סטטוס לאספנות, אי אפשר יהיה לשנות לו את המבנה ברשיון, ואני רוצה להגיע

לרכב משא מגורים אספנות כמה שיותר מהר.

אני מצרף קישורים לשני סרטונים מיום הקניה. אפשר להרגיש את החיוך שמרוח לי על הפרצוף:)

ובאשר ל"משיגענה קופ", אכן, ואשתי אומרת שכך תמיד הייתי בלי שום קשר למספר הכבאיות שברשותי:)

שאו ברכה

אריה

א-משיגאנה קופ...:mm_yeah:

:2gunfire:..When you have to shoot shoot, don't talk. That is of course, if you have a gun

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב,

לצערי, עדין אין לי מה לדווח על התקדמות בתחום המכני, אבל לפחות ההכנות נשלמו, ולאחר הרבה נסיונות הנעה

ואן דן דינו של משאית אחת מניעה והשניה תקועה, הצלחתי להכניס את שתיהן לחצר, והשבוע אתחיל בפירוק מיכל המים,

ןבמקביל טיפול בסיסי במנוע.

מצורפת תמונה של "תחנת הכיבוי" שפתחתי במושב, וסרטון של הנסיעה האחרונה (כנראה) של הקרוואן.

PB048462.JPG

:2gunfire:..When you have to shoot shoot, don't talk. That is of course, if you have a gun

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים עד כמה כלי רכב של פעם היו עמידים וחסונים. זה ממש לא מובן מאליו שלמשאית עדיין יש יכולת תנועה, גם אם מוגבלת, אחרי התאונה הקשה שהיא עברה.

בכל אופן, בשלב הראשון ברור לך שאתה חייב להעביר את הסמל אל החדשה-ישנה, נכון? ;)

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה אומר זמי שאני תמיד יכול לעשות הסבת מקצוע..

ואולי להחליף את הפולקסווגן היפה שראיתי באירוע בסוכות..:wink:

היום התחלתי סוף סוף לעבוד על הרכב עצמו ולא על משטח העבודה מסביב.

קודם כל אני מנתק את כל מה שמחבר את המיכל לשסי, וכשהכל יהיה מוכן, נמצא דרך להוריד את המיכל והמשאבה מהמשאית.

על הדרך תמיד מגלים הפתעות חדשות, והיום, כשפרקתי את גל ההינע של המשאבה, מצאתי ברגים משוחררים

גם בגל ההינע השיוצא מהגיר לכיוון תיבת ההעברה, מה שבטח גם תרם לרעידות המטורפות של הרכב במהירות גבוהה. (70..)

העבודה לא פשוטה, בזמנו הכנתי לי עגלה קטנה להשתחל עימה מתחת למשאית, אבל זו הנוכחית גבוהה בחמישה עשר ס"מ

מהקודמת, ואני פשוט לא מגיע למיכללים בשכיבה.

מרווח הגחון פה מדהים - כ40 ס"מ עד לציר, וגם הנקודה הנמוכה בדיפרנציאל, נמצאת 25 ס"מ מעל הקרקע.

במשאית הקודמת, ואני מניח שכך גם במשאיות רגילות אחרות, הסרן הקדמי בנוי בצורת אומגה (האות) הפוכה כדי להנמיך את המרכב,

אבל ב4X4 מחפשים את הגובה, והסרן נמצא בגובה מרכז הגלגל. טוב שזה לא יונימוג, הייתי צריך סולם:)

תמונות בהמשך, ברחתי באמצע העבודה הודות לגשם..

ערב טוב

אריה

עוד שימוש לכבאית ישנה בקליפורניה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריה כשראיתי את הרכב הזה נזכרתי בפרויקט שלך , בכלל כבאיות בארה"ב זה אייטם לאהדה וגאווה.

העיקר שאתה נהנה (נהנה מאד לפי הסירטונים) ובטוח שהפרויקט הזה יהיה מוצלח במיוחד לאור הניסיון שכבר צברת.

בהצלחה זמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שבוע טוב,

חודש וחצי עבר מאז הכנתי את משטח העבודה והתחלתי בפירוק.

מאחר וכבר עשיתי זאת פעם אחת עם הכבאית הקודמת, חשבתי שאני יודע למה לצפות - מאבק עם ברגים עתירי קוטר וחלודה,

שהודקו לפני ארבעים וחמש שנה, ואכן, כך היה.

הכנתי הרבה ספריי חלודה, מפתחות, וכמה צינורות השקיה באורכים שונים עבור המומנט וניגשתי לעבודה.

מהר מאד נרתמו גם הלום הפטישים והדיסק, והכבאית החלה מתקלפת.

המשאבה הגיעה לרצפה ואני הייתי מוכן להוריד את הארגז, אבל פה ציפתה לי הפתעה - בשונה מהכבאית הקודמת,

שהארגז שלה היה מיקשה אחת, פה היה מיכל מים על שילדה משלו, וסביבו, ארונות איכסון וצנרת על מסגרת נפרדת.

עקב המצב, לא יכלתי פשוט להרים ארבע פינות, ונאלצתי להכניס מוטות מתחת לשתי המסגרות ולהרים אותם כמו אלונקה.

בנסיון הראשון, המשקל הכבד ריסק שני זוגות של קרשי בנין (5X10) כמו קיסמים, ואני עברתי לעמודי טלפון..

העניין עם עמודי הטלפון הוא, שהם נוטים להתגלגל...

וכך, מצאתי עצמי ביום שישי עם המיכל מורם כמה סנטימטרים מעל הרכב, ואט אט נסעתי מתחתיו, דבר שארך כשעתיים(!)

עקב הזהירות שנדרשה. ואז, בדחילו ורחימו נגשתי אל שני הטון התלויים על בלימה, והחלתי להוריד נדבך אחר נדבך של

הלבנים התומכות עד הרצפה, או זה מה שתכננתי לעשות.

מה שבאמת קרה, הוא שעם הנסיון הראשון, העמודים החלו להתגלגל, ואני עשיתי "ויברח" כשאולי שני טון רודפים אחרי! אני השגתי..

ועכשיו? עכשיו יש לי מיכל על הרצפה שצריך לפנות, ומשאית "ערומה" שצריך לשפץ!

קישור לוידאו ש"מריץ" את התהליך וכמה תמונות.

כל טוב

אריה

G0011423.jpgG0021430.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר וכבר עשיתי זאת פעם אחת עם הכבאית הקודמת...

...מה שבאמת קרה, הוא שעם הנסיון הראשון, העמודים החלו להתגלגל, ואני עשיתי "ויברח" כשאולי שני טון רודפים אחרי! אני השגתי..

העיקר שאתה בריא ושלם... ובבקשה, עם הכבאית הנוכחית, בלי תאונות!

הדרך עצמה היא היעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1027 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...